Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Svekar mi je iz Pakistana, dobio je državnu stipendiju da studira u Evropi. I zapala mu Jugoslavija. I zaljubio se u Beograđanku. Od tada živi ovde.

Moj dečko je rođen u BG, zna samo srpski, nije učio očev jezik. A mi smo se upoznali slučajno. :rolleyes: Primetio je da nosim ogroooomnu knjigu, na prvoj god. faksa, koja je vezana za njegov fakultet isto, i tako smo čekajući bus krenuli da razgovaramo. I evo, 14 godina kasnije, čekamo devojčicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ali ja ne mogu da verujem kakvih sve ljudi ima.Svekrva moje drugarice koja ima sina jedinca je hiljadu puta rekla da je dobila ono sto je najvise mrzela-unuke :o Jezim se kad cujem kakvim ih sve imenima naziva.

Jejo i ja imam utisak da je mm,ne mogu reci srecniji nego nekako dugaciji u ovoj trudnoci nego u prethodne dve :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dečko je rođen u BG, zna samo srpski, nije učio očev jezik. A mi smo se upoznali slučajno. :rolleyes: Primetio je da nosim ogroooomnu knjigu, na prvoj god. faksa, koja je vezana za njegov fakultet isto, i tako smo čekajući bus krenuli da razgovaramo. I evo, 14 godina kasnije, čekamo devojčicu.

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo par saveta i od mene:

Puno mrezastih ulozaka,mrezaste gacice OBAVEZNO,zivot su mi spasle!

I kod carskog su isto pozeljne,meni nisu lepili gazu kad su me previjali nego mrezaste gacice povucem preko,samo pazim da mi gaza ne ispadne kad piskim i to je to,verujte od silnih previjanja bolece vas koza od onih leukoplasta cime lepe gaze...rana mi je zarasla i sestog dana su mi skinuli konce i pustili kuci,o obicno se ostaje sedam do osam dana...

Ah,da i pojas je savrsen,meni je dosta pomogao,evo i sad ga nosim,stomak mi splasnuo od njega,skoro ga i nemam,a nema pritiska na ranu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo par saveta i od mene:

Puno mrezastih ulozaka,mrezaste gacice OBAVEZNO,zivot su mi spasle!

I kod carskog su isto pozeljne,meni nisu lepili gazu kad su me previjali nego mrezaste gacice povucem preko,samo pazim da mi gaza ne ispadne kad piskim i to je to,verujte od silnih previjanja bolece vas koza od onih leukoplasta cime lepe gaze...rana mi je zarasla i sestog dana su mi skinuli konce i pustili kuci,o obicno se ostaje sedam do osam dana...

Ah,da i pojas je savrsen,meni je dosta pomogao,evo i sad ga nosim,stomak mi splasnuo od njega,skoro ga i nemam,a nema pritiska na ranu...

Ja danas idem da skidam konce :rolleyes: . Koji pojas imas ? Kada si pocela da ga nosis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac,javi nam kako je tvoja curica danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ali ja ne mogu da verujem kakvih sve ljudi ima.Svekrva moje drugarice koja ima sina jedinca je hiljadu puta rekla da je dobila ono sto je najvise mrzela-unuke :o Jezim se kad cujem kakvim ih sve imenima naziva.

Jejo i ja imam utisak da je mm,ne mogu reci srecniji nego nekako dugaciji u ovoj trudnoci nego u prethodne dve :rolleyes:

I mm je isto drugaciji, nekad se ponasa kao da nam je prvo dete. Cini mi se da je bio opusteniji ranije. Samo neka nastavi tako :)

A ova svekrva od tvoje drugarice me podseca na bivsu svekrvu moje sestre :D Koja je 'ladno rekla da joj ne dovode decu dok su mala. Ona ne voli decu, a pogotovo ne malu :blink: Deca imaju 4.5 i 2.5 god a ona ih je videla samo 2 puta.. :/ Ima ih raznih...

Moji svekar i svekrva crkavaju za mojom decom. Sveki mi , doduse nije cestitala sto sam zatrudnela treci put, ali je vec unuku kupila odelce i stalno prica kako jedva ceka da se rodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm je isto drugaciji, nekad se ponasa kao da nam je prvo dete. Cini mi se da je bio opusteniji ranije. Samo neka nastavi tako :)

A ova svekrva od tvoje drugarice me podseca na bivsu svekrvu moje sestre :D Koja je 'ladno rekla da joj ne dovode decu dok su mala. Ona ne voli decu, a pogotovo ne malu :blink: Deca imaju 4.5 i 2.5 god a ona ih je videla samo 2 puta.. :/ Ima ih raznih...

Moji svekar i svekrva crkavaju za mojom decom. Sveki mi , doduse nije cestitala sto sam zatrudnela treci put, ali je vec unuku kupila odelce i stalno prica kako jedva ceka da se rodi.

Budi sigurna da joj je drago zbog bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao stomacici :rolleyes:

Spavali smo do 9, juce bili malo na beer festu, imam utisak da sam bila jedina trudnica tamo :lol:

Al nisam dugo izdrzala, cim je krenula veca guzva, pobegosmo.

Juce bila kod dr, i zavrsila sve, kaze mi sad sam mirna mesec dana. Sledeci put kad dodjem, bicu vec 36-ta nedelja, ne znam kad misli da radim prvi ctg.

Jel se u 36-oj radi prvi ctg ili ranije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene...

Marija_pg mnogo mi je drago sto se stanje kod vas popravlja,izdrzace tvoja bebica dok ne stignu ti rezultati i videces da ce sve biti dobro....

Ja nemam sta da kazem,sad nam sve pricaju isto,umorna sam vise od njihovih smrknutih glasova preko telefona,ubijaju me u pojam strasno.

I dalje je u inkubatoru,ostaje na neonatologiji-intezivna nega dok se ne stabilizuje stanje posto smatraju da posto je jos u inkubatoru pod kiseonikom i dalje zivotno ugrozena...

Danas su je merili,kilaza je 3020 grama,sto znaci da je za dve nedelje smrsala skoro 300 grama,ali mi rekli da je normalno da izgubi i do 20% telesne tezine zbog stanja u kakvom je...

Jos uvek nije zaplakala...

I ne mozemo da je vidimo jer su posete zabranjene...

Mnogo se brinem,ne mogu vise,uzasno mi nedostaje....mm me stalno grli,lezimo zajedno,a on kaze:Nemoj da si takva,ja verujem da ce nasa beba da se oporavi,videces da hoce,mozda ti ne verujes,ali ja verujem...

Verujem i ja ali mi je mnogo tesko,nista ne registrujem,mozak je poceo da me boli ako mi verujete...

MM je danas bio na lekarskom pregledu i smrsao je 5-10 kila za ove dve nedelje od stresa i brige,ali on to okrece na salu tipa:Kad dodje beba mi ce zajedno da se gojimo!

Ja nemam snage ni za sta,slabo jedem,samo se molim,naprezem mozak do krajnjih granica jer drugacije ne mogu sta da radim...

draga, u mislima sam sa vama i nadam se da će Una biti dobro. Mora da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mi po ceo dan spavamo.Ja sam se bas ulenjila,Otkako je dr rekla da je beba jako nisko i da vise leskarim nego sto setam ili radim nesto,sve drugi zavrsavaju umesto mene,a ja samo lencarim.A posto mi stomak nije uopste veliki,kako je dr rekla jer je posteljica na zadnjem zidu materice pa mi verovatno nece biti preveliki ni kad krenem na porodjaj,spavam bez ikakvih problema,i preko dana uvek dremnem,a ranije to nikad nisam radila.

Ali zato sve cesce imam problema sa gorusicom,i ne znam kako da je ublazim,i svaki drugi-treci dan imam histericne napade besa i placa zbog svakakvih sitnica,neku noc sam toliko plakala da sam sva otekla u licu.Jel moze taj stres da naskodi bebi,jeste da nije svakodnevni al se ipak brinem i ne mogu da se iskontrolisem,zivcira me svaka glupst???

Bravo za ime.....:* I ja se zovem Jovana :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

D o b r o j u t r o !!!

Juce mi bili da kupujemo stvari za bebicu i popi*dela sam!Ovde pola stvari nema ili ako ima-jos jedna ostala!Lanolin u apoteci nema,kazu,ne znaju i da se to proizvodi vise,gledaju me ko s marsa da sam pala :blink: ovako.Kazete nepromocivi carsavi za krevet imas u svakoj apoteci-oni opet :blink: ,trazim staklenu flasicu-imamo samo plasticne,trazim lanac za varalicu,ono ima 2 sto mi se ne svidjaju a secam ih se od maja prosle godine kada sam kupovala sestricini :blink: Nosiljka,jedna za decake,jedna za devojcice,samo 2(?!),dunjicu nisam uzela,nije mi se svideo dezen a i vise volim na rajsferslus nego ovu na kopcanje.Ali dobro,nasla sam pelene,posteljinu,garderobicu,narucila sam baldahin i tako.Volim da kupim sve i sad,nisam tip koji moze da ceka isporuku sa neta npr.

Inace,noc mi je bila besana,u 2 sam ustala da citam Spoka (za negu beba) jer nisam mogla da zaspim,mastala sam o mojoj maloj ljubavi :wub::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako smo se dogovorili oko imena suprug i ja jos pre nego da saznamo pol,nasi se Hvala Bogu nista ne masaju,bitno im je da je beba ziva i zdrava a ime kako mi odlucimo.

Meni se dopada ona ideja da se uvedu kazne za sve one sto nerviraju trudnice a sve te pare da se uplacuju na racun trudnice.

Ja sam zadnjih mesec-dva bas jako razdrazljiva i sitnica me iznervira,a onda dobijem napad placa koji ne mogu da kontrolisem.Cak i moj muz ume ponekad da pretera pa i zbog njega moram da se nerviram.

Verujem da mu nije lako sa mnom kad sam tako osetljiva al sta da mu radim,to je jace od mene.

Juce sam procitala u jednoj knjizi o trudnoci da beba u stomaku mora da se mrdne bar 10 puta za sat vremena,moja malecka se nekad ne javi i po par sati.Bas me to zacudilo,rekla bih da to nimalo nije tacno,sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako smo se dogovorili oko imena suprug i ja jos pre nego da saznamo pol,nasi se Hvala Bogu nista ne masaju,bitno im je da je beba ziva i zdrava a ime kako mi odlucimo.

Meni se dopada ona ideja da se uvedu kazne za sve one sto nerviraju trudnice a sve te pare da se uplacuju na racun trudnice.

Ja sam zadnjih mesec-dva bas jako razdrazljiva i sitnica me iznervira,a onda dobijem napad placa koji ne mogu da kontrolisem.Cak i moj muz ume ponekad da pretera pa i zbog njega moram da se nerviram.

Verujem da mu nije lako sa mnom kad sam tako osetljiva al sta da mu radim,to je jace od mene.

Juce sam procitala u jednoj knjizi o trudnoci da beba u stomaku mora da se mrdne bar 10 puta za sat vremena,moja malecka se nekad ne javi i po par sati.Bas me to zacudilo,rekla bih da to nimalo nije tacno,sta vi mislite?

Bitno je da ti osjecas bebu.Nije tacno da mora stalno da se mrdne,jer ima period kada beba spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i mislila ali svasta procitam i po novinama i na netu pa se prepadnem da nesto nije kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lajla jel si bolje?Kako je mala lepotica? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i mislila ali svasta procitam i po novinama i na netu pa se prepadnem da nesto nije kako treba.

ma ne treba svašta ni čitati,jer pola toga što piše su sigurno napisali nestručni ljudi.

Samo nas to može još više opteretiti bez potrebe. Uživaj sa svojom bebicom. I ja sam u 29.oj sedmici kao i ti.

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro stomacici

uf al sam se komirala od spavanja nocas, ne pamtim kad sam poslednji put ovako lepo spavala... ustala u toku noci samo jednom :rolleyes: za nepoverovati

ni moj bebac se ne mrda non stop.. ponekad prodje i po nekoliko sati dok ga ne osetim

meni su isto rekli da se prvi ctg radi u 36 nedelji, tj. cim udjes u deveti mesec.. ja evo bas idem sutra da zakazem prvi ctg pregled.

inace i meni se islo juce na bir fest :D, htela sam najvise zbog onog benda viva vox, al na kraju ipak nismo otisli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika dobrodoslica i tebi!!

Evo puni nam se opet spisak!!

Da li znas da li nosis decaka ili devojcicu iil je mali misic jos uvek stidljiv i krije se?

Dobro jutro drage, zacudo ja dosad spavala, nesecam se kad sam se poslednji put probudila tako kasno,.

Hvala na dobrodoslici! Mali misic je deckonja tako da smo u plavom timu :)

Jesmo i mi na spisku za 10. 11.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro stomacici

uf al sam se komirala od spavanja nocas, ne pamtim kad sam poslednji put ovako lepo spavala... ustala u toku noci samo jednom :rolleyes: za nepoverovati

ni moj bebac se ne mrda non stop.. ponekad prodje i po nekoliko sati dok ga ne osetim

meni su isto rekli da se prvi ctg radi u 36 nedelji, tj. cim udjes u deveti mesec.. ja evo bas idem sutra da zakazem prvi ctg pregled.

inace i meni se islo juce na bir fest :D, htela sam najvise zbog onog benda viva vox, al na kraju ipak nismo otisli

Koliko traje taj pregled i kako se izvodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici! Mali misic je deckonja tako da smo u plavom timu :)

Jesmo i mi na spisku za 10. 11.?

Dobrodošla...

Kako ce se zvati malisan?

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko traje taj pregled i kako se izvodi?
ja jos uvek nisam bila na ctg-u, evo sad ovih dana krecem i s tim pregledima, tek trebam da zakazem prvi.. al koliko cujem, pregled traje nekih 15-ak minuta, valjda ti prikljuce samo neki aparat na stomak koji meri srcane tonove bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od naaas.. ja spavala do pola 10, ustajala samo jednom, sto cookie rece za nepoverovati :lol:

Mogu vam reci da osecam da me blago zateze stomak i umorim se i ako setam 5 min.. i ja sam postala nervoznija, sve mi smeta...

Neko spomenu da se beba mrdne 10 puta za sat vremena, bogme moja se za sat vremena mrdne 100 puta :lol: juce je bas bio aktivan, rebra me jos uvek bole :lol:

LJUBAC ZA SVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako smo se dogovorili oko imena suprug i ja jos pre nego da saznamo pol,nasi se Hvala Bogu nista ne masaju,bitno im je da je beba ziva i zdrava a ime kako mi odlucimo.

Meni se dopada ona ideja da se uvedu kazne za sve one sto nerviraju trudnice a sve te pare da se uplacuju na racun trudnice.

Ja sam zadnjih mesec-dva bas jako razdrazljiva i sitnica me iznervira,a onda dobijem napad placa koji ne mogu da kontrolisem.Cak i moj muz ume ponekad da pretera pa i zbog njega moram da se nerviram.

Verujem da mu nije lako sa mnom kad sam tako osetljiva al sta da mu radim,to je jace od mene.

Juce sam procitala u jednoj knjizi o trudnoci da beba u stomaku mora da se mrdne bar 10 puta za sat vremena,moja malecka se nekad ne javi i po par sati.Bas me to zacudilo,rekla bih da to nimalo nije tacno,sta vi mislite?

Dobra ti je ova ideja :)

Sto se mrdanja tice, mozda se i mrdne ali blaze pa ne osetis svaki pokret, pogotovo ako si zauzeta necim. Ne mozes ceo dan da lezis i koncentrises se na pokrete..

A i ma periode kad spava, naravno :)

dobro jutro stomacici

uf al sam se komirala od spavanja nocas, ne pamtim kad sam poslednji put ovako lepo spavala... ustala u toku noci samo jednom :rolleyes: za nepoverovati

ni moj bebac se ne mrda non stop.. ponekad prodje i po nekoliko sati dok ga ne osetim

meni su isto rekli da se prvi ctg radi u 36 nedelji, tj. cim udjes u deveti mesec.. ja evo bas idem sutra da zakazem prvi ctg pregled.

inace i meni se islo juce na bir fest :D, htela sam najvise zbog onog benda viva vox, al na kraju ipak nismo otisli

E pa tad ste jos i mogli, nije bilo uopste guzve..tek oko 22 su nagrnuli ljudi masovno da dolaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ja jos uvek nisam bila na ctg-u, evo sad ovih dana krecem i s tim pregledima, tek trebam da zakazem prvi.. al koliko cujem, pregled traje nekih 15-ak minuta, valjda ti prikljuce samo neki aparat na stomak koji meri srcane tonove bebe.

Mislim da je neprocjenjivo čuti otkucaje bebinog srca.

Izmenjeno od strane danS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.