Porodilište - Novi Sad

odgovora

Objavljeno

hvala i tebi i kristal.znam da postoji i ta mogucnost da mi oni tamo pokidaju vodenjak ili da kasno pukne...kad si prvorotka ne mozes bas da znas sta je prerano otici ili na vreme,drzite mi palceve :)

Držim ti palčeve :) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRZIMO, NISTA SE NEBRINI t2002.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i dalje ti drzimo palceve,samo se javi da znamo da je sve ok! ako si kod kuce,naravno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokice samo opusteno, veruj mi! Samo ih slusaj i opusteno! Svi ti bolovi prodju kad vidis svoje malo cudo u rukama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 23.okt...Ne mogu da docekam!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e jos malo...pitanje je dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mogu da kazem sto se porodjajnog dela tice da sam zadovoljna betanijom.nisam imala vezu,sto bi neki rekli,isla sam ,,grlom u jagode``.

porodila me je samo babica,u predporodjajnoj je sa mnom bila devojka koja je imala vezu(babica je bez pardona prenosila pozdrave doticne dr pacijentkinji),ali sam imala isti tretman kao i ona,nije bila nista manje kulturna i ljubazna prema meni .iako zena izgleda kao lice an kojem osmeh nikad ne boravi.

nisu nas ostavljale same tokom indukcije (moguce i zato sto smo bile u zavrsnim fazama porodjaja,a mozda i zbog veze moje,,cimerke``) ,u svakom slucaju, o meni su vodili racuna,te noci je bilo mnogo porodjaja,nisam ni ocekivala da tamo odem i budem docekana kao predsednik,pa su samim tim i moji utisci pozotovni tj bolje je nego sto sam ocekivala.

sto se postporodjajnog odeljenja tice,bili su usluzni,sestre nisu pravile problem kada mi je trebala pomoc ili informacija,jedina stvar na koju sam na njih besna je sto mi nisu pomogli da podojim dete kako treba,ja ih jesam zamolila u vise navrata,ali nisam dobila adekvatnu pomoc(bradavice su mi uvucene,pa on nije moga da ih normalno primi+ imao je blagi zuticu za koju mi nisu rekli,paje sav bio kilav i nevoljan da jede,a one mi kazu,,lenja vam je beba!`` :angry::blink: )..da sun mi samo dale informaciju koja mi je bilapotrebna u tom trenutku(donesite pumpuci i izmuzite se),mnogobih bolje prosla i bez ikakvog stresa,a dete mi se ne bi napatilo.naravno,na otpusnoj listi je pisalo,,PODOJ USPOSTAVLJEN`` :angry: a on je sisao samo JEDNOM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mogu da kazem sto se porodjajnog dela tice da sam zadovoljna betanijom.nisam imala vezu,sto bi neki rekli,isla sam ,,grlom u jagode``.

porodila me je samo babica,u predporodjajnoj je sa mnom bila devojka koja je imala vezu(babica je bez pardona prenosila pozdrave doticne dr pacijentkinji),ali sam imala isti tretman kao i ona,nije bila nista manje kulturna i ljubazna prema meni .iako zena izgleda kao lice an kojem osmeh nikad ne boravi.

nisu nas ostavljale same tokom indukcije (moguce i zato sto smo bile u zavrsnim fazama porodjaja,a mozda i zbog veze moje,,cimerke``) ,u svakom slucaju, o meni su vodili racuna,te noci je bilo mnogo porodjaja,nisam ni ocekivala da tamo odem i budem docekana kao predsednik,pa su samim tim i moji utisci pozotovni tj bolje je nego sto sam ocekivala.

sto se postporodjajnog odeljenja tice,bili su usluzni,sestre nisu pravile problem kada mi je trebala pomoc ili informacija,jedina stvar na koju sam na njih besna je sto mi nisu pomogli da podojim dete kako treba,ja ih jesam zamolila u vise navrata,ali nisam dobila adekvatnu pomoc(bradavice su mi uvucene,pa on nije moga da ih normalno primi+ imao je blagi zuticu za koju mi nisu rekli,paje sav bio kilav i nevoljan da jede,a one mi kazu,,lenja vam je beba!`` :angry::blink: )..da sun mi samo dale informaciju koja mi je bilapotrebna u tom trenutku(donesite pumpuci i izmuzite se),mnogobih bolje prosla i bez ikakvog stresa,a dete mi se ne bi napatilo.naravno,na otpusnoj listi je pisalo,,PODOJ USPOSTAVLJEN`` :angry: a on je sisao samo JEDNOM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naime , moja trudnoca je tekla super !!! doduse , malo me je jedna dr cimala da radim kordocentezu , privatnica a njima treba to dobro i da naplate a i da imaju uzorke da ispituju , napreduju u karijeri...kako znam da je kordocenteza opasna i da je verovatnoca 1:100 da se izgubi beba nisam na to pristala jer mi je opasnost od daunovog sindroma bila , ne znam sad precizno ali nesto oko 1:4000. moja dobra prijateljica je ginekolog i iako nisam tad isla kod nje jer je i ona bila u tom periodu trudna , sve moje rezultate prvo sam njoj davala da pogleda. uvek mi je govorila da treba da uzivam jer mi trudnoca dobro ide , nisam u rizicnim godinama , sve je super. ja sam se ugojila pre trudnoce 10 kg , i do kraja trudnoce jos 17kg ali mi kg nisu predstavljale problem. bila sam jako pokretna , bolje da kazem stalno u pokretu. auto sam vozila , dan pred porodjaj i svekrva me zezala kako cu ja verovatno sama sebe odvesti da se porodim. isla sam u skolicu za trudnice i stvarno svima preporucujem , sto zbog bolje kontrole to i psihicki je mnogo lakse.

termin mi je bio tek za nesto vise od dve nedelje , predhodni dan je padala kisa kao luda i ja sam pola dana cistila terasu jer se odvod zapusio i bilo je mnoooogo vode. posle sam prala i peglala stvari za bebu, da pripremim to najosnovnije. knjizica mi je ostavljena kod dr jer sam sutradan trebala na pregled i da uzmem uput. dosla mi je svekrva i dugo smo sedeli i igrali yamb !!!

rekla sam joj da se malo cudno osecam da pocinjem pomalo da osecam pritisak na dnu stomaka..

muz je odvezao kuci a ja sam nastavila da peglam... kasnije smo se spremili i u krevet ali sam pocela da osecam pomalo bolove u dnu ledja , u krstima-kontam , umorila sam se i peglala i oko terase...

i onda pocnu kontrakcije , na nekih 20-ak min u trajanju od 10-ak sek... tih prvih nekoliko sam precutala ali su onda pocele na nesto vise od 5 min u trajanju od skoro ceo min...

bili smo jako smesni , moj suprug je isao za mnom po stanu u 03h sa telefonom u ruci i stopericom merio kontrakcije... bili smo super , smireni i tek oko 05h odlazimo u bolnicu. tada su se kontrakcije javljale na manje od 5min i trajaaale su ...

prijem , i sve po redu... samo da se pozeli do predporodjajne a tamo

kako je bilo puno porodjaja u isto vreme prikljucili su me na indukciju, iako sam dosla otvorena 6-7 prstiju, iako mi nisu ni rekli da ce da me prikljuce na indukciju.. zena pored mene je vristala i svi su je stalno grdili. sestre su i prestale da dolaze u sobu. rekla sam sebi , izdrzaces i neces se derati ..

pridrzavala sam se naucenog u skolici i stvarno mi je pomagalo i kad sam osetila da beba krece pokusala sam da dozovem sestru... ali one nisu dolazile... tih par minuta je bilo grozno , osetim dete , teme osetim a njih nema...

kada se konacno pojavila pocela je opet da grdi tu zenu , misleci da je ona zove , i kad je skontala da ja vicem pridje i kaze PA HAJDE MAMICE , BEBA JE KRENULA...

tu je moj Luka , moja sreca i moj zivot , bio zaglavljen u kanalicu i zaradio cefal hematom...

porodjaj sam je prosao ok ,ja nista ne znam sve super beba dobro , zdrava..

odvezu nas u sobu i kasnije... pedijatar kaze , beba nije dobro JA NE VOLIM KAD BEBA IMA VELIKU GLAVU ,to nesto nije u redu.. i odnose ga na poluintenzivnu a meni nista ne govore...

najgora noc u mom zivotu , oko mene mame sa bebama a ja sama, bez ikakvih informacija...

elem , posle 6 dana smo otisli kuci i za tih 6 dana meni nniko nije davao konkretne informacije. svasta su ispitali ii sve je bilo ok , taj cefal hematom je samo spolja, povucice se u narednih par meseci i kontrolni UZ mozga za tri meseca.

odlazimo na kontrolni UZ i dr nam kaze DOBRO JE SAD SVE , SUPER JE ON.CEFAL HEMATOM SE VEC SKORO SKROZ POVUKAO SVE JE DOSLO NA SVOJE I MOZDANO KRVARENJE KOJE JE BILO NA RODJENJU SADA NEMA NISTA SVE JE DOBRO ??? kakvo mozdano krvarenje , pa meni to niko nije rekao !!!

e , tako smo mi prosli... isli smo posle na gomilu nekih snimanja , od EEG do CT , psiholog , fizijatar , neurolog , neurohirurg, oftalmolog... i hvala bogu sve je ok !!!

u maju treba ponovo da se porodim, ovaj put cu traziti neku babicu i dobro svima staviti da znam koja su mi prava kao pacijenta..

zaomi je ali moje iskustvo nije lepo, svi kazu MA AKO JE SVE U REDU RUZNO SE ZABORAVI.. JA JOS NE MOGU DA ZABORAVIM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ovako: Ja sam super prosla.22.10 sam otisla da lezim na patologiji zbog viska plodove vode,imala super cimerke. U nedelju,tacnije 24.10 ujutru u 05:15h su mi krenuli bolovi.Poslepodne su bili moji da me posete i doneli mi pitu od krompira,taman sam pojela jedno parce i legla da merim kontrakcije,uhvatio me i san...Kad meni puce vodenjak.Cimerke viknule sestru,odmah je dosla i konstatovala da je plodova voda zelene boje i hitno me odveli gore.Odmah su me stavili u salu-jer nije bilo mesta.Prikljucili me na indukciju.Oko nekig 20h me odveli u predporodjajnu salu-rascistila se guzva hehehehe.Babica je bila non-stop uz mene,i davala mi savete.Oko 23h je krenula moja beba napolje i prebacena sam ponovo u salu i u 23:14h je moj beban rodjen.Posto posteljica nije htela sama da izadje,morali su da me uspavaju-taman su me tad i usli,nisam nista osetila.Oko 00:40h su me odvezli u sobu i rekli da ih zovem ako nesto treba.Sestre su bile super(mada se nisam nadala da ce biti tako).Moj beban je rodjen sa 2700g i 48cm-bio je manja beba,ali je sve bilo u redu.Posle tri dana sam pustena kuci,jer sam bila anemicna.Sve u svemu jedno lepo iskustvo-sto se tice Betanije...A porodjaj manje-vise. Pozdrav :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se pre 2 meseca porodila, u 5 ujutru sam dosla u Betaniju,nakacili su me na indukciju u 7,porodila se u 11h. E sad porodila bih se i ranije da su mi normalno indukciju nakacili-nije kapala. Sto se osoblja tice... hm...

kakav si ti prema njima takvi su i oni prema tebi,sestre ko sestre.Velika zamerka sto imaju malo osoblja pa ne mogu sve da postignu. E sad ja sam se jedino na njih ljutila zato sto mi bebaru nisu dovoljno nahranili (davali su 20ml,a inace je tukao 40),da sam na kraju izasla u hodnik sa bebcetom (sto je zabranjeno) i trazila da ga nahrane.

ha,ha,ha ovo sam i ja uradila!3h je,jadan plakao od gladi,a ona nikako da dodje da ga nahrani!kada se smirio posle 3h neprekidnog plakanja i kad sam KOZU napokon nahvatala na hodniku,ona mi mrtva ladana kaze"pa vidis da nije gladan-ne place"!Kad je nisam ubila tad nikad necu!Samo molim Boga da sad sa ovom bebom ne naletim na nju jer sam u stanju svasta da joj kazem sad kad onda nisam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, danas sam se toliko iznervirala da sam morala to negde i da napisem,a posto se radi o Betaniji mislim da je ovoj poruci ovde mesto! Bila sam kod svoje doktorke 4. januara na redovnoj kontroli i tad mi je ona rekla da je bebica nesto manja ali nista strasno, da ce biti sve ok 2660 grama, ali da mi je posteljica uveliko treci stepen i da ima manje plodove vode (termin: 27. januar), danas sam otisla ponovo da bi se ispostavilo da je beba sad 2640 i da su svi ostali parametri nizi nego sto su bili pre 2 nedelje, da beba vise ne napreduje i da je posteljica stara...inace ja sam se ugojila 4 kg do sada i na zucnoj sam dijeti zbog kamenja poslednja 2 meseca...naravno doktorka me je poslala odmah u Betaniju da uradim ctg iako je poslepodne! E tu sve pocinje, na prijemnom nema nikog, ja sam dosla prva a posle mene dolaze jos dve zene koje se zale na bolove, kad je dosla doktorka ja sam obe zenice pustila pre mene jer su imale bolove, a ja sam sacekala i kad sam dosla na red izuzetno NELJUBAZNA doktorka mi sa vrata kaze da nece da me primi i da dodjem pre podne, ja joj kazem o cemu se radi i da su me zato poslali kod njih i odma, a ona ce na to kako to nije njen posao, kako sam trebala da idem na polikliniku, kako da dodjem ujutru pa ako nesto nije uredu da moze da me primi ( pa ako nesto nije uredu zar ne treba odmah da me primi, zar da cekam do jutra?), ja sam i dalje stajala i gledala hoce li se smilovati i objasnjavala joj kako nisam dosla iz hira, sigurno niko ne ide jer mu se sedi na betaniji, a ona mi na to odgovori, "Sta me gledas, sta ti nije jasno, sta si ti po zanimanju?"-htela je da kaze da sam glupava! Nije bitno ali ja imam zavrsen fakultet i trenutno idem na specijalizaciju, ali da imam i zavrsenu samo osnovnu zar nisu sve trudnice jednake??? Svasta mi je rekla, ja sam se na kraju isplakala i rekla da ne mogu da verujem da nece da mi urade je..ni ctg, na sta je ona odgovorila :ajde uradicemo ti ctg ali to je sve (pa ko je trazio nesto drugo?), zatim je rekla sestri da ona sve odradi a da ce ona doci samo da potpise zapisnik za pola sata, ja sam tad vec bila u cekaonici, ona je samo prosla pored mene...sestra mi je rekla da je sve ok ali da dodjem ujutru oko 8 da mi ponove, zasto neznam...idem ujutru naletim li na nju necu se suzdrzavati kao danas!!! Strasno je sto nas tretiraju kao stoku, a ne kao trudnice!!! Nismo mi teret ove drzave, mi treba da im budemo ponos!!! Izvinite ako sam smorila, ali morala sam ovo negde da izbacim iz sebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Minja i Lara, strašno. Baš mi je žao što si naletela na tu doktorku.

Javi nam se kako je prošlo danas!

I dobrodošla na forum. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi sutra na polikliniku, bice tamo mm, on je uvek raspolozen. Treba ti samo uput, taj za Gak. Tamo sestra uradi ctg, a dr pogleda da li je dobar. Ne ceka se puno. Kad je tamo uvek je guzva, pa te mozda nece pregledati, ako nema potrebe tj, ako se ne pozalis na nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, danas sam se toliko iznervirala da sam morala to negde i da napisem,a posto se radi o Betaniji mislim da je ovoj poruci ovde mesto! Bila sam kod svoje doktorke 4. januara na redovnoj kontroli i tad mi je ona rekla da je bebica nesto manja ali nista strasno, da ce biti sve ok 2660 grama, ali da mi je posteljica uveliko treci stepen i da ima manje plodove vode (termin: 27. januar), danas sam otisla ponovo da bi se ispostavilo da je beba sad 2640 i da su svi ostali parametri nizi nego sto su bili pre 2 nedelje, da beba vise ne napreduje i da je posteljica stara...inace ja sam se ugojila 4 kg do sada i na zucnoj sam dijeti zbog kamenja poslednja 2 meseca...naravno doktorka me je poslala odmah u Betaniju da uradim ctg iako je poslepodne! E tu sve pocinje, na prijemnom nema nikog, ja sam dosla prva a posle mene dolaze jos dve zene koje se zale na bolove, kad je dosla doktorka ja sam obe zenice pustila pre mene jer su imale bolove, a ja sam sacekala i kad sam dosla na red izuzetno NELJUBAZNA doktorka mi sa vrata kaze da nece da me primi i da dodjem pre podne, ja joj kazem o cemu se radi i da su me zato poslali kod njih i odma, a ona ce na to kako to nije njen posao, kako sam trebala da idem na polikliniku, kako da dodjem ujutru pa ako nesto nije uredu da moze da me primi ( pa ako nesto nije uredu zar ne treba odmah da me primi, zar da cekam do jutra?), ja sam i dalje stajala i gledala hoce li se smilovati i objasnjavala joj kako nisam dosla iz hira, sigurno niko ne ide jer mu se sedi na betaniji, a ona mi na to odgovori, "Sta me gledas, sta ti nije jasno, sta si ti po zanimanju?"-htela je da kaze da sam glupava! Nije bitno ali ja imam zavrsen fakultet i trenutno idem na specijalizaciju, ali da imam i zavrsenu samo osnovnu zar nisu sve trudnice jednake??? Svasta mi je rekla, ja sam se na kraju isplakala i rekla da ne mogu da verujem da nece da mi urade je..ni ctg, na sta je ona odgovorila :ajde uradicemo ti ctg ali to je sve (pa ko je trazio nesto drugo?), zatim je rekla sestri da ona sve odradi a da ce ona doci samo da potpise zapisnik za pola sata, ja sam tad vec bila u cekaonici, ona je samo prosla pored mene...sestra mi je rekla da je sve ok ali da dodjem ujutru oko 8 da mi ponove, zasto neznam...idem ujutru naletim li na nju necu se suzdrzavati kao danas!!! Strasno je sto nas tretiraju kao stoku, a ne kao trudnice!!! Nismo mi teret ove drzave, mi treba da im budemo ponos!!! Izvinite ako sam smorila, ali morala sam ovo negde da izbacim iz sebe!

IDI NEGDE DRUGDE,NEK TE POSALJU NA LIMAN U DZ I TAMO RADE,JA KAD SAM BILA NIJE BILA GUZVA...NEMAM RECI ZA STOKU KOJA TAMO RADI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ha,ha,ha ovo sam i ja uradila!3h je,jadan plakao od gladi,a ona nikako da dodje da ga nahrani!kada se smirio posle 3h neprekidnog plakanja i kad sam KOZU napokon nahvatala na hodniku,ona mi mrtva ladana kaze"pa vidis da nije gladan-ne place"!Kad je nisam ubila tad nikad necu!Samo molim Boga da sad sa ovom bebom ne naletim na nju jer sam u stanju svasta da joj kazem sad kad onda nisam!

INACE,TE ISTE IZ BETANIJE NAPLACUJU 12 EVRA DA TI DODJU KUCI I ONDA SU SLATKE KAO MED!ovde sve ,izgleda,treba podmazati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IDI NEGDE DRUGDE,NEK TE POSALJU NA LIMAN U DZ I TAMO RADE,JA KAD SAM BILA NIJE BILA GUZVA...NEMAM RECI ZA STOKU KOJA TAMO RADI!

S ovim se ne bih slozila. Jasno je da ima onih koji naplacuju usluge, za koje su vec placeni, ali mnogo vise ima normalnih. Medjutim, oni se jednostavno ne guraju i stalno su po strani. Da ne reklamiram, ali bar 10 kolega od mm bih mogla da nabrojim koji su zausta ljubazni i fini. Ali oni se uglavnom ne bave trudnicama, bar ne toliko koliko ovi sto su poznatiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S ovim se ne bih slozila. Jasno je da ima onih koji naplacuju usluge, za koje su vec placeni, ali mnogo vise ima normalnih. Medjutim, oni se jednostavno ne guraju i stalno su po strani. Da ne reklamiram, ali bar 10 kolega od mm bih mogla da nabrojim koji su zausta ljubazni i fini. Ali oni se uglavnom ne bave trudnicama, bar ne toliko koliko ovi sto su poznatiji.

nisam ni rekla da nema finih,ja sam govorila o STOCI :lol::lol: daleko bilo da nema normalnih! onda bi smo dibidus propali :(

recimo,dr koji je mene poradjao je delovao odsutno i nezainteresovano,kao da mehanicki odradjuje posao...nisam mu to zamerila,odradio je svoje,sve je dobro proslao,anajvecu ulogu u tome je imala babica.sve u svemu nikog nisamplatila,nikomi to nije ni trazio,asve je dobro proslo,mada se nekada zapitam jesam li isla,,grlom u jagode :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti sto znaju posao su opusteni i ne izgledaju zainteresovano. Sem ako je frka. Oni sto nisu sigurni, njima je sve ozbiljno. Naravno, nezgodno je kad dr na dezurstvu ima neke svoje pacijentkinje, a ovi ostali rade sve drugo. A dnevno ima oko 25 porodjaja. Jedni se ubiju od posla, a drugi lete oko par pacijentkinja, a to im se jos i isplati. Pogotovo kad je CZ, urade ga za pola sata i mirni su. Svu ostalu brigu preuzima pedijatar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti sto znaju posao su opusteni i ne izgledaju zainteresovano. Sem ako je frka. Oni sto nisu sigurni, njima je sve ozbiljno. Naravno, nezgodno je kad dr na dezurstvu ima neke svoje pacijentkinje, a ovi ostali rade sve drugo. A dnevno ima oko 25 porodjaja. Jedni se ubiju od posla, a drugi lete oko par pacijentkinja, a to im se jos i isplati. Pogotovo kad je CZ, urade ga za pola sata i mirni su. Svu ostalu brigu preuzima pedijatar.

ne sumnjam da je tako.znam da je navala na betaniju od kad je donesen novi zakonmali smatram da se korupcijom u svim sferama treba ozbiljno pozabaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam ni rekla da nema finih,ja sam govorila o STOCI :lol::lol: daleko bilo da nema normalnih! onda bi smo dibidus propali :(

recimo,dr koji je mene poradjao je delovao odsutno i nezainteresovano,kao da mehanicki odradjuje posao...nisam mu to zamerila,odradio je svoje,sve je dobro proslao,anajvecu ulogu u tome je imala babica.sve u svemu nikog nisamplatila,nikomi to nije ni trazio,asve je dobro proslo,mada se nekada zapitam jesam li isla,,grlom u jagode :unsure:

Ni ja nisam nikom ništa platila, niti je ko šta tražio... samo mi je ona "fina dr.K..." na otpustu tutnula na isečku iz novina svoj br. mob. i rekla da se javim pa da obaviom detaljan pregled bebe... hahaha ja se nasmejala i pred njom bacila papirić u kantu... :lol:

A što se tiče dr. na porođaju.... malo je zakasnio :) kad je ušao u salu iznenadio se i rekao " Već gotovo??? Bravo mama :lol: :lol: "

Ja zaista nisam naišla ni na jedog/jednu lošu... nadam se da će i sledeći put biti tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam nikom ništa platila, niti je ko šta tražio... samo mi je ona "fina dr.K..." na otpustu tutnula na isečku iz novina svoj br. mob. i rekla da se javim pa da obaviom detaljan pregled bebe... hahaha ja se nasmejala i pred njom bacila papirić u kantu... :lol:

A što se tiče dr. na porođaju.... malo je zakasnio :) kad je ušao u salu iznenadio se i rekao " Već gotovo??? Bravo mama :lol: :lol: "

Ja zaista nisam naišla ni na jedog/jednu lošu... nadam se da će i sledeći put biti tako :D

e marice stvarno si pis!!! HAHAHAH :lol:

a doticna dr K.... je no comment...da je vidis na ulici pre bi rekao da je tamo u betaniji cistacica.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e marice stvarno si pis!!! HAHAHAH :lol:

a doticna dr K.... je no comment...da je vidis na ulici pre bi rekao da je tamo u betaniji cistacica.... :lol:

Veruješ li mi da je se u opšte ne sećam... a likove jako pamtim :lol: :lol: :lol:

Setiću je se ako mi i sledeći put da broj :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, evo mene danas opet...mnogo smirenije!!!! Bila sam jutros na Betaniji, primila me veoma ljubazna doktorka uradila mi CTG, skroz je ok, i poslala na patologiju na ultrazvuk, koji je takodje uredu gde mi je doktorka rekla da jeste malo manje plodove vode i starija posteljica, ali nista alarmantno, a beba teska 3250!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ...zamislite moje zaprepascenje, koliko su me juce iscimali sa losim ultrazvukom koji je rekao da je beba 2600!!!...U svakom slucaju imam kontrolu kod iste doktorke u cetvrtak (dr. Tesic/da je pohvalim) i rekla mi je da ponesem stvari za svaki slucaj...a za cuvenu doktorku od juce sam cula da je ogorcena zena od 50 godina koja nije mogla imati dece i da ceo zivot radi abortuse, to mi je rekla jedna starija babica, takodje je rekla da svako ko naleti na nju ima problema...strasno...znaci da mi je juce bio dan samo za prespavati!!! Hvala svima na podrsci!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela bi sa vama da podelim moje iskustvo iz betanije.Prvi porodjaj je bio u pitanju iz normalno vodjene trudnoce.Naime kuci sam pocela da krvarim i moj ginekolog me je posla u betaniju,posto po njoj nije jos bilo vreme za porodjaj. po mojoj lekarki termin mi je bio 18 decembar,a ja sam prokvarila 29.10.u betaniji me zadrze na patologiji da lezim sa tim da cu kuci posle vikenda.ali mi je vodenjak pukao tokom spavanja i usledili su jaki bolovi.izadjem da nadjem dezurnu sestru ali nje nigde nema,i slucajno je nadjem na drugom odeljedju caska sa koleginicom...dodje doktorica iz porodjajne sale i pregleda me bila sam vec otvorena par cm.dobijem Bensedin inekciju i posalju me u sobu,takodje je rekla sestri da me obilazi i ako uza sat vremena bolovi ne stanu da zovu da dodje neko po mene.a ja sama kontakcije na svaki minut.Odem kod sestre i kazem joj a ona sva bitna u fazonu izdrzi jos dva sata.nisam izdrzala ni dva minuta otisla sam u toalet i porodila sam se sama. posto sam videla da necu stici do sobe.Pritom je pozivam i govorim da sam se porodila ,,kad ona pocela da vice da nisam normalna i jos kojesta.tako da su i pupcanu vrpcu presekli u toaletu patologije!e onda slede moje muke beba pocije da plavi prebacuju ga u inkubator posto je rodjen sa 2470 i dugacak 45 cm. u porodjajnoj izgubim dve jedinice krvi.Od 01:30 do ujutru do 10:00primala sam krv i infuzijuPosle toga me prebacuju u sok sobu i dalje infuzija i transfuzija i jos mi ubace odvratni kateter.Kada su uvideli da nije bila moja greska nego greska sestre svi su obigravali oko mene.Cak mi je glavna sestra u soku ponudila da idem da zapalim cigaru u toalet.sto naravno nije dozvoljeno.Obilazili su me svi moguci lekari posto su se bojali da cu tuziti bolnicu,zbog svega sto mi se izdesavalo.sin mi je bio dan u inkubatoru posto je bio zdrava beba a i rodje u terminu.A moja doktorica je pomesala loncice ispalo je dfa je rodjen sa 7,5 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.