Fraxiparin u trudnoći

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Jako mi je zao sto su 2. godine prepiske izbrisanw :( Dragocena iskustva velikog broja zena koje su delile vrednosti d dimera, nacine i snimke koriscenja injekcija, eventualnih nedoumica i problema. Kao kad sam ja u 11. uvece shvatila da nemam injekcije i krenula u  obilazak svih dezurnih ustanova u  Podgorici :D 

Kam, na pocetku je tesko, kasnije je sve normalno. Prvih nedelja se ljutis na ceo svet a onda prihvatis i guras dalje.

https://m.youtube.com/watch?v=UGqHrgqwq4Y

Evo jedan primer. Ja sam pustala salce a ti nadji svoj nacin da bi izbegla eventualne podlive. Led mi je pomagao da ne osetim bol i nisam imala ni jednu modricu za 9 mes. Jako je vazno da injekciju dajes ppd pravim uglom. Ne brini za bebu, igla je bas mala.

Izmenjeno od strane leni
Dacha76, k a m i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, sve su ti žene objasnile. Igla ne može da povredi bebu. Ja sam, ipak, kad je stomak počeo da raste i nisam mogla više kožu da uštinem, bockala ruke i noge. Od toga da je morao muž da me bode dok ne gledam sam došla do toga da sama sebi dajem bocke i da ne trepnem. Ja sam te svoje boce, uprkos usponima, padovima, podlivima i povremenim bolovima i cimanju, volela. One su meni moju bebu donele. Sve bih opet i sve bih isto. Pitaj sve što te zanima, tu smo. 

Dacha76, .Naja., Zone* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, sve su ti žene objasnile. Igla ne može da povredi bebu. Ja sam, ipak, kad je stomak počeo da raste i nisam mogla više kožu da uštinem, bockala ruke i noge. Od toga da je morao muž da me bode dok ne gledam sam došla do toga da sama sebi dajem bocke i da ne trepnem. Ja sam te svoje boce, uprkos usponima, padovima, podlivima i povremenim bolovima i cimanju, volela. One su meni moju bebu donele. Sve bih opet i sve bih isto. Pitaj sve što te zanima, tu smo. 

Potpisujem! Cak su me i ponosnom ucinile!

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha, izvini nisam znala da si i ti primala.

Evo sta me buni. Juce me sestra kao "obucila". Dala mi je ostale inekcije da nosim kuci i sad moram sama. Muz nije tu, ne bih mamu da traumiram da mora ona pa vec danas moram sama. Muz je bio za to da mi on daje pre posla, ali vec sam juce primila oko 12, pola1, znaci ne mogu tako lako da promenim vreme.

Ona sestra mi je stipnula kozu, a ovamo je inekciju kao prvo malo lupila prstom, pa je ubacila jos vazduha unutra, pa je onda sav vazduh izbacila i na kraju mi dala polako po uglom od 45 stepeni. Nacitah se i nagledah snimaka sinoc i jutros i kako vidim da se drugacije daje. Neko drzi salce sve vreme, nego odmah po ubodu pusti. Neko daje pod 90, neko pod 45. Neko istisne vazduh neko ne. Ja vise ne znam sta da radim, a brzo ce doci vreme da moram da primim. Kako gledam onu inekciju, unutra ima skoro 1cm vazduha u spricu. Da li je to ok ubrizgati, sta moze biti od tog vazduha kad se ubaci unutra?

Ona mi je juce dala u ruku, i rekla naizmenicno ruke i noge. A moja dr hematolog mi je pokazala da dajem u stomak, 4,5cm od pupka ali nize. E sad imam diastasis recti, pa smo moj muz i ja jutros razmatrali moj stomak i on kaze misici su ti razmaknuti na sredini kod pupka, a tu sa strane imas salce i mozes. Pojma nemam da nesto ne zeznem. Inace sam mrsava, imam 47kg, ali imam celulit na butinama i kad stisnem kozu tu bas je onako tvrdo.

Da li igla cela ulazi do kraja ili ne mora bas? Jer nisam neki debelokozac.

I kako izgleda alergija na Fraksiparin, zlu ne trebalo?

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha, izvini nisam znala da si i ti primala.

Evo sta me buni. Juce me sestra kao "obucila". Dala mi je ostale inekcije da nosim kuci i sad moram sama. Muz nije tu, ne bih mamu da traumiram da mora ona pa vec danas moram sama. Muz je bio za to da mi on daje pre posla, ali vec sam juce primila oko 12, pola1, znaci ne mogu tako lako da promenim vreme.

Ona sestra mi je stipnula kozu, a ovamo je inekciju kao prvo malo lupila prstom, pa je ubacila jos vazduha unutra, pa je onda sav vazduh izbacila i na kraju mi dala polako po uglom od 45 stepeni. Nacitah se i nagledah snimaka sinoc i jutros i kako vidim da se drugacije daje. Neko drzi salce sve vreme, nego odmah po ubodu pusti. Neko daje pod 90, neko pod 45. Neko istisne vazduh neko ne. Ja vise ne znam sta da radim, a brzo ce doci vreme da moram da primim. Kako gledam onu inekciju, unutra ima skoro 1cm vazduha u spricu. Da li je to ok ubrizgati, sta moze biti od tog vazduha kad se ubaci unutra?

Ona mi je juce dala u ruku, i rekla naizmenicno ruke i noge. A moja dr hematolog mi je pokazala da dajem u stomak, 4,5cm od pupka ali nize. E sad imam diastasis recti, pa smo moj muz i ja jutros razmatrali moj stomak i on kaze misici su ti razmaknuti na sredini kod pupka, a tu sa strane imas salce i mozes. Pojma nemam da nesto ne zeznem. Inace sam mrsava, imam 47kg, ali imam celulit na butinama i kad stisnem kozu tu bas je onako tvrdo.

Da li igla cela ulazi do kraja ili ne mora bas? Jer nisam neki debelokozac.

I kako izgleda alergija na Fraksiparin, zlu ne trebalo?

Ako istisnes vazduh verovatno ces dobiti podliv, ja nisam i ne bih. Poslusaj hematologa, racunaj da ces 24 nedelje morati da dajes u ruke i noge pa ih stedi. U stomak manje boli. Ugao od 90 je najbolji ali ne mora precizno. Kad ustines, igla taman toliko i udje. Ja sam sebi davala, navicices se, ali je lepo da muz ucestvuje da bi bio svestan vaznosti i odgovornosti. Moj je skoro pao u nesvest pa je ispao iz igre :) 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sestra je sve radila pogrešno. Ja sam se šokirala kad je meni sestra u porodilištu tako dala fraksi, pomislio bi čovek da bar tamo znaju kako se daje. Kao što Leni reče. Pod pravim uglom, sve odjednom i ništa se ne istiskuje pre uboda. Stvarno nikakva nauka.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, preziveh prvu inekciju. Ali bas mi je bilo tesko. I inace ceo dan nesto preplakah.

Dala sam u stomak. Nisam izbacivala vazduh, iako ga ima prilicno, 1cm sprica. Gde onda ode taj vazduh i da li to smeta, ne razumem? I pod skoro 90 stepeni. Malo mi je crveno mesto uboda. Juce mi nije bilo kad mi je ona sestra dala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, preziveh prvu inekciju. Ali bas mi je bilo tesko. I inace ceo dan nesto preplakah.

Dala sam u stomak. Nisam izbacivala vazduh, iako ga ima prilicno, 1cm sprica. Gde onda ode taj vazduh i da li to smeta, ne razumem? I pod skoro 90 stepeni. Malo mi je crveno mesto uboda. Juce mi nije bilo kad mi je ona sestra dala.

Plakali smo svi prvih dana :) Malo se samosazaljevali, malo se ljutili na porodicu, muza, sebe, svet...pa prodje :) Vazduh potisne sadrzaj ispod koze. Samo pogledaj snimak i slusaj iskusne tete :) Mora da te boli kad dajes sebi. Sam taj osecaj da bodes sebe, tom tankom iglom, u mekanu, neznu kozu koja nije navikla na ubode...pa neevni zavrseci, pa ti osetljiva...ali proci ce... i zaboravice se sve :) Ja sam se cak izvestila da u misku dajem sebi, malim prsom, domalim i palcem drzim kozu, kaziprstom i srednjim injekciju, show pravi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice alergije, izgleda kao svaka deuga ali nije bas cesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da. Sad sam se setila što sam ja prestala da se bockam u stomak još. Počeli su podlivi jezivo da me svrbe. Toliko sam se češala i trljala da sam se plašila da ne izazovem kontrakcije. Kasnije su me i ruke i noge svrbele, ali to sam češala bez straha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da Fragmin ima manje nezeljenih dejstava ali ne znam zasto ga slabije daju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha, izvini nisam znala da si i ti primala.

Evo sta me buni. Juce me sestra kao "obucila". Dala mi je ostale inekcije da nosim kuci i sad moram sama. Muz nije tu, ne bih mamu da traumiram da mora ona pa vec danas moram sama. Muz je bio za to da mi on daje pre posla, ali vec sam juce primila oko 12, pola1, znaci ne mogu tako lako da promenim vreme.

Ona sestra mi je stipnula kozu, a ovamo je inekciju kao prvo malo lupila prstom, pa je ubacila jos vazduha unutra, pa je onda sav vazduh izbacila i na kraju mi dala polako po uglom od 45 stepeni. Nacitah se i nagledah snimaka sinoc i jutros i kako vidim da se drugacije daje. Neko drzi salce sve vreme, nego odmah po ubodu pusti. Neko daje pod 90, neko pod 45. Neko istisne vazduh neko ne. Ja vise ne znam sta da radim, a brzo ce doci vreme da moram da primim. Kako gledam onu inekciju, unutra ima skoro 1cm vazduha u spricu. Da li je to ok ubrizgati, sta moze biti od tog vazduha kad se ubaci unutra?

Ona mi je juce dala u ruku, i rekla naizmenicno ruke i noge. A moja dr hematolog mi je pokazala da dajem u stomak, 4,5cm od pupka ali nize. E sad imam diastasis recti, pa smo moj muz i ja jutros razmatrali moj stomak i on kaze misici su ti razmaknuti na sredini kod pupka, a tu sa strane imas salce i mozes. Pojma nemam da nesto ne zeznem. Inace sam mrsava, imam 47kg, ali imam celulit na butinama i kad stisnem kozu tu bas je onako tvrdo.

Da li igla cela ulazi do kraja ili ne mora bas? Jer nisam neki debelokozac.

I kako izgleda alergija na Fraksiparin, zlu ne trebalo?

Ja sam sebi davala pod uglom od 45 stepeni,drzim salce i kada ubodem pustim i dam inekciju.Vazduh sam uvek izbacivala iz sprica.Stvarno ne znam sta moze da se dogodi ako se i vazduh usprica.Inace meni su svi doktori rekli da vreme nije bitno,bitno je da dajem sebi jednom dnevno.Cak sam i na more nosila u prvoj trudnoci i dala sam sebi uvece pred let,a davala sam inace ujutru cim se probudim.Nisam imala podlive,ni cvorice,ali je najbolje da radis kako su te obucili.

Ja sam sama sebi davala i sve inekcije za vantelesne oplodnje kojih sam imala bezbroj i inekcije Progesterona.Ovde nemaju obicaj da ti daju sestre,nego sve mora trudnica sama.

Samo budi hrabra i polako,posle predje u naviku i ne razmisljas uopste kako ih dajes.Bebi ne moze nista biti i nema potrebe da igla skroz do kraja udje.

Drzim ti fige da sve bude kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto koliko razlicitih  iskustava. A verovatno je svaki nacin dobar, bitno je da na kraju lek stigne na pravo mesto i deluje. Ajde i to pod kojim je uglom, ali mi je nekako strasno da ubrizam vazduh, ja odmah mislim sta ce on unutra i sta se moze desiti. Meni su rekli i hematolog i dve sestre da se daje na 24h, pola sata, sat gore-dole. Znaci moze da se pomeri vreme ali postepeno. Ja sad oko podne dajem, sto  mi bas i ne odgovara, jer mi deca imaju trening subotom i nedeljom od 11-12, sto znaci da moram u wc-u bazena da dam sebi inekciju ili da idem do kola, a to je vec i vree kad izlaze pa mi je nezgodno. Videcu da pomerim, mada iskreno ne znam ni koje je to vreme koje bi mi odgovaralo.

Marg, jesi li to prijavila? Ja prvo sto bih pomislila da mi se javi svrab je da je alergijska reakcija.

leni, isplakala sam se al ne zbog inekcija toliko. Poceli da me ponovo zezaju bubrezi. Ajde da se nisam posle pobacaja vodala i snimala ko luda. Samo mi je bilo u glavi da se ne ponovi isti scenario. U ponedeljak u pola 3 idem privatno kod hematologa, sve cu da joj ispricam na sta sumnjam, ona je zena stvarno detaljna i odgovorna i verujem da me nece prepustiti slucaju. Podigla sam i KS sliku veceras, i naravno anemija. A d-dimer pise <150, a ref. <500. Valjda je ok. U ponedeljak ujutru ponovo KS pa joj nosim sve zajedno, pre terapije i posle 5 dana terapije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato ti i kazem da je mene jako svrbelo jer znam da si panicarka i da ces se mozda uplasiti. Sve zene koje ja znam su imale taj svrab, zato se nisam mnogo brinula. I sve je bilo ok.

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato ti i kazem da je mene jako svrbelo jer znam da si panicarka i da ces se mozda uplasiti. Sve zene koje ja znam su imale taj svrab, zato se nisam mnogo brinula. I sve je bilo ok.

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato ti i kazem da je mene jako svrbelo jer znam da si panicarka i da ces se mozda uplasiti. Sve zene koje ja znam su imale taj svrab, zato se nisam mnogo brinula. I sve je bilo ok.

Znas me :D:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto koliko razlicitih  iskustava. A verovatno je svaki nacin dobar, bitno je da na kraju lek stigne na pravo mesto i deluje. Ajde i to pod kojim je uglom, ali mi je nekako strasno da ubrizam vazduh, ja odmah mislim sta ce on unutra i sta se moze desiti. Meni su rekli i hematolog i dve sestre da se daje na 24h, pola sata, sat gore-dole. Znaci moze da se pomeri vreme ali postepeno. Ja sad oko podne dajem, sto  mi bas i ne odgovara, jer mi deca imaju trening subotom i nedeljom od 11-12, sto znaci da moram u wc-u bazena da dam sebi inekciju ili da idem do kola, a to je vec i vree kad izlaze pa mi je nezgodno. Videcu da pomerim, mada iskreno ne znam ni koje je to vreme koje bi mi odgovaralo.

Marg, jesi li to prijavila? Ja prvo sto bih pomislila da mi se javi svrab je da je alergijska reakcija.

leni, isplakala sam se al ne zbog inekcija toliko. Poceli da me ponovo zezaju bubrezi. Ajde da se nisam posle pobacaja vodala i snimala ko luda. Samo mi je bilo u glavi da se ne ponovi isti scenario. U ponedeljak u pola 3 idem privatno kod hematologa, sve cu da joj ispricam na sta sumnjam, ona je zena stvarno detaljna i odgovorna i verujem da me nece prepustiti slucaju. Podigla sam i KS sliku veceras, i naravno anemija. A d-dimer pise <150, a ref. <500. Valjda je ok. U ponedeljak ujutru ponovo KS pa joj nosim sve zajedno, pre terapije i posle 5 dana terapije.

Kam, ja evo primam odpočetka fraxi. I odlučih, zbog obaveza, da to bude rano ujutru, u 06.30h jer znam da sam tada kod kuće, a brzo dam sama sebi. Ovako bih i ja, da dajem popodne, bila sluđena, jer često popodne imam obaveze i ipak mislim da je najbolje da se daje kod kuće (ako se npr. ne daje u Dom zdravlja), najviše zbog komoditeta i higijene. 

Koja si nedelja sada?

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja, evo upravo sam stavila tiker. Usla u petu, 4+1, bas smo mali.

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaa pa diiivno. :wub:   Onda imaš vremena da promeniš satnicu, umesto popodne da bude ujutru u uobičajeno vreme kada ustaješ. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jutros mi dade muzic. hahaha Tresle mu se ruke i prvi put da malo krvarim, prethodna dva puta nista. Nikako da me ubode, bilo mi je smesno. Na kraju rece ja nikako ne bih mogao da budem narkoman, sebe ne bih nikada mogao da ub odem. :D U levu ruku nema sanse nikako sama, pa ajde da iskoristim danas kad je tu. Inace sutra nastavljam u stomak. Promenicu vreme, ali zapravo ne znam kada mi najvise odgovara. Npr. poslednjih nedelju dana se budim oko 5-pola 6 (rano sam pocela sa tim trudnickim ludovanjima), a jutros sam zacudo uspela da zaspim ponovo i spavala do 8. Eto, onda ne znam ni sama. Ne bih da mi inekcija bude nesto zbog cega moram da se budim. A kasnije moze da se desi da budem u gradu, ako npr. idem u laboratoriju ili kontrolu, pa mi je i to onda nezgodno, bez veze mi je u nekom wc-u primati.

Zanima me ima li neke veze sa vadjenjem krvi kada se prima? Npr ako vadim krv ujutru u pola 8-8 da li smem da primim neposredno pre toga? da li je njeno dejstvo najjace cim se primi, pa posle slabi ili kako? Moze li da znacajno utice na rezulate ako se primi neposredno pre?

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam hematologa jos i na sta treba da obratim paznju kada primam ove inekcije i da li postoje neka ogranicenja u vezi hrane. Npr. moja snaja je neposredno pre nego sto je dobila plucnu emboliju, mislila da je zakacila neki virus, jer se osecala danima lose, slabost, jako visok puls, zamaranje.. i krkala se kivijem. Onda kada se ispostavilo sta je zapravo rekli su joj da je kivijem samo to jos ubrzala, jer on utice na zgrusavanje krvi. Valjda i kikiriki slicno utice, davno sam citala, ne secam se bas. Dr mi rece da ne postoje nikakva ogranicenja i da jedem sta god mi prija. Da to ima veze kod starijih ljudi koji piju andol i kardiopirin, a da je ovo sasvim druga prica. Znate li vi nesto vise? A vitamin C u tabletama, limunada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, znam da je tebi ovo govoriti nakon svega što si prošla potpuno glupo i možda uzaludno, ali - brineš oko takvih detalja da me fasciniraš. :) Možeš da jedeš sve što hoćeš, možeš da vadiš krv kad god hoćeš, ne utiče fraksi na rezultate. Čak - pazi sad - neće biti smak sveta ni da okasniš sa fraksijem nekoliko sati ili da ga - daleko bilo - preskočiš. Ta doza koju ti dobijaš je zaista minimalna i služi bukvalno da te “pokrije”, da te malo “pogura”, nema ama baš nikakve veće uticaje na tebe i tvoj organizam. Možeš se ponašati sasvim normalno, iako sve mi znamo da nikada nećeš biti ni normalna ni mirna dok ne budeš uzela svoju bebu u naručje. Navijamo za tebe, možeš ti to.

Zone*, leni, blesava i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Marg :)

Danas se vidjam sa hematologom pa cu je sve ispitati. Jutros sam isla da vadim krv i u labu rekose da ne smeta fraksi da se prima pre vadjenja za KS ali na neke druge analize utice. Hemoglobin mi je bio los u cetvrtak, videcemo kakva je situacija danas. I da posle idem kod gin po terapiju za dalje, imam samo za danas jos. Juce se pocnuh izgleda u celulit, jedna probi ona igla hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prokrvarih braonkasto. Sta sad sa ovim Fraksiparinom, hoce li mi on pojacati krvarenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bi trebalo, Kam. Kad ides kod dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.