Fraxiparin u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Prokrvarih braonkasto. Sta sad sa ovim Fraksiparinom, hoce li mi on pojacati krvarenje?

Nece, nece. Uzmi utrogestan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me zene, upravo dodjoh. Pregled kod ove zene vredi svaku paru. Ispregledavala me od glave do pete, sve ponovo citala, gledala stare rezultate, nove.. KS je blago receno uzas vec sad, pa mi dade Tothemu. Fraksioparin nastavljamo 0.3. Pre kontrole koja je za 3-4 nedelje da uradim anti X-a, 4-45h od momenta aplikovanja F. Jer sam jako male kilaze i mora da se vidi da li je doza bas odgovarajuca. Takodje pre te kontrole ponovo KS i d-dimer, kao i da uradim ACA i anti beta 2 GPI klase IgG i IgM. A kao podsetnik sebi je napisala da mi zakaze i da se ponovi LAC i LAC sct jer kaze da mi je jednom bio negativan, a jednom granicno pozitivan. ??? Pojma nemam, niko mi to nije napomenuo, znate li bar sta to znaci? Vidim da je za lupusni antikoagulusni sindrom, ali ne znam sta se onda radi ako to nije ok. Rece da onda mora da se ukljuci jos nesto. Malo me to zabrinulo.  Posle kod ginekologa, pa jos i kod opste prakse. Crkla sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me zene, upravo dodjoh. Pregled kod ove zene vredi svaku paru. Ispregledavala me od glave do pete, sve ponovo citala, gledala stare rezultate, nove.. KS je blago receno uzas vec sad, pa mi dade Tothemu. Fraksioparin nastavljamo 0.3. Pre kontrole koja je za 3-4 nedelje da uradim anti X-a, 4-45h od momenta aplikovanja F. Jer sam jako male kilaze i mora da se vidi da li je doza bas odgovarajuca. Takodje pre te kontrole ponovo KS i d-dimer, kao i da uradim ACA i anti beta 2 GPI klase IgG i IgM. A kao podsetnik sebi je napisala da mi zakaze i da se ponovi LAC i LAC sct jer kaze da mi je jednom bio negativan, a jednom granicno pozitivan. ??? Pojma nemam, niko mi to nije napomenuo, znate li bar sta to znaci? Vidim da je za lupusni antikoagulusni sindrom, ali ne znam sta se onda radi ako to nije ok. Rece da onda mora da se ukljuci jos nesto. Malo me to zabrinulo.  Posle kod ginekologa, pa jos i kod opste prakse. Crkla sam.

To su stecene trombofilije, ACA i anti beta 2 su trebali da ti rade kad i nasledne. Ako imas lose rezultate LAC mislim da je terapija ista. Meni su ANA izmenjena i Anti Ro povisena ali i reumatolog i imunolog kazu da se ne brinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam prosle godine uradila sto su trazili. Ona me sad pita da li je nesto radjeno, samo sam joj dala sve da gleda, jer se ne razumem sta je sta. 

http://dodaj.rs/image/JBaoz

http://dodaj.rs/image/JB3x6

http://dodaj.rs/image/JBNJM

http://dodaj.rs/image/JBnyI

http://dodaj.rs/image/JBp3T

http://dodaj.rs/image/JBw7u

Ja uopste ne vidim da je ovde nesto ponavljano, tj da je jednom bilo negativno, a drugi put granicno pozitivno. Zapravo ne vidim dve iste analize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozda ona drugacije tumaci. Meni su radjene drugacije analize ali ne znam da dodajem slike, sad cu da nadjem pa da zapisem.

Pogledah, nema sanse da danas ispisem sva ova antitela, kod nas se ispituju sva Autoantitela 

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze leni, ne moras da se maltretiras. Ja sam sinoc nesto potonula pa sam se bas isplakala. Iskreno, postala sam svesna koliko je ovo ozbiljno u sta sam u usla. Sve mislim kako sam se tako olako prepustila u njihove ruke, zivot mi je mozda u pitanju i hocu li ja preziveti sve ovo i ostati ziva svojoj deci. :( Zelim, vise od svega zelim da ova beba zivi. Ali osecam se sebicno sto zelim i da ja prezivim sve ovo, da moja zenska deca ne ostanu bez majke, da ne prolaze kroz osetljive godine, pubertet, prve ljubavi i ostalo..a da mene nema. Toliko sam sinoc bila tuzna, ne mogu vam objasniti. Mislim da sam nezahvalna bila sto nisam znala da cenim ono sto imam, kao da hocu preko hleba pogacu.

Da li sme da se pije vitamin C uz ovaj F? Hematolog mi je zbog anemije napisala samo Tothema u casi vode ili soku od pomorandze i Folnak. U apoteci kazu treba C vitamin, a ja mislim mozda nije slucajno sto ona nije napisala. Ne pijem ga, ali napravim pun bokal retke limunade od 1 limuna i sa tim pijem Tothemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam ja pila totemu bilo je da se pije vitamin c da se veze za njega...al opet davno to bilo...

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze leni, ne moras da se maltretiras. Ja sam sinoc nesto potonula pa sam se bas isplakala. Iskreno, postala sam svesna koliko je ovo ozbiljno u sta sam u usla. Sve mislim kako sam se tako olako prepustila u njihove ruke, zivot mi je mozda u pitanju i hocu li ja preziveti sve ovo i ostati ziva svojoj deci. :( Zelim, vise od svega zelim da ova beba zivi. Ali osecam se sebicno sto zelim i da ja prezivim sve ovo, da moja zenska deca ne ostanu bez majke, da ne prolaze kroz osetljive godine, pubertet, prve ljubavi i ostalo..a da mene nema. Toliko sam sinoc bila tuzna, ne mogu vam objasniti. Mislim da sam nezahvalna bila sto nisam znala da cenim ono sto imam, kao da hocu preko hleba pogacu.

Da li sme da se pije vitamin C uz ovaj F? Hematolog mi je zbog anemije napisala samo Tothema u casi vode ili soku od pomorandze i Folnak. U apoteci kazu treba C vitamin, a ja mislim mozda nije slucajno sto ona nije napisala. Ne pijem ga, ali napravim pun bokal retke limunade od 1 limuna i sa tim pijem Tothemu.

Svebsu to normalne misli, zao mi je sto nema prepiske od pre 3 godine, da vidis da nisi jedina koja se brinula oko toga hoce li preziveti, hoce li iskrvariti, sta joj je to trebalo, je li to zaista zelela itd. Realno, ovo je isto kao da uzimas aspirin, doza je toliko mala da je to zanemarljivo. Ali je nesto sto je novo , nepoznato i plasi te. Npr. kad je moja sveki imala tromb, primala je 2x dnevno po 0,8. Znaci 0,3 je smesna doza. Ja sam se plasila da cu iskrvariti na porodjaju ali krvarenja nikakvog nije bilo. Mislim da ne moras da uzimas vit C, popij sa lim ili sokom od narandze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti draga na ovim utesnim recima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, drži se, draga! Nije lako, ali mislim da vredi, znam da to i znaš u dubini svoje duše.

Htedoh da pitam, kakva je vrsta porodjaja najbolje ili kakva se vrsta porodjaja preporučuje ženama koje primaju fraxi? Carski ili prirodno? I da li to uopšte može da utiče da ne daj Bože krvarenje dodatno ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, to ne utiče na tip porođaja. Praksa je da se fraxi ukine 24-48 sati pre porođaja i zbog toga se uglavnom porođaj indukuje ranije, tako da nema baš nikakvog uticaja na krvarenje. A čak i da nije tako, čak i da se žena porodi ranije pod terapijom, to su zaista tako male doze da nema opasnosti. 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, drži se, draga! Nije lako, ali mislim da vredi, znam da to i znaš u dubini svoje duše.

Htedoh da pitam, kakva je vrsta porodjaja najbolje ili kakva se vrsta porodjaja preporučuje ženama koje primaju fraxi? Carski ili prirodno? I da li to uopšte može da utiče da ne daj Bože krvarenje dodatno ili ne?

Kao sto Marg rece, doze su bas male i opasnosti nema. Hematolozi preporucuju carski ali ginekolozi na osnovu svog iskustva odlucuju. Moj gin je rekao, parafraziram " nek se drze svog dela posla". Neke clanice su se cak poradje i uz epidural iako se generalno ne prepprucuje. Moj porodjaj je bio indukovan ker sam 5 dana presla termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dr je bila protiv epidurala zbog fraksija, da. Anesteziolog je hteo da mi da, prema nalazima iz krvi, ali nisu ni stigli da o tome razmišljaju, ja sam se već porodila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni pomislila nisam na porodjaj. Ne zelim da se poradjam nikako na CR samo to znam. A i ne verujem da bi to iko trazio. Moja snaja je imala plucnu emboliju pre trudnoce, trudnoca joj se vodila kao visoko rizicna i nisu hteli da je poradjaju na CR. Rekli su bas zbog krvarenja koje je obimnije tokom sekcije da se ne preporucuje. Porodila se normalno. Posle desetak dana je ponovo dobila tromb, upalila joj se vena na stomaku. Pa su je smestili u sobu zajedno sa bebom i mojim bratom, jer je mali imao samo desetak dana. Strogo lezanje, samo su ga prinosili da sisa. Koliko znam samo je bitno da se natempira vreme primanja Fraksiparina pre porodjaja. Sto kod mene ne znam kako ce uraditi jer se ja poradjam dosta pre termina (11 i 17 dana pre). Ali sreca se sporo otvaram, pa mislim da nece biti frka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomislila sam da mi nece uvesti slucajno Pronizon ako mi budu i dalje povisena ona antitela. Citala sam da neke trudnice i njega piju. Bas sam se smorila.

Da li znate koliko se ceka na rezultat anti X-a, da znam da natempiram za kontrolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni tek sledi razgovor sa dr o porodjaju. A čitam razna iskustva a baš se i ne razumem najbolje šta je najbolje za nas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte! Izgleda da sam ubola krvni sud. Osetila sam samo da je tvrdje, jedva sam probola iglom. Ali kad sam izvukla krv mi je bas isla i bilo je malo i u spricu. Sad me malo i bolucka. Sta sad? Sta ako sam ubrizgala gde ne treba lek? Inace nikad nema krvi posle inekcije, a sad mi i dalje krvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte! Izgleda da sam ubola krvni sud. Osetila sam samo da je tvrdje, jedva sam probola iglom. Ali kad sam izvukla krv mi je bas isla i bilo je malo i u spricu. Sad me malo i bolucka. Sta sad? Sta ako sam ubrizgala gde ne treba lek? Inace nikad nema krvi posle inekcije, a sad mi i dalje krvari. 

Nista, nista, desava se. Ostace verovatno modrica. Pazices drugi put :) 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao leni, ziva sam se isprepadala. :( Koji mi scenariji u glavi. Cak mi se malo i smucilo, mozda od krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao leni, ziva sam se isprepadala. :( Koji mi scenariji u glavi. Cak mi se malo i smucilo, mozda od krvi.

Ma grozno je, kao u oko da ubodes :) Ne brini, svima nam se desavalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Desavalo se i meni. Nekad ubodes krvni sud, nekad misic... ja sam bila plava ko neko da me tukao. Nista to nije strasno, desava se svima. Posle nekog vremena ces jedva imati gde da ubodes, pa mora nekad i na neko “pogresno” mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cituckam vas malo. Divim vam se iskreno. Sta sve zena prodje za to malo bice. Ma i kada je sve ok pa se namucis. A vi ste zene lavice, bukvalno

Margaritta, blesava i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, motivacija je čudo. Ja sam baš brojala, 264 bockice, za 264 dana za moju malu devojčicu sam primila. Na svake 4 nedelje ležala u porodilištu, na vađenje krvi, kontrole i preglede. Na dve nedelje išla kod dr po nove naloge za fraksi, na uktrazvuk privatno na sredini meseca jer sam se plašila da čekam 4 nedelje do sledeće kontrole. I sada mi je to kao ništa. 

leni, MakiJana i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem Marg, takva organizacija zivota, na 2-3 nedelje sve, da svi uputi budu na vreme uzeti, vadjenja krvi, nabavke injekcija, dvoje dece i njihove obaveze...i sad mi to deluje kao nista :) Cesto koleginice govore da sam u trevoj trudnoci bila kao razbojnik, "samo sto levor nisam nosila" :) Nije ni cudo, na sve to sam svakog dana slusala "Devojcica? ..." Moja devojcica je moj dar najveci <3

Margaritta, Zone* i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

dupli

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.