Fraxiparin u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Hoce, moras da verujes u to! A  doza se prepisuje na osnovu tvoje kilaze, vrste mutacije, vrednosti d dimera, tako da verujem da je dobra....

malimeda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice porodjaja, ja sam se porodila carskim. Mada su i ginekolog i hematolog i endokrinolog bili za prirodni, ali zbog nekih komplikacija je ipak bio caraki u 36+ 5 nedelji.

Po mom misljenju idealan je prirodni sa epiduralom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice porodjaja, ja sam se porodila carskim. Mada su i ginekolog i hematolog i endokrinolog bili za prirodni, ali zbog nekih komplikacija je ipak bio caraki u 36+ 5 nedelji.

Po mom misljenju idealan je prirodni sa epiduralom.

sad kad su javili da je epidural besplatan od nove godine pomenuli su i to da zene koje imaju poremecaj kogulacije nesmeju epidural....hmmm

ljubac za sve heparinske mamice,trudnice i bebice:babymommy:

nadam se da cu se upisati ovde uskoro....;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

janna, na zalost, fraxiparin i ostali antikoagulanti su kontraindikovani sa epiduralom..tako da istaje solucija prirodni bez epidurala ili carski ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije tako receno i znam devojku koja se porodila prirodno sa epiduralom iako je primala fraxiparin.... Na zadnje tri konsultacije sa hematologom ( pre porodjaja) smo svaki put spominjali epidural i nikad mi nije spomenuo da ne smem da primim isti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Koje promene za sest meseci... To je kao i kad dobijete bebu, pa sve sto je vazilo prosle godine vise ne vazi. Davati bebi vodu ili ne, spavanje na poku ili na stomaku, siroki povoj da ili me ... Znaci  ko prezivi pricace ( mislim prezivi toliki stres ) 

Izmenjeno od strane janna
malagarava i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malimeda, naravno da hoce! Ne brini i zelim ti laku trudnocu. Uz naravno redovne bockice :)

 

Po pravilu dajem bocku svaki dan u isto vrijeme razmak gore dolje 15 minuta.

Ja sam 2 puta zaboravila na nju i dala 30 min kasnije ali sam bas bila azurna.

Mozes ruke, noge, bokove iza, stomak.

Stomak zabranjuju posle 12 nedelje ja sam izgurala do 16-te.

Ukoliko bi se pojavilo neko krvarenje ili iscjedak odmah prelazis sa stomaka na drugi dio tijela.

 

Budi spokojna i bez nervoze, pokrivena si terapijom.

 

 

Meni je dr rekla epidural - ne.

Morala bih prekinuti 5 dana prije terapiju. A anesteziolog mi je rekao da on smatra da moze al da necemo ako hematolog kaze ne.

Mozda zavisi do mutacije i doze koja se koristila

janna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni treba pomoc, sledece nedelje sam kod ginekologa, ulazim u 9-ti.

I hematolog je prokomentarisala 2x na zadnjem pregledu "Vjerovatno ce te on malo ranije poroditi" e sad ja sam sa mojim gin dogovorila prirodno bez epidurala kad krene sam porodjaj.

A ona mi je dala u izvjestaju:

 

7 x pred porodjaj smanjiti fragmin sa 5000ij na 2500ij i 12 h pred porodjaj primiti fragmin pa sledeci 12 h posle porodjaja.

 

Zanima me sta ona misli pod tim ranije poroditi - jer ja hocu da sam porodjaj krene a ne da me indukuju na suvo bez pucanja vodenjaka ili prirodnih bolova.

 

Ja pukoh :(

 

KAko ste se vi porodjale koje ste zavrsile vec?

Izmenjeno od strane Andjelcicc
leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicc hvala ti puno na objasnjenjima.Molim te samo mi kazi da li izbacujes vazduh iz sprica ili ne? Citala sam i misljenja su podeljena neke trudnice izbacuju neke ne..  Verujem da ce sve ici kako treba i da ce sve na kraju biti u redu. Hvala na podrsci puno mi znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazduh se po pravilu, i po uputstvu ne istiskuje.

On ide poslednji, nakon ubrizgavanja lijeka ide vazduh. 

 

Davati injekciju sto sporije je najbitnije i stipni dobro salo gdje dajes da ne ode u misic.

 

Ako se pojave modrice mazi margarin i hladne obloge.

 

Mjesto nakon uboda NIKAKO ne masirati. 

Samo tufer od alkohola prisloniti na mjesto uboda i to je to. Ako krene krv samo malo pritisnuti da zaustavis krvarenje.

malimeda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice sa trombofilijom..kako ste se poradjale? Prirodno ili carski? Meni se blizi termin a hematolog i ginekolog imaju suprotna misljenja..hematolog je za carski a gin.za prirodni?!Hvala vam puno

ja prirodno, gin je rekao:"nek se hematolozi drze svog posla " :)

okupio je babice i dr i rekao "L. se brine zbog krvarenja, da li neko vidi nesto nrobicno?"(nakon porodjaja se ovo desavalo) Svi su rekli da nema neibicnog krvarenja, da je sve normalno.

shasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba pomoc, sledece nedelje sam kod ginekologa, ulazim u 9-ti.

I hematolog je prokomentarisala 2x na zadnjem pregledu "Vjerovatno ce te on malo ranije poroditi" e sad ja sam sa mojim gin dogovorila prirodno bez epidurala kad krene sam porodjaj.

A ona mi je dala u izvjestaju:

 

7 x pred porodjaj smanjiti fragmin sa 5000ij na 2500ij i 12 h pred porodjaj primiti fragmin pa sledeci 12 h posle porodjaja.

 

Zanima me sta ona misli pod tim ranije poroditi - jer ja hocu da sam porodjaj krene a ne da me indukuju na suvo bez pucanja vodenjaka ili prirodnih bolova.

 

Ja pukoh :(

 

KAko ste se vi porodjale koje ste zavrsile vec?

andjelce, proveri da li ti je napisala 2x2500 jer se ne smanjuje doza kad se jednom poveca.

hematolozi su za zakazani porodjaj, svi redom, a ginici ce radije da cekaju.

pred kraj trudnoce idi na merenje protoka i ctg redovno.

saljem vam svima talase srece, i vama koje ste vec trudne i vama koje se spremate(Ivanica :*)

mislim da se Lana poradjala sa epijem

veliki pozdrav za Jannu koja me je ohrabrivala tokom moje trudnoce

drzite fokus na nagradi koja vas ceka :*

moja plavooka sreca spava u svom krevecu

ivannnica i janna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Leni, nije nego 1 x 2500.

Bas cu ujutro opet izvjestaj vidjeti.

 

Mene je nesto bas strah :( Crkoh vam :(

 

Inace mi je d dimer 1.06 sa fragminom 5000ij.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I inace mi je rekla da se vise ne gledamo do 1 mjesec posle porodjaja i da se nakon porodjaja sto vise krecem da ne lezim u krevet non stop.

 

Jeste se vi gledali sa hematologom u 9-ti.

Na ctg valjda idem u 9-ti kad udjem. To tako ide jel?

Od sledece nedelje sam 9-ti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicc, znam kako ti je, ali bice sve to dobro, dogurala si dovde :)  

Ja sam mesec dana pred porodjaj strpana u bolnicu tako da su me ginekolog i hematolog redovno obilazili. Posle porodjaja sam se samo videla dva puta sa ginekologom, sa hematologom sam zavrsila onog dana kad sam se porodila. Primala sam fraxiparin cetiri nedelje posle porodjaja i to je bilo to....

Andjelcicc voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu je Leni. Uzeh izvjestaj. Ne mogu cekati do ujutro da provjerim. 

Citiram sad njenu recenicu:

 

"Sedam dana pred termin da dobija Fragmin 2500ij na 12h, zadnju primiti 12 h prije porodjaja i nastaviti 12 h nakon porodjaja"

 

Ali sad me zbunjuje vracem li se na 5000ij 1x dnevno ili 2500 2x dnevno :(

kako ovo ne pitah kad sam bila kod dr :( 

 

Kako ste se vi poradjale, kad je krenulo?!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sve ce to pisati u otpusnoj listi iz porodilista, ne razmisljaj sad o tome.....  Bitno je da udjes u deveti mesec, a onda kad god da se desi i na koji god nacin, videces, nece ti  biti bitno kad uzmes to malo bice u ruke, sve  nekako ode u drugi plan.

Izmenjeno od strane janna
Andjelcicc i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam...

Samo ono covjek nikako da bude miran kako se blizi taj dan...

 

Uh. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam... I tu nema pomoci, prosla sam kroz isto i mogu ti sad pricati kako zbog bebe treba da budes  mirna, ali znam sta osecas...  Neka ti nase bebe daju snagu, jer one su najverniji (najvredniji) svedoci da ova tema na forumu ima lep kraj. Uz adekvatnu terapiju mislim da su male sanse da krene nesto po zlu.

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicc hvala ti :-) :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije tako receno i znam devojku koja se porodila prirodno sa epiduralom iako je primala fraxiparin.... Na zadnje tri konsultacije sa hematologom ( pre porodjaja) smo svaki put spominjali epidural i nikad mi nije spomenuo da ne smem da primim isti.

bas kad su javljali slusala i onda sok cula tu informaciju pa sam premotavala film dal je neka cura pisala da je primila epidural

strasno je to sto imamo razlicita misljenja doktora...hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcic, mi smo blizu sa terminima..ja sam trenutno 32 -33.nedelja..i meni se blizi a vec mi ae skratio malo grlic..tako da lezim i sve vreme razmisljam kako ce se sve odvijati..i sta je bolje..prirodni ili carski..ja jos nisam dobila izvestaj za porodjaj..30.decembra idem kod hemat.pa cu dobiti pripremu za porodjaj..Ostalim zenicama ( Leni, Janna) hvala puno na informacijama i razmeni iskustva) :*

janna, leni, ivannnica i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stasha blizimo se znaci :)

Ja o carskom ni ne razmisljam :(A mene dr nijednm do sa ginekoloski pogledao nije i zaista ne znam kako zna kad cu biti otvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelce, nema ni potrebe da te pregleda. Pregledace te kad ti se termin bude blizio, a na uz moze da vidi duzinu grlica.

Ne brinite, pod terapijom ste, sve mora biti ok.

Kod hem sam upoznala zenu u zrelim godinama, preko 20 god se borila sa neplodnoscu, prva trudnoca, uz fraksiparin, kakva sreca i cudo. Srela sam je posle porodjaja, d dimer joj je bio 3,5 i ulazila je u 9. mes. Njoj je gin rekao da ce je poradjati cim udje u 9. 

Zasto ovo rekoh? Ona je zena od svojih 45., ako je ona posle svega uspela, uspecete i vi. Sa tolikim d dimerom, d dimer 1 je smejurija :)

moj je bio 1,3 pred porodjaj i hem se uopste nije uzbudila.

sad kad je sve proslo, ne mogu da verujem da sam vojevala ovu bitku :)

 

ivannnica, shasha i janna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

leni, hvala puno na podrsci..mnogo mi znaci ❤..pogotovu jer je ovo prva trudnoca ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.