Porodilište - Novi Sad

odgovora

Objavljeno

Slazem se i sa jednim i sa drugim!

Ne ocekujem hotel ali ne moram da lezim u krvi! Ok, treba poneti podmetace pa si miran.

Kupila sam danas 2 spavacice tako da sto se toga tice sam obezbedjena. :)

Znam da je po bolnicama deficit posteljine veciti problem i sama sam se sretala sa tim dok radim, ali uvek se nadje resenje i ni jedan pacijent ne treba da lezi u prljavom.

Ne znam, slusam razna iskustva, videcu sama kako ce biti, naravno da je najbitnije da beba bude ok, kao i ja :)

U svakom slucaju hvala vam na savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš tako. Mada, šta sam očekivala to sam i dobila: pre svega da je čisto, da su lekari i sestre ljubazni i da hoće da odgovore na sva moja pitanja i da me niko ne smara :) Sve to spada u normalna očekivanja, bar po mom mišljenju.

Spremačice čiste sobu i kupatilo jednom dnevno, što je češće nego što ja to radim kod kuće. Lekari dolaze dva tri puta dnevno, a sestre na svaka dva tri sata, osim ako ih ne zoveš i tada dođu odmah. Svi su bili fini, naročito ženica koja mi je objašnjavala kako da dojim i obilazila me svako malo da vidi da li sam uvežbala :)

E sad, druga je priča što ima žena kojima je teško da ubace uložak u kantu nego ga ostave pored, što ostave krv u kadi...to je stvar vaspitanja a za to zaposleni u Betaniji ne mogu biti krivi.

I opet da napomenem, ja sam bila zadovoljna, bez ikakvog plaćanja i čašćenja ;)

E ovako je bilo i kod mene :) ali od reči do reči :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako je bilo i kod mene :) ali od reči do reči :D

I kod mene,ama bas isto.I uopste nemam zamerku,a sto se tice case ni ja je nisam imala,zaboravila sam da je ponesem,a pila sam iz flase vodu i bilo mi je ok.Ne bih sigurno trpela zedj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene,ama bas isto.I uopste nemam zamerku,a sto se tice case ni ja je nisam imala,zaboravila sam da je ponesem,a pila sam iz flase vodu i bilo mi je ok.Ne bih sigurno trpela zedj ;)

Ja nisam ponela ni vodu ni hranu u porodiliste a nisam imala casu a zena pored koja je lezala sa mnom u sobi nije htela da mi da flasu tj da prespe preostalih 100ml vode u svoju casu i da mi da flasu da sipam cesmusu vodu u nju, pila bih i baru sa puta koliko samo bila zedna , pa nisam debil da trpim zedj :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za mame - posto na spisku za Betaniju pise poneti 2 spavacice, da li je neka imala tu privilegiju da obuce pidzamu posle cr? J bih ponela 1 spavacicu ali i 1 pidzamicu jer nisam navikla na spavacice i nerviraju me a i kontam lakse ce me previjati u pidzami (naravno, ne bih pritiskala rez pojasom)!?

nemoj dzabe da nosis pidzamu nece ti dati. a i nezgodno bi ti bilo jer moras ipak da menjas te uloske, cak se moze desiti ako su ok sestre da ti one pomognnu, samo izvuku prljavii ubace drugi, stave ga ispod tebe. podmetaca ponesi dosta jer su nekad bas grrrrr, ako ima i jedna kapljica pred vizitu, sestra odma vice stavite ciste podmetace, ide vizita..

ne znam da li znas- nije odgovarajuca tema ali.. za bebu se ne nosi nista od odece, tj tako je bilo u maju kad sam se poradjala. bukvalno samo pelene, maramice i kremu, pa proveri da ne nosis dzabe ako nemoras..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoj dzabe da nosis pidzamu nece ti dati. a i nezgodno bi ti bilo jer moras ipak da menjas te uloske, cak se moze desiti ako su ok sestre da ti one pomognnu, samo izvuku prljavii ubace drugi, stave ga ispod tebe. podmetaca ponesi dosta jer su nekad bas grrrrr, ako ima i jedna kapljica pred vizitu, sestra odma vice stavite ciste podmetace, ide vizita..

ne znam da li znas- nije odgovarajuca tema ali.. za bebu se ne nosi nista od odece, tj tako je bilo u maju kad sam se poradjala. bukvalno samo pelene, maramice i kremu, pa proveri da ne nosis dzabe ako nemoras..

ok, hvala!!

vec sam kupila 2 spavacice i to sam uzela malo vece, mm me nagovorio, posle ce da lete oko mene :lol:

Cucu jos u skolici sta sve treba ali svakako sam mislila da ponesem za bebu samo pelene pa ako treba jos nesto mm moze da donese za 15min, to nije problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok, hvala!!

vec sam kupila 2 spavacice i to sam uzela malo vece, mm me nagovorio, posle ce da lete oko mene :lol:

Cucu jos u skolici sta sve treba ali svakako sam mislila da ponesem za bebu samo pelene pa ako treba jos nesto mm moze da donese za 15min, to nije problem...

Ja bih ti jos preporucila da poneses neku kremu , mast na bazi lanolina za braduske , ja nisam znala da tako nesto postoji a da sam je imala u porodilistu ne bih dobila ragade sa kojim sam se posle borila ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti jos preporucila da poneses neku kremu , mast na bazi lanolina za braduske , ja nisam znala da tako nesto postoji a da sam je imala u porodilistu ne bih dobila ragade sa kojim sam se posle borila ....

ok, hvala na savetu! Videla sam da zene spominju tu kremu, nabavicu je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti jos preporucila da poneses neku kremu , mast na bazi lanolina za braduske , ja nisam znala da tako nesto postoji a da sam je imala u porodilistu ne bih dobila ragade sa kojim sam se posle borila ....

to pocni ranije da mazes, ja sam vec u 34 nedelji pocela, bradavice super omeksaju, ni prvi ni drugi put nisam imala ragade niti problema sa bradavicama, ali verujem da ce ti to reci u skolici jer sam ja upravo tamo i cula..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to pocni ranije da mazes, ja sam vec u 34 nedelji pocela, bradavice super omeksaju, ni prvi ni drugi put nisam imala ragade niti problema sa bradavicama, ali verujem da ce ti to reci u skolici jer sam ja upravo tamo i cula..

ja vec sada, posle tusiranja, namazem bradavice uljem za telo posto sam primetila da se "perutaju" kad prebrisem peskirom... mislila sam da je za sada ok samo uljem za telo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja vec sada, posle tusiranja, namazem bradavice uljem za telo posto sam primetila da se "perutaju" kad prebrisem peskirom... mislila sam da je za sada ok samo uljem za telo...?

u DM lanolin, koristila u toku obe trudnoce i posle porodjaja, 209 dinara. dobar je posle kad ti vise ne treba za laktove, usne ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u DM lanolin, koristila u toku obe trudnoce i posle porodjaja, 209 dinara. dobar je posle kad ti vise ne treba za laktove, usne ..

e, super! Sutra cu skoknuti do DMa da kupim...hvala jos jednom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam kažem da je u Betaniji pakao od vrućine, pošto trenutno ležim na patologiji. Znači, ponesite što tanje spavaćice kratkih rukava. Radijatori su non~stop vreli kao da je ringla uključena ne. možeš ruku na njih staviti. :wub: :wub: :wub::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja vec sada, posle tusiranja, namazem bradavice uljem za telo posto sam primetila da se "perutaju" kad prebrisem peskirom... mislila sam da je za sada ok samo uljem za telo...?

Olja za sad samo kupi lanolin i maži, a kad budeš bila punih 37 nedelja možeš nakon tuširanja malo grubljim peškirom da trljaš bradavice i da ig ojačavaš, to nemoj raditi pre pune 37 nedelje jer možeš izazvati kontrakcije!

Samo da vam kažem da je u Betaniji pakao od vrućine, pošto trenutno ležim na patologiji. Znači, ponesite što tanje spavaćice kratkih rukava. Radijatori su non~stop vreli kao da je ringla uključena ne. možeš ruku na njih staviti. :wub: :wub: :wub::rolleyes:

Joj kad se setim... ja sam pripremila sve spavaćice sa kratkim rukavima jer znam da je tamo pakao u sobama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene na savetima :)

Kupicu danas i raditi po instrukcijama :)

Verujem da je pakao, secam se kada smo isli na praksu da smo se uvek kuvali...a i bolje i tako nego da se smrzavamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja za sad samo kupi lanolin i maži, a kad budeš bila punih 37 nedelja možeš nakon tuširanja malo grubljim peškirom da trljaš bradavice i da ig ojačavaš, to nemoj raditi pre pune 37 nedelje jer možeš izazvati kontrakcije!

Joj kad se setim... ja sam pripremila sve spavaćice sa kratkim rukavima jer znam da je tamo pakao u sobama...

to sam i jahtela ali oba puta se porodih u 37 nedelji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, danas su nam u skolici diktirali sta treba za Betaniju ali ne do kraja, na sl. casu nastavak.

Ma, ni ne treba mi skolica kad imam sve vas ovde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, danas su nam u skolici diktirali sta treba za Betaniju ali ne do kraja, na sl. casu nastavak.

Ma, ni ne treba mi skolica kad imam sve vas ovde :)

Taj spisak što oni daju je stavrno super. Jedino ponesi više podmetača nego što kažu, mada ti to mogu i naknadno doneti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj spisak što oni daju je stavrno super. Jedino ponesi više podmetača nego što kažu, mada ti to mogu i naknadno doneti ;)

ok! Kupicu ja u startu vise pa ako zatreba lako ce mi doneti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novosadjanke, ponovo imam pitanje - da li se dobija neki poklon paket za prvo dete? Ja licno mislim da, kada se porodis, dobijes samo svoju bebu kad krenes kuci!? :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novosadjanke, ponovo imam pitanje - da li se dobija neki poklon paket za prvo dete? Ja licno mislim da, kada se porodis, dobijes samo svoju bebu kad krenes kuci!? :lol: :lol:

Dobila sam, ako se ne varam, neki paket koji je sadrzao kremicu i neke sitnice za bebu...uglavnom nesto sitno, nista spektakularno. Najvaznije je svakako da ti i beba zive i zdrave odete kuci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novosadjanke, ponovo imam pitanje - da li se dobija neki poklon paket za prvo dete? Ja licno mislim da, kada se porodis, dobijes samo svoju bebu kad krenes kuci!? :lol: :lol:

Ja kad sam bila sve bebe su dobijale poklon , neke kremice , maramice , voda ,radosnice dve ,svescice za beleske za bebe , neki pampersov informator za bebe , bodici , neseser za bebe ( koji je nama bas posluzio lepo ) ...i ne secam se vise sta je sve bilo ali u svakom slucaju lep paketic

Jos jedan savet:

PS cim bebu prijavis kod maticara odes u DM , tu ti je na 3 minuta od maticara i prijavis se za njihove popuste i dobijas i pakovanje njihovih pelena , svakih 6 meseci na kucnu adresu ti stize blokcic sa popustima na odredjene proizvode ... Nije lose i dobri su popusti ... Ja sam pre neki dan kupovala milupine zitarice za nekih 250din (otprilike) a inace su 400 sto i nije lose , bude i finih popusta za kozmetiku a veruj mi toga nikad dosta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam! :) Jeste najbitnije da odemo OK kuci, o tome i ne razmisljam, to se podrazumeva ;)

Sanja, cula sam to za DM, drugarica je tako nesto uradila, secam se, nisam znala da to jos uvek postoji, hvala ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja dobiješ samo pampers neseser na pokon i ništa više :lol:

Ja opet imam samo reči hvale za kompletno osoblje Betanije!!! Od spremačica do lekara :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja dobiješ samo pampers neseser na pokon i ništa više :lol:

Ja opet imam samo reči hvale za kompletno osoblje Betanije!!! Od spremačica do lekara :lol:

super ako je tako, znaci da su ok i korektni!

Dobro je i neseser, posluzice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.