Maybe baby

odgovora

Objavljeno

''Maybe baby je mini-mikroskop kojim sasvim jednostavno i na lak nacin utvrdjujete da li ste u plodnim ili neplodnim danima. Plodni dani ili ne, maybe baby pokaze.'' Ovako ide reklama, a da li je bas tako?

Kakva su vasa iskustva sa ovom spravicom? Da li je neko uz pomoc nje uspeo da utvrdi plodne dane i ostane u drugom stanju?

file_1_maybe%20baby.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MB se koristi ujutru pre pranja zuba, bilo kakvog konzumiranja hrane i pica (so moze dati lazno pozitivan rezultat), osobe sa hormonskim disbalansom takodje mogu imati pogresan rezultat.

Koristi se tako sto se na ''ogledalce'' nanese pljuvacka prstom, a zatim je potrebno ostaviti da se dobro osusi.

Internal%20Slide%20Surface%20250x227.jpg

Ukoliko je paprat prisutna, plodni su dani, ukoliko je prikaz tackast - onda nisu.

Vise na MAYBE BABY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz teme Lh tracice

ja vec neko vreme koristim maybe baby, i stalno mi pokazuje kao plodne dane,ali naj verovatnije zbog Ciklo proginola,on je na bazi estradiola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam na temi cekamo plusice već napisala, ali ponoviću i ovde.

Maybe baby funkcioniše na principu detekovanja povećane količine soli u pljuvačci koja opet raste pod uticajem većeg lučenja estrogena (a to se dešava u plodnim danima).

Dakle lažan rezultat se jako lako može dobiti, jer povećana koncentracija soli može da nastane pod uticajem raznih faktora.

Ja sam ga koristila dva tri meseca. U jednom mesecu mi je gotovo 10 dana pokazivao plodne dane što je opet nemoguće.

LH trakice su mnogo pouzdanije jer mere direktno prisustvo luteinizirajućeg hormona koji naglo skače pred ovulaciju.

Moj zaključak: pri idealnim uslovim (ako se otklone svi ostali faktori koji mogu dati lažan rezultat), maybe baby može da funkcioniše dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni taj maybe baby nista nije ispravno pokazivao,ili mozda jeste :rolleyes:

po njemu,meni su pet dana bili plodni dani,pa dva neplodni,pa jedan onako,pa opet dva plodna...da smo se po njemu upravl;jali(posto mi je neredovan ciklus i ne znam kada je ovulacija) ko zna kad bi utrefili da napravimo bebaca...mi smo primenili bolju taktiku,svako drugo vece i nema da omane :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dva meseca pljuckala u to i nisam ostla trudna! Treći mesec sam ga ćušnula u fioku i zatrudnela! To ti je moje iskustvo sa njim! :D

*TJ* i ljubi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dva meseca pljuckala u to i nisam ostla trudna! Treći mesec sam ga ćušnula u fioku i zatrudnela! To ti je moje iskustvo sa njim! :D

:lol::lol::lol:

Nije mi bio potreban a i ne bih ga kupovala, nemam bas neko poverenje u to, vise mi j to kao neki propagandni materijal, vise "izvikan", nego sto zaista pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste smešno ali istinito! :D

A evo ti i iskustvo rugarice od koje sam ga uzela! Ona ga je dala meni i prvi mesec ostala trudna! Možda MB radi na principu : kupiš-daš ga nekome-zatrudniš!

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste smešno ali istinito! :D

A evo ti i iskustvo rugarice od koje sam ga uzela! Ona ga je dala meni i prvi mesec ostala trudna! Možda MB radi na principu : kupiš-daš ga nekome-zatrudniš!

A zato je meni Cvetana htela i njen da da! :lol:

Meni kao i LeniJe nesto nije radio kako valja. Koristila sam ga dva-tri meseca pre dve godine i batalila. :blink:

Al' ja sam tezak slucaj, bilo bi glupo da mi je ista tako prosto pomoglo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam ga koristila ,pre prve trudnoce i dugo sam ga imala ,i kad mi je mm nije otiso za Suisse,ja ga dala drugarici........ I kupila sam ga opet pre no sto sam dosla ovde... Dobro mi je sluzio,ali sad kad sam ponovo pocela da ga koristim poceo je malo da laze.. Znam da 10dana pre i 10dana posle menstruacije ja nisam plodna(tako sam procitaala negde i tako sam cula),ali on mi je pokazivao drugacije... Ja sam prestala da ga koristim... A svako jutro cim ustanem prvo liznem maybe baby pa onda sve ostalo... Sad vise i ne mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VI ga uglavnom koristile da ostanete trudne a ja suprotno... ;):mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste smešno ali istinito! :D

A evo ti i iskustvo rugarice od koje sam ga uzela! Ona ga je dala meni i prvi mesec ostala trudna! Možda MB radi na principu : kupiš-daš ga nekome-zatrudniš!

Meni se desavalo da ga pozajmim trima prijateljicama koje su vec duze vreme radiel na bebi i sve su vec bile trudne kad su ga pozajmile :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I .... poceo je malo da laze.. Znam da 10dana pre i 10dana posle menstruacije ja nisam plodna(tako sam procitaala negde i tako sam cula),ali on mi je pokazivao drugacije...

VI ga uglavnom koristile da ostanete trudne a ja suprotno... ;):mellow:

I meni je non-stop pokazivao plodne dane .... sto mi bas u tom momentu nije prijalo jer sam ga i ja koristila "kao" prevencije radi jer sam bas tada prestala da koristim pilule (prije da sam bila znatiželjna i htjela da upoznam svoje tijelo malo bolje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste smešno ali istinito! :D

A evo ti i iskustvo rugarice od koje sam ga uzela! Ona ga je dala meni i prvi mesec ostala trudna! Možda MB radi na principu : kupiš-daš ga nekome-zatrudniš!

Ja sam ga takodje pozajmila i videcemo ovog meseca :) ali me malo zbunjuje ta spravica,mislim da nije bas precizna :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste smešno ali istinito! :D

A evo ti i iskustvo rugarice od koje sam ga uzela! Ona ga je dala meni i prvi mesec ostala trudna! Možda MB radi na principu : kupiš-daš ga nekome-zatrudniš!

Ja sam ga takodje pozajmila kako bi ostala u drugom stanju,posto vec duze vreme pokusavamo i ne ide :( i videcemo ovog meseca :) ali me malo zbunjuje taj mikroskopcic ,mislim da nije bas precizan :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam od dve prijateljice dobila MB,ali ispadne da su mi plodi dani bili samo jedno jutro..... :blink:

Ako je fora u pozajmljivanju, trebala bih da dobijem blizance! :rolleyes:

Nesto bas i ne verujem u taj MB,ali lizem i dalje! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je MB pomogao jer mi je pokazivao plodne dane 8.9. i 10. dan od ciklusa a ne kao sto sam ja mislila 13.-14.dan.Dva meseca koriscenja MB je dalo rezultate :)

Drija i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa žene vidam da niko ne spominje samo mkorišćnje - meni je baš to problem :P jednostavno nemogu iz prvog puta da nanesem količinu kaja je potrebna... ili nanesem malo ili previše tako da svaki put kad ga koristim barem 3 puta moram da ponovim što je počelo da me nervira...

Koristila sam ga i sa prvom bebeom ali se i nesećam dali mi je pomogo - pošto nisam stalno koristila. koristim ga i sada ali evo 3 mesec - NIŠTA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opusteno Jaroslawa, koriscenje MaybeB nije garancija da ces i ostati brze u drugom stanju. Mozda da olaksava ali sigurno ne garantuje ;) Samo se vi vilite i pre (za svaki slucaj) i posle (da potvrdite) "plodnih dana" nista vam nece faliti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Ana - upravu si ali kad sam nestrpljiva - mada neznam ni sama zašto... Imam mog andjela, ali mislim da mi ističe vreme :P osećam se nekako staro...

s11900.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe blesava si... Ne osecas se starom vec jednostavno si spremna da postanes mama a to zelis sto pre... polako... desice se... samo vi budite vredni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: da po drugi put mama ;) .... nadam se da oće uskoro....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IZGLEDA DA SVI BRIGAMO BRIGU ZVANU MAYBE BAYBE :)

Poenta tog malog mikroskopa je da vam može extra pomoći ako se dobro usaglasite :)

Morate dobro da uzmete uzorak, tj. kap prve jutarnje pljuvačke bez mehurića, ni malo ni puno, neka srednja kap i dok se umijete i stavite vodu za kavu, eto rezultata :)

Kad se uhodate, videćete da se kap suši tačno 10 min., prosto neverovatno...

Disbalans hormona, neki lekovi, i ostali faktori (ako ste u 12h noću jeli pljesku ili pizzu ili još neku nezdraviju hranu) će vam dati lažno pozitivan rezultat jer će se prikazati kristali soli u vašim ustima od sinoć...

On je samo malo uveličavajuće stakalce na bazi najprimitivnijeg miroskopa praistorijske generacije :)

Ovulacija je, takođe, jedan čudesan i savršen prirodan proces koji može doći kako 8 dana cikusa tako i 20 dana i bez panike jer... sve je relativno. Ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristila :) posle mesec dana ostala trudna :)

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da dosta žena koristi MB, pa da podelim sa vama moja iskustva.

Imam jednu devojčicu, a iza sebe ukupno tri trudnoće :( Nešto nam se nije dalo i nemam sreće sa trudnoćama, ali se ne predajem tako lako. Koristim MB već par godina kako bih potvrdila plodne dane, mada mene simptomi moga tela, nisu do sada izneverili kada je ovulacija bila u pitanju. Uvek je bila 13 - 14 dana, tako je i pljuvačka potvrđivala. Moj suprug i ja, u šali kažemo da su se pojavili ježići kada su dani plodni :P

Međutim, ovaj mesec sam primetila nešto malo drugačiju situaciju. 13 i 14 dana nije bilo, ama baš nikakvih simptoma ovulacije, a MB ne pokazuje plodne dane. Baš se pitam kako je to moguće? Mogu li plodni dani da se pomeraju, zar oni nisu istih dana nakon ciklusa?

Baš sam rezočarana. Nakon dužeg vremena sam odlučila da ponovo pokušamo sa bebom i damo devojčici batu ili seku, ali sam ovaj mesec izgleda zakasnila. Nadam se i čekam nekih 10 dana dok test ne pokaže...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.