Porodilište - Novi Sad

odgovora

Objavljeno

Cao svima, evo mene danas opet...mnogo smirenije!!!! Bila sam jutros na Betaniji, primila me veoma ljubazna doktorka uradila mi CTG, skroz je ok, i poslala na patologiju na ultrazvuk, koji je takodje uredu gde mi je doktorka rekla da jeste malo manje plodove vode i starija posteljica, ali nista alarmantno, a beba teska 3250!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ...zamislite moje zaprepascenje, koliko su me juce iscimali sa losim ultrazvukom koji je rekao da je beba 2600!!!...U svakom slucaju imam kontrolu kod iste doktorke u cetvrtak (dr. Tesic/da je pohvalim) i rekla mi je da ponesem stvari za svaki slucaj...a za cuvenu doktorku od juce sam cula da je ogorcena zena od 50 godina koja nije mogla imati dece i da ceo zivot radi abortuse, to mi je rekla jedna starija babica, takodje je rekla da svako ko naleti na nju ima problema...strasno...znaci da mi je juce bio dan samo za prespavati!!! Hvala svima na podrsci!!!

Super. Inace, nijedan UZ ne izmeri isto. Tehnika je cudo, tako da se ne oslanjas na to. Kakva ce biti beba, videces tek kad izadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela bi sa vama da podelim moje iskustvo iz betanije.Prvi porodjaj je bio u pitanju iz normalno vodjene trudnoce.Naime kuci sam pocela da krvarim i moj ginekolog me je posla u betaniju,posto po njoj nije jos bilo vreme za porodjaj. po mojoj lekarki termin mi je bio 18 decembar,a ja sam prokvarila 29.10.u betaniji me zadrze na patologiji da lezim sa tim da cu kuci posle vikenda.ali mi je vodenjak pukao tokom spavanja i usledili su jaki bolovi.izadjem da nadjem dezurnu sestru ali nje nigde nema,i slucajno je nadjem na drugom odeljedju caska sa koleginicom...dodje doktorica iz porodjajne sale i pregleda me bila sam vec otvorena par cm.dobijem Bensedin inekciju i posalju me u sobu,takodje je rekla sestri da me obilazi i ako uza sat vremena bolovi ne stanu da zovu da dodje neko po mene.a ja sama kontakcije na svaki minut.Odem kod sestre i kazem joj a ona sva bitna u fazonu izdrzi jos dva sata.nisam izdrzala ni dva minuta otisla sam u toalet i porodila sam se sama. posto sam videla da necu stici do sobe.Pritom je pozivam i govorim da sam se porodila ,,kad ona pocela da vice da nisam normalna i jos kojesta.tako da su i pupcanu vrpcu presekli u toaletu patologije!e onda slede moje muke beba pocije da plavi prebacuju ga u inkubator posto je rodjen sa 2470 i dugacak 45 cm. u porodjajnoj izgubim dve jedinice krvi.Od 01:30 do ujutru do 10:00primala sam krv i infuzijuPosle toga me prebacuju u sok sobu i dalje infuzija i transfuzija i jos mi ubace odvratni kateter.Kada su uvideli da nije bila moja greska nego greska sestre svi su obigravali oko mene.Cak mi je glavna sestra u soku ponudila da idem da zapalim cigaru u toalet.sto naravno nije dozvoljeno.Obilazili su me svi moguci lekari posto su se bojali da cu tuziti bolnicu,zbog svega sto mi se izdesavalo.sin mi je bio dan u inkubatoru posto je bio zdrava beba a i rodje u terminu.A moja doktorica je pomesala loncice ispalo je dfa je rodjen sa 7,5 meseci.

Strasno...ali od njih me nista ne iznenadjuje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista ima raznih i lekara i sestara, ali ima i raznih pacijenata. Drskih i bezobraznih. Kad mi mm prica neke dogadjaje, moram reci da mi nije jasno kako nije poludeo u nekim momentima.

Sad skoro je neka pacijentkinja napravila frku na porodjaju. Dosla zena sa bolovima i mm je primio za porodjaj, ctg ok. Kad su je spremili i kad je legla na krevet, ctg -a nema. Bebi ne radi srce. I, naravno, uzela ona mobilni, pa se posavetovala s nekim ko joj je rekao da joj je mm uradio CZ beba bi bila ziva. I krene njen muz i ekipa da nadju mm, a ovaj srecom imao neki tezak slucaj, pa nisu mogli da ga nadju.

Naravno, porodila se zena, a beba u raspadnom stanju. Nalaz patologa kroz dve nedelje- beba nije ziva vec 2 dana.

A ona kucka nije rekla mm da ne oseca bebu vec neko vreme, vec se ponadala da je sve ok. A ctg uhvatio njen srcani rad, jer drugog i nema. Da joj je radio CZ, sekao bi je bespotrebno. A procedura kod mrtve bebe je ista kao i kod normalnog porodjaja.

I sta sad. Sad bi mm trebao da tuzi nju i njenog muza, ali kome to koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da dodam, da ta zena nije dobila bolove, mogla je umreti od sepse, posto ko zna kad bi otisla do dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, evo mene danas opet...mnogo smirenije!!!! Bila sam jutros na Betaniji, primila me veoma ljubazna doktorka uradila mi CTG, skroz je ok, i poslala na patologiju na ultrazvuk, koji je takodje uredu gde mi je doktorka rekla da jeste malo manje plodove vode i starija posteljica, ali nista alarmantno, a beba teska 3250!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ...zamislite moje zaprepascenje, koliko su me juce iscimali sa losim ultrazvukom koji je rekao da je beba 2600!!!...U svakom slucaju imam kontrolu kod iste doktorke u cetvrtak (dr. Tesic/da je pohvalim) i rekla mi je da ponesem stvari za svaki slucaj...a za cuvenu doktorku od juce sam cula da je ogorcena zena od 50 godina koja nije mogla imati dece i da ceo zivot radi abortuse, to mi je rekla jedna starija babica, takodje je rekla da svako ko naleti na nju ima problema...strasno...znaci da mi je juce bio dan samo za prespavati!!! Hvala svima na podrsci!!!

e neka je sve proslo kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene prvi put u zivotu na forumu!!!! :lol: jeeeeeeee

Moje iskustvo sa Betanijom je i lepo i ruzno.

Prvo je bilo ruzno jer sam morala da prekidam trudnocu u sedmom mesecu, ali sam posle godinu dana dobila jednog diiiiiiivnog deckica - koji sada ima 4 meseca. Vecina ljudi koji rade u Betaniji su ok, ali ima gadova za primer. Kada sam trebala da prekidam trudnocu (kao da sam htela i da mi je bilo zabavno) jedna glupaca od doktorke me nije htela primiti. Iskompleksirana budala se izderala na mene (u fazonu sta ti hoces) i otkacila me najstrasnije. A onda smo muz i ja potegli veze i legli na telefone i posle par sati muke i jednog dobrog pica sve je bilo u redu. Ma to su lude zenetine koje nemaju decu pa resile na nama da se izivljavaju.

Drugi put kada sam se porodjala bilo je super. Mada mislim da je to bilo i zbog toga sto je moj porodjaj trajao sat vremena i sto sam lepo saradjivala.

Eto.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene prvi put u zivotu na forumu!!!! :lol: jeeeeeeee

Moje iskustvo sa Betanijom je i lepo i ruzno.

Prvo je bilo ruzno jer sam morala da prekidam trudnocu u sedmom mesecu, ali sam posle godinu dana dobila jednog diiiiiiivnog deckica - koji sada ima 4 meseca. Vecina ljudi koji rade u Betaniji su ok, ali ima gadova za primer. Kada sam trebala da prekidam trudnocu (kao da sam htela i da mi je bilo zabavno) jedna glupaca od doktorke me nije htela primiti. Iskompleksirana budala se izderala na mene (u fazonu sta ti hoces) i otkacila me najstrasnije. A onda smo muz i ja potegli veze i legli na telefone i posle par sati muke i jednog dobrog pica sve je bilo u redu. Ma to su lude zenetine koje nemaju decu pa resile na nama da se izivljavaju.

Drugi put kada sam se porodjala bilo je super. Mada mislim da je to bilo i zbog toga sto je moj porodjaj trajao sat vremena i sto sam lepo saradjivala.

Eto.....

Strasno je to sto za sve moras da imas neku vezu...umesto da se lepo normalno porodis kao svugde na svetu...ne trazimo mi med i orase, nego samo normalan porodjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene prvi put u zivotu na forumu!!!! :lol: jeeeeeeee

Moje iskustvo sa Betanijom je i lepo i ruzno.

Prvo je bilo ruzno jer sam morala da prekidam trudnocu u sedmom mesecu, ali sam posle godinu dana dobila jednog diiiiiiivnog deckica - koji sada ima 4 meseca. Vecina ljudi koji rade u Betaniji su ok, ali ima gadova za primer. Kada sam trebala da prekidam trudnocu (kao da sam htela i da mi je bilo zabavno) jedna glupaca od doktorke me nije htela primiti. Iskompleksirana budala se izderala na mene (u fazonu sta ti hoces) i otkacila me najstrasnije. A onda smo muz i ja potegli veze i legli na telefone i posle par sati muke i jednog dobrog pica sve je bilo u redu. Ma to su lude zenetine koje nemaju decu pa resile na nama da se izivljavaju.

Drugi put kada sam se porodjala bilo je super. Mada mislim da je to bilo i zbog toga sto je moj porodjaj trajao sat vremena i sto sam lepo saradjivala.

Eto.....

Dobro dosla,ma ne vredi trositi reci na njih,al cudo je sta uradi flasa pica i jedna cokolada a tek koji eurooo....jako tuzno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle prvog porodjaja, Luka na poluintenzivnoj, ja u prizemlju, mm na prozoru !!!

jedna sestra je bila tako divna, ne znam joj ime mada znam da mi je rekla jer sam je pitala.. ponasala se prema nama kao prema zivim bicima kojima je tesko jer nisu uz svoje bebe!!! njoj dugujem dojenje bebe 8meseci, jer me je cedila i masirala ceo dan kad je mleko krenulo. vrhunac je bio kad je negde nocu dosla sa loncetom kafe i isla iz sobe u sobu i svima nam u solju sipala kafu!!! to ne mogu da vam opisem. svakih pola sata je dolazila da nas prska oktaniseptikom, da nas masira i prica sa nama. smejala se i bukvalno druzila sa nama. mm je dolazio.. bio je skoro stalno na prozoru, sta god je zatrebalo meni ili cimerki iz sobe, pa cak i drugima.. bile su jos dve zenice u sobi pored koje su samnom isle u skolicu za trudnice pa smo se zajedno drzale i.... nekako je lakse kad nisi sam..

sestra koja je bila u smeni posle ove divne je... NE ZNAMO!!! za svo trajanje smene je nismo videli!!!

jedino sam je videla jer sam otisla da je potrazim da je pitam hoce li nas voditi gore na PI da vidimo decu, a ona trpa neke velike milke i keksove u torbu !!!

da , bila je jos jedna divna mlada sestra sa pedijatrije koja je mm poslala u 21h da kupi silikonske bradavice da se ne mucim i ja i dete..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka od nas je imala neprijatno iskustvo sa Betanijom,nazalost u celoj Srbiji je slicno stanje,zamislite kako je tek po ostalim bolnicama,gde leze tesko bolesni ljudi,pa cak i u decijim bolnicama.U svakom zitu ima kukolja,samo sto ih mi imamo previse :( Ipak ima casnih lekara i divnih med.radnika koji su posveceni poslu maximalno,ali se nazalost stavljaju svi u isti kos,sto je velika nepravda.

E pa da vam ja dam jedan savet,iako znam da ga necete poslusati :lol:,znam kakva je fraka kada zena treba da se porodi i samo se nadamo da sve prodje u naj boljem redu.

S obzirom da zastitnik pacijentovih prava nema nikakvu funkciju,jer vrana vrani oci ne vadi,jedino sto "pali" kod njihove bahatosti je pretnja novinarima.Svaki lekar boluje od te boljke (verovatno su svi zarazeni od vecitog ministra nam Tomice).Samo im pokazite zube i videcete kako znaju da budu manji od makovog zrna.Niko se nece zaloziti za vas dok to sami ne ucinite.Te gluposti o mitu zaboravite,svi imamo placeno zdravstveno osiguranje (koje by the way pokriva i epidural,koji je nemoguce dobiti) i cinjenica je da dokle god im budemo trpali u dzepove,da mogu da grade privatne klinike,i jos vise novca nam uzimaju,bice sve gore.

Mojoj prijateljici je beba od 5 meseci trenutno u decijoj bolnici i nisu joj dozvolili da je vidi dva dana!!! Grozota,bebica bez mame potpuno sama!

Pre vise od 20 god. kada je to bila potpuno normalno,moja svekrva je odbila da ode od mm,koji je tada trebao da operise krajnike. Pretili su joj i policijom,ali je ona ostala dosledna da ne ide od svog deteta.Naravno upalilo joj je!

Zato samo ostro,kada nazalost ne moze drugacije :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

INACE,TE ISTE IZ BETANIJE NAPLACUJU 12 EVRA DA TI DODJU KUCI I ONDA SU SLATKE KAO MED!ovde sve ,izgleda,treba podmazati

Moja tetka radi u B. kao pedijatrijska sestra,isto ide da kupa decu,pomaze oko dojenja i sl. i naravno naplacuje.Ja tu praksu uopste ne podrzavam,s obzirom da imamo patronazne sestre koje to rade,ali sam se od nje zaista naslusala strasnih prica.I te sestre su na kraju ljudi,rade kao mali crnci,male su im plate i moraju da se snalaze za svaki dinar.Kada mogu dr. da rade na vise mesta zasto ne bi mogle i one. Pa ko moze da plati...bolje i to nego da zakace neki mastitis,upalu rane ili ko zna sta jos.

Boje se doktora kao djavola,zato je pred vizitu uvek takva frka,one uvek izvuku deblji kraj.

A sto se tice dr. koja je pominjana vise puta,pretpostavljam da mislite na dr. Krnjic,svako dete koje prodje njenu "proveru" nije kako treba ;) pa mame zavrse sa njenim br.telefona u ruci.Mojoj Volji je rekla da krivi glavicu u jednu stranu i da joj nije u redu stopalo,ali znajuci za njene "fore i fazone" ja sam se samo nasmejala i rekla "naravno da cemo vas nazvati i doci kod vas na vezbe" :lol: Zato je bitno to drugo,pa i trece misljenje.

Naravo Volji nista ne fali osim sto ima glasne zice kao Marija Kalas :lol:

Ne treba da se ustrucavate da pisete imena dr. zato i sluzi ova tema,bolje da buduce mame znaju sa kim imaju posla,nego da nasedaju na njihove cake.

Ja mogu da potpisem da su dr.Stajic i dr.Bogavac naj odvratniji lekari u toj Betaniji i da njihovo prisustvo samo donosi nevolje,ali o tom potom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice tvoje tetke, naravno da treba da radi, kad joj se pruza prilika. Ako neko hoce da mu bas ta sestra dodje kuci, onda treba i da plati. Lekari koji rade privatno isto, neka rade ako su trazeni. Oni za to placaju dodatni porez, oduzima im se neki procenat plate i imaju manje godisnjeg odmora, barem oni koji su prijavili rad, kao mm. To mu dodje kao kazna. Ali, ne zalim se. Kad mu neko trazi da ide privatno, pogotovo za ono sto on voli, a to su prevencije karcinoma, sto da ne?!

Ne volim kad se uzimaju pare za nesto sto im je posao koji odradjuju u drzavnoj ustanovi, jer na to svi imaju pravo, bez razlike.

Necu se, sigurno, negativno izrazavati o njegovim kolegama ili o med.osoblju, samim tim jer on radi s njima, a i znam koliko im je tezak posao. Ili barem necu pominjati ime. O svakome znam razne stvari, neke lepe, a neke i ne, i to je normalno, ali ih necu ovde iznositi.

Nemam negativna iskustva iz bolnice i niko nas nije zavlacio, jer poznaju mm, ali nisam imala ni nekakav poseban tretman, jer porodjaj ne moze to ni da bude, koliko god se trudili. Meni je ostalo u secanju kao ruzan momenat u zivotu koji mora da se prodje, i divno je ako su beba i mama dobro, jer to se i ocekuje.

Naravno, u toj bolnici se ne brine samo o trudnicama i porodjaju. Ima i drugih vaznih stvari koje nas cekaju, kao sto su kontracepcija, prevencije karcinoma, razni poremecaji i menopauza, kao neizbezan deo zivota. Mislim da bi se i na to trebalo osvrnuti, jer mi imamo jos koju deceniju da se trudimo da ostanemo zdrave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka od nas je imala neprijatno iskustvo sa Betanijom,nazalost u celoj Srbiji je slicno stanje,zamislite kako je tek po ostalim bolnicama,gde leze tesko bolesni ljudi,pa cak i u decijim bolnicama.U svakom zitu ima kukolja,samo sto ih mi imamo previse :( Ipak ima casnih lekara i divnih med.radnika koji su posveceni poslu maximalno,ali se nazalost stavljaju svi u isti kos,sto je velika nepravda.

E pa da vam ja dam jedan savet,iako znam da ga necete poslusati :lol:,znam kakva je fraka kada zena treba da se porodi i samo se nadamo da sve prodje u naj boljem redu.

S obzirom da zastitnik pacijentovih prava nema nikakvu funkciju,jer vrana vrani oci ne vadi,jedino sto "pali" kod njihove bahatosti je pretnja novinarima.Svaki lekar boluje od te boljke (verovatno su svi zarazeni od vecitog ministra nam Tomice).Samo im pokazite zube i videcete kako znaju da budu manji od makovog zrna.Niko se nece zaloziti za vas dok to sami ne ucinite.Te gluposti o mitu zaboravite,svi imamo placeno zdravstveno osiguranje (koje by the way pokriva i epidural,koji je nemoguce dobiti) i cinjenica je da dokle god im budemo trpali u dzepove,da mogu da grade privatne klinike,i jos vise novca nam uzimaju,bice sve gore.

Mojoj prijateljici je beba od 5 meseci trenutno u decijoj bolnici i nisu joj dozvolili da je vidi dva dana!!! Grozota,bebica bez mame potpuno sama!

Pre vise od 20 god. kada je to bila potpuno normalno,moja svekrva je odbila da ode od mm,koji je tada trebao da operise krajnike. Pretili su joj i policijom,ali je ona ostala dosledna da ne ide od svog deteta.Naravno upalilo joj je!

Zato samo ostro,kada nazalost ne moze drugacije :(

moja dobra prijateljica, inace i moj ginekolog je, isto to mi je posavetovala.. na prvom porodjaju sam prosla kako sam prosla, jedine informacije sam dobila o detetu tek kad je koleginica moje prijateljice, inace neonatolog u Vrbasu u bolnici zvala Betaniju i raspitala se za moje dete!!! bruka!!!

za drugi porodjaj znam dobro sta cu i kako cu! a, i ako ce mi to biti , a nadam se da hoce biti olaksica, komsinicina snajka radi u betaniji.. pa cu i nju potraziti.. njoj ne trebam da dajem mito, to stvarno ne volim.. udata je za decka koga znam od rodjenja i stvarno je drugacije kada nekoga znate..

ENAV , ti znas slucaj svoga muza, i naravno da nemozes biti merodavna u davanju misljenja. tako i ja ne iznosim misljenje o nastavnom osoblju i situaciji na fakultetu gde radi mm jer ne bih bila objektivna, pa cak i ako bih neko bi mislio da nisam..ja verujem da je tvoj muz dobar i savestan dr, puno ih takvih znam ali je puno i onih koje svi zelimo da zaobidjemo..

da, slazem se da treba da kazemo imena svih koji nam nisu ostali u dobrom secanju.

babica-sestra koja je meni ostala u groznom secanju BOBA je bila veza zeni koja je samnom posle porodjaja delila sobu, i ona ju je hvalila na sva usta..

TO JE ZALOSNO STO SU ONI , VECINA NJIH, DOBRI I SAVESNO OBAVLJAJU SVOJ POSAO SAMO KAD IM SE DOOOOBRO PODMAZE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam nikom ništa platila, niti je ko šta tražio... samo mi je ona "fina dr.K..." na otpustu tutnula na isečku iz novina svoj br. mob. i rekla da se javim pa da obaviom detaljan pregled bebe... hahaha ja se nasmejala i pred njom bacila papirić u kantu... :lol:

A što se tiče dr. na porođaju.... malo je zakasnio :) kad je ušao u salu iznenadio se i rekao " Već gotovo??? Bravo mama :lol: :lol: "

Ja zaista nisam naišla ni na jedog/jednu lošu... nadam se da će i sledeći put biti tako :D

I meni je doticna dr. Krnjic dala svoj br. mobilnog.Rekla je kako se bebi nije spustio jedan testis i da dodjem na pregled.Ja kao prvorotka sam mislila da je pregled u sklopu Betanije.Meni nije bilo mrsko i nazovem babicu i pitam je,ona mi kaze kako dr. Krnjic radi privatno i da odem u svoje savetovaliste na pregled,zasto bi placala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poz prvo svima pa da vam se i ja prikljucim...ovo je moja treca trudnoca i prva dva puta sam se porodila u betaniji..prvi put pre pet god i to u starom delu...uh..to je bilo kao iz horor filma...nezelim se ni secati a osoblje...dobro sto nas nisu sutirali...a drugi put pre dve god i to u novom delu..bila sam zaprepascena razlikom...pocev od predporodjajne sale gde su sestre bila jako fine do porodjajne gde je babica bila jedna divna zena..kada su me smestile u sobu sa bebicom imala sam osecaj kao da sam u nekom aprtmanu..u po noci ako bi im zazvonila sestrica bi dosla...svi su mi ljubazno odgovarali na pitanja i izlazili u susret..:)

e sada ovaj treci put...preselila sam se u Bosnu tacnije Gorazde...

sta reci..prijateljica mi se pre neki dan porodila...bila je presla termin dobrano..ode ona u porodiliste da zakze indukovani porodjaj oni je vrate kuci..kazu nije lekar tu..otisao u Sarajevo dodjite za dva dana..lol..a taj jedan lekar poradja i radi carske..sta da je bio hitan carski...

hajd prodje ito..u bolnici se ostaje jedan da samo...a patronazne sestre su urbani mit..svi su culi za njih ali niko ih nije video..vec ti vodis bebu da joj prepovijaju pupak i ostalo..

tako da..Betanijo moja...Novi Sade..zlatan si:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poz prvo svima pa da vam se i ja prikljucim...ovo je moja treca trudnoca i prva dva puta sam se porodila u betaniji..prvi put pre pet god i to u starom delu...uh..to je bilo kao iz horor filma...nezelim se ni secati a osoblje...dobro sto nas nisu sutirali...a drugi put pre dve god i to u novom delu..bila sam zaprepascena razlikom...pocev od predporodjajne sale gde su sestre bila jako fine do porodjajne gde je babica bila jedna divna zena..kada su me smestile u sobu sa bebicom imala sam osecaj kao da sam u nekom aprtmanu..u po noci ako bi im zazvonila sestrica bi dosla...svi su mi ljubazno odgovarali na pitanja i izlazili u susret..:)

e sada ovaj treci put...preselila sam se u Bosnu tacnije Gorazde...

sta reci..prijateljica mi se pre neki dan porodila...bila je presla termin dobrano..ode ona u porodiliste da zakze indukovani porodjaj oni je vrate kuci..kazu nije lekar tu..otisao u Sarajevo dodjite za dva dana..lol..a taj jedan lekar poradja i radi carske..sta da je bio hitan carski...

hajd prodje ito..u bolnici se ostaje jedan da samo...a patronazne sestre su urbani mit..svi su culi za njih ali niko ih nije video..vec ti vodis bebu da joj prepovijaju pupak i ostalo..

tako da..Betanijo moja...Novi Sade..zlatan si:)

kad cujem kako ti je sad i ja se slaem sa tom konstatacijom :lol: mada,ne bihy se josskoro tamoporadja,ahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto nisam odavde, i ne znam kako je, raspitivala sam se o Betaniji i cula sve najgore! Otisla sam da se porodim isprepadana, kao da idem na kasapljenje, a ne na porodjaj! Jedva su me nagovorili da krenem! Medjutim kada sam dosla, svi su bili ljubazni i bilo mi je super. Imala sam lak porodjaj, malo smo se i smijali dok sam lezala onako rascerecena! Cak su mi, na moj zahtjev, pokazali posteljicu, da ja zadovoljim svoju radoznalost! Spustili su me dole u sobu i za sve sto sam ih pitala i sve sto mi je trebalo dobila sam odgovor! Mislim, bilo mi je super, a nisam imala nikakvu vezu, niti sam kome sta platila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame evo i ja da vam prepricam moja iskustva iz Betanije.

Ja sam se u Betaniji porodila 5 puta.Prvi pu sa 19god rodila sam cerkicu.Sva sreca svi porodjaji su prosli jako dobro za mene bez ijednog sava i secenja.Ali ta neljubaznost uzas.Posle prvog porodjaja i lezanja na krevetu tri sata sam se ukocila ni da mrdnem.Dolazi sestra da me voze u sobu ja ne mogu ni da se pomerim.Izvice ti se ona nama ja vremena ceo dan ustaj da predjem na onaj pokretni krevet.Jos mi izvadili iz ruke braunilu krv siklja ja drzim vatu a ledja bole uzas jedva sam se prebacila a one stoje i gledaju.Drugi i treci put ajde da se kaze da su prosli bez problema ali cetvrti i peti nezaboravni.Cetvrti put porodim se sa cerkicom samo sto sam usla u deveti mesec.Odem u Betaniju rano ujutru pravo na sto.Porodjaj prodje opet glat ali odnese bebca nisam je ni videla.Skinu me nesto brzo dole mada je bila velika guzva.Dolazi sestra po stvari za bebe i meni kaze da ih nespremam jer beba nece biti pored mene.Ja pitam sto ona kaze da ce doci lekar da mi objasni.Prolazi dan jedna vizita nista druga vizita nista ja vec u panici sta se desava a svi prebacuju sve sa jednih na druge kad ih nesto pitate.Skoro je proslo 24 sata a ja nista jos nisam saznala.U toku noci dolazi setra koja je bila dezurna,za nju da kazem da je divna i ja je pitam a ona se iznenadi kako to da me niko nije odveo da mi je pokaze.Odvede me ona na poluintezivu i tad sam prvi put videla najmanju bebu na svetu od 2450gr.Objasni mi o cemu se radi i tu se ja smirim malo.Sutradan dolaze i prebacuju me na poluintezivu.Donosili su je da je vidim i to je to.Kad ce ti uvece sestra koja je radila pita me gde mi je beba sto ne sisa .Ja joj kazem da dolazi samo na mazenje a ona se sablazni i kaze naopako [pa to dete je trebalo od prvog dana da se donosi na sisanje na svaka tri sata.A to niko nije radio.Donese je ona meni odmah i cim je Stasi pocela da siki pocela je napredovati pa nas posle par dana puste.E sad peto.Dobijem bolove kuci i naravno opet stignem u Betaniju.Stojim ispred prijemnog dahcem umirem od bolova a oni se unutra raspravljaju sa zenom koja uopste nema bolove da li ce da je prime ili ne.Prime me i pravo na sto.U sali oko mene bodu me vezuju i pita me sestra da li sam alergicne na nesto.Ja joj kazem da na lekove nisam ali da sam alergicna na dezinfekciono sredstvo jer sam i sama zdravstveni rednik i da zbog toga ne mogu da radim u struci.A ona ce ti pa i mi smo ovde alergicne na sve i svasta pa radimo.Ko da je ja teram da to radi a ne da je ona sama izabrala.Takvi komentari mi uopste nisu jasni niti su na mestu.Porodjaj prodje i spuste me sa bebcom dole.Sutradan posle pedijatrijske vizite i nalaza odnose mi bebu na intezivnu negu kazu ima neku infekciju.Opet ista prica niko nista ne govori nista ne znam.Tek nakon 24 sata kazu da ce dolaziti samo na mazenje jer prima terapiju.Tako je i bilo dolazio par puta na sva tri sata kad odjednom nema ga.Ja vijam sestru po bolnici da pitam pa sta je sad sto ga nisu doneli i na jedvite jade mo kaze da ima temperaturu.Onda pocinju dolaziti sa raznim pricama od vizite do vizite svako prica drugu pricu.Glava mi puna nista mi nije jasno.Tek posle 5 dana je poceo da dolazi na sikenje i konacno smo izasli posle devet dana.A da prica bude gora zeni pored mene su tek posle 10 dana rekli da beba ima slomljenu kljucnu kost.Uzas sve u svemu.

Posto sam i sama zdrvstveni radnik nista mi nije jasno.To je lep posao ali treba da ga volite.Jeste tesko i jeste da nam nije situacija u zdravstvu najsjajnija ali svi mi smo skole zavrsavali i znali sta nas ceka.Ako nam to ne pase taj posao ne treba ni da radimo,a ne da se na pacijentima izivljavamo pogotovu na malim pacijentima.Volela bi da se pocnu stvari manjati ali to je tesko.Neka vas ova prica ne obeshrabi jeste da je tesko takve stvari prolaziti ali kad ih covek pogleda nista nije vise vazno.

Pozdrav svim mamama i buducim mamama.

Anabanana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Staki - SVAKA ČAST NA PETORO DECE!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Betaniju samo nadjete doktora STAJICA, spremite 300 evra i ne brinete. A da ne spominjem ako mu date 400 ili 500 evra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Betaniju samo nadjete doktora STAJICA, spremite 300 evra i ne brinete. A da ne spominjem ako mu date 400 ili 500 evra...

Provereno znam da neki ne bi uzeli nista. A bilo bi vam i prijatnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 500evrica bolje otici u privatno porodiliste...Ja sam se porodila 3 januara u betaniji,prva mi je beba i kako sam imala strah od te strasne betanije dobro sam i prosla.Nije da te maze al nije ni tako strasno il sam ja imala srece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnoge zene se prijatno iznenade. Kad slusaju svakakve price, pa se uplase. Ima tu nekad i istine, ali ima i preterivanja.

Kad sam se poradjala drugi put, dosla je neka trudnica, sa bolovima, ugojena da se ne zna. Sestra je poludela, jer nije mogla venu da joj nadje. Niko nije vikao, ali verujem da joj je bilo neprijatno. Ipak, razumem i sestru, mora da obavi posao, a ta trudnica se nije sama htela potruditi da bar malo doprinese ocuvanju svog zdravlja.

I inace, znam da ne vole gojazne trudnice, pogotovo kad mora carski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam i sama zdrvstveni radnik nista mi nije jasno.To je lep posao ali treba da ga volite.Jeste tesko i jeste da nam nije situacija u zdravstvu najsjajnija ali svi mi smo skole zavrsavali i znali sta nas ceka.Ako nam to ne pase taj posao ne treba ni da radimo,a ne da se na pacijentima izivljavamo pogotovu na malim pacijentima.Volela bi da se pocnu stvari manjati ali to je tesko.Neka vas ova prica ne obeshrabi jeste da je tesko takve stvari prolaziti ali kad ih covek pogleda nista nije vise vazno.

Svaka cast Staki!

I da dodam da se 100% slazem sa tobom! I ja sam zdr.radnik,tj.to mi je struka ali vise ne radim u struci,bas zbog ovakvih-gde god da se okrenes prima se mito,ide se preko veze,odrvatno se ponasa, i da ne nabrajam,sve u svemu meni se zgadilo i moje zvanje i medicina uopste.A bas sam volela sve to,i ljudi su me voleli bas zbog toga sto sam jedina bila ljubazna i raspolozena( i ako mi se u sebi nekad plakalo) i nisam trazila nista zauzvrat sem iste mere kulture.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Provereno znam da neki ne bi uzeli nista. A bilo bi vam i prijatnije.

Pa to je napisano zbog zgrazavanja nad tim, a ne kao nesto dobro. Prosto je neverovatno da od 5-6 zena cujes isto, uvek isto ime (dr. Stajic) kome su dale pare u Betaniji!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.