Rana trudnoca posle CR

odgovora

Objavljeno

sad me vec zbunjujete....ako krene nek krene prirodno,ali da me drze i isprobavaju niti zelim niti smeju zbog prethodnog secenja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je zbunila. Znam da prirodni porodjaj moze posle carskog i da doktori gledaju pre prirodno da porode zenu-ali ovoliko rano nakon cr???? Lekar mi je rekao da se ponovi cr podrazumeva... Kako se onda tu uklapa viki77 prica??? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne podrazumeva se. Ako je lekar ok, uvek ce gledati da bude prirodno. Bolje za memu, a i zbog dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhhh...valjda ce da bude tada kada doktorka kaze,zbog kreveta u D.Misovic....:):o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, mislim da je to pravljenje veće razlike između trudnoća bilo pravilo davno. Ne znam do kakvih su saznanja došli, ali meni je dr.(inače veoma poznat i priznat) napomenuo da ponovo zatrudnim oko detetovog prvog rođendana, da bi razlika bila manja od 2 god, jer je lakše seći ožiljak dok je još svež!!!

Pozdrav :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako razmisljam o tome da vec sada pocnemo da radimo na 'pravljenu' druge bebe.Posto sam se prvi put porodila na carski dr.mi je rekao da mora prici 18m do sledece trudnoce.

Jako mi je zao zbog toga.

Citala sam vase postove,vidim da ste sve prosle ok,ali jako se brinem i nebi smela rizikovati.

Plancenta previja je nesto sto me najvise brine,mada samo kod 15% posto zena,se javlja ovaj problem koji moze biti jako rizican za plod.

Tako da moramo jos cekati,mada smo rada da sto pre prosirimo porodicu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako razmisljam o tome da vec sada pocnemo da radimo na 'pravljenu' druge bebe.Posto sam se prvi put porodila na carski dr.mi je rekao da mora prici 18m do sledece trudnoce.

Jako mi je zao zbog toga.

Citala sam vase postove,vidim da ste sve prosle ok,ali jako se brinem i nebi smela rizikovati.

Plancenta previja je nesto sto me najvise brine,mada samo kod 15% posto zena,se javlja ovaj problem koji moze biti jako rizican za plod.

Tako da moramo jos cekati,mada smo rada da sto pre prosirimo porodicu. :rolleyes:

Danka,draga,mlada si,imas vremena...nema potrebe da rizikujes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka,draga,mlada si,imas vremena...nema potrebe da rizikujes!

Jao znam,ali mi jako zelimo drugu bebu i jos dosta dece,a moram da cekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka E.

jel si sigurna za tih 18 meseci, jer je meni dr pre otpustanja iz bolnice rekao da tolika razlika (18 mes) treba da bude izmedju porodjaja, sto znaci da kada ova beba bude imala 9 meseci ti opet mozes da zatrudnis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka E.

jel si sigurna za tih 18 meseci, jer je meni dr pre otpustanja iz bolnice rekao da tolika razlika (18 mes) treba da bude izmedju porodjaja, sto znaci da kada ova beba bude imala 9 meseci ti opet mozes da zatrudnis.

AAA jupi,pa ne znam receno mi je 18m,samo sad si me zbunila,zvacu ginekologa bas da proverim,jer tom coveku jako verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka razlika izmedju porodjaja mora da bude 18 meseci ....tako da mozes slobodno :rolleyes:

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam problem sa otvaranjem i ja sada iskreno ne zelim uopste da pokusavam za prirodno...znam kako sam prosla i ja i beba..i ne treba mi to ponovo... :(

pa evo kad si se ponudila da ti postavim nekoliko pitanjaca...:)

kako ide kod njih posle porodjaja i posle koliko te podizu iz kreveta,jel beba kod mame?kako ide za posete posle carskog?i kad suprug moze da vidi bebu?

beba nije kod mame i vidjala sam je samo na minut dok nas nisu prebacili posle 4 dana u odelenje i tada je mleko i krenulo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teodora je napunila godinu i mi smo dobili zeleno svetlo od lekara za drugu trudnocu! Sad sam u sedmoj nedelji i nadam se da necu imati ikakvih problema zbog proslogodisnjeg carskog reza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razlika izmedju moje djece je 20 mjeseci, znaci cerkica je imala oko godinu dana kada sam ostala u drugom stanju. Sve je proslo bez problema, cak mi je ta druga trudnoca bila mnogo laksa od prethodne.

Znaci, onda kada se zena osjeca spremnom - tada je vrijeme za sledecu bebu, tako mi je i moj doktor savjetovao. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razlika izmedju moje djece je 20 mjeseci, znaci cerkica je imala oko godinu dana kada sam ostala u drugom stanju. Sve je proslo bez problema, cak mi je ta druga trudnoca bila mnogo laksa od prethodne.

Znaci, onda kada se zena osjeca spremnom - tada je vrijeme za sledecu bebu, tako mi je i moj doktor savjetovao. ;)

Izvini,mozda zvuci glupo ali da li si imala neke bolove tokom druge trudnoce,msm zbog rane kako raste stomak normalno je da se rana siri,pa me zanima da li je to bolno??? Ja sam se porodila u januaru i za sada nemam nekih problema sa ranom,cini mi se da je malo losije uradjena ali me ne boli???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sma se porodila u novembru. pre neki dan sam bila kod doktorke na kontroli i rekla mi je da vec u julu mozemo da radimo na drugoj bebi. Misljenja da treba da prodje vise vremena su bila nekada zastupljena. Sada se zna da rez isto izgleda nakon 8 i nakon 28 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sma se porodila u novembru. pre neki dan sam bila kod doktorke na kontroli i rekla mi je da vec u julu mozemo da radimo na drugoj bebi. Misljenja da treba da prodje vise vremena su bila nekada zastupljena. Sada se zna da rez isto izgleda nakon 8 i nakon 28 meseci.

Meni je rečeno da posle godinu dana mogu opet da zatrudnim. Imam sina koji će u martu da napuni 2 godine, a u aprilu bi trebalo da dobijemo ćerkicu. Što se mene tiče ja nikakvih problema u vidu bolova ili nekih komplikacija nemam, osim što imam kilu u preponi, koju ću nakon ovog porođaja napokon morati da sredim. Iskustva su različita, mada ja mislim da se razlika između trudnoća pravi zbog reza na materici, a ne onog na trbuhu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sma se porodila u novembru. pre neki dan sam bila kod doktorke na kontroli i rekla mi je da vec u julu mozemo da radimo na drugoj bebi. Misljenja da treba da prodje vise vremena su bila nekada zastupljena. Sada se zna da rez isto izgleda nakon 8 i nakon 28 meseci.

Da, razlika se pravi zbog reza na materici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sve ste hrabre ali bas ima razlicitih saveta. Meni je pet doktora reklo pet varijanti i sve sam ovde procitala. Oporavak mi je bio super, treci dan sam isla kuci a cetvrti vec setala i radila sitne stvari po kuci. Beba spava od drugog meseca po celu noc tako da nisam uopste premorena.

Ne znam zasto ali jako imam zelju da radjam drugo tj odma da radimo na tome iako je bio cr. Beban ima tri meseca, pa vas molim za savet.

;)

Hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana..ja bih sačekala bar 6 meseci..ali u najboljem slučaju godinu dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sve ste hrabre ali bas ima razlicitih saveta. Meni je pet doktora reklo pet varijanti i sve sam ovde procitala. Oporavak mi je bio super, treci dan sam isla kuci a cetvrti vec setala i radila sitne stvari po kuci. Beba spava od drugog meseca po celu noc tako da nisam uopste premorena.

Ne znam zasto ali jako imam zelju da radjam drugo tj odma da radimo na tome iako je bio cr. Beban ima tri meseca, pa vas molim za savet.

;)

Hvala puno

Različiti saveti se daju između ostalog i zato što je svaka žena različita a ni doktori nemaju svi jednako iskustvo.

Ja na svu sreću nisam imala nikakvih komplikacija oko carskog reza pa mi je doktor na prvoj kontroli 6 nedelja posle porođaja rekao da je rez lepo zarastao, materica se dobro oporavila pa obzirom na takvo stanje mogu da planiram sledeću trudnoću 6 meseci nakon porođaja. Drugo dete sam rodila dve godine posle prvog, i to prirodnim putem, bez ikakvih komplikacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno svima!!!! Obzirom da je na kontroli bilo sve super, ostalo je jos da se konsultujem sa dr bas o sledecoj trudnoci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoj zuriti sa drugom trudnocom. beban ti je bas mali i to sto sad lepo spava ne znaci da ce i za dva meseca a i posebno jer tvoj organizam treba da se oporavi. bez obzira ako je rez lep i materica lepo zarasla nova trudnoca bi sad mogla ozbiljno da ugrozi tvoje zdravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da zavisi šta je operisala.

Ja imam poznanicu koja se porodila 3 puta CR-om, ali sa malko većim razmacima. Mada ne puno većim i svaku trudnoću je izgurala bez problema.

bojanans voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.