Porodilište - Novi Sad

odgovora

Objavljeno

ja mogu da ti preporucim dr Ljiljanu Mladenovic Segedi. meni je radila CR-bez neke veze jer mi je bio hitan cr. ona je divan dr i ja cu za treci je pokusati ranije naci i dogovoriti se sa njom za cr..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u Betaniji u maju 2011. Sve je prošlo ok, sestre i doktori ljubazni, zaista ne mogu da se požalim, a uterali mi strah u kosti od ovog porodilišta <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moje zene,samo im treba pronaci "zicu" (opet kazem izvinjavam se enav,nije nista licno) a to je doktorska beskrajna sujeta. U svom tom ludilu,kada vas sve boli,kada gubite svest,povracate,zaklinjete se da vam muz nikada vise nece prici ni na razdaljinu od 1m,budite pametne i ukljucite poslednji atom snage i LASKAJTE! Jaoj doktore kako ste vi dobri,nezni,pazljivi,lepi,pametni i nadasve strucni... tralala... Hranite im sujetu i videcete rezultat! Garantovano! Kome ne upali uvek moze da se pozove na novinare (sada ce vam se okupiti kompletna ekipa "Kurira" ispred Betanije! ) eeee,tek to sto pali,njih se boje ko djavola.

Jedino mi nije jasno kako jos uvek radi dr.Rodic u domu zdravlja na Novom Naselju? Ko li stoji iza njega,a nadaleko je poznat po svojoj nestrucnosti?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koja je procedura kada znas da ces imati cr? Ne bih volela da odem pa da me ostave da cekam...pocne prirodni polozaj ili sl. kao sto sam cula da su radili zenama? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je zbog tebe, zaista, i lepo je sto bar neko nosi pozitivno iskustvo odande. Ne znam sta ti smatras pod "titranjem", ali meni je uzasno i nehumano da ti sestra koju zamolis da ti donese novi carsav, znaci ne da ga ona zameni, vec da ga samo donese pa da ga ti presvuces, jer se dete ukakilo, pa ne zelis da spavas na izmetu, kaze: "Pa nije ti ovo hotel!!" :angry: Ili da ti dr na porodjaju kaze (nije moje licno iskustvo, vec moje drugarice): "Prestani da vristis, razmazeno deriste!"...

Meni je moja dr ( kod koje sam i privatno vodila trudnocu) rekla : Tiiiii , pa ti ne volis svoje dete , da volis saradjivala bi :blink: Osam sati u bolovima , ne znam vise kako sam od umora drzala otvorene oci :huh: I kad se Marko konacno rodio posto su posle tolikih sati konacno skontale da ne mogu sama da ga rodim ( 4.500gr je imao ) nalegle su mi dev babice na stomak i tek onda sam uspela ... On nije proplakao nego sisao palac , odneli su ga da ga peru i ja cujem to cuckanje palca a ne vidim ga , pitam dr sta se desava a ona kaze : Sta sad ti hoces da kazes da se brines kao za dete ? ! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koja je procedura kada znas da ces imati cr? Ne bih volela da odem pa da me ostave da cekam...pocne prirodni polozaj ili sl. kao sto sam cula da su radili zenama? :blink:

Nemam ličnog iskustva ali znam da kad je planirani CR da se dođe dan ranije od zakazanog termina.... nisam čula da je neko imao zakazan CR a da je pušten da proba prirodno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja dr ( kod koje sam i privatno vodila trudnocu) rekla : Tiiiii , pa ti ne volis svoje dete , da volis saradjivala bi :blink: Osam sati u bolovima , ne znam vise kako sam od umora drzala otvorene oci :huh: I kad se Marko konacno rodio posto su posle tolikih sati konacno skontale da ne mogu sama da ga rodim ( 4.500gr je imao ) nalegle su mi dev babice na stomak i tek onda sam uspela ... On nije proplakao nego sisao palac , odneli su ga da ga peru i ja cujem to cuckanje palca a ne vidim ga , pitam dr sta se desava a ona kaze : Sta sad ti hoces da kazes da se brines kao za dete ? ! :blink:

Boze sacuvaj... :angry: A da lepa rec i gvozdena vrata otvara, to ne? A mozda bi lakse i nesto drugo otvorila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze sacuvaj... :angry: A da lepa rec i gvozdena vrata otvara, to ne? A mozda bi lakse i nesto drugo otvorila :rolleyes:

Ma pola sam izgovorenih reci i zaboravila , nego je ona zbog svoje lose procene da ja mogu njega od 4500 kile da rodim prirodnim putem navrla posto po to da me razbesni i tako mi da snagu da ga rodim ,opet kazem sreca njena zivi smo i zdravi ... a mm nisam ni dan danas rekla kako sam prosla jer bi je zadavio da zna :P Sve super , sve sjajno :) A Marko je modar jer to tako treba :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za mame - posto na spisku za Betaniju pise poneti 2 spavacice, da li je neka imala tu privilegiju da obuce pidzamu posle cr? J bih ponela 1 spavacicu ali i 1 pidzamicu jer nisam navikla na spavacice i nerviraju me a i kontam lakse ce me previjati u pidzami (naravno, ne bih pritiskala rez pojasom)!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je OT, ali mojoj kumi su ukrali spavacicu i 200-300 dinara dok se poradjala :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za mame - posto na spisku za Betaniju pise poneti 2 spavacice, da li je neka imala tu privilegiju da obuce pidzamu posle cr? J bih ponela 1 spavacicu ali i 1 pidzamicu jer nisam navikla na spavacice i nerviraju me a i kontam lakse ce me previjati u pidzami (naravno, ne bih pritiskala rez pojasom)!?

Ne znam ovo za carski rez ali ja cu sledeci put umesto dve poneti minimum 4 , jer se ionako osecas sav fuj tamo pa jos kad dva dana obucem istu spavacicu jos mi je gore , ovako makar sa te strane da se bolje osecam..... Da mogu ponela bih i posteljinu ... Lezala sam na krvavoj posteljini pet dana :P Fujcina ! :( Joj tuge majko moja , tako zelim jos jednu bebu i samo zbog ovog "divnog" porodilista mi se ne mili kretati u tu avanturu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ovo za carski rez ali ja cu sledeci put umesto dve poneti minimum 4 , jer se ionako osecas sav fuj tamo pa jos kad dva dana obucem istu spavacicu jos mi je gore , ovako makar sa te strane da se bolje osecam..... Da mogu ponela bih i posteljinu ... Lezala sam na krvavoj posteljini pet dana :P Fujcina ! :( Joj tuge majko moja , tako zelim jos jednu bebu i samo zbog ovog "divnog" porodilista mi se ne mili kretati u tu avanturu ....

:( ja nemam ni jednu spavacicu i sad planiram da kupim, pa mi onda nekako zao da placam 3 spavacice, npr koje cu samo tada obuci i vise nikad! A i nelagodno se osecam u njima, ne znam, jednostavno nisam naviknuta..ali ako moram sta cu!

Cula sam da zene kukaju za posteljinu, to je uzas, verujem...stvarno nisam ocekivala da je bas toliko skrnavo... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( ja nemam ni jednu spavacicu i sad planiram da kupim, pa mi onda nekako zao da placam 3 spavacice, npr koje cu samo tada obuci i vise nikad! A i nelagodno se osecam u njima, ne znam, jednostavno nisam naviknuta..ali ako moram sta cu!

Cula sam da zene kukaju za posteljinu, to je uzas, verujem...stvarno nisam ocekivala da je bas toliko skrnavo... :(

Ma nije skrnavo toliko koliko one nece da ti promene posteljinu a ti krvaris kao zaklana jbg :) i jedino da spavas u kadi imaces cistu posteljinu , ja sam moju okretala i prevrtala dok nisu svi delovi bili na bubamare :D A ja moje spavacice iz porodilista nosim i sad nekad, prijatne su mi tako sljampave i siroke , mislim da tebi sa carskim posebno nece dozvoliti da nosis pidzamu a ti nazovi pa proveri sta te briga za to i sluze informacije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije skrnavo toliko koliko one nece da ti promene posteljinu a ti krvaris kao zaklana jbg :) i jedino da spavas u kadi imaces cistu posteljinu , ja sam moju okretala i prevrtala dok nisu svi delovi bili na bubamare :D A ja moje spavacice iz porodilista nosim i sad nekad, prijatne su mi tako sljampave i siroke , mislim da tebi sa carskim posebno nece dozvoliti da nosis pidzamu a ti nazovi pa proveri sta te briga za to i sluze informacije :D

I to sto kazes... pitacu bas..ali kontam da mi nece dati :(

Mislim, to je rez kao kod slepog creva(otprilike), a ne nose muskarci, npr, posle operacije apendixa spavacice, pa sta ima fali?! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

I to sto kazes... pitacu bas..ali kontam da mi nece dati :(

Mislim, to je rez kao kod slepog creva(otprilike), a ne nose muskarci, npr, posle operacije apendixa spavacice, pa sta ima fali?! :lol: :lol:

Ma zovi ih ko ih sisa , ko pita ne skita !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu ti neće dati pidžamu da obučeš, teraće te da se presvlačiš pred vizitu svaki put u spavaćicu, tako da ti to neće biti baš praktično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu ti neće dati pidžamu da obučeš, teraće te da se presvlačiš pred vizitu svaki put u spavaćicu, tako da ti to neće biti baš praktično.

pa onda sta cu...moram kako nalaze Betanija <_<

A kad dodjem kuci onda opustencija....

Hvala ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je OT, ali mojoj kumi su ukrali spavacicu i 200-300 dinara dok se poradjala :blink:

Boze sacuvaj,ovo je da ne poverujes!!!!!!!!Nemam reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja pidžame nisu dozvoljene, tako da ne moraš ni da zoveš da proveravaš. A što se tiče posteljine.... u porodilište se zato i nose bolnički podmetači koje staviš ispod sebe i tako ne prljaš posteljinu.

Moram da kažem i ovo... stvarno je glupo očekivati da u porodilištu bude kao u hotelu sa 5 zvezdica.... najbitnija stvar je da vi i beba budete DOBRO, a kad dođete kući onda ćete raditi šta i kako hoćete.... mislim idete tamo da se porodite a ne na godišnji odmor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja pidžame nisu dozvoljene, tako da ne moraš ni da zoveš da proveravaš. A što se tiče posteljine.... u porodilište se zato i nose bolnički podmetači koje staviš ispod sebe i tako ne prljaš posteljinu.

Moram da kažem i ovo... stvarno je glupo očekivati da u porodilištu bude kao u hotelu sa 5 zvezdica.... najbitnija stvar je da vi i beba budete DOBRO, a kad dođete kući onda ćete raditi šta i kako hoćete.... mislim idete tamo da se porodite a ne na godišnji odmor...

Pa da, ja nisam ni kap krvi ostavila na posteljini al' sam potrošila desetak podmetača za tih dan i po :)

A i za ovo dalje se slažem sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, ja nisam ni kap krvi ostavila na posteljini al' sam potrošila desetak podmetača za tih dan i po :)

A i za ovo dalje se slažem sa tobom.

;) verovatno smo zato i tako prošle kako smo prošle, jer nismo očekivale ništa specijalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;) verovatno smo zato i tako prošle kako smo prošle, jer nismo očekivale ništa specijalno :)

Baš tako. Mada, šta sam očekivala to sam i dobila: pre svega da je čisto, da su lekari i sestre ljubazni i da hoće da odgovore na sva moja pitanja i da me niko ne smara :) Sve to spada u normalna očekivanja, bar po mom mišljenju.

Spremačice čiste sobu i kupatilo jednom dnevno, što je češće nego što ja to radim kod kuće. Lekari dolaze dva tri puta dnevno, a sestre na svaka dva tri sata, osim ako ih ne zoveš i tada dođu odmah. Svi su bili fini, naročito ženica koja mi je objašnjavala kako da dojim i obilazila me svako malo da vidi da li sam uvežbala :)

E sad, druga je priča što ima žena kojima je teško da ubace uložak u kantu nego ga ostave pored, što ostave krv u kadi...to je stvar vaspitanja a za to zaposleni u Betaniji ne mogu biti krivi.

I opet da napomenem, ja sam bila zadovoljna, bez ikakvog plaćanja i čašćenja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja nisam ocekivala hotel sa 5* nikako ali ne ni ovo sto sam videla i dozivela , a podmetaca sam potrosila oko 20ak za 6 dana , s tim sto mi je par komada isparilo kao i krema za lice .... Nestalooooo :P Pa ako smo do toga dosli da u porodjajnu salu nosim svoje stvari za sobom da bez neceg ne bih ostala onda stvrano ne znam sta dalje da kazem

PS nigde na spisku za porodiliste nije pisalo da treba da ponesem sebi pribor za jelo , u mom slucaju casu .... Kad sam dosla iz porodjajne sale zedna kao pas posle 10 sati borbe da se porodim nisam imala casu , zamolila sam sestru da mi pozajmi bilo kakvu dok mi ne donesu ... NEMAMO je bio njen odgovor :P O ljudskosti da ne pricam dalje , u hotelu sa 5* casu vode dobijes u belim rukavicama i na tacni , ne nisam to ocekivala ali casu vode jesam ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.