Fraxiparin u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Leni,rekla si da mi i nije nesto povecala dozu fraxija,da li mislis da mi treba veca doza za ovu vrednost d dimera od 0,91

 

ma ne, rekla sam u drugom smislu, ja sam se stalno plasila da mi ne povecaju dozu previse, nesto sam se stravila tih velikih doza, bez razloga.

A tebi je 0,4 sto je cista preventiva.

Maja1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam ni bila kod hematologa od kad sam zatrudnela, inace sam bila privatno. Rekao mi je da kada zatrudnim proveravam d-dimer na 3-4 nedelje, ako skoci da se vidimo. Za sada je u ref. vrednostima.

Merenje protoka je kada se kolor doplerom posmatra prokrvljenost materice, jel tako? Mislim da je meni to radjeno sad na ekspertskom u 16. nedelji. 

Zoxx, na koliko ti bese proveravas d-dimer? Ti bese nisi iz Bga, da li se uopste negde d-dimer radi drzavno?

d dimer svake 3-4 nedelje

Kod nas se radi u centralnoj lab u Klinickom centru.

Raspitaj se tel gde moze u Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se stalno desavaju neki ispadi sa ovim fraxiparinom.Nekad ubod bude tako lagan i kad izvucem iglu nema ni krvi nista samo mala tackica.Veceras je toliko izlazilo krvi da mi je dve vatice skroz natopilo,jedva sam zaustavila.Toliko sam se istraumirala da mi je i sva doza sa tim izasla pa sam za svaki slucaj ubola ponovo otprilike pola od 0,3,nadam se da to nije previse.O Boze sve bih lako podnela da mi se ne desavaju ovakve stvari

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam iskustvo,ali bas bzv...Budi jaka,sve je to za tvoju bebicu...A da je lako-nije...

Maja1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo kako se bodes, i gde? Ja sam imala par frkica sa fraxijem kad sam primala, tipa da mi modri ili izadje doza nazad sa iglom, ali skontala sam da je to zbog toga sto iz vazduha ubadam. Posle sam pocela da naslonim na stomak i samo pritisnem, manje boli i nisam imala vise problema... a inace je ta igla nekako cudna, kao da je tupa ili sta vec...bas su nekako bezveze te inekcije

Maja1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne moze nigde, ako je neko iz Bga, da li mozda ima informaciju da negde moze? U zavodu za transfuziju se placa i ista je cena kao i privatno, 1600 dinara. Da vam ne pricam koliko sam do sada para dala na d-dimer, pored milion drugih stvari, jer ga iz predostroznosti proveravam na 2-3 nedelje, stvarno bi mi znacilo da moze negde drzavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bodem se i u stomak i u ruke i butine na smenu.Stipnem kozu i bodem pod 90stepeni,ne bacam iz vazduha bas naprotiv,to rade sestre u bolnici i mogu vam reci da je to mnogo bolje ali ja ne mogu tako.Izgleda da sam pogodila ili neki krvni sud,mada jutros nema modrica vec samo  uobicajena reakcija tj mali otok i crvenilo,mislim da sam pogodila neki cvoric od ranije pa otuda onolika krv.Sve mi se cini da imam neku alergijsku reakciju na fraxiparin jer otoci i crvenilo ne spadaju po 5-6 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, ne znam kako je u BG,ali ja radim d dimer u bolnickoj laboratoriji ali moram da imam uput od lekara specijaliste,dakle ne moze dr.iz doma zdravlja da da uput,vec mora neki lekar(ginekolog ili neki drugi) iz bolnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raspitaj se ,kod vas sigurno moze da  se radi u Visegradskoj ili Frontu ...ako imas tamo nekog lekara da te uputi za tu analizu. ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje za sve - postoji li u beogradu još koji hematolog da valja osim Miljića? Da li je moguće da je samo on znalac za probleme povezane sa sterilitetom? Imam uput za KC, zvala da zakažem, tek krajem septembra se zakazuje za oktobar. Probala i u Jevremovoj, privatno da ga nađem, takođe pre oktobra ništa, kaže sestra svi termini popunjeni, pre mene trideset žena na čekanju već. Imate li preporuku za nekog drugog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam dugo ovde bila, ali iskoci mi poslednji komentar, pa da odgovorim... Porodila sam se pre 15 meseci, i na pocetku trudnoce me je vodio Mijic, ali kako je tesko doci do termina kod njega, odustala sam od jurnjave za njim, trebao mi je neko na koga mogu da racunam. Nisam mogla da dozvolim da se dodatno nerviram, jer nema ko da mi kaze sta da radim posto mi je d dimer naglo  skocio. Od cetvrtog meseca me je pratio Milosevic, isto radi u Klinickom, ali i privatno. Ceni Miljica i prati njegov rad. Bila sam zadovoljna.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rajko Milošević? Spomenula je moja ginekološkinja dr Miloševića, ali ne reče mi gde radi, verovatno je to taj. 

Čula sam da je i Elezović dobar, ali on je takođe na odmoru sad, a i pitanje je kad se vrati kada ću doći na red, baš je tražen i on. Lepo si to rekla - svaka njima čast, ali potrebno mi je da mogu na nekog da se oslonim, da bude koliko-toliko dostupan. Ovo je kao bogove sa Olimpa da tražim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da Rajko Milosevic. Jako smiren i prijatan covek, ispratio me je do ulaska u salu.... Inace sam isla privatno kod njega, tada je radio u Anatamedici, mozes da ih pozoves. Ne zelim da pisem ovde koliko sam na pocetku trudnoce placala hematologa, kad sam presla kod njih bilo je dosta pristupacnije.  

Za Elezovica sam cula isto sve najbolje, ali opet nisam uspela da dodjem kod njega. Imam i problem sa stitnom i inzulinsku rezistenciju i trebalo je uklopiti endokrinologa, ginekologa i hematologa, svake druge nedelje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, draga Jano. Upravo sam zakazala za petak, imam dobar osećaj. 

janna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu. :) 

Najbitnije je da ti taj kod koga ides uliva poverenje, da se osecas sigurno i da je dostupan. I sve pitaj, tvoj novac, tvoje vreme, nema ustrucavanja, ako treba vec sad zapisi na papir sve to te interesuje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da Rajko Milosevic. Jako smiren i prijatan covek, ispratio me je do ulaska u salu.... Inace sam isla privatno kod njega, tada je radio u Anatamedici, mozes da ih pozoves. Ne zelim da pisem ovde koliko sam na pocetku trudnoce placala hematologa, kad sam presla kod njih bilo je dosta pristupacnije.  

Za Elezovica sam cula isto sve najbolje, ali opet nisam uspela da dodjem kod njega. Imam i problem sa stitnom i inzulinsku rezistenciju i trebalo je uklopiti endokrinologa, ginekologa i hematologa, svake druge nedelje. 

Jano! Od kad te nije bilo :) Kako si, kako je malac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rajko Milošević? Spomenula je moja ginekološkinja dr Miloševića, ali ne reče mi gde radi, verovatno je to taj. 

Čula sam da je i Elezović dobar, ali on je takođe na odmoru sad, a i pitanje je kad se vrati kada ću doći na red, baš je tražen i on. Lepo si to rekla - svaka njima čast, ali potrebno mi je da mogu na nekog da se oslonim, da bude koliko-toliko dostupan. Ovo je kao bogove sa Olimpa da tražim.

Ovde su mnoge zene bile kod Elezovica i kazu da je skrt na recima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano, imam dva pitanja za tebe.

Kad ti je u trudnoci skocio d-dimer i na koliko, ako se secas?

Drugo, spomenula si IR, da li si u trudnoci pila terapiju i do kada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bodem se i u stomak i u ruke i butine na smenu.Stipnem kozu i bodem pod 90stepeni,ne bacam iz vazduha bas naprotiv,to rade sestre u bolnici i mogu vam reci da je to mnogo bolje ali ja ne mogu tako.Izgleda da sam pogodila ili neki krvni sud,mada jutros nema modrica vec samo  uobicajena reakcija tj mali otok i crvenilo,mislim da sam pogodila neki cvoric od ranije pa otuda onolika krv.Sve mi se cini da imam neku alergijsku reakciju na fraxiparin jer otoci i crvenilo ne spadaju po 5-6 dana.

Majo, moguce da je alergija, ako si procitas ovu temu videces da su je mnoge imale i presle na Kleksan. Ja sam srecom primala Fragmin koji ima lepsu i tanju iglu i bolje se podnosi.

Maja1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, bas bas dugo... :) Dobro smo. Rastemo, momak od 15 meseci, 12,5 kg i 91 cm, samo trci i zeza mamu....

 Posle trudnoce mi je trebalo da se udaljim od svega sto me je podsecalo na bolest, isla sam dotle da sam promenila i ginekologa :D Trebala mi je pauza i od slova T ( trombofilija, trudnoca, troskovi ) :D 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne primam fraxi jos uvek, samo pijem aspirin.

D-dimer mi je sad u 18. nedelji bio 490, a u 16. nedelji 320, pa mi to deluje kao da je malo vise skocio.

Koliko sam shvatila 1,22 bi bilo oko 1220 po ovom nasem.

ej, ovo nije visoka vrednost, on raste u svakoj trudnoci. Mislim da nemas ni malo razloga za brigu.

Jana je svasta nesto primala, ako se secam, a secam se dobro :D jer se borila protiv vetrenjaca u vidu zdravstvenog sistema :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je da d dimer skoci, mislim da ovde ima tablica rasta d dimer, ja sam je par puta stavljala.. Medjutin ja  to nisam tada znala, nisam mogla da dodjem do hematologa, a nisam ni bila u ovoj grupi, pa sam pala u ocaj. Mislim da se nikad u zivotu nisam vise isplakala nego u trudnoci.

A sto se tice inzulinske rezistencije, bila sam na posebnoj ishrani i pila sam siofor koji i dalje pijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila D dimer u petak, 390, 24 nedelje trudna.

 

Inace Miljic meni daje samo k sliku da proveravam, reeetko kad D-dimer, u prosloj trudnoci mi uopste nije rekao da pratim D-dimer, a kad sam ga pitala da li treba rekao je da ne. Sad je rekao pred kontrolu D dimer a kks na 3-4 nedelje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila D dimer u petak, 390, 24 nedelje trudna.

 

Inace Miljic meni daje samo k sliku da proveravam, reeetko kad D-dimer, u prosloj trudnoci mi uopste nije rekao da pratim D-dimer, a kad sam ga pitala da li treba rekao je da ne. Sad je rekao pred kontrolu D dimer a kks na 3-4 nedelje.

 

 

Jesi li na terapiji i koja ti je doza?

Hm, cudno mi je kako bez d-dimera, ali on je zaista vrhunski strucnjak. Jel drzavno ides kod njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.