Dojenje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Od juče kad stisnem bradavicu,kreće prozirna tečnost.Eto,to je verovatno taj kolostrum koji se sprema za novu bebu,a i S se sviđa -_- .

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam saznala da sam trudna, nastavila sam sa dojenjem, bez obzira sto su mi govorili da prekinem. Medjuti, pocele su mucnine i jako sam slabo jela, mnogo sam bila iscrpljena da sam jedva stajala na nogama, i odbila sam bebanu evo vec tri dana. :( Jako mi je zao bilo, dusa me bolela kad sam je odbila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam saznala da sam trudna, nastavila sam sa dojenjem, bez obzira sto su mi govorili da prekinem. Medjuti, pocele su mucnine i jako sam slabo jela, mnogo sam bila iscrpljena da sam jedva stajala na nogama, i odbila sam bebanu evo vec tri dana. :( Jako mi je zao bilo, dusa me bolela kad sam je odbila.

Jel se ona buni? plače? aj na temu o odvikavanju od dojenja da nam napišeš kako si to izvela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam saznala da sam trudna, nastavila sam sa dojenjem, bez obzira sto su mi govorili da prekinem. Medjuti, pocele su mucnine i jako sam slabo jela, mnogo sam bila iscrpljena da sam jedva stajala na nogama, i odbila sam bebanu evo vec tri dana. :( Jako mi je zao bilo, dusa me bolela kad sam je odbila.

Mejja, kako je beban reagovao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo me sada i na ovoj temi.:D

 

Tangi, da li jos uvijek dojis? Nisam bas u toku.

Ja i dalje dojim, malko me bole bradavice dok ovo sisavce vuce, ali je podnosljivo. Za razliku od proslog puta, kad je bol bio suvise jak da sam morala da prekinem dojenje sa starijom cerkom, ovog puta ce to moci da traje, samo ne znam do kada.

Interesuje me na sta treba da obratim paznju dok dojim u trudnoci? Da li unosim vise nekih minerala, vitamina...da li treba da smanjom broj podoja u toku dana posto moja M sisa i po 20 puta na dan<_<i sl...

Izmenjeno od strane snowhite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snowww :) Cestitam! :wub: Ja sam unosila Prenatal vitamine, bilo mi je bolno jako da je dojim po citavu noc, ali nakon nekoliko meseci smo uspeli da svedemo na jedno i onda i prekinuli. Sve zavisi kako se ti osecas. 

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow, cestitam i srecno! 

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snowww :) Cestitam! :wub: Ja sam unosila Prenatal vitamine, bilo mi je bolno jako da je dojim po citavu noc, ali nakon nekoliko meseci smo uspeli da svedemo na jedno i onda i prekinuli. Sve zavisi kako se ti osecas. 

 Hvala!:wub:

Ja je vec 2 mjeseca ne dojim nocu, jer, kao sto negdje rekoh, ona spava sa tatom. Ali moracu nekako da smanjujem te podoje, a kako nemam pojma. Slab sam karakter sto se toga tice.-_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow meni je S puno sisala na početku trudnoće.Negdje sredinom trudnoće je mlijeko alkalnije i ona je tada sisala manje.Tada sam prestala noću da je dojim.Pred kraj trudnoće je zbog kolostruma sisala baš često.

Jutro pred porodjaj je ona sisala,ja sam se onda spakovala i porodila poslije dva sata.

Jela sam isto kao i u prvoj trudnoći.

Nastavila sam da dojim i nju i njega još neko vrijeme dok ona nije prestala sasvim.

To je naš slučaj.

Tebi želim laganu trudnoću,i da sve ide kako treba!Ako treba neki savet,tu sam. :)

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Marijachi, vasa iskustva i savjeti mi bas znace! Eto, negdje duboko u sebi bih voljela da 'okusim' i taj tandem, posto sam dojenje do beskonacnosti apsolvirala:Dto bi mi bio kao izazov za stepenik vise. No vidjecemo,

paper_moon i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me sada i na ovoj temi.:D

 

Tangi, da li jos uvijek dojis? Nisam bas u toku.

Prvo, čestitam trudnoću! Želim ti da protekne što brže i što ugodnije.

Dojim još uvek i nemam pojma do kad ću, ali je izvesno da ću morati da prekinem metodom fizičkog odvajanja od deteta na nekoliko dana jer nema šanse da postepeno skraćujem i ukidam podoje, a još manje da naglo prekinem. Pokušavala sam više puta da ukinem noćne podoje i to je bila dreka kakva se zamisliti ne može. Sad se javlja nov problem -- Banetu se pokvario san noću: loše spava, ustaje, izmišlja svašta, traži te crtani, te pahuljice, te vodu, te sok -- tačno vidiš da izvodi besne gliste. Radio je to i pre, ali sad stvarno preteruje. Jedino što mi preostaje je da mu u tim situacijama dam da sisa, jer ga to smiruje i onda iskulira i legne da spava.

Senf takođe ne dolazi u obzir.

U decembru ću najverovatnije u dva navrata biti odvojena noću od njega na po tri dana, i to moram iskoristiti da prekinem kako znam i umem. Em što nemam pojma kako bi na sveže urađenu amniocentezu delovale kontrakcije tokom dojenja, em što se jako bojim nadolaženja mleka dok budem hospitalizovana.

Na početku trudnoće, imala sam iritaciju bradavica, koja se opet sad javila. Prvo je to bilo zato što je jako vukao u periodu kad mi se mleko bilo smanjilo, a -- pretpostavljam -- i zato što je on sad veliki dečak, pa mu je i pljuvačka kiselija. Posle je ta iritacija prošla, ali se pre neki dan javila opet (nemam pojma zbog čega). Bolove mislim da nisam nikad imala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene su bradavice krvnicki bolele u trudnoci s Vasom. To je bol poput opekotine. Intenzivan, ostar. Odjednom samo pocne. Na sred ulice u setnji mi se desavalo da sebi u bradu jecim, a kukala bih iz sveg glasa.

Izmenjeno od strane andisam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, zenske:wub: I mene bradavice bole, al nije strasno. A ko za inat ovo sisavce se ne bi micalo sa mene po cijeli dan<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz

Ovako, trenutno dojim i zanima me koliki vremenski period treba da dojim 1 do 2 put na dan (sto mi je bas neki minimum) za povratak menzisa jer planiram drugu trudnocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost, nema garancije da ce bilo koje smanjenje broja podoja vratiti ciklus, kao i sto neke zene dobiju iako doje "puno radno vreme". Mozes da probas da smanjis podoje, ali nema garancija ni kada ces ni da li ces uopste dobiti. To je od zene do zene potpuno individualno.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da je to potpuno individualno i da nema pravila. Ja sam dojila sina dve godine a menstruaciju sam dobila mesec i po dana nakon porodjaja, cim su prestale lohije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, koliko ti je dijete??

Kao sto ti gore napisase, nema garancije. Meni babica rece da cu dobiti dok djetetu uvedem cvrstu hranu, a moj mali rucki kao veliki a mensa ni na vidiku.

Sa prvo dvoje djece sam i ja dobila mjesec i po nakon porodjaja, a sad evo 11.mjesec i jos nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kud žuriš :D

Šalu na stranu,meni je sa prvim detetom trebalo godinu dana da mi se vrati ciklus,i baš tad ostanem trudna..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.