Porodilište - Novi Sad

odgovora

Objavljeno

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=08&dd=24&nav_category=16&nav_id=637384

majko mila...

''Gde su gradjani ispred Betanije sa transparentima, sutra ovo moze biti neko drugi, bilo ko od nas ili nasih prijatelja.''

ovo ni meni nije jasno, niti ce ikada biti. da sam trenutno u ns-u nema sanse da ne bih bila medju tim potencijalnim demonstrantima.

cutanje je odobravanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.b92.net/i...6&nav_id=637384

majko mila...

''Gde su gradjani ispred Betanije sa transparentima, sutra ovo moze biti neko drugi, bilo ko od nas ili nasih prijatelja.''

ovo ni meni nije jasno, niti ce ikada biti. da sam trenutno u ns-u nema sanse da ne bih bila medju tim potencijalnim demonstrantima.

cutanje je odobravanje.

Ja sam plakala sinoc kad sam cula, strasno! zatvorila bih tu bolnicu majke mi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije mi jasno koliko dece jos treba da umre, koliko porodica i nesrecnih majki koje posle porodjaja ne mogu da zagrle svoje dete da se zavije u crno da bi se nesto u tom gradu pokrenulo?

da se ljudi okupljaju svaki dan pocev od danas tamo prvi dan bi ih bilo 3, sledecih 33, na kraju bi se i masa pokrenula. tada bi i mediji podigli graju do neba i stvari bi pocele da se menjaju. ovako ne znamo ni ime, niti imamo sliku doktora koji je sve to izazvao...

pre par godina je kod mene u gradu za dete kome je pozlilo lekar trazio od oca lovu. ovaj dok je otisao do kuce po pare, dete mu je umrlo.

epilog: necu reci sta je tom doktoru uradio, bilo je u crnoj hronici svojevremeno.

nakon toga nijedan takav slucaj se nije dogodio.

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije mi jasno koliko dece jos treba da umre, koliko porodica i nesrecnih majki koje posle porodjaja ne mogu da zagrle svoje dete da se zavije u crno da bi se nesto u tom gradu pokrenulo?

da se ljudi okupljaju svaki dan pocev od danas tamo prvi dan bi ih bilo 3, sledecih 33, na kraju bi se i masa pokrenula. tada bi i mediji podigli graju do neba i stvari bi pocele da se menjaju. ovako ne znamo ni ime, niti imamo sliku doktora koji je sve to izazvao...

pre par godina je kod mene u gradu za dete kome je pozlilo lekar trazio od oca lovu. ovaj dok je otisao do kuce po pare, dete mu je umrlo.

epilog: necu reci sta je tom doktoru uradio, bilo je u crnoj hronici svojevremeno.

nakon toga nijedan takav slucaj se nije dogodio.

Veruj mi,i moj bi muz tako postupio,ne daj Boze...ne znam kako se usudjuju ti doktori i babice da izadju na ulicu posle svega,kako ih nije strah...o sramu necu da pisem jer ga ocigledno nemaju...

Treba narod da se pobuni,svi bi bili slozni oko toga,i neka im se javno objavljuju imena,svi sve znaju a niko nista ne preduzima...mislim da ce vlast da se trgne tek kad narod izadje na ulice,ovako se niko ne bavi ozbiljno nezadovoljstvom i ocajem naroda i bahatoscu lekara...

Mila ♥ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li bi neko mogao da otkuca adresu zvanicnog sajta GAK Novi Sad (Betanija)? Jer preko Googla ne pronadjoh njihov zvanicni sajt, samo razne forume, a treba mi prilicno hitno informacija o njihovoj "torbi za porodiliste". Nisam iz NS-a, ali sam, hvala Bogu, dobila uput za Betaniju, pa bih da se spakujem polako :rolleyes: !

Hvala unapred! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja spisak sto smo dobili u skolici, pa cu ti otkucati malko kasnije :-) ( jos leskarim u krevetu i na mob sam pa mi je malo nezgodno). Sajt su nesto promenili, nista ne mogu da otvorim. Jel ti mozes Tangerine? Znam da je postojala galerija slika i jos neke informacije koje se sada ne pojavljuju

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne mogu nista da otvorim. Neno, cini mi se da cemo se druziti u porodilistu :) Ja sam od danas 35 nedelja.

Mama u avgustu i Nena82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi, sad je sajt skroz nefunkcionalan. Pre j sve lepo pisalo.

Mama u avgustu i Nena82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medicinska dokumentacija za porodilište:

1. Overena zdr. knjižica

2. Lična karta

3.Zvanični izveštaj o krvnoj grupi i RH faktoru (sa potpisom i pečatom)

4. Rezultati testa na žuticu (Hbs Ag), radi se u Higijenskom z. u 9.mesecu

5. Rez.vaginalnog sekreta iz 9.meseca-nije obavezan

6. Sva medicinska dok.vezana za trudnoću i rez.poslednjeg uz i gin.pregleda

7. Rez.analize krvi i urina iz 9.meseca

8. Za carski rez: vreme krvarenja i koagulacije, PTT, urea, kreatinin, mokraćna kis, šuk-radi se 2 nedelje pre termina porođaja, pregled EKG kod interniste

9. Uput za porodilište-uzeti u 36.nedelji

Stvari potrebne za porodilište:

Za majku:

-Spavaćice sa dubokim kopčanjem 2 kom (poželjno što tanja i na bretele jer je jako toplo) zabranjene su pižame sa donjim delovima, kao i gaćice

-Papuče u kojima ćeš se tuširati 1kom

-Pribor za ličnu higijenu: četka, gumica za kosu, pasta i četkica, tečni sapuni za ruke i telo, čaša za vodu, wc papir, labelo, ogledalce....

-Peškir 1kom

-Mrežasti ulošci 20-30kom

-Rolna papirnih ubrusa 1kom

-Plazma keks, voda, sok-bistir od jabuke, cedevita (gotovo pak.u flašici)-sva hrana mora biti fabrički zapakovana i suva, nema čokolade, sendviča....

-Telefon, punjač i slušalice-po želji

-Podmetači za krevet 5kom

Za bebu:

-Jednokratne pelene 10kom (ako je carski rez onda 15kom)

-Tetra pelene 3kom

-Pavlovićeva krema-ne original, neka jeftinija jer možda neće vratiti, malo pakovanje

-Vl.maramica od 24kom (iako je preporuka sestre da bebu time ne brišemo jer se od vl.maramica ojedaju)

Sve pakuješ u torbu na točkiće (može mali kofer), na koju kačiš cedulju sa imenom i prezimenom. Odvoji svoje i bebine stvari u dve kese.

Poneti dve kese sa ručkama u koje se pakuje garderoba u kojoj si došla u porodilište i to muž nosi kući.

Stvari za otpust iz porodiliša (Otpust je svakog dana posle 12h, ali vikendom pošto radi samo jedan pedijatar, to se malo otegne. Sve stvari za otpust donosi muž)

Za majku:

Komotna obuća i odeća, grudnjak i gaćice-najbolje odeća koju si nosila tokom trudnoće

Za bebu:

-Korpa nosiljka ili jaje

-Jednokratna pelena

-Švedska pelena

-Tetra pelena

-Benkica ili bodi

-Odelce i kapica

Etogac :)

Mama u avgustu i ivastraja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećice, super! Nadam se da se vidimo u terminu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

-Papuče u kojima ćeš se tuširati 1kom

Valjda jedan par, a ne jedan komad :D Šta će ti jedna papuča :lol:

Šala mala, Neno, ne zameri. :) Svaka čast za ažurnost!

Nena82 i Mama u avgustu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako neko uspe sa jednom, neka javi kako je bilo :D

Ja sam prekucavala spisak, i nisam ni skontala da u spisku piše 1 kom

:D :D :D

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ne vracaju ,kad im se da :)

Za CR pelene idu 3 za dan,3 za noc- meni ih je trebalo negde oko 20ak.

I mrezaste gacice obavezno poneti :) (ne vidim ih na spisku)

Nena82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ne vracaju ,kad im se da :)

Za CR pelene idu 3 za dan,3 za noc- meni ih je trebalo negde oko 20ak.

I mrezaste gacice obavezno poneti :) (ne vidim ih na spisku)

Mrežaste gaće sam obukla samo poslednji dan kad sam izlazila iz porodilišta i za tih par sati guzica mi se skroz osula od njih. :unsure:

Tangerine i Nena82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>Devojke, divne ste! Sad se vratih iz apoteke Jankovic, sreca da je imamo u Zr-u (u Novom Sadu ih ima na svakom koraku :)) i izadje bas dosta povoljnije nego u drugim apotekama, toplo preporucujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako neko uspe sa jednom, neka javi kako je bilo :D

Ja sam prekucavala spisak, i nisam ni skontala da u spisku piše 1 kom

:D :D :D

Možda su predvideli da onako čila, odmorna i vesela nakon porođaja odskakućeš na jednoj nozi do kupatila, odigraš balet pod tušem i doskakućeš nazad do kreveta opet na jednoj nozi :)

Nena82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Feniks, lajk je za formulaciju tj. opis, a ne za problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sesta nam je rekla da nam u porodilistu nece dozvoliti da nosimo mrezaste gace. Samo ulozak, pa da se stisnemo i tako hodamo. Nisam znala da se od njih moze osuti. Ja ih kuiila da nosim kada dodjem kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda su predvideli da onako čila, odmorna i vesela nakon porođaja odskakućeš na jednoj nozi do kupatila, odigraš balet pod tušem i doskakućeš nazad do kreveta opet na jednoj nozi :)

I to sve jos sa uloskom koji pridrzavas ukrstenim nogama :-):-):-)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, kazu da sestre ne dozvoljravaju da se nose ni obicne ni mrezaste gacice, kako bi se rana luftirala da bi sto pre zarasla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, kazu da sestre ne dozvoljravaju da se nose ni obicne ni mrezaste gacice, kako bi se rana luftirala da bi sto pre zarasla.

Samo za vreme vizite vam zaviruju sta je ispod spavacice tako da ako bas zelite mozete obuci mrezaste i pred vizitu skinuti, ali bolje je da dok lezite oslobodite ranu da se susi, tj ulozak spustite na onu podlogu i prekrijete se carsafom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se porodila CR i čim sam ustala sam počela da ih nosim i kad sam došla kući takođe. Meni su bile super korisne jer sam mogla ranu i ve da obuhvatim njima, duboke su dovoljno ;) A uzela sam one perive.

Nena82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa šta onda ovi moji rade više? Tako su neodgovorni!

E onda cu i njih spakovati. Hvala na savetu! Otkud znam hoce bii prirodan porodjal ili CR. Sestra nam je pricala samo o luftiranju rane sa sprirodnog porodjaja. Dobro da ima i mama sa iskustvom pa da uskoce kada treba :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobar je spisak. a ne vraćaju pavlovićevu sto posto.

moja preporuka je staviti i dve pelene za odrasle.

verujem da nije veliki broj žena kojima porođaj počne postepenim oticanjem plodove vode kao mene xD ali tada je jedini spas upravo pelene za odrasle. zato što čas curkaš, čas stane, pa da ne bi 'piškio' i po krevetu i po hodniku u betaniji.

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.