Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Bullet ali sta ako on bude radio dilataciju bez prethodnog upozorenja jer naravno da ne bi pristala na to ali kazem ti neko je ovdje na forumu pisao bas o tome kako doktori upravo to rade nenajavljeno...

Pre nego što te pregleda razgovarajte. Ako ti je lakše, povedi muža kao podršku. Lepo mu kaži da ti ne radi dileteciju, i da se plašiš da ti ne uradi nešto za šta mu nisi dozvolila!! Malo budi stroga, ako možeš.

Pa kad pristane, onda sedi na pregled. Nije on bog, samo je lekar! I tek si ušla u deveti, ako je sve ok, treba da ti pomogne da izguraš do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nego što te pregleda razgovarajte. Ako ti je lakše, povedi muža kao podršku. Lepo mu kaži da ti ne radi dileteciju, i da se plašiš da ti ne uradi nešto za šta mu nisi dozvolila!! Malo budi stroga, ako možeš.

Pa kad pristane, onda sedi na pregled. Nije on bog, samo je lekar! I tek si ušla u deveti, ako je sve ok, treba da ti pomogne da izguraš do kraja.

Upravo tako draga Milim! Znaci muza za ruku i oboje popricajte sa njim! Bez tvog znanja on ne sme apsolutno nista da ti radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje cesto citam sta pisete i moram priznati da mi sve ovo pomalo nedostaje :) Kazu da je neprocenjiv osecaj kada ugledas svog andjela,kad ti ga daju u ruke,kada onim malenim okicama pokusava da pronadje tvoj pogled i jeste verujte mi,to se nezaboravlja.Ali uhvatim sebe ponekad da mi fali stomacic,da mi neko lupka iz njega,lepo je znati da ti nesto raste pod srcem.Tu je bila sigurna i zasticena od svega.Zato uzivajte u svakom danu svoje trudnoce,mazite stomake,pricajte bebi...ne obazirite se na svakakve primitivne komentare.Meni je po mens.danas bio termin :) a ja se vec 12 dana druzim sa mojom srecicom :) Svakoj od vas bi pozelela ovakvu bebu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Red, čestitam!!

Drage, imam utisak da je mnogim našim ljudima veoma dosadno u sopstvenim životima, pa stignu da se bave time kojeg je pola VAŠE dete, kojim redom šta treba da ide i kako se neke stvari rade. Svako ima svoje mišljenje i svoja priželjkivanja, to mi je jasno i normalno - ali koliko ko daje sebi za pravo da izgovori, e to je druga priča i mislim da to zavisi od vaspitnog, kulturološkog i intelektualnog nivoa čoveka. Ponekad ima svrhe staviti do znanja da vam nametljive izjave smetaju, ali češće je to samo gubljenje živaca i energije, jer čoveku koji nema granicu u tome za šta se pita a za šta ne ne možete objasniti da treba da postavi tu granicu. Ko nije naučio - verovatno nikad i neće. Zato, bez nerviranja ;) Pripišite to dosadi, predrasudama i pogrešnim uverenjima (da ne kažem gluposti) i terajte dalje.

Pošto sutra idem na CTG u Višegradsku, volela bih da se tom prilikom raspitam i za mogućnost primanja epidurala na porođaju, pa bi mi značilo da me posavetujete kako to da uradim. Evo šta je moj slučaj: trudnoću sam vodila u DZ Karaburma do ulaska u 9ti mesec, a onda dobila upute za CTG i porođaj u Višegradskoj. Prošle nedelje sam otišla na prvi CTG i zakazano mi je za sutra i sledeću sredu (a onda će, valjda, porođaj). Dakle, ja tamo u Višegradskoj nemam svog lekara i ne znam kome da se obratim sa pitanjima oko epidurala. Morala bih s nekim da porazgovaram, jer imam duplu skoliozu kičme, od čega je jedno zakrivljenje veoma nisko, kod karlice, pa se bojim da uopšte i ne mogu da primim epidural. Jasno mi je da anesteziolog preko analiza krvi vidi da li mogu pod anesteziju ili ne, ali ovaj moj problem je fizičke, da ne kažem mehaničke prirode i mislim da bi pre neki ortoped mogao da da validno mišljenje....

Šta mislite, da li anesteziolog hoće da mi pogleda i kičmu (naravno, ne smem se sad snimati, ali ne znam može li to ultrazvukom, ili onako "na oko")? Ili će da bude "plati pa se klati" - mi ti damo epidural, a tebi ako će da radi, radiće, a ako neće, ti se slikaj.

Da li se možda i konsultacije kod anesteziologa naplaćuju, da znam da ponesem novac?

Svesna sam da ima i posebna tema baš o epiduralu u Višegradskoj, postaviću pitanja i tamo. Ali tamo su pisale i devojke koje su se porađale sad već pre nekoliko godina, pa su iskustva toliko različita da ne mogu ništa da pohvatam, a i tema nije čitana koliko ova. Nadam se da nije problem što sam i ovde pitala.

Ako ništa, suta ću videti na licu mesta.... jedino ne volim ovakve situacije kad osećam da nisam tipičan slučaj a tamo nekoga će biti baš briga za to jer nemam vezu ili je gužva ili štagod da bude razlog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne verujem da postoje takvi doktori i da bi odradio dilataciju namerno toliko rano...cak i da odradi grublji pregled, priroda je podesila da to ne moze tek tako da se krene...ja i dalje verujem da i oni imaju savesti i da ne bi bas tako nesto uradili...evo ja sam juce isla kod doktora na pregled a on je danas dezuran...mislila sam da ce nekako namestiti da me porodi danas a termin mi je u sledeci utorak, bebac zreo...i rekao je da je sve u redu, grlic i dalje nije razmeksao koliko treba, bebac uzivka jos u stomaku, svi protoci odlicni i da se vidimo u petak na ctgu, a u pon na pregledu osim ako ne krene ranije...ja u super stanju i sto bi bilo sta pozurivao...

Marija pg jako lep post i zelim da ih imamo jos vise takvih od tebe:) i od majibebac takodje:))))

Ja se osecam kao georgina...prvo frka panika tablete da mali ne izadje napolje, a sad mu se osladilo...

A sto se tice okoline i nerviranja nas trudnica, to je katastrofa...pa mozete li samo da zamislite kroz sta mi prolazimo jer smo odlucili da nam se dete zove Istok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene...

Marija_pg mnogo mi je drago sto se stanje kod vas popravlja,izdrzace tvoja bebica dok ne stignu ti rezultati i videces da ce sve biti dobro....

Ja nemam sta da kazem,sad nam sve pricaju isto,umorna sam vise od njihovih smrknutih glasova preko telefona,ubijaju me u pojam strasno.

I dalje je u inkubatoru,ostaje na neonatologiji-intezivna nega dok se ne stabilizuje stanje posto smatraju da posto je jos u inkubatoru pod kiseonikom i dalje zivotno ugrozena...

Danas su je merili,kilaza je 3020 grama,sto znaci da je za dve nedelje smrsala skoro 300 grama,ali mi rekli da je normalno da izgubi i do 20% telesne tezine zbog stanja u kakvom je...

Jos uvek nije zaplakala...

I ne mozemo da je vidimo jer su posete zabranjene...

Mnogo se brinem,ne mogu vise,uzasno mi nedostaje....mm me stalno grli,lezimo zajedno,a on kaze:Nemoj da si takva,ja verujem da ce nasa beba da se oporavi,videces da hoce,mozda ti ne verujes,ali ja verujem...

Verujem i ja ali mi je mnogo tesko,nista ne registrujem,mozak je poceo da me boli ako mi verujete...

MM je danas bio na lekarskom pregledu i smrsao je 5-10 kila za ove dve nedelje od stresa i brige,ali on to okrece na salu tipa:Kad dodje beba mi ce zajedno da se gojimo!

Ja nemam snage ni za sta,slabo jedem,samo se molim,naprezem mozak do krajnjih granica jer drugacije ne mogu sta da radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene...

Marija_pg mnogo mi je drago sto se stanje kod vas popravlja,izdrzace tvoja bebica dok ne stignu ti rezultati i videces da ce sve biti dobro....

Ja nemam sta da kazem,sad nam sve pricaju isto,umorna sam vise od njihovih smrknutih glasova preko telefona,ubijaju me u pojam strasno.

I dalje je u inkubatoru,ostaje na neonatologiji-intezivna nega dok se ne stabilizuje stanje posto smatraju da posto je jos u inkubatoru pod kiseonikom i dalje zivotno ugrozena...

Danas su je merili,kilaza je 3020 grama,sto znaci da je za dve nedelje smrsala skoro 300 grama,ali mi rekli da je normalno da izgubi i do 20% telesne tezine zbog stanja u kakvom je...

Jos uvek nije zaplakala...

I ne mozemo da je vidimo jer su posete zabranjene...

Mnogo se brinem,ne mogu vise,uzasno mi nedostaje....mm me stalno grli,lezimo zajedno,a on kaze:Nemoj da si takva,ja verujem da ce nasa beba da se oporavi,videces da hoce,mozda ti ne verujes,ali ja verujem...

Verujem i ja ali mi je mnogo tesko,nista ne registrujem,mozak je poceo da me boli ako mi verujete...

MM je danas bio na lekarskom pregledu i smrsao je 5-10 kila za ove dve nedelje od stresa i brige,ali on to okrece na salu tipa:Kad dodje beba mi ce zajedno da se gojimo!

Ja nemam snage ni za sta,slabo jedem,samo se molim,naprezem mozak do krajnjih granica jer drugacije ne mogu sta da radim...

Draga ja te molim da imas jos vise vere i snage jer je to tvojoj devojcici potrebno! moras da skupis snage i da mislis samo pozitivno! jeste tesko, ali samo pozitivno misli i veruj! a moras i da jedes jer ce ti trebati snage da se mazis i igras sa svojom malenom! ljubim te i molim jos jednom da jos vise verujes u napredak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne verujem da postoje takvi doktori i da bi odradio dilataciju namerno toliko rano...cak i da odradi grublji pregled, priroda je podesila da to ne moze tek tako da se krene...ja i dalje verujem da i oni imaju savesti i da ne bi bas tako nesto uradili...evo ja sam juce isla kod doktora na pregled a on je danas dezuran...mislila sam da ce nekako namestiti da me porodi danas a termin mi je u sledeci utorak, bebac zreo...i rekao je da je sve u redu, grlic i dalje nije razmeksao koliko treba, bebac uzivka jos u stomaku, svi protoci odlicni i da se vidimo u petak na ctgu, a u pon na pregledu osim ako ne krene ranije...ja u super stanju i sto bi bilo sta pozurivao...

Marija pg jako lep post i zelim da ih imamo jos vise takvih od tebe:) i od majibebac takodje:))))

Ja se osecam kao georgina...prvo frka panika tablete da mali ne izadje napolje, a sad mu se osladilo...

A sto se tice okoline i nerviranja nas trudnica, to je katastrofa...pa mozete li samo da zamislite kroz sta mi prolazimo jer smo odlucili da nam se dete zove Istok...

Jeste Istok malo neobicno ime ali ako se vama svidja i ako ste vi tako odlucili pa molim lepo, kome se ne svidja neka radja i nek daje imena kako hoce.. meni je sveki punila glavu da mi se bebac zove konstantin (po njenom dedi) rekoh joj draga jos uvek mozes pa izvoli rodi i daj mu koje god ime oces..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste mamice :*

Danas sam u frontu provela ceo dan :( Ali su mi uradili UZ i rekli da je kolicina plodove vode dobra , da su pijeloni na bubrezima i dalje blago prosireni, ali da stoje na tome, prosirenje ne raste, a sto se srca tice, vise nema hiperehogenog fokusa u levoj komori. Tako da sam ja danas srecna, jer sam se ranije opterecivala svim tim. Radila sam i CTG , kontrakcija ima, ali su slabe i neravnomerne.. Mogu da se opustim jos neko vreme :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

29.oktobar je nekome rođendan, nekome godišnjica braka,a meni predviđeni termin za porođaj.

Hvala vam jer ste mi poželjeli dobrodošlicu.

Kad vec pricamo o polu,znam jednog čovjeka koji nije htio otići u porodiliste da vidi svoje prvo dijete samo iz tog razloga jer je zensko dijete. Ženu bilo sramota kada ju je doktor pitao zašto muz ne dolazi da ih vidi. Takvi ljudi su dno ovog društva. Kao da pol djeteta zavisi od nas žena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

29.oktobar je nekome rođendan, nekome godišnjica braka,a meni predviđeni termin za porođaj.

Hvala vam jer ste mi poželjeli dobrodošlicu.

Kad vec pricamo o polu,znam jednog čovjeka koji nije htio otići u porodiliste da vidi svoje prvo dijete samo iz tog razloga jer je zensko dijete. Ženu bilo sramota kada ju je doktor pitao zašto muz ne dolazi da ih vidi. Takvi ljudi su dno ovog društva. Kao da pol djeteta zavisi od nas žena.

Znam i ja za slicne slucajeve, to je strasno! Moram samo reci, da mi se cini da je moj muz bio srecniji kad smo dobili cerku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pasuljcice, ja nikako da shvatim odakle ljudima pravo da se mesaju, komentarisu, osudjuju ili bilo sta, na racun tudjeg deteta i njegovog imena... To me uzasno nervira, pa svako je imao svoje dete i priliku da da ime, sto se mesa u tudj izbor??? :angry:

Meni je bitno da se mm i ja slozimo oko toga, a sta ce misliti njegova ili moja mama, cica i mica, bas me briga :P .

majibebac, sve bebe po malo izgube na kilazi u porodilistu, to nemoj da te brine... Ljubim vas i grlim, i zelim da sto pre cujes plac male princeze.

Malo pre sam bila u setnji i par njih koje smo sreli su mi rekli "a, neces ti jos dugo" :blink: . Jako sam se iznervirala, pa ja sam tek u 34 nedelji :huh: . I tako se ja sad nerviram, i mislim sta ako... :huh::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanchika, vidim da si tu, a ja imam pitanje za tebe :)

Da li i ja da spremim mrezaste uloske ili obicne, s obzirom da cu na cr, tj. da necu imati ranu dole? I mrezaste ili obicne gacice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny ,to neces ti jos dugo pricaju ljudi koji ne znaju sta da kazu. Odjednom su svi doktori :D

I meni to pricaju otprilike isto od 34 nedelje, te spustio ti se stomak te promenila si se u licu, bas se vidi da ce uskoro. Kako da ne :)

Pasuljice, nemoj uopste da te pogadja sta okolina misli. Nebitni su :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam i ja za slicne slucajeve, to je strasno! Moram samo reci, da mi se cini da je moj muz bio srecniji kad smo dobili cerku :)

I ja ocekujem curicu i muz mi je rekao da je presretan jer je curica u pitanju. To mi puno znači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey,

Mislim da se konsultacije sa anesteziologom ne plaćaju, ne znam na žalost mnogo o skoliozi, ali za neka oboljenja kičme ne daju epidural, kao ni kad je pritisak jako nizak. :unsure: Javi kako si prošla.

Pasuljice,

mi nismo venčani, dečko mi ima strano prezime, otac mu je azijat, majka naša. Moja majka me pitala 'oće dete da nastavi našu lozu, i da ima srpsko prezime. Ja sam samo rekla: "Neće!"

A za ime ne smeju ni da pitaju. Samo sam im rekla da će biti internacionalno, ako se moja ćerka zaljubi u stranca, da može da joj izgovori ime :P Odahnuli su kad su čuli da "inernacionalno" znači: Alisa, Marta, Lidija, Selena, Simona, Gala...Ana.

Istok je prelepo ime. Vrlo pozitivno i lepo znčenje. I nije često.

Majibebac,

Sve, baš sve bebe gube na težini kad izađu iz bolnice, ne znam baš da li toliko. Evo mojoj drugarici dete izgubilo 200g. Nema komplikacija. Ljubim te.

Moja beba je prvo unuče u celoj familiji. Svekrva mi nije doživela da sazna pol, a pošto je rodila dečake, priželjkivala je da ja rodim devojčicu. I želja joj se ispunila, bila je strava žena. Ostali su srećni da ćemo imati uopšte dete, posle 14 god. zabavljanja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanchika, vidim da si tu, a ja imam pitanje za tebe :)

Da li i ja da spremim mrezaste uloske ili obicne, s obzirom da cu na cr, tj. da necu imati ranu dole? I mrezaste ili obicne gacice?

Mrežaste gaće i mrežaste uloške, najpraktičniji će ti biti,veruj mi. Kad dođeš kući,ti koristi koje god,ali ja sam ih nosila i kući. Nisam odmah imala tako duboke pamučne gaćice pa sam nosila mrežaste. Sad već nosim one što sam nosila i pre :)

Ponesi dosta uložaka :) a gaćice možeš i da pereš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrežaste gaće i mrežaste uloške, najpraktičniji će ti biti,veruj mi. Kad dođeš kući,ti koristi koje god,ali ja sam ih nosila i kući. Nisam odmah imala tako duboke pamučne gaćice pa sam nosila mrežaste. Sad već nosim one što sam nosila i pre :)

Ponesi dosta uložaka :) a gaćice možeš i da pereš...

Hvala puno, znaci mi tvoj savet :) . I ja sam razmisljala da ce mi gacice biti tacno preko reza i da je sigurno prakticnije da nosim mrezaste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu, Marina, nadam se da će biti predusretljivi za toliko da me saslušaju i pošteno kažu da li može ili ne može epidural, kako bih znala na šta mogu da računam, koje su mi opcije i za šta psihički da se pripremam :lol: Taman da posle mogu da prenesem informacije i ovde na forumu, danas je skolioza nešto češća pojava pa može biti još nekome od pomoći.

Takođe me jako interesuje i koja je "politika" Višegradske - da li su iskreni i kažu ako ne može anestezija, ili idu na to da uzmu pare. Možda i tako uspem da vidim kakav me generalno očekuje odnos doktora tamo za porođaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, znaci mi tvoj savet :) . I ja sam razmisljala da ce mi gacice biti tacno preko reza i da je sigurno prakticnije da nosim mrezaste.

Biće ti rez ispod ruba plitkih gaćica,ali nekako je osećaj drugačiji zbog stomaka. Meni je bilo bolje da ga nekako obhvati :lol: Niko tebe neće gledati dole,samo ti gledaju ranu i to previjaju. Mrežaste gaće oblačiš kad ustaneš 1.put. Meni su rekle cimerke da ne smeju mr.gaćice,ali su nam sestre rekle da ih obučemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina cura fina...smem li da pitam odakle je tacno iz Azije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U poslednje vrijeme me jako bole prepone. Pijem kalcijm i magnezij. Tesko mogu hodati,podići nogu. Imate li slicna iskustva? 29.sam sedmica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina cura fina...smem li da pitam odakle je tacno iz Azije?

I mene to interesuje. Kako je krenula ta ljubav?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece devojke!

Pasuljcice meni se bas svidja ime tvog malisana a kome se ne svidja sto neko rece nek radja i daje imena kako hoce.

Milim draga nemoj da se sekiras unapred,ne verujem da ce ti dilatirati grlic a nisi ni punih 36 nedelja.Pregledace te vaginalno da vidi kakavo je stanje grlica jer si na pragu devetog meseca.

Marince i ja zelim da procitam mini love story :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.