Fraxiparin u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Jesi li na terapiji i koja ti je doza?

Hm, cudno mi je kako bez d-dimera, ali on je zaista vrhunski strucnjak. Jel drzavno ides kod njega?

prosli put sam 2*0,3 i tad mi nije rekao da pratim. jos sam ga i pitala.

Sad sam na 0,25 fragmin i pred kontrole proveravam, dakle jednom u 2 meseca.

 

drzavno idem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prosli put sam 2*0,3 i tad mi nije rekao da pratim. jos sam ga i pitala.

Sad sam na 0,25 fragmin i pred kontrole proveravam, dakle jednom u 2 meseca.

 

drzavno idem.

da li ti se cini da je Fragmin laksi za koriscenje?

Bas me zanima tvoje misljenje jer si koristila I Fraksiparin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema razlike. Cini mi se da imam manje podliva sada. Al isto pakovanje, ista igla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nema razlike. Cini mi se da imam manje podliva sada. Al isto pakovanje, ista igla.

Ja sam presla sa fragmina na fraxiparin i delivalo mi je da fragmin ima kvalitetniju opremu. Cesto mi se desavalo da igla kod fraxiparina bude savijena kad se otvori. To se najcesce desavalo dok sam lezala zadnjih mesec u Visegradskoj, sestre su mi govorile da je to " normalno" .

Izmenjeno od strane janna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve na forumu. Posle dva spontana pobacaja dobila sam uput da odradim trombofilije. Danas mi je na kucnu adresu stigao rezultat , pa bi molila ako neko zna da mi protumaci.

F II G20210A ....nije nosilac mutacije (N)
mthfr C677T .....nije nosilac mutacije (N)
MTHFR A1298C ...homozigot za mutirani alel (Hm)
F V Leiden ...nije nosilac mutacije (N)

Da li moja mutacija podrazumeva upotrebu fraxiparina. Vec sam se bockala sa njim pre dva meseca posle kiretaze. U oktobru krecem na VTO tj. pocinjemo sa bockanjem suprefaktom.
Vidim da devojke spominju i neku PAI mutaciju, da li bi mogli i o tome da me uputite.
Ostatak rezultata mi je kod doktorice, a kod nje idem tek u ponedeljak, pa sam malo nestrpljiva.
Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve na forumu. Posle dva spontana pobacaja dobila sam uput da odradim trombofilije. Danas mi je na kucnu adresu stigao rezultat , pa bi molila ako neko zna da mi protumaci.

F II G20210A ....nije nosilac mutacije (N)
mthfr C677T .....nije nosilac mutacije (N)
MTHFR A1298C ...homozigot za mutirani alel (Hm)
F V Leiden ...nije nosilac mutacije (N)

Da li moja mutacija podrazumeva upotrebu fraxiparina. Vec sam se bockala sa njim pre dva meseca posle kiretaze. U oktobru krecem na VTO tj. pocinjemo sa bockanjem suprefaktom.
Vidim da devojke spominju i neku PAI mutaciju, da li bi mogli i o tome da me uputite.
Ostatak rezultata mi je kod doktorice, a kod nje idem tek u ponedeljak, pa sam malo nestrpljiva.
Hvala unapred.

Imas jednu mthfr mutaciju, ostalo je kao sto vidis ok. Postoji jos jedna od urodjenih mutacija koja se proverava,  i to je ta PAI, ne znam da li su ti i nju radili, ako nisu, moj ti je savet da je uradis kako bi imala kompletnu sliku, ali doktorka ce ti verovatno vec sve reci i objasniti.

S obzirom da ides na VTO, pretpostavljam da ce ti uvesti terapiju odmah nakon ET, ali to zavisi iskljucivo od procene hematologa, mada terapiju moze predloziti i ginekolog.

Na ovoj temi imas dosta korisnih informacija, saveta i iskustava drugih clanica, meni je jako pomogla.

Vazno je sa ovom mutacijom koju imas da unosis folnu kiselinu (ili jos bolje aktivni oblik folne).

Slobodno pitaj sta god te zanima, devojke su ovde jako voljne da pomognu savetima i iskustvom :)

 

 

Margaritta i ljubicica1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno ne znam zasto mi hematolog nije dao i nju da uradim. Ali videcu u ponedeljak sta ce mi reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubibice i ja sam homozigot MTHFR ( ali ovaj drugi mislim). 

primala sam fraxiparin celu proslu trudnocu i sada mi je dr prepisao.

Za divno cudo, ja uopste nisam PAI radila ( nije mi jasno zasto)

Ne znam da li si za terapiju, meni su razliciti lekari dali razlicita misljenja-jer sam granicni slucaj, ali s obzirom na kasni gubitak bebe bez terapije odluceno je da mi ipak prepisu terapiju. 

Ovo zaista nije velika mutacija i mnoge zene ne znajuci iznesu normalno trudnocu.

AKo su ti ostali rezultati dobri, onda je problem verovatno u MTHFR pa mi je logicno da dobijes terapiju. 

Pipi ti je dobro rekla, pij folnu (onu od 5mg). 

javi sta ti je dr rekao.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubibice i ja sam homozigot MTHFR ( ali ovaj drugi mislim). 

primala sam fraxiparin celu proslu trudnocu i sada mi je dr prepisao.

Za divno cudo, ja uopste nisam PAI radila ( nije mi jasno zasto)

Ne znam da li si za terapiju, meni su razliciti lekari dali razlicita misljenja-jer sam granicni slucaj, ali s obzirom na kasni gubitak bebe bez terapije odluceno je da mi ipak prepisu terapiju. 

Ovo zaista nije velika mutacija i mnoge zene ne znajuci iznesu normalno trudnocu.

AKo su ti ostali rezultati dobri, onda je problem verovatno u MTHFR pa mi je logicno da dobijes terapiju. 

Pipi ti je dobro rekla, pij folnu (onu od 5mg). 

javi sta ti je dr rekao.

 

 

U ponedeljak sam bila kod hematologa, on uopste nije za terapiju, a ja je jako zelim. hocu da budem pokrivena, za svaki slucaj. ne zelim vise da rizikujem ni jednu trudnocu. Po mom hematologu MTHFR nije trombofilija i ne daje se terapija. Ovaj hematolog je drzavni, sta mislite ako bi otisla privatno da li bi dobila terapiju? Sledece nedelje krecemo na vto tj. pocinjemo sa bockanjem, hvata me panika i strah zbog svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak sam bila kod hematologa, on uopste nije za terapiju, a ja je jako zelim. hocu da budem pokrivena, za svaki slucaj. ne zelim vise da rizikujem ni jednu trudnocu. Po mom hematologu MTHFR nije trombofilija i ne daje se terapija. Ovaj hematolog je drzavni, sta mislite ako bi otisla privatno da li bi dobila terapiju? Sledece nedelje krecemo na vto tj. pocinjemo sa bockanjem, hvata me panika i strah zbog svega.

Nece ti dati terapiju nijedan hem, sa tom mutacijom daju samo u iznimnim situacijama, kao kod MG. ono sto bih ti ja preporucila je da uzimas folnu kiselinu, vitamin b12 i da nacin ishrane prilagodis ovoj mutaciji. Svako jutro popij casu cesjenog soka od narandze. Posavetuj se sa hem u vezi sa folatima, da li se slaze da uzimas aktivni oblik-Folicplus, ili insistira na folnoj kiselini. O Mthfr imas zanimljive sajtove na eng. da li si merila homocistein? Da li ti je ok secer, hormoni? 

Nemoj da brines, preko 50% populacije ima izmenjen Mthfr. Nesto bude okidac,ali to uopste ne mora da se dogodi. Bas vodi racuna o ishrani, neke alternativne teo. tvrde da ljudi sa ovako iznenjenim genom treba cesce da se detoksikuju, da je telo sklonije gomilanju otrova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pai gen uradi, komb Mthfr i Pai je vec za terapiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, homocistein, hormoni sve je ok. Vec sest meseci cedim svaki dan dve narandze i limun.Izbacila sam belo brasno, secer, sokove iz ishrane. Pai obavezno radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, homocistein, hormoni sve je ok. Vec sest meseci cedim svaki dan dve narandze i limun.Izbacila sam belo brasno, secer, sokove iz ishrane. Pai obavezno radim.

E onda stvarno nema brige :) Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E onda stvarno nema brige :) Srecno!

Upravo sam pogledala svoje rezultate, homocistein mi je na gornjoj granici, 11.7 ,a gornja granica je 12. Da li bi to moglo da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam pogledala svoje rezultate, homocistein mi je na gornjoj granici, 11.7 ,a gornja granica je 12. Da li bi to moglo da bude problem?

Trebalo bi da ga spustis, idealno je oko 6 cini mi se. Znaci folna kis. ili aktivni folat, posavetuj se. Reci ce ti geneticar i hem da je to ok rezultat ali svugde se preko 10 tretira kao visok i povecava rizik od kardiovaskularnih bolesti itd. Msm, nemoj sad da se tripujes, sve je povezano, nase telo je tako savrsena masina. Kad odes na Vto spomeni sve ovo. Gledaj na Mthfr ovako-imala ga je tvoja mama, verovatno i tvoja baba i prababa, cukunbaba i ostale babe :) I dogurale su do tebe :) 

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak sam bila kod hematologa, on uopste nije za terapiju, a ja je jako zelim. hocu da budem pokrivena, za svaki slucaj. ne zelim vise da rizikujem ni jednu trudnocu. Po mom hematologu MTHFR nije trombofilija i ne daje se terapija. Ovaj hematolog je drzavni, sta mislite ako bi otisla privatno da li bi dobila terapiju? Sledece nedelje krecemo na vto tj. pocinjemo sa bockanjem, hvata me panika i strah zbog svega.

Ja sam posle porođaja u 7-om meseecu zbog prestanka rada srca svoje prve bebe a imala sam tada 39 godina, bila spremna da se BODEM SAMA o svom trošku u sl.trudnoći i da mi ništa nisu pronašli.MM i ja smo zajednički doneli tu odluku...Ispostavilo se da imam antifosfolipidni...Nakon 6 meseci smo stupili u akciju..drugi - treći mesec ostala trudna,bockala se cleksanima i rodila zdravu devojčicu,Bogu hvala!

Terapuju su mi dali ali sam ja,kao što rekoh,na svoju ruku bila spremna na sve...Duboko su mi se urezale reči hematologa..."NE može da škodi a može mnogo da pomogne".

Tako.mm i ja smatramo da u dosta sl.treba poslušati sebe,ako uopšte imate tu praksu(vezano i za sve ostalo)...Držim palčeve svakoj od vas jer ja NIKAD NEĆU ZABORAVITI BOL KOJI SAM OSETILA I ONO ŠTO SAM BILA PRE NJEGA...

malagarava, leni i ljubicica1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam posle porođaja u 7-om meseecu zbog prestanka rada srca svoje prve bebe a imala sam tada 39 godina, bila spremna da se BODEM SAMA o svom trošku u sl.trudnoći i da mi ništa nisu pronašli.MM i ja smo zajednički doneli tu odluku...Ispostavilo se da imam antifosfolipidni...Nakon 6 meseci smo stupili u akciju..drugi - treći mesec ostala trudna,bockala se cleksanima i rodila zdravu devojčicu,Bogu hvala!

Terapuju su mi dali ali sam ja,kao što rekoh,na svoju ruku bila spremna na sve...Duboko su mi se urezale reči hematologa..."NE može da škodi a može mnogo da pomogne".

Tako.mm i ja smatramo da u dosta sl.treba poslušati sebe,ako uopšte imate tu praksu(vezano i za sve ostalo)...Držim palčeve svakoj od vas jer ja NIKAD NEĆU ZABORAVITI BOL KOJI SAM OSETILA I ONO ŠTO SAM BILA PRE NJEGA...

Bas mi je zao sto vam se to desilo. Mi smo izgubili dve bebe,  prvu u 12-oj nedelji,  a drugu u 8-oj. I ja sam tog stava,  boscu se sama i o svom trosku,  ne zelim više nikome da budem eksperiment, nemam vise snage za novi spontani. A ne daj boze da bude starija trudnoca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam posle porođaja u 7-om meseecu zbog prestanka rada srca svoje prve bebe a imala sam tada 39 godina, bila spremna da se BODEM SAMA o svom trošku u sl.trudnoći i da mi ništa nisu pronašli.MM i ja smo zajednički doneli tu odluku...Ispostavilo se da imam antifosfolipidni...Nakon 6 meseci smo stupili u akciju..drugi - treći mesec ostala trudna,bockala se cleksanima i rodila zdravu devojčicu,Bogu hvala!

Terapuju su mi dali ali sam ja,kao što rekoh,na svoju ruku bila spremna na sve...Duboko su mi se urezale reči hematologa..."NE može da škodi a može mnogo da pomogne".

Tako.mm i ja smatramo da u dosta sl.treba poslušati sebe,ako uopšte imate tu praksu(vezano i za sve ostalo)...Držim palčeve svakoj od vas jer ja NIKAD NEĆU ZABORAVITI BOL KOJI SAM OSETILA I ONO ŠTO SAM BILA PRE NJEGA...

Cestitam!

I kod mene ista situacija, zapravo uzrok je bio asfiksija, odnosno gusenje. Lekar mi je posumljala na AFLS ali uvazena dr koja se bavi time je bila izricita da ja to nemam i odbijala da mi uradi analize a i da kaze sta bih ja to mogla uraditi. 

U svakom slucaju ja sam na svoju ruku ispitala koje nalaze da uradim i ispostavilo se da imam "samo" homozigot MTHFR. 

Uz terapiju imam zdravog pravog decaka i evo cekamo jos jednog batu.

Zivele bockice!

 

leni i ljubicica1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od vas imala alergiju na fraxiparin,pa joj je zbog toga menjana terapija.Ja sam dobila crvene pecate i osip po mestu uboda na butinama a na rukama mi samo strasno natekne otok velicine jajeta i ne spada 2-3 dana.Hematolog mi je dr.Colovic na KCS,promenila mi je terapiju dala mi je sad fragmin 2500 jedinica.Ali u izvestaju koji mi je napisala pise da sam primala fraxi od 0,3 a ja primala 0,4.Sad se nesto plasim da li ki je dala odgovarajucu dozu ovog fragmina.Nesto me i strah od ovog menjanja terapije ali ne vredi  ni ovaj fraxiparin vise ne smem da dajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, koje si mutacije imala kad ti je dr Colovic dala terapiju? Inace, moja drugarica je imala alergiju na fraxi, presla na fragmin i nikakvih problema nije bilo. Coloviceva je meni ostavila utisak prilicno nezainteresovane i povrsne dr, ne bi me cudilo da je zabrljala, proveri dozu jos jednom s njom ili s nekim drugim.

Maja1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margarita,imam pai homozigot i mthfr homozigot.Zvala sam dr.Colovic odmah sutradan i rekla joj o cemu se radi ona kao nema veze dovoljno ti je to na osnovu kg,i to je to.Inace slazem se za to sto si rekla za nju zato se i plasim,a u mom gradu imam jednog hematologa koja je jos gora od nje,tacnije nema pojma o tome.Tako da sad opet treba da predjem 300km da bih otisla kod drugog hematologa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio ovaj fragmin,i da li moze da se bode u ruku kao fraxiparin,tj.da li su mesta davanja ista.I do kog meseca ste se bole u stomak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno se nacule da je epidural kontraindikovan kod primene fraxija. Ja idem na CR za mesec dana ali mi je hematolog rekao da moze pod spinalnom ili epiduralom pod uslovom da 18 sati pre zakazanog CR ne primim fraxi.

Da li ste se vi informisale o tome i da li je neka od vas imala iskustvo sa spinalom/ epiduralom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio ovaj fragmin,i da li moze da se bode u ruku kao fraxiparin,tj.da li su mesta davanja ista.I do kog meseca ste se bole u stomak?

Slabo svracam na temu, verovatno si vec dobila odg. Kazu da je Fragmin malo kvalitetniji. Bode se isto, najlakse je da stipnes kozu, bocnes, pustis i ubrizgas. U stomak do 16 a posle menjas ruke. Neko daje i sebi u noge, i u deo ispod ledja ali ja nisam. Nisam imala modrice ni cvoruge, vazduh ne istiskuj, on je tu da pogura lek ispod koze.

Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.