Čišćenje bebinog nosa, ušiju

odgovora

Objavljeno

2,3,5, puta nece mu skoditi veruj mi

moji kad su bolesni svakih 1-2h cistimo jer im je posle toga lakse da disu

moj savet ti je da to radis posle podoja kad covek malo odmori, da ne krene da bljucka

Oki..tako sam i krenula..posle podoja..primetila sam da mu je puno bolje kad tako iščistimo nosić :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto vidis

lepo je sto ima efekta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto vidis

lepo je sto ima efekta

Inače danas smo nabavili termometar..temperatura u sobi nam je 28 stepeni :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mnoogo covece jes blesava

toliko treba kad ga kupate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mnoogo covece jes blesava

toliko treba kad ga kupate

Ma ženo nismo ni znali..ono jes da nam toplo, al ovo je previše..sada je bolje..isključili smo peć , tj. stavili je na nižu temperaturu..lakše se diše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E htedoh bas nesto da pitam oko tih slinica...moj bebac(puni tri meseca za koji dan) nema tecne slinice...ponekad ima malo u nosicu ali sa stapicem za usi mu izvadim lako.Stavljam mu fizioloski rastvor svakog dana ali jednostavno nemam sta da izvadim iz nosica.Probala sam i sa pumpicom...tj. kao sisaljka ali jednostavno nema nista.Nekada ga cujem da "krklja" dok dise...ne puno ali pomalo i kratko traje.Pa ne zna sta da radim...bojim se te upale.Pitala sam doktorku i rekla mi je samo da mu stavljam rastvor bez obzira sto nema slinice.Kada se prestaje sa tim fizioloskim rastvorom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja fizioloski rastvor nisam ni jednom upotrijebila. Koristila sam kapi par dana (neke dvije sedmice), samo kada je imao problema sa disanjem.

Ako ima cvrste slinice, sacekam da ih kijanjem izbaci, ili bar da dodju sto blize, pa ih polako izvucem mekanom pelenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima cetiri meseca i s vremena na vreme mu stavljam fizioloski..I svaki put kada ga stavim,bez problema izvucem slinice na stapicu za nosic...Nije bilo nekih vecih zapusenja nosica(hvala Bogu).mislim da sa fizioloskim mozes prestati kada sama ocenis da nema potrebe vise za tim....A,mislim da ga mozes uvek upotrebljavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunjici stavljam fizioloski rastvor svako vece pred spavanje jos od rodjenja. Kad osetim da ima slinice, pumpicom joj izvucem. U pocetku je mnogo plakala a sada je potpuno mirna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta da radim sa zapušenim nosićem? Znam da ste pisale da da je fiziološki najbolji da se ubrizga u nosić, ali Aki uopšte nema sekreta samo otežano diše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta da radim sa zapušenim nosićem? Znam da ste pisale da da je fiziološki najbolji da se ubrizga u nosić, ali Aki uopšte nema sekreta samo otežano diše.

Jel onako kao da ima slinac ili da mu je nešto zapalo a ništa nema da se isčisti?! E sa tim problemom sam se ja javila prvi put na forum... :rolleyes:

I kod pedijatra... zavrnula joj glavicu pogledala nozdrvu i rekla da nema ništa. I posle nekih 10ak - 15 dana prošlo samo od sebe. Desilo nam se, do sada, još jednom tako nešto i isto tako, jednostavno prošlo samo od sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, baš tako. Stavim ja fiziološki na na štapić pa mu štapić gurnem u nos, štapić je čist. Ništa nema na njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, baš tako. Stavim ja fiziološki na na štapić pa mu štapić gurnem u nos, štapić je čist. Ništa nema na njemu.

I ja tako čalčkala i nikad nisam ništa izčačkala... I dan danas me buni šta je to bilo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, moj bebac ima mesec dana, i nemama pojma da li mu je nosic zapusen ili ne, uglavnom nekako kao da otezano dise, tj vise se cuje ko grkljanje... A slinicu sam mu do sad jednu samo izvukla... Sta moze da bude to grkljanje...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, moj bebac ima mesec dana, i nemama pojma da li mu je nosic zapusen ili ne, uglavnom nekako kao da otezano dise, tj vise se cuje ko grkljanje... A slinicu sam mu do sad jednu samo izvukla... Sta moze da bude to grkljanje...???

I mi imamo isti problem,pa ga privremeno resavamo na ovaj nacin:

Stavis bebca na desni bok i ubrizgas mu pun spric (5ml) fizioloskog rastvora u desnu nozdrvu,i onda ga okrenes na levi,pa onda ubrizgas u levu.Dobro je da mu ubrizgas sto jace,da bi to proterao i izbacio sto vise.

Nama nekad odmah izbaci sve,a nekad ga tek posle par sati cujem kako bolje dise.

U svakom slucaju,nemoj to da te brine,ne mozemo stapicima sve ocistiti,a oni,naravno,ne umeju da izbace slinice,pa zato otezano disu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo isti problem,pa ga privremeno resavamo na ovaj nacin:

Stavis bebca na desni bok i ubrizgas mu pun spric (5ml) fizioloskog rastvora u desnu nozdrvu,i onda ga okrenes na levi,pa onda ubrizgas u levu.Dobro je da mu ubrizgas sto jace,da bi to proterao i izbacio sto vise.

Nama nekad odmah izbaci sve,a nekad ga tek posle par sati cujem kako bolje dise.

U svakom slucaju,nemoj to da te brine,ne mozemo stapicima sve ocistiti,a oni,naravno,ne umeju da izbace slinice,pa zato otezano disu.

malo mi zvuci strasno to ubrizgavanje sto jace spricom, ne znam da li bih to smela...

mi smo prvom detetu sipali ili aktivator od aloje vere ili fizioloski i onda izvlacili na pumpicu-onu sto na usta vuces.. a to sa stapicem nije palilo skoro nikad, em se bojis koliko smes da stavis stapic da ne ostetis bebi nosic.. kad je bio beba redovno sam kupovala one ampule bebi sol i to mu sipala (fizioliski)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malo mi zvuci strasno to ubrizgavanje sto jace spricom, ne znam da li bih to smela...

mi smo prvom detetu sipali ili aktivator od aloje vere ili fizioloski i onda izvlacili na pumpicu-onu sto na usta vuces.. a to sa stapicem nije palilo skoro nikad, em se bojis koliko smes da stavis stapic da ne ostetis bebi nosic.. kad je bio beba redovno sam kupovala one ampule bebi sol i to mu sipala (fizioliski)..

Znam,i mi smo probali sa ampulama,ali opet ne izbaci sve.

Jeste strasno na pocetku,pogotovo ako bebac place (mada se moj Nikola nije toliko bunio,mnogo je vise plakao kada sam pokusavala stapicima da mu iscackam),ali sam skapirala da mu,ipak,to najvise pomogne,pa onda malo stisnem zube i posle sam mirna...

Stvarno je dosta krkljao,nisam imala srca to da slusam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podići uzglavlje, ispirati fisiološkim, izvlačiti pumpicom što češće.

Mi imamo onu Chicco pumpicu i super je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jednom samo uradila to ubrizgavanje fizoloskog i nikada vise , stvarno izgleda uzasno iako ja nisam htela da priznam ,mm mi je strogo zabranio da to ikada vise radim :D Sav se stresao kad je video , ni meni nije bilo lako ali sam stisla zube i obavila , dali ja to nisam dobro uradila ili sta vec nosic je i dalje bio isto zacepljen , mi to obavljamo sa Marisol kapima i pupmicom za usisivac ... pa dok ne prodje pre svakog obroka da moze lepo da rucki bez smetnji ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj pa ne znam dal bi se usudila da joj uradim to sa spricem... Danas sam joj prvi put cula nosic i to je trajalo par minuta, a inace ako ima slinac izvucem ga stapicem ili pelenom... Ne znam dal bi joj probala to, po 2.5ml iskreno bojim se :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj pa ne znam dal bi se usudila da joj uradim to sa spricem... Danas sam joj prvi put cula nosic i to je trajalo par minuta, a inace ako ima slinac izvucem ga stapicem ili pelenom... Ne znam dal bi joj probala to, po 2.5ml iskreno bojim se :(
Mi bas imamo problema sa nosicem.... nikako da se otvori... Plasim se da se ne navrati upala uha... :( Danas smo kupili aspirator da probamo tako da cistimo.... Bas joj smeta, n moze da rucka lepo. Pravi pauze... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje. Od rodjenja, ujutru i uvece bebi cistim nos tako sto stavim po kap-dve u nozdrve (fizioloski, marisol) i pumpicom izvucem. Nekada ima malo nesto, nekada nista i to je bilo sve ok. Ali od juce je bas zasmrkavela! :( Slinice su joj providne, po malo belicaste i onako redje. Da li je to opasno i koliko traje? Trudim se da joj stano cistim, bar na 3 sata. Place, ali ja cistim, sta cu, tako ce joj biti bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje. Od rodjenja, ujutru i uvece bebi cistim nos tako sto stavim po kap-dve u nozdrve (fizioloski, marisol) i pumpicom izvucem. Nekada ima malo nesto, nekada nista i to je bilo sve ok. Ali od juce je bas zasmrkavela! :( Slinice su joj providne, po malo belicaste i onako redje. Da li je to opasno i koliko traje? Trudim se da joj stano cistim, bar na 3 sata. Place, ali ja cistim, sta cu, tako ce joj biti bolje.

Opasno nije, može da potraje par dana, i da prođe.

Svakako prati i raspoloženje bebe i kako jede, da li će biti plačljiva i razdražljiva, kao i temperaturu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.