Porodilište - Novi Sad

odgovora

Objavljeno

Strasno je to sto se sve to zna i sto je sve to javna tajna.Umesto da rade svoj posao oni gledaju koliko se moze uzeti od koje porodilje.A ne da ocekuju nego su mnogi koji tamo rade smeli i da uzmu ako im niko i ne da odnosno i da ukradu.I naravno i to se zna ali svi jedni druge stite jer skoro svi imaju putera na glavi.A zao mi je onih koji silom prilika moraju da cute jer ako progovore ili ce ostati bez posla ili ce jadni da budu okrivljeni na pravdi boga.Uvodjenje licenci u zdravstvo uopste nije losa ideja ali to kod nas opet nije onako kako treba da bude.Kad bi svi bili svesni da im se svaka greska racuna a ti onda pravi greske pa dobi otkaz i nek ti uzmu licencu.I sta ce onda da rade.Zalosno.Nek su nama deca ziva i zdrava a oni nek na svojim dusama nose svoj teret.Mene bi licno bilo jako sramota da se moje ime kao zdravstvenog radnika povlaci svuda ali to je njihov obraz koji ocigledno nemaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je napisano zbog zgrazavanja nad tim, a ne kao nesto dobro. Prosto je neverovatno da od 5-6 zena cujes isto, uvek isto ime (dr. Stajic) kome su dale pare u Betaniji!!

Pa, nije tesko proveriti ko uzima, jer se dzip sa lekarskom platom ne moze kupiti. Ni na kredit.

Ne bih se puno mesala, ali da postoje protokoli i da je bolnica institucija, bilo bi nam svejedno ko nas leci, jer bi svi bili na istom nivou.

Inace, sto se tice te edukacije, nemate pojma kako nam je bivsi ministar napravio sr... Lekari, naime, moraju da se kontinuirano edukuju. To znaci da svake godine moraju da sakupe 24 boda, sto na domacim, sto na stranim kongresima, seminarima i kursevima... Za to imaju 5 slobodnih dana, a sve ostalo sto im treba, a treba vise, uzimaju neplaceno, godisnji i sl. Mislim, kakva glupost.

I da, bodovi se racunaju na pola. Ynaci, mm je ovim kursom koji je zavrsio u Nemackoj sakupio 19 bodova, ali mu se priznaje kod nas samo 13, jer mora i na nasim seminarima i predavanjima da bude. A on planira jos jedan u oktobru da zavrsi, isto tamo, koji nosi 16 bodova, ali mu se to nista nece priznati, a moze samo 3 da prenese u sl.godinu.

Nasi kongresi nose najvise 6 bodova, kad je predavac onda 9. Pa uporedite kako se kotiramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima doktora koji traze pare a ima koji nebi uzeli nema sanse a sto se tice uzimanja novca od nas smatram da smo mi kao narod krivi....nekada su radili za platu i niko tinije nista trazio e onda se neki dosete eto za to sto je sve proslo super da ga pocastis e sad u ovo vreme-tj.nevreme oni su sad postali bezobrazni pa sami traze tj.pojedinci al moje misljenje...

Naravno da smo mi kao narod krivi, jer sve počinje od nas, a neki to lepo iskorištavaju.... Meni ni u jednom trenu nije palo na pamet da tražim vezu bilo da je lekar ili babica u pitanju... Otišla sam bez veze i fenomenalno prošla, po svim pitanjima, a znam jednu koja je imala vezu pa je maltene nisu ni pogledale sestre sa odeljenja... čak sam i od jedne čula kako komentariše da ne vole te sa vezama, pa neće da im priđu i pomognu... a meni je jedna sestra dolazila stalno da pita jel treba pomoć oko bebe i da li može da ga uzme malo da ga pomazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kad sam se porodila dosla neka sestra, nemam pojma koja, posto sam bila malo uzbudjena zbog svega, i rekla da ako mi zatreba nesto, slobodno pozovem. Mislim, sta ce mi trebati?! Imam stvari, beba i ja smo dobro, ja sam se osecala super, cim su me spustili dole ustala sam u wc i da se istusiram.

Ne znam za sta ce mi veza. Porodila sam se kao i sve zene, i sve ostalo isto. Jeste da je mm bio tu, ali ne moze on da se poradja umesto mene, pogotovo sto sam htela prirodno oba puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Staki - SVAKA ČAST NA PETORO DECE!!!!!

E, pazi da mu nedam 300 evra!!!!!!!!!!!

Ima u betaniji i prijatnih doktora kao dr. Ćurčić( prvi put) i dr Vuleta(drugi put). Nisam imala vezu a oba lekara su bila prijatna.

Treba sarađivati i slušati lekare i na porođaj doći smirena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je na porođaju prisustvovao dr samo dok mi je bušio vodenjak, a sve ostako je babica uradila :) a dr je zakasnio :) heheheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je na porođaju prisustvovao dr samo dok mi je bušio vodenjak, a sve ostako je babica uradila :) a dr je zakasnio :) heheheh

Najbolje kad moze da zakasni!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pazi da mu nedam 300 evra!!!!!!!!!!!

Ima u betaniji i prijatnih doktora kao dr. Ćurčić( prvi put) i dr Vuleta(drugi put). Nisam imala vezu a oba lekara su bila prijatna.

Treba sarađivati i slušati lekare i na porođaj doći smirena.

Pretpostavljam da si im upala na dezurstvu, jer oni inace ne dolaze da poradjaju za pare.

Mm kaze da se zene cesto prijatno iznenade, jer ocekuju da su svi nezgodni. Treba uzeti u obzir da je porodjaj za zenu ipak neprijatno iskustvo, a za lekara je velika briga da li ce sve biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da si im upala na dezurstvu, jer oni inace ne dolaze da poradjaju za pare.

Mm kaze da se zene cesto prijatno iznenade, jer ocekuju da su svi nezgodni. Treba uzeti u obzir da je porodjaj za zenu ipak neprijatno iskustvo, a za lekara je velika briga da li ce sve biti ok.

Moguće da su bili dežurni. Znam da rade na Poliklinici. Ali su mi ok. Još mi se svidela dr. Višnjevac. Ona me je primila. Jako ljubazna i smirena.

Moje iskustvo je pozitivno. Možda se zbog toga odlučim i za treće dete !!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Betaniju samo nadjete doktora STAJICA, spremite 300 evra i ne brinete. A da ne spominjem ako mu date 400 ili 500 evra...

Doktoru Stajicu ne bih dala ni 5 para,ne bih mu dozvolila ni da me pogleda onim njegovim ledenim nezainteresovanim pogledom,a to isto vazi i za dr.Bogavac koja je prilicno ozloglasena.Ma svi su oni strucni kada im das lovu,(izvini enav,ovo nije licno) mada ni to nije pravilo,nekima i kad hoces da platis oni ti ne pomognu :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je doticna dr. Krnjic dala svoj br. mobilnog.Rekla je kako se bebi nije spustio jedan testis i da dodjem na pregled.Ja kao prvorotka sam mislila da je pregled u sklopu Betanije.Meni nije bilo mrsko i nazovem babicu i pitam je,ona mi kaze kako dr. Krnjic radi privatno i da odem u svoje savetovaliste na pregled,zasto bi placala.

hahaha svima ide i deli broj :lol: i meni je ponudila, a kao prvorotkinji rekla da se javim odmah u ponedeljak, sto je bilo posle viknda od otpusta iz bolnice hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je dr.Stajic "spasio" sa patologije, nisu znali ni kad ni kako da me porode. On je dosao i rekao-sutra ujutru je spremite za salu. Bio je veoma ljubazan, anesteziju sam mogla da biram, obilazio me je nakon porodjaja... Nije bila veza, nista nije naplatio. Posle svega smo se sreli u gradu dok smo setali klinca i popili smo kaficu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je dr.Stajic "spasio" sa patologije, nisu znali ni kad ni kako da me porode. On je dosao i rekao-sutra ujutru je spremite za salu. Bio je veoma ljubazan, anesteziju sam mogla da biram, obilazio me je nakon porodjaja... Nije bila veza, nista nije naplatio. Posle svega smo se sreli u gradu dok smo setali klinca i popili smo kaficu.

eto, drago mi je da je tako.

samnom u sobi je bila zena koju je prof Stajic operisao (CR) sad vec drugi put. privatno vodila kod njega obe trudnoce, platila CR i ni jednom se nije pojavio na vratima, dok je mene dr Segedi obilazila svaki dan, nekad i 2-3 puta, a nije mi bila veza, slucajno se zadesila-bila dezurna.

bitno je da mi dobro prodjemo i da su nam decica ziva i zdrava :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je dr.Stajic "spasio" sa patologije, nisu znali ni kad ni kako da me porode. On je dosao i rekao-sutra ujutru je spremite za salu. Bio je veoma ljubazan, anesteziju sam mogla da biram, obilazio me je nakon porodjaja... Nije bila veza, nista nije naplatio. Posle svega smo se sreli u gradu dok smo setali klinca i popili smo kaficu.

I moja jetrva je isto tako prosla sa njim, bez dinara da je dala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja se juče vratih iz Betanije :rolleyes:

Bez bilo kakvih veza, plaćanja i ostalih zavrzlama, prošla sam fenomenalno. Porađala sam se (računam i pripremu) od 2h ujutro do 20h što znači da sam promenila tri smene lekara i babica. Svi do jednog su bili jako ljubazni, jako strpljivi i zaista sve naj. Isto važi i za lekare i sestre sa odeljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja se juče vratih iz Betanije :rolleyes:

Bez bilo kakvih veza, plaćanja i ostalih zavrzlama, prošla sam fenomenalno. Porađala sam se (računam i pripremu) od 2h ujutro do 20h što znači da sam promenila tri smene lekara i babica. Svi do jednog su bili jako ljubazni, jako strpljivi i zaista sve naj. Isto važi i za lekare i sestre sa odeljenja.

cestitam sanjaruska, drago mi je da je sve dobro proslo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo sa betanijom pa bogami skoro sam ih sve upoznala na moju veliku zalost. Prvo sterilitet 2008 sestre NELJUBAZNE do zla boga doktori ok. Onda patologija trudnoce sestre EXTRA dobre, mlade i pune razumevanja doktori takodje svi sem nadaleko poznate dr Bogavac koju smo nazvali GRAND PEVALJKA jer tako i izgleda.Provela sam sa njima 6.5 nedelja i kazem svaka im cast divni su. Porodjajna sala lekari i babice grozota sestre nadrndane i besne ocaj zivi. Posto sam i posle porodjaja ostala 7 dana upoznah i taj deo . Jedna sestra u smeni nevidis je skoro uopste vizita ni ne pogleda ranu ali ono sto je mene najvise nerviralo a i sve majke na tom odeljenju su PEDIJATRI. Sve smo tu lezale zbog bebica a po ceo dan nikog da ti da informacije o tvojoj bebi a nju nedonesu ni da je vidis. Onda smo se sve pobunile i dosla je neka EXTRA NELJUBAZNA PEDIJATRICA i rekla nam da smo bezobrazne. Kao oni se bore za nase bebe a mi filozofiramo. Nevidim svoju bebu citav dan a pri tom mi niko nekaze zasto a dovodili su ga redovno i ja sam bezobrazna. Doslo mi ja da je zadavim, a o tome koliko su strucni nemogu da kazem nista jer nisam kompetentna ali mogu da kazem da nisam zadovoljna kako su lecili moju bebu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se mene tice, Betaniju zaobilazim u sirokom luku... Bila sam na patologiji par dana pred porodjaj, i sestre su tamo stvarno okej, ali doktori... Jednom nije bilo nikog da nas pregleda, jer su se svi dr-i posvadjali, i niko nije hteo da radi :mellow: Na porodjaju je u sustini sve islo kako treba, pa nisam imala potrebe ni za kim, kad sam trazila cebe, doneli su mi ga, bili su korektni, cak je pred kraj porodjaja dosla jedna babica (jako mi je zao sto ne znam kako se zove), sela kod mene na krevet, drzala me za ruku i polako me vodila kroz sve sto treba da radim, i za to joj svaka cast! I u porodjajnoj sali su bili fini, bodrili me svi odreda, jedino me je iznervirao dr koji me je usivao, grdio me sto vristim-a mene je to usivanje bolelo vise nego bilo sta drugo. E, grozno je sve sto dolazi posle... Sa mnom je bila cerkica u sobi, i rekao bi covek da je to dobro, i bilo bi, kad bi neko hteo da ti pomogne <_< Ovako, meni je mala preplakala prve dve noci, a ja sam bila toliko iscrpljena da sam jedva sama mogla da stojim na nogama, akamoli i nju da nosam, ali morala sam, jer sestara ili nije bilo dovoljno ili nisu htele da pomognu. Jedna je cak jednom dosla i izderala se sto pustam dete da vristi, pa zar hocu da mi se zaceni od placa?? Nocu, taman kad bebe malo utihnu i majke uhvate malo sna, cuju se sestre kako vicu po hodnicima: "Ima neko lak za nokte? Ko ce da mi da neki casopis da citam??" :blink::angry: Strahota. I ti pedijatri, koji ti nista ne govore, cak ni kad ih pitas... Ma uzas. Ja sam bila tamo 5 dana, medjutim posle sam osetila da mi krece gastritis, izgubila sam apetit, i plasila sam se da cu ostati bez mleka, pa sam na svoju odgovornost iznela dete, iako je jos imala visok CRP (kao i sve bebe koje su se rodile tih dana). Cim smo izasle, njoj je taj CRP pao... A meni se povukao gastritis. Sad cu drugo da rodim u inostranstvu, ne pada mi na pamet da se vracam tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad videh da pricate o dr Krnjic. Moja prica s njom ide ovako: cerkica je imala visok CRP kad se rodila. Svakog dana se postepeno smanjivao, ali ne dovoljno da bi mogli da nas otpuste. Petog dana po rodjenju ja odlucim da je izvedem i da je lecim privatno, i kazem to dr Jugoslavi Krnjic kad je dosla ujutru u vizitu. Ona kaze: "Dobro, nema problema, izvodis je na sopstvenu odgovornost". Naravno, ni pomena o tome koliko bi to moglo da bude opasno. Sestra koja je bila sa njom kaze kako su bebi tog jutra izvadili krv, pa najbolje da sacekamo nove rezultate, pa ako budu u redu, nema potrebe da ja potpisujem da je izvodim na svoju odgovornost. Dr Krnjic joj vikne: "'Ajde cuti!". Meni je bilo svejedno, izvela bih je i sa potpisom i bez, samo da pobegnemo odande (do kraja je ispalo da se tog dana uopste nije spustio). Posle, dok smo se spremale za izlazak, dodje dr Krnjic i da mi svoj br. telefona. Naravno, nije mi padalo na pamet da idem kod nje, vec sam znala kod kog lekara cu voditi malu. Kad sam izasla iz BEtanije, nazvala sam tog dr-a, koji je bio SOKIRAN sto su me pustili da izadjem, sto mi nisu objasnili koliko je to opasno, i kaze mi da on nju ne moze privatno da leci (a Krnjicka bi, izgleda, mogla), jer to mora da se prati u bolnici! Odvela sam malu u bolnicu, ali sam je pre toga vodila privatno u laboratoriju, i vec joj je pao CRP, ali su je ipak primili, pregledali od glave do pete, i moram stvarno da pohvalim i lekare i sestre iz Decje bolnice, bili su divni! Pogotovo dr Stefanovic, a niko od nas nije dobio ni dinara! Samoinicijativno sam posle trazila od dr Stefanovic broj telefona da bih vodila malu privatno kod nje, i nisam se pokajala! U svakom slucaju, nije mi ga ona turala u ruke, kao ona dr Jugoslava. Eto, toliko o njoj od mene. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu reci u svoje ime al sam u Betaniji prosla odlicno, svi su bili ljubazi ne mogu da se pozalim, ipak mi idemo da se porodimo a ne da neko titra oko nas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam rekla da treba da mi titraju naopako nisam od takvih ali lepa rec i po koji savet zeni koja prvi put radja a nije imala priliku da ide u skolicu nebi ih ubila. Dok sam lezala na patologiji govorile su mi sestre samo slusaj babicu i bice sve ok. Ni jedna se nije pojavila samo po koji dr na svakih sat vremena podigne carsav procacka dole i ode. Grozna zena koja me poradjala valjda je babica nemam pojma jedino sto mi je rekla bilo je DA NISI SLUCAJNO PISNULA GLAS DA TI NECUJEM. A nisu nista bolje prosle ni moje cimerke sa patologije sa kojima sam i danas u kontaktu iako je jedna od njih imala veze na sve strane.

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu reci u svoje ime al sam u Betaniji prosla odlicno, svi su bili ljubazi ne mogu da se pozalim, ipak mi idemo da se porodimo a ne da neko titra oko nas ;)

Drago mi je zbog tebe, zaista, i lepo je sto bar neko nosi pozitivno iskustvo odande. Ne znam sta ti smatras pod "titranjem", ali meni je uzasno i nehumano da ti sestra koju zamolis da ti donese novi carsav, znaci ne da ga ona zameni, vec da ga samo donese pa da ga ti presvuces, jer se dete ukakilo, pa ne zelis da spavas na izmetu, kaze: "Pa nije ti ovo hotel!!" :angry: Ili da ti dr na porodjaju kaze (nije moje licno iskustvo, vec moje drugarice): "Prestani da vristis, razmazeno deriste!"...

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih zelela da me shvatite licno, ja razumem da ste imale tesko iskustvo, moje je hvala Bogu bilo odlicno, mozda su tad bile takve sestre i babice u smeni, al kad sam ja bila u oktobru prosle godine, pored mene je lezala zena koja se toliko derala da to nije normalno, babica joj je samo jednom rekla PRESTANI GUBIS SNAGU. Ja znam da boli mora da boli a isto tako smatram da nema porebe za nekim preteranim dranjem i vikanjem, a i babice ne vole mnogo zene koje se tako deru. Elem samo se zamislim na njihovom mestu da mi dodje 10 zena u jednoj smeni takvih pa ja bi bila vise nego nervozna,

Moje misljenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih zelela da me shvatite licno, ja razumem da ste imale tesko iskustvo, moje je hvala Bogu bilo odlicno, mozda su tad bile takve sestre i babice u smeni, al kad sam ja bila u oktobru prosle godine, pored mene je lezala zena koja se toliko derala da to nije normalno, babica joj je samo jednom rekla PRESTANI GUBIS SNAGU. Ja znam da boli mora da boli a isto tako smatram da nema porebe za nekim preteranim dranjem i vikanjem, a i babice ne vole mnogo zene koje se tako deru. Elem samo se zamislim na njihovom mestu da mi dodje 10 zena u jednoj smeni takvih pa ja bi bila vise nego nervozna,

Moje misljenje :)

Ovo nije prepucavanje :) Da odmah bude jasno :lol: Nego bas sam danas razmisljala o ovome. Moja mama se porodila 4 puta, i to sve jedno lakse od drugog. Prvi put se u snu porodila :blink: pa vi vidite. I ona isto kaze da su prema njoj svi bili blagonakloni, dok su druge zene, koje su vristale, gledali popreko. Mojoj rodjenoj sestri je porodjaj bio setnjica, za pola sata sve bilo gotovo, ona posle porodjaja sveza k'o ruza. Mene je porodjaj uzasno boleo, padala sam u sok i povracala, cupala kosu i grebala se, da ne pricam sta je sve bilo. Hvala Bogu, nisam primetila da su babice bile ista gore prema meni nego prema dve zenice koje su bile sa mnom a koje se nisu ni cule, ali kao sto rekoh, mojoj drugarici je onaj dr rekao da je razmazeno deriste zato sto vice. Meni je to ruzno sto one sebi mogu da dopuste da budu nervozne zato sto im porodilje vicu-njihov je posao da budu tu za te zene, ako nece ili ne mogu da im pruze podrsku, bar ne moraju da odmazu zajedljivim komentarima. Ispade da one srecnice koje i ne boli toliko dobijaju jos i specijalan tretman, a zene koje se raspadaju od bolova, treba da se osecaju kao najgora stoka. Ne prolaze sve isto na porodjaju, zavisi od mnogo faktora, a na kraju krajeva i prag bola je svima drugaciji, sto ne znaci da je ona sto vice losa zena, ili da ce biti gora majka od one sto nije vikala.

Moje misljenje ;)

Ljubičica :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

post kopiran sa teme "Sve o porođaju carskim rezom"

cao :)

vec sam pisala na forumu,ali u drugim temama.sada prvi put ovde :)

ja sam u 23.nedelji i nosim blizance-decaka i devojcicu :) s`obzirom da mi je ovo prva trudnoca i hvala bogu sve je ok do sada,zanima me da li mi neko moze preporuciti nekog dobrog lekara u betaniji koji mi moze voditi trudnocu i koji moze biti na porodjaju?

i kakva su vasa iskustva sa porodjajem?meni su rekli da u vecini slucajeva bude carski,ali kao sve zavisi od polozaja beba.sve ovo je za mene novo,i ja se unapred izvinjavam ako postavljam bezvezna pitanja,ali bi mi zaista dobrodosao svaki vas savet :)))))

hvalaaa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.