Fraxiparin u trudnoći

odgovora

Objavljeno

thnx! Trazicu bas na netu. E kako se ukljucuju emotikoni, nekad je moglo sad nesto ne mogu da nadjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktor Predrag Miljić sa kliničkog radi privatno u Spec.ginekološkoj bolnici "Jevremova" , pa možeš i kod njega da probaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da....i za njega sam cula da je odlican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene! Da li neka od vas zna da li sme da se doji kada se prima fraxiparin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro sam sigurna da mozes normalno da dojis,meni su rekli da cu se bockati i 6 nedelja nakon porodjaja. Niko nije pominjao da to iskljucuje dojenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti,drugarica se porodila i pedijatar joj rekao da je dobro sto dodaje i ad sem svog mleka zato sto prima fraxi pa kao da beba ne bude u potpunosti na majcinom mleku :blink: Meni je to zaista cudno jer sam i ja posle cr primala 3 dana i dojila normalno.Svakako ce potraziti i misljenje drugog dr.

Mislim,sta joj znaci ne u potpunosti?Gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni zvuci kao glupost,pogotovo sto se AD kapi (vigantol) daju svim bebama bez obzira da li je majka na terapiji ili ne. Takodje se daju i bebama koje su na vestackom mleku....Ali eto,neka ipak pita neko strucno lice,oni bi valjda trebali bolje da znaju od nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja prvi put cujem za to, a isto tako treba 6 nedelja posle porodjaja da nastavim da primam fraxi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 28.05.2013, u trudnoći sam primala fraxi od 0,6 na 12h a sada primam fraxi od 0,4 na 12h tako da pouzdano znam da to nikako ne može da škodi bebi i ovako je rasla od početka trudnoće uz fraxi. Meni su reklida nesmetano mogu da dojim dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco83,zbog cega si ti bila na fraxiparinu? Meni su rekli da cu ga primati 6 nedelja posle porodjaja,a vidim da to kod tebe dosta duze traje. I ako mozes da mi kazes koliki ti je bio d dimer u poslednjem mesecu trudnoce i pred porodjaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam joj donijela nalaz homocisteina i ani ha, homocistein povisen 11, anti Xa 0.08 (dosta nizak) promijenila je na 0.6 ipak.

A to sam joj sve nosila dan nakon pregleda(na kom je odlucila 0.4).

Ne mogu sama nikako u noge i ruke u stomak sam mogla lagano :(

Ne mogu :(

Joj kako pece :(

Sj.cu pozadi nadam se da nece i tamo da pece.

Probaj u ono salce pozadi na struku (na leđima). Tu nije loše. Mora baš polako da se ubrizgava. Mene je baš peklo mm kad mi daje a sama kad dajem je bolje. Stisnem jače mesce i prislonim iglu i polako je guram dpa čekam da sama uđe. Ako krene da me to boli, ja jače stisnem mesce da ne osetim iglu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A hem mi je davno rekla da smo u ovih 6 ned u realnoj opasjosti od tromboze. Mozda neko ko ima tu srecu da lezi :)

Teraj ti inekcije jos 4-6 nedelja i folnu dokle god dojis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav :)

Sta sme da se koristi uz fraxiparin za anemiju? Da li smem koristiti tothema ampule?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila totemu na pocetku, posle heferol kapsule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E iznervirah se danas. Jedva se org. da odem kod hem. i proverim koliko dugo i i kojoj dozi da uzimam fragmin, a tamo hem koji ne gleda u mene, nema moje nalaze u kompu, totalno me kulira, tri put me pita koju dozu fraksiparina sam uzimala, ja triput kazem da je fragmin u pitanju, uzas. I kako sad da verujem njenoj proceni da treba jos dve nedelje fragmin od 5000? D dimer mi je 0,26. Pokusacu da nadjem moju dr... Danas su sve zene bile razocarane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje..usla sam u 26.nedelju, nosilac sam mutacije Fv Laiden i Pai 4g/5g..primam trenutno fragmin od 5000 i.j.Danas sam podigla ddimer i iznosi 1.2..Moj hematolog me je i dalje ostavio na istoj dozi fragmina..kaze da nema potrebe da se jos povecava da nedodje do nekog krvarenja..Mnogo bi mi znacilo kada bi mi zenice koje imaju Fv Laiden napisale svoje vrednosti ddimera u 6-7 mesecu trudnoce i i koju dozu su primale tada...Hvala vam puno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle 5 mjeseci fraxiparina probali smo clexan, pekao je mnogo, bas, al nije svrbjelo mjesto uboda kao fraxiparin. Medjutim juce me prebacila na fragmin. Evo vidjecu kako ce mi on prijati. 

 

Sa Fraxip.0.3 je u 5.mjesecu bio d dimer 1.39

Povecala je na Clexan 0.6 sad je d dimer bio 1.00 i prebacila me na Fragmin 0.5. Usla sam u 7 mjesec i sad su kontrole na 3 nedelje kaze.

Nisam se puno ugojila pa kaze bice ok.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicc, znaci zadnji ddimer ti je bio 1 i nije ti povecavala dozu? Ostala si na fragminu od 5000 i.j?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, treba mi POMOĆ!!!

Naime, 16. sam nedelja. Otkrivene mutacije MTHFR (heterozigot) i PAI-1 4G4G, za koje je dr Elezović rekao da su blage trombofilije.

Rekao mi je da pijem 2 x 5mg folan, a u 3.trimestru 3 puta dnevno.

Naglasio je da pratim D dimer na 2-4 nedelje, pa ako predje kontrolnu vrednost , da se uvede fraksiparin 0,3.

Danas mi je D dimer bio 540 (ref.vrednost je manje od 500). Ali postoji i naznaka od laboratorije gde sam radila da je kod trudnica u 2.trimestru ref.vred.291-1231.

E, sad...moj ginekolog ne zna koje ref.vrednosti da gleda (prvu ili drugu)i da li vec sad treba uvesti fraksiparin.

Pokusacu da dodjem sto pre do Elezovica, sto nimalo nije lako, ali bi mi znacilo do tada da cujem ima li neko od vas kakve informacije.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prof mama, vrednosti do 500 su za netrudne :) Procackaj po stranicama, ostavila je Jana link sa vrednostima u trudnoci. D dimer raste zajedno sa trudnocom, ali ako si nesigurna nazovi hematologa. Meni je vec u sestoj nedelji bio 400, odnosno 0,4 tako da ne bih brinula na tvom mestu. 

Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prof.mama, nije strasno..te referentne vrednosti za drugi trimestar su za trudnice koje su na terapiji..Mislim da kod tebe nije jos uvek nista alarmantno...i ja idem kod Elezovica, ali posto ti nije uveo terapiju, mislim da da je mislio kada ti predje 500 da se uvede terapija..Zakazi ponovo kod njega..u Belmedicu se ceka 10-ak dana sto i nije toliko puno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E iznervirah se danas. Jedva se org. da odem kod hem. i proverim koliko dugo i i kojoj dozi da uzimam fragmin, a tamo hem koji ne gleda u mene, nema moje nalaze u kompu, totalno me kulira, tri put me pita koju dozu fraksiparina sam uzimala, ja triput kazem da je fragmin u pitanju, uzas. I kako sad da verujem njenoj proceni da treba jos dve nedelje fragmin od 5000? D dimer mi je 0,26. Pokusacu da nadjem moju dr... Danas su sve zene bile razocarane

a je l znas koliki d-dimer treba da bude za ukidanje terapije? Ja planiram da ga uradim 4 ned.nakon porodjaja (za dve nedelje), pa da vidim sa Elezovicem da li je to dovoljno ili da teram do 6 ned.nakon porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nista mi nije rekla, i to me je zbunilo. Ostalo mi je jos 5 injekcija i zavrsavam, znaci vadim nalaze za manje od 3 ned pa cu naci moju dr i sve pitati

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nista mi nije rekla, i to me je zbunilo. Ostalo mi je jos 5 injekcija i zavrsavam, znaci vadim nalaze za manje od 3 ned pa cu naci moju dr i sve pitati

ajd bas napisi koliki ce tad da bude d-dimer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.