Fraxiparin u trudnoći

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Juce pogodih krvni sud pa zato i nema cvora. Videcu...

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fraksiparin mora da se daje polako, nikako brzo i naglo, baš zbog čvorića. Ali i oni su sasvim normalni ako se pojave, pogodi se nekad i krvni sud. Ali morate polako da dajete.

Ja imam pitanje, dok ne odem kod svog hematologa, kada se uglavnom prestaje sa fraksiparinom? Ulazim za nekoliko dana u 9.mesec pa ne mogu da se setim kada se prestaje, da li na dan porođaja ili malo pre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fraksiparin mora da se daje polako, nikako brzo i naglo, baš zbog čvorića. Ali i oni su sasvim normalni ako se pojave, pogodi se nekad i krvni sud. Ali morate polako da dajete.

Ja imam pitanje, dok ne odem kod svog hematologa, kada se uglavnom prestaje sa fraksiparinom? Ulazim za nekoliko dana u 9.mesec pa ne mogu da se setim kada se prestaje, da li na dan porođaja ili malo pre?

Prestaje se 6 nedelja posle porodjaja a obustavlja se nakratko ako je zakazan carski rez(na 12 ili 24 sata). Posle porodjaja nastavljas do navrswnih 6 ned. Ja sam prestala posle 5, bilo mi ga malo na vr' glave :) 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo,zar vec deveti??? :) superiska,jos malo.

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

leni, jesi li se poradaja na cr ili prirodno? Sad kad cekam tamo kod hematologa pricam sa zenama koje dolaze posle porodjaja, uglavnom je bio cr. Sto ja nikako ne bih. Koliko znam vece krvarenje moze nastati na cr nego na prirodnom porodjaju, ne shvatam onda zasto.

Naja, ja sam sad pocela bas polako da dajem. Opet bude cvorova. Sad to pocinje da me svrbi, pa ja cesem, onda mi bude crveno. Onda se tripujem da nije alergija na lek. Cini mi se da je Margarita pisala nesto slicno. Iskreno, meni je sad vec frka sto dajem u stomak, jer ne znam dokle mi dolazi materica. Inace sam mrsava i tanak mi je telesni zid i onda mi svasta prolazi kroz glavu. U utorak idem kod hematologa pa cu da je sve pitam. Prestala bih da dajem u stomak ako se ona slaze. Sad mnogo povucem kozu, sve iz straha i onda tacno osetim  ispod koze kako se napravi baloncic, posle tu nastane cvor. A to je sve pocelo kako mi je povecela dozu, u pocetku se nije desavalo.

Inace, i ovde se daje 6 nedelja posle porodjaja i do tada se proveravaju analize i ode na kontrole, onda se ukida.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ja sam imala mnogo nedoumica oko porođaja, mislila sam isto da ću na carski. Na kraju sam se porodila prirodno, dr mi je rekla da fraksi nije nikakva indikacija za carski i nema razloga da se tu išta menja u odnosu na uobičajeno. 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, carski rez preporucuju hematolozi a ginekolog odlucuje. Porodila sam se prirodno. Mislim da se jedna clanica poradjala uz epidural iako joj je doza pred kraj bila 0,7. Nema tih postova vise a znacila bi ti tudja iskustva. Mislim da preporucuju carski jer mogu ranije da ukinu fraksi i onda lakse kontrolisu eventualno krvarenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da napisem i ovde izvestaj sa kontrole. Ks mi se popravila, d-dimer mi je ok. Posto mi se kilaza povecala za kilo i po skoro dva, rekla je da sad samo dajem svih 0.4 tj 3800i.j.  odnosno da ne izbacujem nista. I ne vise u stomak, sad u ruke i noge. Kako cu sama u ruke ne znam, koja majka nije za to da mi ona daje.  Za cvorove moze hepalpan. Kontrola 13.11. Analize radim 3.11 jer sam trazila i LAC pa da bi to stiglo do kontrole.

Sto se porodjaja tice, pricam danas u hodniku sa zenama koje su pre par godine radjale pa sad ponovo dolaze i primaju ponovo Fraksi. Prirodni porodjaji su im bili uglavnom, prestane se tog dana, sutradan se nastavlja. Ali desava se da posle porodjaja bude vece krvarenje nego sto je uobicajeno. Kazu da to uglavnom znaci da je doza veca nego sto bi trebalo. Ali rekose mi da hematolog obevezno dolazi u vozitu dok smo u porodlistu tako da mi je to onda ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce na UZ pricamo sa dr u proslog izgubljenoj trudnoci i kada sam rekla da je anemija bila jako izrazena, ona je prokomentarisala nesto u fazonu anemija je posledicno zbog  trombofilije. :huh: Nisam imala pojma da jedno ima veze sa drugim, a citav zivot sam anemicna. Takodje sada mi se poboljsao Hgb, a nikada se od lekova niti  ishrane nije poboljsavao. Moze li da bude da Fraksiparin ima uticaja  i kakva je veza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce na UZ pricamo sa dr u proslog izgubljenoj trudnoci i kada sam rekla da je anemija bila jako izrazena, ona je prokomentarisala nesto u fazonu anemija je posledicno zbog  trombofilije. :huh: Nisam imala pojma da jedno ima veze sa drugim, a citav zivot sam anemicna. Takodje sada mi se poboljsao Hgb, a nikada se od lekova niti  ishrane nije poboljsavao. Moze li da bude da Fraksiparin ima uticaja  i kakva je veza?

Ne znam jesi linti malo istrazivala sta je Mthfr mutacija i sta to u stvari znaci? Malo procackaj i videces koliko sve ima veze jedno sa drugim...cak i ta tvoja kandida...toksini, losa razmena materija...sve ima veze sa tvojim mutacijama :) 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da napisem i ovde izvestaj sa kontrole. Ks mi se popravila, d-dimer mi je ok. Posto mi se kilaza povecala za kilo i po skoro dva, rekla je da sad samo dajem svih 0.4 tj 3800i.j.  odnosno da ne izbacujem nista. I ne vise u stomak, sad u ruke i noge. Kako cu sama u ruke ne znam, koja majka nije za to da mi ona daje.  Za cvorove moze hepalpan. Kontrola 13.11. Analize radim 3.11 jer sam trazila i LAC pa da bi to stiglo do kontrole.

Sto se porodjaja tice, pricam danas u hodniku sa zenama koje su pre par godine radjale pa sad ponovo dolaze i primaju ponovo Fraksi. Prirodni porodjaji su im bili uglavnom, prestane se tog dana, sutradan se nastavlja. Ali desava se da posle porodjaja bude vece krvarenje nego sto je uobicajeno. Kazu da to uglavnom znaci da je doza veca nego sto bi trebalo. Ali rekose mi da hematolog obevezno dolazi u vozitu dok smo u porodlistu tako da mi je to onda ok.

Mozes sama u ruke, stisnes domalim i palcem kozu a srednjim i kaziprstom drzis injekciju i ubodes, pustis kozu i onda normalno ubrizgas :) Tako sam ja :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pisi leni, sta znas, jer je za mene ovo sve i dalje misterija. Na sta sve moze da utice? Postoji li jos nesto sto mi preti? Ispada ako sam dobro shvatila da mi on sad hendluje sve ono u organizmu sto ne valja. A sta kada prestanem da ga primam? Imam mthf i pai, a ti?

Pokusacu tako, ali treba vezbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pisi leni, sta znas, jer je za mene ovo sve i dalje misterija. Na sta sve moze da utice? Postoji li jos nesto sto mi preti? Ispada ako sam dobro shvatila da mi on sad hendluje sve ono u organizmu sto ne valja. A sta kada prestanem da ga primam? Imam mthf i pai, a ti?

Pokusacu tako, ali treba vezbe.

Nema pretnje ako zivis zdravo :) Ako zdravo jedes, zivis, koristis suplemente ili izbalansiranu ishranu, sve ce biti ok. Posle 45 bi valjalo da unosis nesto za razredjivanje krvi, da li ces prirodno ili sinteticki-voljs ti. Mozes kardiopirin a mozes ginko, djumbir itd. U vecoj si opasnosti od mozdanog i srcanog u zrelim godinama od onih koji nemaju mutacije, zato treba da se kreces vise, da se hranis zdravo, da ne pusis. Mthfr mutaciju dovodebu vezuvsa sklonosti ka depresiji, anksioznosti, migrenama, kandidi, zbog usporenog procesa metilacije. Takodje, postoje neka istrazivanja koja dovode u vezu autizam kod dece sa ovom mutacijom majke.

Bilo dokazano ili ne, mislim da ces sad svoje injekcije prigrliti kao blagoslov, one ti daju mnogo vise nego sto uzimaju. 

Margaritta i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primas li injekcije B12 na 3 meseca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec ih grlim leni, iskreno osecam se odlicno pa ako su one za to zasluzne nije mi mrsko ni da se bockam. Samo vidim da jos nisam sasvim edukovana. To za srcani i mozdani udar, za tromboze isl to sam znala ali da se povezuje sa drugim bolestima i poremecajima nisam. Evo npr ceo zivot imam tu anemiju i pila ne pila suplemente meni je isto, nista mi nikad nije pomagalo ni od lekova, ni ishrana.. uvek to bude manje vise isto. Sad mi se popravila KS i prvi put sad cuh od ove dr gin kod koje sam isla na 4D da je anemija posledica trombofilije. Znaci da iako je anemija prosle godine bila krivac sto je posteljica bila slabokrvna i beba kasnila sa razvojem, nista nije ni moglo da bude bolje kad nisam bila pokrivena za trombofiliju. Dvoje dece sam pre toga rodila uprkos anemiji, ali posle 5 i 7 godina ocigledno se nesto sa mojim zdravljem izmenilo na gore. Pritom svi kazu d ase ove moje mutacije smatraju najblazim, kao vise se i ne svrstavaju u trombofilije.

Ne primam, a zasto bi trebalo?

Da li znas nesto o povisenim LAC antitelima?

Sto se samog Fraksija tice, kukala sam sto se budem u stomak iz cistog zorta. Jer mi je stomak naglo iskocio i nekako se podigao i psiholoski mi je bilo tesko da se bodem blizu bebe. Sada kada sam videla kako boli u ruke i noge, dodje mi da se vratim na stomak. Do kada bi smelo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec ih grlim leni, iskreno osecam se odlicno pa ako su one za to zasluzne nije mi mrsko ni da se bockam. Samo vidim da jos nisam sasvim edukovana. To za srcani i mozdani udar, za tromboze isl to sam znala ali da se povezuje sa drugim bolestima i poremecajima nisam. Evo npr ceo zivot imam tu anemiju i pila ne pila suplemente meni je isto, nista mi nikad nije pomagalo ni od lekova, ni ishrana.. uvek to bude manje vise isto. Sad mi se popravila KS i prvi put sad cuh od ove dr gin kod koje sam isla na 4D da je anemija posledica trombofilije. Znaci da iako je anemija prosle godine bila krivac sto je posteljica bila slabokrvna i beba kasnila sa razvojem, nista nije ni moglo da bude bolje kad nisam bila pokrivena za trombofiliju. Dvoje dece sam pre toga rodila uprkos anemiji, ali posle 5 i 7 godina ocigledno se nesto sa mojim zdravljem izmenilo na gore. Pritom svi kazu d ase ove moje mutacije smatraju najblazim, kao vise se i ne svrstavaju u trombofilije.

Ne primam, a zasto bi trebalo?

Da li znas nesto o povisenim LAC antitelima?

Sto se samog Fraksija tice, kukala sam sto se budem u stomak iz cistog zorta. Jer mi je stomak naglo iskocio i nekako se podigao i psiholoski mi je bilo tesko da se bodem blizu bebe. Sada kada sam videla kako boli u ruke i noge, dodje mi da se vratim na stomak. Do kada bi smelo?

Do 16. bi teorijski moglo. Lac nisi ni morala da radis, ako su poviseni patametri daje se Fraksi. Evo nesto jednostavno napisano, pominje se i B12.

http://sansazaroditeljstvo.org.rs/trombofilija-geneticka-predispozicija-poremecaja-zgrusavanja-krvi/

 

Ja sam primala na tri meseca a verujem i ostali. Pomeni hematologu. Da sam na tvom mestu kupila bih i trazila da mi daju u DZ. Samo ti dobro moze biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojma nemam za B12, ne znam nikoga ko ga ovde prima. A ova dr kod koje idem vazi da je bas detaljna, uglavnom sve trudnice sa trombofilijom idu kod nje. Nervira me sto moramo da glumimo lekare sami sebi, pored njih zivih. Moze li da se pije u tabletama? Da je nista ne pitam nego samo kupim  i pijem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojma nemam za B12, ne znam nikoga ko ga ovde prima. A ova dr kod koje idem vazi da je bas detaljna, uglavnom sve trudnice sa trombofilijom idu kod nje. Nervira me sto moramo da glumimo lekare sami sebi, pored njih zivih. Moze li da se pije u tabletama? Da je nista ne pitam nego samo kupim  i pijem?

Pitaj naravno, ali i malo procackaj po forumima. 

Kod nas injekcija B12 kosta 70 centi u appteci, ako znas nekog u dz dace ti je bez problema. 

Moras da razumes i hematologa, nije njegov posao trombofilije u trudnoci, oni se bave ozbiljnijim i komplikovanijim stvarima, ovo je nesto novo i ne znaju sve o tome. Jednom nedeljno primaju trudnice jer je trombofilija "popularna" dijagnoza. E sad, nama je nas zivot jedan jedini a doktori imaju na stotine sl. oacijenata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na konto toga sto sad rece leni.. Jedan napao u hodniku jednu baku koje je htela da uleti kod dr da je kao samo nesto pita.  Pa kao odakle ste, a ona doputovala iz Jagodine (Mi smo ovde kao klinicki centar, dolaze iz okoline, sve do Novog Pazara). .. pa kao sta hoce, zasto je dosla.. a tek ce ona njemu onako naivno: Pa snizeni su mi trombociti. Kad je napao, jel znas ti baba da je nas 90% ovde sa leukemijom? Ne mozes da udjes, sklanjaj se! Strasno, ali mi smo trudnice smo hematolozima jos i najlaksi slucajevi. Ili oni sto ih salju zbog anemije, trombocitopenije isl. Cega sam se nagledala u dnevnoj gde dolaze da primaju terapiju.. A i tata mi je lezao na hematologiji pre 5 godina, iz njegove sobe su samo ispracali jednog po jednog.. bez povratka. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec ih grlim leni, iskreno osecam se odlicno pa ako su one za to zasluzne nije mi mrsko ni da se bockam. Samo vidim da jos nisam sasvim edukovana. To za srcani i mozdani udar, za tromboze isl to sam znala ali da se povezuje sa drugim bolestima i poremecajima nisam. Evo npr ceo zivot imam tu anemiju i pila ne pila suplemente meni je isto, nista mi nikad nije pomagalo ni od lekova, ni ishrana.. uvek to bude manje vise isto. Sad mi se popravila KS i prvi put sad cuh od ove dr gin kod koje sam isla na 4D da je anemija posledica trombofilije. Znaci da iako je anemija prosle godine bila krivac sto je posteljica bila slabokrvna i beba kasnila sa razvojem, nista nije ni moglo da bude bolje kad nisam bila pokrivena za trombofiliju. Dvoje dece sam pre toga rodila uprkos anemiji, ali posle 5 i 7 godina ocigledno se nesto sa mojim zdravljem izmenilo na gore. Pritom svi kazu d ase ove moje mutacije smatraju najblazim, kao vise se i ne svrstavaju u trombofilije.

Ne primam, a zasto bi trebalo?

Da li znas nesto o povisenim LAC antitelima?

Sto se samog Fraksija tice, kukala sam sto se budem u stomak iz cistog zorta. Jer mi je stomak naglo iskocio i nekako se podigao i psiholoski mi je bilo tesko da se bodem blizu bebe. Sada kada sam videla kako boli u ruke i noge, dodje mi da se vratim na stomak. Do kada bi smelo?

Kam, moj hematolog je profesor Ivo Elezović, i kada sam ga pitala do kojeg meseca sme u stomak on mi je rekao da u stomak dajem dok mogu da podignem kožu (ili salce, kao što bih ja rekla). I polako da pređem na bokove, i u tom delu sa strane dajem do kraja trudnoće i tako sam i uradila. Zašto tako? Zato što se najbolje resorbuje tu u tom delu, tamo gde nam i najviše i treba, oko stomaka. 

Margaritta i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo,zar vec deveti??? :) superiska,jos malo.

O da,da :wub::angel:

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da,da :wub::angel:

Se spremate,imate ime za devojku? :)

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Se spremate,imate ime za devojku? :)

Polako se spremamo, izgleda će devojka malo da požuri, spustila se već i skratio se grlić, tako da možemo očekivati svaki dan. Ime još nismo smislili, premišljamo se još uvek :lol: verovatno kad se rodi ćemo definitivno odlučiti. 

Kako si ti?:wub:

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super. Pa dobro.....od cetvrtka ulazim u 4.mesec. Borim se sa hormonima j napadima besa na sve hahaha 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super. Pa dobro.....od cetvrtka ulazim u 4.mesec. Borim se sa hormonima j napadima besa na sve hahaha 

Uh mene ta faza tek sada drma, i pitam se samo da li ja nisam normalna ili većina oko mene...

Tako da te razumem.^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.