Koliko spavaju vaši dvogodišnjaci?

odgovora

Objavljeno

Jeste malo rano, ali desava se. Mada pre mislim da joj je neka faza dosla i da ce proci.

Imam primera isto tako da dete nije htelo da spava i dve, tri nedelje preko dana i onda opet pocne. Ko zna sta je, ali ti je svakako stavljaj, mislim da joj treba jos uvek taj dnevni san. Koliko spava nocu?

Inace, meni je mama rekla da sam sa godinu i po izbacila dnevno spavanje. ;)

Nocu je sve po starom, oko 10h odvali, nekada u celosti, nekada u delovima, ali ok.

Ali sam ja mislila, tj nadala se da deca spavaju po danu do neke trece, cetvrte godine. Mislim, meni bi i sa mojih 24 prijalo da legnem sat vremena :)

Ja i dalje pokusavam, ali kad nece, nece. Juce je spavala, a pre toga ne. Viodecemo danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete voli da spava-legne oko 22 i spava do 9h,i onda od 13-15h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj izbacila spavanje kad je napunila 2 godine.

Pre toga je bilo, probudi se oko 6 pola 7, ja u 12 krenem da je uspavljujem. NA jedvite jade je uspavam u 12:30 i onda se ona sama probudi u 13:30.

Uveče u 21 uspavljivanje i to opet traje i traje.....

Sad lepo se probudi oko 8 (nekad pola sata pre, nekad kasnije - to ako se probudi u toku noći pa je ja prebacim kod nas) i ide na spavanje u 20 i zaspi dok mleko popije.

Ne gledam tabele, gledam po svom detetu. :)

Tako i treba, a samo tako i moze...barem ja moje nikad ne mogu naterati da spavaju ako oni nece, niti ih drzati budne ako im se spava....niti bih to radila. :rolleyes:

Nocu je sve po starom, oko 10h odvali, nekada u celosti, nekada u delovima, ali ok.

Ali sam ja mislila, tj nadala se da deca spavaju po danu do neke trece, cetvrte godine. Mislim, meni bi i sa mojih 24 prijalo da legnem sat vremena :)

Ja i dalje pokusavam, ali kad nece, nece. Juce je spavala, a pre toga ne. Viodecemo danas.

Pa mnoga deca spavaju...spavaju i sa pet godina nekad deca preko dana, ali ako je njoj dosta tih 10 sati dnevno, onda ok. A to najbolje ti vidis.

Moja cerka koja ima dve godine i osam meseci nocu spava 10 sati, ali danju mora da odspava jos dva sata- sama trazi i to je to.

Iz primera iz moje okoline uglavnom primecujem da manje spavaju vrlo zivahna i aktivna deca...kao da ce nesto propustiti ako odu na spavanje! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa dve godine..kao i sada sa tri spava oko 13h u toku 24h...u proseku 10-11h noć i popodne oko 3h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i treba, a samo tako i moze...barem ja moje nikad ne mogu naterati da spavaju ako oni nece, niti ih drzati budne ako im se spava....niti bih to radila. :rolleyes:

Pa mnoga deca spavaju...spavaju i sa pet godina nekad deca preko dana, ali ako je njoj dosta tih 10 sati dnevno, onda ok. A to najbolje ti vidis.

Moja cerka koja ima dve godine i osam meseci nocu spava 10 sati, ali danju mora da odspava jos dva sata- sama trazi i to je to.

Iz primera iz moje okoline uglavnom primecujem da manje spavaju vrlo zivahna i aktivna deca...kao da ce nesto propustiti ako odu na spavanje! :lol:

E to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U redovnim sitaucijama, spava se od 22h do 8:30. Preko dana od 13-14:30 obicno. Vanrednih situacija ima zbog izbijanja zuba uglavnom i onda je to sve poremeceno. Bilo je perioda od 5 dana kada nije spvao preko dana uopste, a uvece zaspi oko ponoci i budi se u 10h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noćno spavanje od 20,00-07,00 časova. Dnevno spavanje od 13,00-15,00 časova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noćno spavanje od 20,00-07,00 časova. Dnevno spavanje od 13,00-15,00 časova.

Bravooo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noćno spavanje od 20,00-07,00 časova. Dnevno spavanje od 13,00-15,00 časova.

E, ovako nesto bi mi bas leglo!!! :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo pune 2 ali spavamo ko Petar (pola sata tamo vamo) a volela bih da spava ko Filip :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvece zaspi oko 20 i 30h budi se izmedju 7 i 8h, kako kad. A dnevno od 13h do 15h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo u ludoj fazi pa je spavanje bilo večernje:

od 23h do 9h i popodnevno od 12:30-15:00

E sada sam skontala da kod nas ne vredi prepuštanje i opuštanje da ona treba da zaspi kada to želi :( Naime, nekoliko zadnjih noći sam legala sa njom u krevet tj ona u krevetac ja u krevet i vraćala sam je svaki put kada želi da izađe iz krevetca. Jedino sam joj dozvoljavala da bira da li hoće da spava sa mnom u krevetu ili u krevetcu. U početku je htela pored mene a posle par minuta se vrati u krevetac sama. I zadnja dva dana ne spavam više pored nje već čim čujem da je izašla iz krevetca vraćam je, bez ikakve priče i "pregovaranja" i sad se polako vraćamo na

21:30 - 8:00 i popodnevno od 12:30-15:00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavanjac od 20-21h do 7h ujutru. Preko dana tacno u podne pa neka dva, dva i po sata. Zadnjih nedelju dana se nesto promenilo kod nje i kao da uopste ne zeli da spava. Probala sam i da je pustim-da vidim do kad ce-ali ona samo postane besna, a svakako ne zaspi po ceo dan. I onda se vec par dana isplace par minuta- cim je stavim u polozaj za spavanje i ugasim tv-zatim se onda okrene na stranu i zaspi. Zao mi je ali ne znam kako da je vratim na stari program.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se promenio ritam :unsure:

Spava se od 22h do 9h i nema dnevnog spavanja. Ponasa se kao da ga nikad nije ni bilo. Da ne ureknem, nema vise ni budjenja tokom noci. ;)

Nema uspavljivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima godinu i pol...Nocu spava mirno, nekad se probudi, jer je zedan zbog vrucine. Probudi se nekad cak i oko 10 h ujutro, zatim popodnevno spavanje 3-4 sata. Da li je to uredu? Koliko i vasi malisani spavaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete spava nocu 10-12 sati i danju 1,5-2. Ostatak vremena ne miruje. Deluje odmorno kad se probudi,odmah ustaje iz kreveca i krece u akciju,tako da verujem da joj je sasvim dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocu 10h od 9 do 7

dANJU 2h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocu 10h od 9 do 7

dANJU 2h

Isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, sta je starijom decom, nama sin ima 2 god i 4 meseca i bukvalno se budi na svaka 2h i sabije 240mm mleka - hipp3 organic uglavnom, place, bacaka se, nema sanse da zaspi dok ne dobije mleko, da li je kod nas u krevetu ili krevecu svom, svakako je tako. Recimo u 20h zaspi, oko 9:30 prvo mleko, 12h naredno, i tako skoro do jutra, PAKAO, popije u toku nocu litar mleka, da li imate neke ideje kako da se ova situacija reshi? 

 

Hvala svima unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.