Čišćenje bebinog nosa, ušiju

odgovora

Objavljeno

Moj bebac je tek napunio nedelju dana i danas poceo da krklja i tesko dise.Sipala sam mu bebisol par kapi u nozdrvu ali malo je pomoglo ,jezivo izgleda a ja se bojim jer je bas mali.Da li je to opasno tako kad krklja i teze dise?Sutra cu probati da mu sipam fizioloski rastvor kad kupim spric.Imate li neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je tek napunio nedelju dana i danas poceo da krklja i tesko dise.Sipala sam mu bebisol par kapi u nozdrvu ali malo je pomoglo ,jezivo izgleda a ja se bojim jer je bas mali.Da li je to opasno tako kad krklja i teze dise?Sutra cu probati da mu sipam fizioloski rastvor kad kupim spric.Imate li neki savet?

Mig ako dojis bebu slobodno malo tvog mlekca bebi u nosic ;) i narano nastavi da ispiras fizioloskim rastvorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba u prvim danima kija jer tako isterava plodovu vodu zaostalu u plucima,

a sto se tice slinaca to je normalno od mleka se stavarju, ako halapljivo siki pa se zagrcnjava mleko se penje gore do nosa, kad podrigne isto ta prica/

ja sam mojoj deci od prvoga dana svaki dan ispirala nos bili slinavi il ne, obicnim fizioloskim ratsvorom, po 2 sprica u svaku nozdrvu, da se sve lepo ispere.

Zimi narocito kada krene grejna sezona, od suvog vazduha se cudo napravi u nosu budu oni lepljivi koje stapicem za nos nemozes izvuci.

A jel sme beba marisol kapi.ima 2 meseca i zapusen mu je nosic,dise na usta,mislim da je kao neka prehlada posto nekad zna da kasljuca i kine u toku dana..ili mora samo fizioloski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel sme beba marisol kapi.ima 2 meseca i zapusen mu je nosic,dise na usta,mislim da je kao neka prehlada posto nekad zna da kasljuca i kine u toku dana..ili mora samo fizioloski?

Samo fiziološki...u 1. poruci na prethodnoj strani imaš detaljan opis...

Dobro nam došla na forum! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je tek napunio nedelju dana i danas poceo da krklja i tesko dise.Sipala sam mu bebisol par kapi u nozdrvu ali malo je pomoglo ,jezivo izgleda a ja se bojim jer je bas mali.Da li je to opasno tako kad krklja i teze dise?Sutra cu probati da mu sipam fizioloski rastvor kad kupim spric.Imate li neki savet?

Fizioloski nikada spricem. Ili ampulom ili u spreju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel sme beba marisol kapi.ima 2 meseca i zapusen mu je nosic,dise na usta,mislim da je kao neka prehlada posto nekad zna da kasljuca i kine u toku dana..ili mora samo fizioloski?

Samo fizioloski rastvor. Beba se stavi na strannu i stavljas fizioloski u gornju nozdrvu kako bi sve izaslo niz donju. Onda je okrenes na drugu stranu i ponovis radnju, kako bi obe nozdrve ocistila.

Ili ako je beba vece moze i uspravno, kako bi odmah sve izlazilo dole.

Greska je sto masa mama koristi pumpicu posle fizioloskog ili tera dete da duva nos. Potpuno pogresno i to pise na masi fizioloskih rastvora "da nema duvanaj bar 10 minuta posle sipanja". Bitno je da se dosta rastvora stavi i pravilno da se namesti beba kako bi sve odmah izlazilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima zapusen nosic vec dva meseca,ne namo sta da radimo,cistimo i ratvorom,i pumpicama,cak koristimo i opranu mast,ali slinice skoro ne izlaze. Doktori kazu da je to normalno,ali beba mi se muci. ako neko zna sta da radim,neka mi kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima zapusen nosic vec dva meseca,ne namo sta da radimo,cistimo i ratvorom,i pumpicama,cak koristimo i opranu mast,ali slinice skoro ne izlaze. Doktori kazu da je to normalno,ali beba mi se muci. ako neko zna sta da radim,neka mi kaze.

Jesi probala i onaj vakuum aspirator, sto ide na usisivac? Malo fizioloskog ili marisol strcnes u nozdrve i izvuces sa aspiratorom. Meni ona obicna pumpica nista nije izvlacila, a samo rastvor kad sam stavljala - samo rastvor i nesto malo slinica bi izaslo. Na kraju mi je dr rekla da radim s ovim, sad kad smo bili prehladjeni, i stvarno je izaslo slinaca da sam se ja zapitala gde su joj uopste i stale :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cistim s vremena na vreme bebcu nosic sa bebisolom.Gurnem onu ampulicu bebisola malo u nozdrvicu(bebca okrenem na bok)pa jako pritisnem ampulicu,i onda mu iz druge nozdrvice izlete slinci ,i obrnuto.On malo zaplace ,al brzo prestane.To ne radim svaki dan,ali ako primetim da kupanjem par dana nije izbacio slince ili da krklja kad dise,odmah bebisol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame i bebe dobar dan.Mojoj Neveni je zapusen nosic vec dve nedelje.Zapusen,a prohodan,ne znam dali me shvatate,ona lepo jede,dise,ali u snu joj se tamo negde cuje nesto unutra.Ispirala sam bebisolom,na sve ovde navedene vase nacine,izvlacila polako pumpicom,sekret je providan,malo lepljiv,i tako svakog dana vec 7,8 dana.Vodili smo je prosle subote kod doktorke,poslusala je,grlo pregledala,i rekla fizioloski i pumpica.Sa druge strane,iz Halo bebe ne preporucuju pumpicu zbog pritiska,da ne ode na usi.Inace imamo onu pumpicu,ja stavim jedan kraj u usta,a drugi njoj u nozdrvu.I spavka uzdignutog uzglavlja od kada joj je zapusen nosic.

Imate li jos neki savet da mi date,ili da je opet povedem na slusanje,bas se plasim da joj ne ode na usi.Eto izjadah se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame i bebe dobar dan.Mojoj Neveni je zapusen nosic vec dve nedelje.Zapusen,a prohodan,ne znam dali me shvatate,ona lepo jede,dise,ali u snu joj se tamo negde cuje nesto unutra.Ispirala sam bebisolom,na sve ovde navedene vase nacine,izvlacila polako pumpicom,sekret je providan,malo lepljiv,i tako svakog dana vec 7,8 dana.Vodili smo je prosle subote kod doktorke,poslusala je,grlo pregledala,i rekla fizioloski i pumpica.Sa druge strane,iz Halo bebe ne preporucuju pumpicu zbog pritiska,da ne ode na usi.Inace imamo onu pumpicu,ja stavim jedan kraj u usta,a drugi njoj u nozdrvu.I spavka uzdignutog uzglavlja od kada joj je zapusen nosic.

Imate li jos neki savet da mi date,ili da je opet povedem na slusanje,bas se plasim da joj ne ode na usi.Eto izjadah se.

Kad god se Luki tako cule nesto tamo u nosu, nama je dr davala gentokulin na par dana i uvek je resavalo problem. Ne znam koliko bi trebalo to da uradis sama bez doktora, ali nama je samo to pomagalo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Marini je zapusen nosic vec neka 4 dana,cak je dve noci imala i temperaturicu do 38.Stavljam joj fizioloski i izvlacimo sa pumpicom ali se brzo opet nakupi.malo sam se uplsila jer kad smo joj izvlacili sa pumpicom bilo je malo krvi,tek malo rozikasto.Verovatno joj pukao kapilar ali sam se uplasila da nije zbog pumpice.Imamo onu sto jedan kraj ide meni u usta a drugi njoj u nosic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame i bebe dobar dan.Mojoj Neveni je zapusen nosic vec dve nedelje.Zapusen,a prohodan,ne znam dali me shvatate,ona lepo jede,dise,ali u snu joj se tamo negde cuje nesto unutra.Ispirala sam bebisolom,na sve ovde navedene vase nacine,izvlacila polako pumpicom,sekret je providan,malo lepljiv,i tako svakog dana vec 7,8 dana.Vodili smo je prosle subote kod doktorke,poslusala je,grlo pregledala,i rekla fizioloski i pumpica.Sa druge strane,iz Halo bebe ne preporucuju pumpicu zbog pritiska,da ne ode na usi.Inace imamo onu pumpicu,ja stavim jedan kraj u usta,a drugi njoj u nozdrvu.I spavka uzdignutog uzglavlja od kada joj je zapusen nosic.

Imate li jos neki savet da mi date,ili da je opet povedem na slusanje,bas se plasim da joj ne ode na usi.Eto izjadah se.

Maro,da li se Neveni sredio nosic sada?Kod nas je ista situacija,samo sto nema tog sekreta.Sve uredu,ali tamo u korenu nosa nesto krklja.Koristila sam bebisol,tri puta dnevno po 1 kap u obe nozdrve.Izbaci po koji slinak,ali to krkljanje ostaje .Iz halobebe mi preporucili da kupim bebi fiziomer,i sada mu strckam u nosic to,bolje dise,izbaci slinke,ali jos ima krkljanja tamo u unutrasnjosti.Videcu za koji dan,nadam se da ce biti rezultata,da sredimo i nosic lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam veliki problem sa zapusenim nosicem kod moje bebe.moja beba ima 4

meseca,poslednjih mesec dana joj je stalno zapusen nos ali sline ne izlaze,imam osecaj kao da krklja.to me jako zabrinjava.da li zna neko sta moze da pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovana Manuela,

ukoliko ništa ne curi i može da ruča, za par dana će proći. Mada je nama znalo da traje i nedeljama. Znam da je to iritantno i da misliš da to ometa ali proći će samo po sebi.

Nešto više o čišćenu bebinog nosića i u opšte o nekim savetima i iskustvima preporučujem ti temu Čišćenje bebinog nosa a evo ga i link http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=1109

Pošto već postoji tema, ova će biti zatvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima iskustva s onim aspiratorom što se kači na usisivač? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cistim bebi nosic ampulama i pumpicom pre i posle podoja, ali vrlo brzo pocne da joj krci u nosicu, i to bas jako. Inace svaki put bas dosta izvucem sekreta. Da li je to prehlada, ili se nakupi od mleka, bljuckanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos uvek nismo cistili bebi nosic. Ne vidim da ima potrebe za tim, lepo dise pre, posle i u toku podoja. Kad bljucne, nekad primetim malo mleka u nosicu, ali to se samo ocisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od juce mu cistim nosic posto se zapusi i bas krci i vidim da se pati :( i svaki put izvucem bas dosta sekreta i to samo iz desne nozdrve <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno je i ova nagla promena vremena učinila svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cistim bebi nosic ampulama i pumpicom pre i posle podoja, ali vrlo brzo pocne da joj krci u nosicu, i to bas jako. Inace svaki put bas dosta izvucem sekreta. Da li je to prehlada, ili se nakupi od mleka, bljuckanja?

Stavis bebu na podlogu, glavu joj okrenes u stranu i drzis dlanom a u gornju nozdrvu sipas brzo mlaz fizioloskog.

Okrenes glavicu i isto to ponoviis sa drugom nozdrvom.

Uzmes bebu, smiris je i vratis na podlogu i onda probas pumpisom da joj izvuces sline (ako ima nesto).

Koju pumpicu imas? Najbolje su se pokazale one gde je jedan kraj u ustima mame.

Ne moras ampule da kupujes, dovoljno je da kupis bocu fizioloskog, spric i iglu i spricem ispiras nosic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolji je fizioloski u spreju.Meni se odlicno pokazao.Npr i dok dete stoji,kada strcnem nista se ne vrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto malo izlazi kad strcnes. Strcni dva-tri puta odjednom i izaci ce. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavis bebu na podlogu, glavu joj okrenes u stranu i drzis dlanom a u gornju nozdrvu sipas brzo mlaz fizioloskog.

Okrenes glavicu i isto to ponoviis sa drugom nozdrvom.

Uzmes bebu, smiris je i vratis na podlogu i onda probas pumpisom da joj izvuces sline (ako ima nesto).

Koju pumpicu imas? Najbolje su se pokazale one gde je jedan kraj u ustima mame.

Ne moras ampule da kupujes, dovoljno je da kupis bocu fizioloskog, spric i iglu i spricem ispiras nosic.

Tako i radim;)

Imam taj aspirator sto mama izvlaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nosic cistili tako sto posle kupanja stavimo malo fizioloskog u nos, po koju kapljicu ne puno, i za 2-3 min izvucemo pumpicom. Kad je bila manja to smo radili par puta dnevno, sad nema potrebe, nekad uopste nekad samo uvece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.