Fraxiparin u trudnoći

odgovora

Objavljeno

cure pisala sam ovde da moja snasa ide na pripreme za vantelesnu i radila trombofiliju ima mutacije homo na mthfr i hetero pai 1 ,ja sam sigurna da ce dobiti fraxi ali ona odbija tu cinjenicu jer i sama shvata da je spontani u 8nedelji imala bas zbog trombofilije a ne kako je tvrdila zbog loseg spermica

shasha imamo iste mutacije ali ja nisam jos trudna nesto nece

cure ljubim vas puno kod mene nista novo osim da sam pre neki dan primila pregnil pa videcemo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivannnice, uzimaj aspirin od 100 mg x 1, folnu od 5mg x1, vit  C 500 mg x2, beviplex x2..ja sam uz tu terapiju ostala trudna za dva meseca a dve godine pre toga nista... i da, cedi pomorandze svaki dan..i opusti glavu i eto je beba :)

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskreno vise mi je muka kad dodje vestica i uvek se pojedem ziva...motam film sta moze da bude jer sam ranije zabebila bez problema....

napisala sam snasine rezultate...sta mislite dal je za fraxi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivannnice, ja mislim da je sigurno za terapiju..narocito zbog homozigotne mutacije mthfr..pokupila je od oba roditelja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam znala da oce ali ona odbija da prixvati situaciju...inace brat ima jako los spermogram ali je ona ipak ostala u drugom stanju nesto se desilo i spontani u 8 nedelji a na prvom uz bilo srcane radnje....ja tvrdim da je zbog trombofilije ona idalje tvrdi da je zbog spermograma

meni nije logicno da srce stane zbog loseg spermica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje misljenje je da je za terapiju...

A ti Ivanice probaj sa aspirinom, folnom... verujem da ce pomoci. Meni je to bila terapija pre trudnoce. I ostala sam trudna posle dva meseca od kada sam krenula sa njom

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke/zene,

vec sam se javljala ali bih morala opet jer je doslo do promena. I treba mi pomoc.

Pre tacno godinu dana, imala sam spontani u 7/8 nedelji trudnoce, prva trudnoca, 28godina, uzrok nepoznat. Nakon svih mogucih analiza ustanovi se urodjena trombofilija polumutiran alel MTHFR - heterozigot, lupusi u redu. Doktorka kaze da se zbog ove mutacije i ne prepisuje terapija da je veoma blaga i da sigurno nije dovela do pobacaja. U slucaju nove trudnoce za svaki slucaj ukljuciti fraksiparin 0.3. do tada samo folna i vitamin C.

Posle tacno godinu dana, ja ostanem opet trudna, i sada sam u 8oj nedelji. Od trenutka kada sam saznala ukljcili smo fraksiparin o,3 jednom dnevno. Danas odem na kontrolu kod hematologa i doktorka kaze: zbog ove mutacije se prema novim istrazivanjima ne prepisuje fraksiparin, zbog fraksiparina je drzava jako ostecena jer ga prepisujemo i kome treba i kome ne treba. Zbog ove mutacije se vise nece prepisivati terapija, s obzirom da ste vi krenuli sa fraksiparinom nastavite dok ne prodje kritican period (do 12 nedelje) pa cemo videti za dalje, ali moracete da ga kupujete. Pri tom nemaju reagense za d drimer. I dobijem kardiopirin 75 jedan svakog drugog dana. 

Zamolila bih Vas za misljenje, ukoliko je neka od vas bila u slicnoj situaciji, da li kardiopirin i fraksiparin mogu da stete bebi i meni? s obzirom da je mutacija blaga i po recima doktorke beznacajna. A i kako kaze doktorka mlada sam i imala sam samo jedan pobacaj, daleko bilo. Ja prirodno imam jako niske trombocite (90) i strah me je da kardiopirin i sve ovo ne utice lose na plod i mene.

Unapred hvala <3

 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje misljenje je da je za terapiju...

A ti Ivanice probaj sa aspirinom, folnom... verujem da ce pomoci. Meni je to bila terapija pre trudnoce. I ostala sam trudna posle dva meseca od kada sam krenula sa njom

ja sam vec na terapiji aspirinon i folnak a sad i pregnil boca u ovulaciji....opet ne ide...ali sta cu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke/zene,

vec sam se javljala ali bih morala opet jer je doslo do promena. I treba mi pomoc.

Pre tacno godinu dana, imala sam spontani u 7/8 nedelji trudnoce, prva trudnoca, 28godina, uzrok nepoznat. Nakon svih mogucih analiza ustanovi se urodjena trombofilija polumutiran alel MTHFR - heterozigot, lupusi u redu. Doktorka kaze da se zbog ove mutacije i ne prepisuje terapija da je veoma blaga i da sigurno nije dovela do pobacaja. U slucaju nove trudnoce za svaki slucaj ukljuciti fraksiparin 0.3. do tada samo folna i vitamin C.

Posle tacno godinu dana, ja ostanem opet trudna, i sada sam u 8oj nedelji. Od trenutka kada sam saznala ukljcili smo fraksiparin o,3 jednom dnevno. Danas odem na kontrolu kod hematologa i doktorka kaze: zbog ove mutacije se prema novim istrazivanjima ne prepisuje fraksiparin, zbog fraksiparina je drzava jako ostecena jer ga prepisujemo i kome treba i kome ne treba. Zbog ove mutacije se vise nece prepisivati terapija, s obzirom da ste vi krenuli sa fraksiparinom nastavite dok ne prodje kritican period (do 12 nedelje) pa cemo videti za dalje, ali moracete da ga kupujete. Pri tom nemaju reagense za d drimer. I dobijem kardiopirin 75 jedan svakog drugog dana.

Zamolila bih Vas za misljenje, ukoliko je neka od vas bila u slicnoj situaciji, da li kardiopirin i fraksiparin mogu da stete bebi i meni? s obzirom da je mutacija blaga i po recima doktorke beznacajna. A i kako kaze doktorka mlada sam i imala sam samo jedan pobacaj, daleko bilo. Ja prirodno imam jako niske trombocite (90) i strah me je da kardiopirin i sve ovo ne utice lose na plod i mene.

Unapred hvala <3

 

e ovako draga fraksiparin se prima tokom cele trudnoce sto znaci da nije stetan a isto tako i kardiopirin koji se pije do 6meseca trudnoce a posle se obustavlja zbog porodjaja

slobodno mozes oba i ne brini uzivaj u trudnoci

jesi ispitala antifospolipidni sindrom

mthfr hetero stvarno nije neka mutacija ali poslusaj dr i kriticni period primaj frxi a kasnije samo cardio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Iscitala sam sve vase postove  i nasla mnogo korisnih informacija za moj "slucaj".Iza sebe imam dva pobacaja,jedan u sestoj i jedan u osmoj nedelji trudnoce.Doktorka je posumnjala na trombofiliju i dala mi da odradim neke od analiza za trombofiliju.Rezultati su bili ok osim lupus antikoagulansa (bio je diskretno povecan za 0,08 ) pa me uputila u Niski klinicki centar na detaljnija ispitivanja.Proslog utorka sam bila kod dr Edite Miljkovic,za prvi put sam zadovoljna,objasnila mi je sta me ceka i dala da odradim cetiri mutacije.Sutra idem da ih odradim kod nas u Leskovcu.Moj problem je sto zbog posla ne mogu da odem licno da zakazem a nikako ne mogu da dobijem vezu.Vidim da ima vas koji su njeni pacijenti pa me zanima da li neko ima informaciju da li doktorka radi negde privatno pa da izbegnem upute,komisiju i guzvu.

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Iscitala sam sve vase postove  i nasla mnogo korisnih informacija za moj "slucaj".Iza sebe imam dva pobacaja,jedan u sestoj i jedan u osmoj nedelji trudnoce.Doktorka je posumnjala na trombofiliju i dala mi da odradim neke od analiza za trombofiliju.Rezultati su bili ok osim lupus antikoagulansa (bio je diskretno povecan za 0,08 ) pa me uputila u Niski klinicki centar na detaljnija ispitivanja.Proslog utorka sam bila kod dr Edite Miljkovic,za prvi put sam zadovoljna,objasnila mi je sta me ceka i dala da odradim cetiri mutacije.Sutra idem da ih odradim kod nas u Leskovcu.Moj problem je sto zbog posla ne mogu da odem licno da zakazem a nikako ne mogu da dobijem vezu.Vidim da ima vas koji su njeni pacijenti pa me zanima da li neko ima informaciju da li doktorka radi negde privatno pa da izbegnem upute,komisiju i guzvu.

Hvala unapred!

draga ja sam kod dragane markovic a moja snasa kod edite krajem svakog meseca izadje raspored ali retko se javljaju na telefom

najbolje je da nadjes nekog iz nisa i ode da zakaze samo ime i prezime ne treba knjizica

a neznam dal rade privatno

moja snasa u petak zakazala a sutra ide

poz

MimaLe voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i trudnice, pre 2 meseca sam imala spontani u 21 nedelji trudnoce. frown emoticon Veoma tezak period. Posle dugih analiza ustanovljeno mi je da imam mutaciju gena F V laiden, homozigot. Tj. trombofiliju tezeg oblika. Zanimaju me vasa iskustva. Da li se neko susreo sa tim? Kako je sve teklo dalje, u drugoj trudnoci? Hvala unapred i pozdrav!

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i trudnice, pre 2 meseca sam imala spontani u 21 nedelji trudnoce. frown emoticon Veoma tezak period. Posle dugih analiza ustanovljeno mi je da imam mutaciju gena F V laiden, homozigot. Tj. trombofiliju tezeg oblika. Zanimaju me vasa iskustva. Da li se neko susreo sa tim? Kako je sve teklo dalje, u drugoj trudnoci? Hvala unapred i pozdrav!

pisala sam ti na hormoni i trombofilije,da se ne ponavljam....vidis da je ovde pusto mame su sa bebicama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene kod buducih mamica :) Ne zamerite, jednom kad sve ovo bude iza vas, imacete osecaj kao da se nekom drugom desavalo.

Prvo da odgovorim zenici koja ima Mthfr heterozigot. To je zaista blaga mutacija, ako si citala, ima je 50% populacije. Nesto drugo moze a ne mora da je pokrene. Za tebe savet-velika kolicina folne+ Femibion, on jedini ima u sebi novu generaciju folata. Svako jutro casa soka od narandze, manje belog brasna i zdravi stilovi zivota. Ako mozes proveri homocistein. Fraksi se vise nigde u regionu ne propisuje za ovu mutaciju. Jesi li radila Pai?

Druga zenica sa Laidenom-osim Ivanice neko je jos ima, mozda Mayyya? Pisi joj na pp.

Nekog sam propustila...

a tebi Ivanice drzim fige i saljem dobre misli i zelje :*

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da niski trombociti igraju veliku ulogu, oni padnu od velikih doza fraks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

leni ljubac za tebe i bebu!!!

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni veliki poljubac za tebe i bebu :*

 

Ja od kad sam na Fragmin zivnula sam i bas idem sada da vadim krv.

Inace sam od sredine 8-og uzela Femibion 2 i bas mi prija i 1 x folacin kad se sjetim popijem i 2x folacin ali cesto mi izaziva kiselinu.

 

Inace mi dajemo samo u bokove i zbog toga sam zivnula ruke i noge su mi mrsave i uvijek krv krene :( ili modrica po 2 mjeseca...

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice sa trombofilijom..kako ste se poradjale? Prirodno ili carski? Meni se blizi termin a hematolog i ginekolog imaju suprotna misljenja..hematolog je za carski a gin.za prirodni?!Hvala vam puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro veče. Molim vas za pomoć. Pokušavali smo dugo da ostanem u drugom stanju međutim nije išlo pa smo krenuli kod lekara. Rađene insulinemije sa velikim faktorom koalgulacije i d dimerom i tu je viđeno da je parcijalno protrombinsko vreme skraćeno a d dimer povećan 1.5 je a ref.vrednost do 0.5. Planirala se stimulacija ovulacije ali pre toga su odrađena antifosfolipidna antitela antinuklearna antitela analize za stecenu i urođenu trombofiliju. Antifosfolipidna i antinuklearna antitela su u fiziološkim granicama ali antilupus koagulans 1 i 2 su povećani i imam homozigot za PAI 4G/5G.   Ginekolog nije hteo da započne stimulaciju ovulacije dok ne odredi hematolog terapiju. Zakazano kod hematologa ali u međuvremenu ja ostanem trudna potpuno prirodnim putem. Nekako dođemo do hematologa u KCS  i da mi nalog za analize pre uvođena fraxiparina. Odrađene analize su sledeće : D dimer mi je 0.44mg ref vrednost <0.5 mg fibrinogen je 6.09 ref vrednost 2-4 g/l KCT mi je 101.5s ref.vrednost 70-90s. Protrombinsko i parcijalno protrombinsko su u ref. vresnostima. Sada sam 5nedelja i 3 dana trudna od juče mi je uveden fraxiparin od 0.4 ml 1x dnecno. Zanima me vaše mišljenje na terapiju i da li se nije zakasnilo sa terapijom jer sam počela da je primam tek od 5 nedelje? Izvinjavam se na dugačkom postu...

Izmenjeno od strane malimeda
slovne greske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako se i počinje sa terapijom. Čim saznaš da si trudna i odeš kod hematologa. Dakle, to je tu oko pete nedelje. Terapiju će već neko drugi prokomentarisati. To ne znam.

Neka je sa srećom :wub:

malimeda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malimeda, nije kasno..ddimer ti jos uvek nije povisen tako da nisi zakasnila sa terapijom...kontrolisi ddimer na tri/ cetiri nedelje i cim predje 1, odmah mora da se poveca terapija! Srecno

malimeda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno BubiBi i shasha :-* sad sam malo mirnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje, 

Nije me odavno bilo, kako kaze  Leni, trombofiliju i vreme trudnoce kao da sam prezivela u nekom drugom zivotu.... Beba i obaveze oko iste nateraju te da sve potisnes, zakopas negde duboko.

Devojkama koje me ne poznaju samo da kazem da sam mama jednog malog decaka od sest meseci, koja je prosla kroz ono sto one prolaze sad u trudnoci, imam trombofiliju, inzulinsku rezinstenciju i proplem sa stitn zlezdom.

Malimedo, nisi zakasnila, ja sam krenula u sestoj nedelji. Moja terapija  je bila fraxiparin 2x0.3 , nisu mi povecavali ni kad mi je presao 1 ( negde sam vec postavila link za tabelu vrednosti d dimera po starosti trudnoce) tako da bi meni tek ako bi d dimer presao dva povecali dozu istog. 

 

malimeda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

janna hvala na odgovoru nadam se da ce ta doza od 0.4 ml fraxiparina 1x dnevno biti dovoljna za sad. Kontrolu imam za mesec dana sa d dimerom i krvnom slikom. Nadam se da ce se sve dobro razvijati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.