Koliko spavaju vaši dvogodišnjaci?

odgovora

Objavljeno

Kamilice kod nas je bilo tako i pre vrtica,opet mi je dobro jer ustaje sam u 7 ne moram da ga budim. Valjda je to sve do deteta i kako se navikne,od rodjenja nismo imali problema oko leganja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u 19h već u krevetu(nismo još dvogodišnjaci :lol: )...a u 6 smo na nogicama laganim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u 19h već u krevetu(nismo još dvogodišnjaci :lol: )...a u 6 smo na nogicama laganim...

Uh, bar predvece odmoris... Aleksa zaspi oko 23h i spava do 9h, jedno sto puta se probudi u toku noci... I preko dana sat ili sat i po...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, bar predvece odmoris... Aleksa zaspi oko 23h i spava do 9h, jedno sto puta se probudi u toku noci... I preko dana sat ili sat i po...

Da...

On po danu slabo sava, pa oko 19h već tetura...isto se budi po noći, bar dva puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...

On po danu slabo sava, pa oko 19h već tetura...isto se budi po noći, bar dva puta...

.... budi po noci, trazi dudu, cebence, mamu...pa bacanje na mene i spavanje pored mene.. verovatno se nocu pretvara u oktopoda jer me ubi rukam a i nogama...ali to je vljad druga tema,nocno spvanje.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mi smo za spavanje skroz :blink: ,Mina ,ako zaspi preko dana makar i 5min nema nam spavanja nocu do 1 nekad i pola2.Luda je skroz.Inace zaspi uvece u pola10 i spava do pola10,10 najkasnije pola11.

Isto i moj Viktor.Budan je do 00-01h posle ponoci,ceo dan skace,jurca i opet se ne umori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izmedju 22h i 23h.Budi se oko 9h,a preko dana spava uglavnom od 14h do 15:30h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djoleta stavljamo u krevet oko 21.30h,budi se uglavnom oko 6h nekd i u 7.30h.Popodne smo ga stavljali u 14h i spavao je do 16.30h.Zadnjih nedelju dana spava od 11.30h-13.30h navikavamo se na rezim koji ga ceka u vrticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strahinja izbacio spavanje preko daana... mada.. ume ponekad da se uspava .... al tako oko 4-5-6 ... A uvece legnu oko 8 , najkasnije 9 ... ustaju izmedju 8 i 9 ... Osim ako mu ne padne secer mnoogo ujutru , pa se sam budi i trazi da rucka : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za Filipu, Anu i sve dame koje imaju decu uzrasta mog Luke: Koliko puta dnevno spavaju vasa deca? I koliko vremenski?

Noćno spavanje: od 20,30-7,00 uz dva buđenja za sok.

Dnevno spavanje: kako kad, ali najčešče jedno, od 14,00-15,30.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za Filipu, Anu i sve dame koje imaju decu uzrasta mog Luke: Koliko puta dnevno spavaju vasa deca? I koliko vremenski?

Jednom dnevno oko 12-12:30 i u proseku traje 2h do 2.5h (kada mi se sreća nakloni) a uveče leže oko 21h a ustaje oko 8h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je do danas spavao dva puta dnevno. Od danas smo presli na jedno spavanje samo zbog toga sto uvace zaspi tek oko 11h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećno...i da danas zaspete najkasnije do 21 h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za Filipu, Anu i sve dame koje imaju decu uzrasta mog Luke: Koliko puta dnevno spavaju vasa deca? I koliko vremenski?

Pavle spava jednom dnevno, pocela sam da ga stavljam u 12h da spava i za sad mi to uspeva (spava sat do dva). Inace je ranoranilac, probudi se u 7h, a uvece legne izmedju 20-21h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Stefi se uspava od 12,30 ili 13h i do 15,30h nekad i duze tamo do 16 ili 16,30h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelina zaspi oko podna...spava u proseku 2 sata ali sa buđenjima redovnim nakon 45 min,nakon čega je ja ponovo uspavljujem... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelina zaspi oko podna...spava u proseku 2 sata ali sa buđenjima redovnim nakon 45 min,nakon čega je ja ponovo uspavljujem... <_<

Promaših ja temu...ovde su ovi 'veliki'...dvogodišnjaci...nismo još stasali za ovu temu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi, za mesec dana punimo 2 godine, a spavkamo od 20:30 - 7:00, uz nekoliko budjenja, za vodu i prelazak kod mame i tate, a preko dana od 13:00 - 14:30, kad nismo u vrtiću, a kad jesmo odspava tamo i više ne do uveče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radnim danima (zbog vrtica) : uvece od 22h do 7h ujutro, a preko dana u vrticu otprilike od 11.30 do 13.

vikendom oko 22h zaspi, a ujutro se budi sama oko 8, 8.30...preko dana zaspi otprilike od 12.30-15h.

Ne znam, mi smo nekako od pocetka forsirali "vecernji ritual", prigusuju se svetla, nema glasne muzike, tv-a (bar dok ne zaspi)-bez obzira sto smo je stavljali da spava u odvojenu sobu, uvek- vecera, kupanje, spavanje...i nikad nismo imali nekih vecih problema sto se tice toga kad ce uvece zaspati. Jednostavno je znala da je vreme za spavanje i to je to.

Legne, malo se vrti, sisa palac (a to je posebna prica) i tako se uspava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja nema ni godinu i po, ali spava kao vasi malisani . Od 22.30 do 7h, a danjujednom od 2h- 3h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preko dana se uspava oko 12.30,nekad ranije nekad kasnije zavisi kada je to jutro ustao,i spava najkasnije do 15,budim ga,jer ako spava duze onda nece uvece da mi zaspi pre 23h,a inace zaspi oko 21.30 i spava kako kad,tako izmedju 7h i 9h se budi. Nemam problema sa njegovim spavanjem,voli da spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia vec 4 dana zaredom nece da spava po danu. Kada je normalno da deca izbace spavanje po danu? Meni je ovo pre rano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia vec 4 dana zaredom nece da spava po danu. Kada je normalno da deca izbace spavanje po danu? Meni je ovo pre rano.

Jeste malo rano, ali desava se. Mada pre mislim da joj je neka faza dosla i da ce proci.

Imam primera isto tako da dete nije htelo da spava i dve, tri nedelje preko dana i onda opet pocne. Ko zna sta je, ali ti je svakako stavljaj, mislim da joj treba jos uvek taj dnevni san. Koliko spava nocu?

Inace, meni je mama rekla da sam sa godinu i po izbacila dnevno spavanje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj izbacila spavanje kad je napunila 2 godine.

Pre toga je bilo, probudi se oko 6 pola 7, ja u 12 krenem da je uspavljujem. NA jedvite jade je uspavam u 12:30 i onda se ona sama probudi u 13:30.

Uveče u 21 uspavljivanje i to opet traje i traje.....

Sad lepo se probudi oko 8 (nekad pola sata pre, nekad kasnije - to ako se probudi u toku noći pa je ja prebacim kod nas) i ide na spavanje u 20 i zaspi dok mleko popije.

Ne gledam tabele, gledam po svom detetu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne gledam tabele, gledam po svom detetu. :)

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.