Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zvao je mm i radi sad druga doktorka i rekla da to nije trebao niko da kaze jer se analize i testovi nisu radili i da ne bi trebalo jos,tako da niko ne moze da nam kaze bilo sta sto se tice ostecenja mozga jer beba jos uvek nije toliko stabilna da bi se radila ta ispitivanja...

Sta da kazem,samo se molim da bude dobro i onako kako me moji tese da ce biti...

I ja mislim na Mariju_pg,znam koji pakao prezivljava,samo se nadam da ima bolje vesti pa se zato ne javlja...

Nemam reči za ponašanje lekara! Zar im je teško da budu osećajna bića, da lepo objasne i pruže neku reč utehe??? Kao da ti nije dovoljna muka što prolaziš kroz sve ovo :( Malo njih zaslužuje diplomu koju imaju, jako malo!

Budi jaka i drži se svog muža, vas dvoje sad morate biti kao jedno!

Marija i ja se kao i ostale nadam da kod vas stvari idu na bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja dosla kuci danas oko 15 h sve je ok rana me malo bolucka alnista stasno sve u svemu bilo je brzo u 5 mi je pukao vodenjak u 7 i 50 se rodio mmoj malisa ne plasite se i samo hrabro :rolleyes:

Ti si sve bas ekspresno odradila. Uzivajte :)

Zvao je mm i radi sad druga doktorka i rekla da to nije trebao niko da kaze jer se analize i testovi nisu radili i da ne bi trebalo jos,tako da niko ne moze da nam kaze bilo sta sto se tice ostecenja mozga jer beba jos uvek nije toliko stabilna da bi se radila ta ispitivanja...

Sta da kazem,samo se molim da bude dobro i onako kako me moji tese da ce biti...

I ja mislim na Mariju_pg,znam koji pakao prezivljava,samo se nadam da ima bolje vesti pa se zato ne javlja...

Mislim na vas stalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javnem, krenule su mi kontrakcije danas oko 13h i do sada ih je bila čitava hrpa...spustile su se bile na 8 min i sad se opet povećao razmak... sluzni čep je polako krenuo... čekam dalji razvoj događaja... možda se desi nešto u toku noći,a možda ovako nastavi do sutra...

Čujemo se... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javnem, krenule su mi kontrakcije danas oko 13h i do sada ih je bila čitava hrpa...spustile su se bile na 8 min i sad se opet povećao razmak... sluzni čep je polako krenuo... čekam dalji razvoj događaja... možda se desi nešto u toku noći,a možda ovako nastavi do sutra...

Čujemo se... :)

Draga zelim ti najlaksi porodjaj na svetu i da sve bude uredu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene.HVALA PUNO SVIMA NA CESTITKAMA!!!

Imala sam fin porodjaj ali zato sada muku mucim sa ranom od epiziotomije. Boli ko ludo. Evo celu noc ne spavam, samo placem placem placem. Jos 3 put bih se porodila samo da ne trpim ove bolove. Ne znam kako me je usila dr ali ubija me ovo... Jel imao jos neko slican problem??

Inace B.mama CESTITAM BEBICU! !!!!!

Majibebac DRZI SE. Verujem da ce sve biti u redu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja dosla kuci danas oko 15 h sve je ok rana me malo bolucka alnista stasno sve u svemu bilo je brzo u 5 mi je pukao vodenjak u 7 i 50 se rodio mmoj malisa ne plasite se i samo hrabro :rolleyes:

Svaka cast B. mama! Ti si odradila bas dobar posao!

Samo da se javnem, krenule su mi kontrakcije danas oko 13h i do sada ih je bila čitava hrpa...spustile su se bile na 8 min i sad se opet povećao razmak... sluzni čep je polako krenuo... čekam dalji razvoj događaja... možda se desi nešto u toku noći,a možda ovako nastavi do sutra...

Čujemo se... :)

Mislicemo na tebe, javi se obavezno kad stignes! Sve najbolje, da brzo i lako prodjes na porodjaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvao je mm i radi sad druga doktorka i rekla da to nije trebao niko da kaze jer se analize i testovi nisu radili i da ne bi trebalo jos,tako da niko ne moze da nam kaze bilo sta sto se tice ostecenja mozga jer beba jos uvek nije toliko stabilna da bi se radila ta ispitivanja...

Sta da kazem,samo se molim da bude dobro i onako kako me moji tese da ce biti...

I ja mislim na Mariju_pg,znam koji pakao prezivljava,samo se nadam da ima bolje vesti pa se zato ne javlja...

Tvoja Una je pravi borac!! Strpljenja draga, veruj u nju. Pokusavaj i ti da se sto vise odmaras , da bi bila jaka za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na dobrodoslici!

Kaficice draga zaista vreme leti,tebi je ostalo jos 19 dana do porodjaja!

Meni je termin 10-og novembra! ljubac za sve trudnice!

Necu moci non-stop da budem na forumu jer mi je verenik zadao zadatak da 4 sata dnevno ucim jezik,da bi mogla da krenem u skolicu za trudnice:))

Zdravo svima! I ja danas ulazim u 3. trimestar. Lory i meni je termin 10. novembra mada rekose da je beba malo krupnija tako da je moguce da je i trudnoca starija za nedelju dana ali videcemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima! I ja danas ulazim u 3. trimestar. Lory i meni je termin 10. novembra mada rekose da je beba malo krupnija tako da je moguce da je i trudnoca starija za nedelju dana ali videcemo :)

Velika dobrodoslica i tebi!!

Evo puni nam se opet spisak!!

Da li znas da li nosis decaka ili devojcicu iil je mali misic jos uvek stidljiv i krije se?

Dobro jutro drage, zacudo ja dosad spavala, nesecam se kad sam se poslednji put probudila tako kasno,.

red3lilu, mislimo na tebe, javni se ako mozes!!! Verovatno se ti vec mazis sa svojom dusicom!

MarijaPg, nadam se da je stanje sa Andreom napredovalo na bolje. Ljubim vas puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas... Jutros sam morala u dz, da sredim papire posle komisije, pa sam poranila, a nisam se bas ni naspavala. Miskic me toliko udara da ne mogu ni da sedim, samo jaucem :lol: . Mi ove nedelje planiramo kupovinu stvari za bebu, totalno sam sludjena, pravim spiskove, zbunjuju me velicine, materijali, cini mi se da nikad necu znati koji broj svom detetu treba da kupim, koju flasicu, cuclu... :huh::unsure: .

Lena, dobrodosla u treci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitkim novim mamama!!! Uživajte najjače sad!!

Dobrodošle nove ženske!

Imam neka pitanja....

1. Kako na spisak :lol: ? Termin mi je 19. septembar.... cica je!

2. Bole li nekog bradavice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas... Jutros sam morala u dz, da sredim papire posle komisije, pa sam poranila, a nisam se bas ni naspavala. Miskic me toliko udara da ne mogu ni da sedim, samo jaucem :lol: . Mi ove nedelje planiramo kupovinu stvari za bebu, totalno sam sludjena, pravim spiskove, zbunjuju me velicine, materijali, cini mi se da nikad necu znati koji broj svom detetu treba da kupim, koju flasicu, cuclu... :huh::unsure: .

Lena, dobrodosla u treci :rolleyes:

Meni se jos uvek sve cini nerealno. Mazimo se i pricamo stomacicu, ali bas uhvati neka frka kad pomislim da cu ja biti odgovorna za jendo sicusno i bespomocno stvorenje. Strah me je da ga nenamerno i neznanjem ne povredim. Vecina mama kaze da posle porodjaja jednostavno neke stvari postanu prirodne, instikt valjda. To je moja jedina nada, inace ne znam ni kako bi ga presvukla a kamoli nesto vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro

red3lilu, zelim ti lak porodjaj :)

Lena dobrodosla :*

Majibebac, eto krenulo je nabolje. Bas sam srecna! Bice sve to u redu. poljubac za obe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Goga 12.08.2012

red3lilu 18.08.2012

pasuljcica 22.08.2012

CIRO 25.08.2012.

kristina s 27.08.2012

Kaficica 31.08.2012

TatjanaTanja 31.08.2012

Meseceviprsti 31.08.2012

tijanaki-31.08.2012

bullet 02.09.2012

Ninolina 04.09.2012

jejamoonwalker 06.09.2012

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

Cookie 18.09.2012.

Jovana.zvezda 19.09.2012

Dica 25.09.2012.

nanny 27.09.2012.

respect 29.09.2012

Hellen 10.10.2012

Tranquilo 10.10.2012.

Sanamala21 20.10.2012

FutureMum 25.10.2012

Marina cura fina 04.11.2012

Malabeba 09.11.2012

Lory:) 10.11.2012

Evo Jovana, uteFterisali :P smo i tebe!!!

Moje bradavice bole periodicno, od toga da mi smeta i majca kad je obucem, da bi recimo sutradan, postale totalno neosetljive...sad dal je noramano ...izgleda u ovom drugom stanju, sve je moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas... Jutros sam morala u dz, da sredim papire posle komisije, pa sam poranila, a nisam se bas ni naspavala. Miskic me toliko udara da ne mogu ni da sedim, samo jaucem :lol: . Mi ove nedelje planiramo kupovinu stvari za bebu, totalno sam sludjena, pravim spiskove, zbunjuju me velicine, materijali, cini mi se da nikad necu znati koji broj svom detetu treba da kupim, koju flasicu, cuclu... :huh::unsure: .

Lena, dobrodosla u treci :rolleyes:

Evo malo pomoći...

Što se tiče materijala, šta god da je u pitanju (bodići, posteljina, pelene...), samo i isključivo pamuk 100% .... mada, mislim da se za bebe sve i šije od pamuka!

Boje po izboru :lol: :lol:

Veličine...hmm, uzmi dva tri bodića vel. 50. To je najmanja vel. i biće ti ok za prvi, vrlo kratki period! A ostalo 56... iznenadićeš se kako brzo rastu... brzo će se kupovati 62 itd... :lol:

Flašice... što se mog iskustva tiče, samo AVENT i ni jedne druge ne dolaze u obzir. Odlične za bebu, sjajne za pranje, imaju onaj sistem da beba ne uvlači i vazduh kad pije pa je smanjen rizik od grčeva. Obavezno gledaj da na flašici (za koje god da se odlučiš) stoji oznaka BPA FREE!

A za cucle nem pojma... moje dete ih nije koristilo do devetog meseca...

Nadam se da sam bila od koristi...

Uživaj u kupovini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhu! Sad sam i ja član...

Slabo sam do sad pisala ali sam tu još od samog početka....

A sad kad se raspišem... gotove ste... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se jos uvek sve cini nerealno. Mazimo se i pricamo stomacicu, ali bas uhvati neka frka kad pomislim da cu ja biti odgovorna za jendo sicusno i bespomocno stvorenje. Strah me je da ga nenamerno i neznanjem ne povredim. Vecina mama kaze da posle porodjaja jednostavno neke stvari postanu prirodne, instikt valjda. To je moja jedina nada, inace ne znam ni kako bi ga presvukla a kamoli nesto vise...

I ja isto tako panicim, pa ja ne znam ni kako da ga drzim, a ne presvucem :unsure: . Sve se nadam, desice se cudo :lol: . I meni sve nekako prebrzo prolazi, kao da se radi o nekom drugom... :rolleyes:

Evo malo pomoći...

Što se tiče materijala, šta god da je u pitanju (bodići, posteljina, pelene...), samo i isključivo pamuk 100% .... mada, mislim da se za bebe sve i šije od pamuka!

Boje po izboru :lol: :lol:

Veličine...hmm, uzmi dva tri bodića vel. 50. To je najmanja vel. i biće ti ok za prvi, vrlo kratki period! A ostalo 56... iznenadićeš se kako brzo rastu... brzo će se kupovati 62 itd... :lol:

Flašice... što se mog iskustva tiče, samo AVENT i ni jedne druge ne dolaze u obzir. Odlične za bebu, sjajne za pranje, imaju onaj sistem da beba ne uvlači i vazduh kad pije pa je smanjen rizik od grčeva. Obavezno gledaj da na flašici (za koje god da se odlučiš) stoji oznaka BPA FREE!

A za cucle nem pojma... moje dete ih nije koristilo do devetog meseca...

Nadam se da sam bila od koristi...

Uživaj u kupovini.

Svaki savet je dobrodosao, hvala puno, zapisano! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se jos uvek sve cini nerealno. Mazimo se i pricamo stomacicu, ali bas uhvati neka frka kad pomislim da cu ja biti odgovorna za jendo sicusno i bespomocno stvorenje. Strah me je da ga nenamerno i neznanjem ne povredim. Vecina mama kaze da posle porodjaja jednostavno neke stvari postanu prirodne, instikt valjda. To je moja jedina nada, inace ne znam ni kako bi ga presvukla a kamoli nesto vise...

O, draga... ništa ne brini.. priroda je sve to nekako mnogo fino rešila :lol:

Ja sam u prvoj trudnoći bila samo trudna, nisam ništa ni čitala, ni raspitivala se...baš nisam imala pojma,za sve sam nekako bila opuštena..

Kad se porodiš samo lagano. Čini ti se kao da sve već nekako znaš. Kao da ti nije prvi put. Mnogo je bitno bez panike i slušaj svoj instinkt. Pusti šta negde piše, šta kažu babe i sl. Veruj mi...TI NAJBOLJE ZNAŠ. Beba i ti ste neverovatno povezane. Iznenadićeš se.

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javnem, krenule su mi kontrakcije danas oko 13h i do sada ih je bila čitava hrpa...spustile su se bile na 8 min i sad se opet povećao razmak... sluzni čep je polako krenuo... čekam dalji razvoj događaja... možda se desi nešto u toku noći,a možda ovako nastavi do sutra...

Čujemo se... :)

Oho, to ce brzo..srecno, da sve prodje najbolje moguce :)))

Zdravo svima! I ja danas ulazim u 3. trimestar. Lory i meni je termin 10. novembra mada rekose da je beba malo krupnija tako da je moguce da je i trudnoca starija za nedelju dana ali videcemo :)

Dobrodosla :rolleyes:

Zene meni izgleda pocele one lazne kontrakcije..onako mi se stvrdnuo stomak, i blago zaboli, to posle setnje danas..do sad nisam osetila nista takvo. Valjda je to to..kazu da je normalno da se pojave povremeno i u ovom periodu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro, dobar dan i od nas :) nismo se javljali par dana...

cestitamo svim mamama koje su to u medjuvremenu postale i zelimo dobrodoslicu novim curama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se jos uvek sve cini nerealno. Mazimo se i pricamo stomacicu, ali bas uhvati neka frka kad pomislim da cu ja biti odgovorna za jendo sicusno i bespomocno stvorenje. Strah me je da ga nenamerno i neznanjem ne povredim. Vecina mama kaze da posle porodjaja jednostavno neke stvari postanu prirodne, instikt valjda. To je moja jedina nada, inace ne znam ni kako bi ga presvukla a kamoli nesto vise...

I sama sam ti takva :) Imam osjecaj kao da sam sa drveta pala....kao da nista necu znati....al bukvalno nista...Mama me ubjedjuje da to samo po sebi dodje ....valjda taj osjecaj....nadam se jer bas me hvata panika :o:blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene i od nas. Ja bila jutros da odradim glukozu, smutio mi cika doca pravu limunadu tako da mi je bilo ok.. radila i ctg, sve je u redu..

Majibebac kako je mala? Ima li novosti od Marije?

Ljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad gledam ovaj spisak, vidim i CIRO se nije javljala neko vreme

da nije nesto krenulo i kod nje? :rolleyes:

Hellen - da, verovatno da jesu to te lazne, inace i meni isto tako posle neke setnje ume bas da se stvrdne stomak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, gde je tvoje iskustvo sa porodjaja?

dobro jutro... :wub: :wub:

pisala sam ovdemoje iskustvo strana 800.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje i ja da vam dam neki savet.Sto se tice materijala,za bebce je sve 100% pamuk,tako da tu nema dileme :) Mi smo kupili Chicco flasice,jer su staklene,a to je jako bitno,patronazna mi je to i potvrdila.Sto se tice velicina,50 i 56 je ok za pocetak.Sve zavisi od proizvodjaca.Nina ima jedan bodic 56 i mali joj je,a ima jedan 50 i taman je.Nema razloga da se plasite da li cete se snaci,sve je to priroda uredila,iako su presekli pupcanu vrpcu vi i dalje ostajete jako povezane.Razumecete bebine potrebe,zelje bolje nego bilo ko. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.