Fraxiparin u trudnoći

odgovora

Objavljeno

ja bih i cutala ali nekad je nemoguce. Prosto i ljudi nemaju obzira i nekapiraju neke stvari oko sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, moj hematolog je profesor Ivo Elezović, i kada sam ga pitala do kojeg meseca sme u stomak on mi je rekao da u stomak dajem dok mogu da podignem kožu (ili salce, kao što bih ja rekla). I polako da pređem na bokove, i u tom delu sa strane dajem do kraja trudnoće i tako sam i uradila. Zašto tako? Zato što se najbolje resorbuje tu u tom delu, tamo gde nam i najviše i treba, oko stomaka. 

Naja,

ja iskreno razmisljam da se vratim na stomak. Juce me butina baaas bolela. Nego, meni je hematolog pokazala 4,5prsta  od pupka li ne u ravni, nego nize. Zato mi je bilo frka. Da li sme vise, u ravni pupka?

Inace, pisala sam tamo u tromescju da mi je u subotu pukla neka venica sa unutrasnje strane butine. Bilo mi je ljubicasto, kao spret kapilara oko te vene sigurno u precniku  7-8cm. U nedelju se ujutru 70% povuklo. Danas sam isla kod dr da pogleda. Kaze da se ne sekiram jer tromb ne moze da mi se desi, zasticena sam Fraksiparinom. Moguce da je od stajanja, prethodnih dana sam bas imala napore. Ali ipak tek sam usla u 13. nedelju, nemam sad ne znam koji teret. Bas mi je to sve cudno. Zar ne bi trebalo da F resava probleme sa venama, npr da sad i hemoroidi i sve vene budu bolje. Sad je ta venica i dalje tu ali nije upaljena, u ravni koze i nije me nigde dalje slala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate li kako ide popravljanje zuba kada smo na terapiji Fraksiparinom? Nadam se samo popravljanju, ne i vadjenju. Da li je potrebno da upozorim stomatologa? 

I da li znate koji su uopste lekovi dozvoljeni uz F? Negde citam da antibiotici mogu da smanje njegovo dejstvo, a ja jutros zavrsila Amoxicilin. Vec sam pila Palitrex pre dva meseca, niko mi nista nije rekao. Mozda bi sad opet trebalo da pijem zbog stomatoloske intervencije, zato me i zanima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam popravljala zub bez problema. Jesam rekla zubaru za terapiju i iz tog razloga mi je, recimo, odlozio vadjenje korena, tako da mislim da ni vadjenje zuba nije preporucljivo. A za ab ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ce ovde morati vadjenja korena. Mislila sam zapravo da je to vec mrtav zub, izgleda da sam se presla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vadjene zuba u trudnoci se ne preporucuje zbog.krvarenja. meni je tako moj zubar rekao.u trudnoci sam pravila i krunice i popravljala i kamenac treba da skidam...ovzutrudnocu imala problem sa vilicom a prosle sa upaljenjim desnima zbog hormona. Stvarno sam vise toga idradila ali mi je receno da snimanje zuba(to se podrazumeva) i vadjenje zuba ne,zbog krvarenja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ce ovde morati vadjenja korena. Mislila sam zapravo da je to vec mrtav zub, izgleda da sam se presla. 

mozda moze da ti popravi. Ne mora.odmah vadjenje. Bar moj zibar je u fazonu da sve sto moze da se popravi se popravlja dok moze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pricam o vadjenju zuba, nego vadjenju zivca. Zube ne vadim, redovno ih popravljam. Ali rizik je kad se duboko ulazi, ciste korenovi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veceras pitah ovu dr kod koje idem privatno za savet. Kaze ne smeta obicno popravljanje. Ali ako se radi dublje, dira zivac isl trebalo bi neka priprema. Pitam se sta to znaci, kakva priprema. Posle smo isli i do zubara. Dogovorila sam se sa njim da posto me sad ne boli nista, da sacekam par dana a za to vreme se testiram. Bitno mi je da pogodim koji zub me tacno boli posto sad nema snimanja. Glupo zvuci ali nisam mogla da ocenim koji je tacno u pitanju. Kad sam mu spomenila F, on kao ma sta smeta, pa necemo da vadimo. Ma pojma nemaju. Da mu je supruga bila tu ( i ona je stomatolog), ona bi bolje znala da mi kaze. Mlada je, informisana i nije ladovina kao on. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probudi me metalni ukus u ustima. Krvare mi izgleda desni. Oprala sam ponovo zube. Sad kao da me boli drugi zub sa druge strane. Ma sumnjivo mi je to i ne kopa mi se sad. Pitala sam juce hematologa za popravljanje i rekla je Zar saaad?? Kaze da bi morala da se prekine terapija dan pre. Nije mi objasnila dalje sta i kako jer smo presle na drugu temu..  a idem ponovo tek 8.01.  U svim trudnocama su mi krvarili desni, samo sad ne znam ima li veze sa F. Frka mi je ici kod zubara u svakom slucaju. Sutra kupujem Parodontax. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos mi juce povecala dozu. Pfff da bar otidoh pre toga kod zubara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate li da li sme da se pije alkohol, da li je fraksiparin jedan od onih lekova uz koje ne sme? Ne odmah ali recimo da razmak bude 4,5h. Da ne mislite da se sad nesto alkoholisem u trudnoci..dobila sam domace kupinovo vino da pijem po 0.3zbog anemije. Bas mi je problem u trudnoci. I nis pila, nisam htela zbog bebe. Danas uz rucak popih pola rakijske casice, znaci bilo je i manje od toga. A Fraksi?? Da mi ne bude nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate li da li sme da se pije alkohol, da li je fraksiparin jedan od onih lekova uz koje ne sme? Ne odmah ali recimo da razmak bude 4,5h. Da ne mislite da se sad nesto alkoholisem u trudnoci..dobila sam domace kupinovo vino da pijem po 0.3zbog anemije. Bas mi je problem u trudnoci. I nis pila, nisam htela zbog bebe. Danas uz rucak popih pola rakijske casice, znaci bilo je i manje od toga. A Fraksi?? Da mi ne bude nesto?

Kontam da je najbolje da pitas hematologa ali ne verujem da ta kolicina alkohola smeta, to mu dodje kao da pojedes dve ceri bombonjercice :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe gde smem da pitam, ima da me nagrdi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

javljam se po drugi put. Prva trudnoca prosla bez problema uz pomoc fraksija, sada cekamo drugu bebu 29.nedelja. i opet fraksi , ovog puta 0,4 1xdnevno.

Imam neke nedoumice, obzirom da je sledeca kontrola kood hematologa sledece nedelje. Da li je normalno da nakon bockanja curi krv? ne uvek ali desi se cesto da krvari mesto uboda, nije to neko veliko krvarenje naravno. Danas mi je jedna sestra rekla da ne bi smelo da krvari.

Isto tako juce mi se po prvi put desilo da me je jako zasvrbela ruka, koja je bockana dan pre, izbili su beli plihovi bas kao alergija, ali se vrlo brzo povuklo. Da li je moguce da se tek sada u 29.nedelji ispolji alergija na fraksi? da li je nko mao slicno iskustvo? kako ste otkrile da ste alergicne?

hvala vam unapred :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

javljam se po drugi put. Prva trudnoca prosla bez problema uz pomoc fraksija, sada cekamo drugu bebu 29.nedelja. i opet fraksi , ovog puta 0,4 1xdnevno.

Imam neke nedoumice, obzirom da je sledeca kontrola kood hematologa sledece nedelje. Da li je normalno da nakon bockanja curi krv? ne uvek ali desi se cesto da krvari mesto uboda, nije to neko veliko krvarenje naravno. Danas mi je jedna sestra rekla da ne bi smelo da krvari.

Isto tako juce mi se po prvi put desilo da me je jako zasvrbela ruka, koja je bockana dan pre, izbili su beli plihovi bas kao alergija, ali se vrlo brzo povuklo. Da li je moguce da se tek sada u 29.nedelji ispolji alergija na fraksi? da li je nko mao slicno iskustvo? kako ste otkrile da ste alergicne?

hvala vam unapred :*

Ne bi trebalo da krvari, znaci da si pogodila krvni sud. I moze alergija sad da se ispolji pa se javi hematologu da ti da kleksan ili fragmin. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko cesto vadite krv? 

Ja sam vadila kod hematologa KS i i dimer kada mi zakaze kontrolu, a to je na mesec dana. Izmedju idem obicno kod ginekologa pa vadim i tu ali samo KS. Zbunila me moja dr danas, kaze ubacila sam dva uputa za KS na 15 dana, zbog trombofilije. Onda znaci da vadim jos jednom vanredno i plus jos jednom vanredno da pogleda jer stize u kompjuter. Bas sam se zbunila, nisam znala za to. Inace sad su mi trombociti bili oko 200, vidim da je granica 150, dakle padaju polako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me i da li je trudnicama na Fraksiparinu zabranjeno vezbanje? Nosim se mislju da pocnem da radim neke vezbe, ali ne znam da li smem. Ugojila sam se dosta i slabo se krecem, nabundana, poledica isl.faktori. Cula sam od jedne koja je isla u skolicu za trudnice da one koje su bile na F nisu radile vezbe, sem vezbi disanja, zato ne znam dal smem. I da li bi mi za vene pomoglo ili bilo opterecenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko cesto vadite krv? 

Ja sam vadila kod hematologa KS i i dimer kada mi zakaze kontrolu, a to je na mesec dana. Izmedju idem obicno kod ginekologa pa vadim i tu ali samo KS. Zbunila me moja dr danas, kaze ubacila sam dva uputa za KS na 15 dana, zbog trombofilije. Onda znaci da vadim jos jednom vanredno i plus jos jednom vanredno da pogleda jer stize u kompjuter. Bas sam se zbunila, nisam znala za to. Inace sad su mi trombociti bili oko 200, vidim da je granica 150, dakle padaju polako. 

Vadila sam na 3,4 nedelje i ginekologu sam nosila rezultate koje sam vadila kod hematologa, nisam i kod jednih i kod ddrugih. Sto bi tako cesto vadila? Na 3,4 ned je ok, da se vidi d dimer i broj trombocita, neki drasticni pad i ti mozes da osetis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mislis da mogu osetiti pad trombocita? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veceras mi rece dr da oko prvog izvadim krv. Vadila sam 15.01. a kod hematologa idem 12.02. a kod nje 24.02. i pred oba pregleda vadim. Danas rece na 2nedelje, izvadite oko prvog februara. Pff ali posto svejedno idem tada kod nje i na UZ natempiracu da bude oba istog dana. Sledece srede cu da vadim krv, a u petak kod nje. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se nekoj od vas desavalo da krvari iz nosa? Krvarenje desni zanemarujem, to mi se desavalo i u prethodnim trudnocama kada nisam F primala. Pre nedelju dana sam imala koncice krvi u stolici, pa sam alarmirala. Desava mi se onako zapusenost nosa i po malo krvi. Ali veceras sam kao iskasljavala ali mislim da to nije iz pluca vec da se slivalo is nosa. Sad poce i glava od muke da me boli, bojim se naravno krvarenja u mozgu. Kod hematologa idem 12.02. Sta da radim? Od utorka sam.presla sa 5000 ,na 5700 i.j. Izgleda da je mnogo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,ne vezano za fraxi. Meni se nikad ne desava krvarenjr iz nos(osim kad dugo vucem zapusen nos i cesto ga praznim oa logicno i ostetim neki kapilar)a otkako sam trudna sam vec par puta sam imala malcicw krvi kad izduvam nos.  Ti svakako proveri,ali mislim da je to vise zbog trudnoce nego fraxija...Kazem ti i krvarenje desni i ovo mi se javlja tokom trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala krvarenje iz nosa i uzasno krvarenje desni...pritom u prosloj trudnoci me je jako boleo nos tj sinusi,sad samo tokom prehlade me bolelo sve oko ociju,ali krvarenja je bilo skoro celu trudnocu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage. Od jutros nema nicega . Sacekacu pa cu pitati hematologa kad budem isla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.