Maybe baby

odgovora

Objavljeno

Vidim da dosta žena koristi MB, pa da podelim sa vama moja iskustva.

Imam jednu devojčicu, a iza sebe ukupno tri trudnoće :( Nešto nam se nije dalo i nemam sreće sa trudnoćama, ali se ne predajem tako lako. Koristim MB već par godina kako bih potvrdila plodne dane, mada mene simptomi moga tela, nisu do sada izneverili kada je ovulacija bila u pitanju. Uvek je bila 13 - 14 dana, tako je i pljuvačka potvrđivala. Moj suprug i ja, u šali kažemo da su se pojavili ježići kada su dani plodni :P

Međutim, ovaj mesec sam primetila nešto malo drugačiju situaciju. 13 i 14 dana nije bilo, ama baš nikakvih simptoma ovulacije, a MB ne pokazuje plodne dane. Baš se pitam kako je to moguće? Mogu li plodni dani da se pomeraju, zar oni nisu istih dana nakon ciklusa?

Baš sam rezočarana. Nakon dužeg vremena sam odlučila da ponovo pokušamo sa bebom i damo devojčici batu ili seku, ali sam ovaj mesec izgleda zakasnila. Nadam se i čekam nekih 10 dana dok test ne pokaže...

Tanja79, nemoj se razočaravati jer plodni dani i te kako mogu da se pomere, budi srećna što si dugo ovulirala u isto vreme, neke žene ovuliraju svaki mesec drugi dan..

Ja i mm smo se bacili na posao a meni ciklus traje tačno 28 dana, ovulacija mi je isto ko tebi 13-14 dan, osećam po sebi i tada svaki put zaboravim da liznem MB :), samo što mi baš tada nikako da se nađemo kući a i kad se nađemo baš tada imamo druge obaveze :), ma haos... Valjda ćemo uspeti uskoro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaga 1982, držim ti palčeve!

Danima sam mozgala šta i kako mi se promenilo ovog meseca a onda mi mm da jedno objašnjenje koje mi se baš dopalo i ja se, eto nadam da je u pravu :)

A on kaže da mi se plodni dani ne pokazuju na MB jer sam možda već tada bila trudna??? Mi kao napravili jednu probu za bebca pre tih plodnih dana i, može da bude da je baš tada upalilo. Meni je to tako simpatično zvučalo, da sam se ponadala.

A simptomi koje imam trenutno, bolne bradavice, toliko bolne da mi brus smeta i neka mučnina i kiselina u popodnevnim i večernjim satima, pa sve to može da ima neki lep nagoveštaj :) Jao, što bi bilo super.

Poslednju trudnoća pre 4 meseca, koja se neuspešno završila pobačajem u 8 nedelji, je imala iste ovakve simptome.

Eto, sada i možda bude lakše kada sam se nekom izjadala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je MB pomogao jer mi je pokazivao plodne dane 8.9. i 10. dan od ciklusa a ne kao sto sam ja mislila 13.-14.dan.Dva meseca koriscenja MB je dalo rezultate smile.gif

Upravo tako. Mi žene računamo uvek od 14.-16. dana a u stvari plodni dani nisu u svakom mesecu isti dan posle ciklusa. MOja sestra je zatrudnela prvi dan posle prestanka ciklusa znači 7.dan. Meni su jedan mesec bili od 15.-18. a neki drugi mesec 12.dan i to sam proverila kod ginekologa a taj dan sam baš preskočila jer sam čekala navodne plodne dane. Merenje temperature je definitivno tačno jer sam tih dana imala 37. Sad sam uzela i maybe baby i pokazuje mi tačno plodne dane. Morate da shvatite da neće uvek zatrudneti kada Vi to želite pa makar i pogodili plodne dane, posavetujte se sa ginekologom ima tu još dosta faktora koji utiču i ne daju vam da zatrudnite i ako ste potpuno zdrave. Ja se nadam da ću uskoro zatrudneti. Ne košta me ništa da ga koristim bar 2-3 meseca. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dva meseca pljuckala u to i nisam ostla trudna! Treći mesec sam ga ćušnula u fioku i zatrudnela! To ti je moje iskustvo sa njim! biggrin.gif

Ja mislim da je to do opuštanja tj. bila si verovatno opterećena da što pre zatrudniš i treći mesec kada si ga "ćušnula u fioku" više nisi razmišljala o tome. Dešava se... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sestra mi je kupila u februaru mesecu koristila sam ga a u martu sam ostala trudna.

LijaLi i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.