Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

zene jutros u 8 sati sam se porodil,sve je proslo super brzo i lako,malo sam secena nista strasno.↲Rodio se David 3770 kg i 52 dugacak

Cestitam!!! :wub: :wub:

Veliki pozdrav za sve stomacice u III :D

Evo nas dvije iz II :D

Prelazak u III znaci da polako odmice trudnoca i da se blizimo velikom danu...

Nadamo se lijepom caskanju....

Majibebac[/b] Imaj samo vjere....znas i sama da su bebe vezane za majku a pogotov djevojcice.....budi uz nju....bodri je...a mi ostali se molimo i saljemo ti pozitivnu energiju :rolleyes:

Marija_pg Isto vazi i za tebe....kad stignes pisi nam kako je stanje....molimo se za vas ....

Ostale trudnjace uzivajte i mazite stomacice....:*

Dobrodosla u treci :lol:

Ja polako otkacinjem stvari sa spiska za kupovinu, kupila spavacice za dojilje, tupfere za grudi, i jos svasta od tih sitnih potrebstina za porodiliste..

Nego i dalje se dvoumim u cemu da iznesem bebu iz porodilista, da li moram da kupujem to jaje, ili u nosiljci ili u necem trecem... :blink:

Malo mi cudno da novorodjence ide u ono jaje, tako mi deluje neprirodan polozaj za kicmu...

U cemu cete vi izneti bebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego i dalje se dvoumim u cemu da iznesem bebu iz porodilista, da li moram da kupujem to jaje, ili u nosiljci ili u necem trecem... :blink:

Malo mi cudno da novorodjence ide u ono jaje, tako mi deluje neprirodan polozaj za kicmu...

U cemu cete vi izneti bebe?

Možeš bebu i u dunjici na rukama da izneseš :)

Mi nemamo nosiljku a ni jaje nismo imali, pa smo planirali tako... u međuvremenu smo u poklon dobili jaje (autosedište) pa ćemo u tome...

Da ga nismo dobili kupili bi ga tamo do pre prve kontrole, jer sam u kući ja jedini vozač pa moram bebu u autu u nešto da smestim dok vozim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu u obicnoj nosiljci.Prilicno su mi konfuzna ta autosedista tako da do proleca necu time da se bavim,ovo je mali grad,bolnica je blizu za kontrole,tako da-nosiljka definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To jaje je do koliko meseci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To jaje je do koliko meseci?

Pa uglavnom ih ograničavaju po kilaži do 9kg su većinom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To jaje je do koliko meseci?

Moja sestra još uvek koristi jaje za klinca, ima malo više od 9kg i 8 meseci tako da pretpostavljam da malo sitnija beba može i duže da ga koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam!!! :wub: :wub:

Dobrodosla u treci :lol:

Ja polako otkacinjem stvari sa spiska za kupovinu, kupila spavacice za dojilje, tupfere za grudi, i jos svasta od tih sitnih potrebstina za porodiliste..

Nego i dalje se dvoumim u cemu da iznesem bebu iz porodilista, da li moram da kupujem to jaje, ili u nosiljci ili u necem trecem... :blink:

Malo mi cudno da novorodjence ide u ono jaje, tako mi deluje neprirodan polozaj za kicmu...

U cemu cete vi izneti bebe?

Hellen moja seka je kupila prelepo ćebence i u tome iznela bebu. Meni su one nosiljke platnene malo bzvz, ko sa pijace da ideš :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš bebu i u dunjici na rukama da izneseš :)

Mi nemamo nosiljku a ni jaje nismo imali, pa smo planirali tako... u međuvremenu smo u poklon dobili jaje (autosedište) pa ćemo u tome...

Da ga nismo dobili kupili bi ga tamo do pre prve kontrole, jer sam u kući ja jedini vozač pa moram bebu u autu u nešto da smestim dok vozim :)

Ja cu u obicnoj nosiljci.Prilicno su mi konfuzna ta autosedista tako da do proleca necu time da se bavim,ovo je mali grad,bolnica je blizu za kontrole,tako da-nosiljka definitivno.

Hellen moja seka je kupila prelepo ćebence i u tome iznela bebu. Meni su one nosiljke platnene malo bzvz, ko sa pijace da ideš :unsure:

Pa ne znam sad da li sam ovde ili negde drugde citala da moram imati to jaje ako bebu vozimo kolima iz porodilista..a ja sam gledala ta jaja i nesto mi cudno da novorodjence tu stavljam, ne znam..

Ja inace ne bih jos uzimala ni jaje ni obicno sediste za kola, ako ne mora..

Da, te dunjice su mi slatke skroz :) Valjda moze u njima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam sad da li sam ovde ili negde drugde citala da moram imati to jaje ako bebu vozimo kolima iz porodilista..a ja sam gledala ta jaja i nesto mi cudno da novorodjence tu stavljam, ne znam..

Ja inace ne bih jos uzimala ni jaje ni obicno sediste za kola, ako ne mora..

Da, te dunjice su mi slatke skroz :) Valjda moze u njima..

Pa kao moraš da imaš ali ako je neki pandur idiot da piše kaznu kad vodiš bebu kući onda neka ide sve...tamo gde ne treba :rolleyes: Inače seka je imala jaje spremno ali nije htela tako da ga iznese. Nemoj da se brineš zbog položaja bebe, ne bi se to prodavalo da im nije prilagođeno. A više je nego korisno, gde god da odeš beba ima svoju stolicu. Jedino što je malo teže, naročito kad poraste beba, ali do tada se već navikneš na teret. Njena beba još uvek koristi jaje a sutra puni 8 meseci :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam zasto nema slike :huh:

Pa nesto nisi dobro postavila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda zato sto je png format :/ pravila sam slike od snimka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me... Sve je u redu,bebac ima 3.200,otvorena spolja 1 prst,nisko,...16-OG i 21-OG je dezurna u bolnicu pa da podjem da me i tamo pregleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo za sada okrecili, narucili ormaric, posteljinu, kolica, stikere za zid i pidzamicu za bebu :lol: .

Sledece nedelje planiramo kupovinu :rolleyes: .

I ja planiram da iznesem bebu u jajetu. Mislim da je ono od 0-6m. mada, zavisi od tezine deteta.

Ja sam juce i danas jako lenja, prosto nista ne radim... Zamo zanovetam i zvonim po ceo dan :unsure: .

mm me uglavnom nervira, upravo je prosuo punu kesu semenki po stolu i podu, sad nam je i tepih slan <_<:angry: .

respect, odelce sa zabicom je prelepo i mi cemo ga naruciti, da svi budemo isti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja sam se jako uplasila od porodjaja!!!!!!!!Ne znam sta me je spopalo :unsure::blink: Planiram prirodno bez epidurala :o Moze neka da me utesi? :lol::lol:

I ja tako s vremena na vreme pocnem da panicim, a idem na cr. Pa imam milion briga i muka... Pa se nekako utesim i tako...

Evo me... Sve je u redu,bebac ima 3.200,otvorena spolja 1 prst,nisko,...16-OG i 21-OG je dezurna u bolnicu pa da podjem da me i tamo pregleda.

Hoces li nam i ti brzo? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja tako s vremena na vreme pocnem da panicim, a idem na cr. Pa imam milion briga i muka... Pa se nekako utesim i tako...

Hoces li nam i ti brzo? :rolleyes:

Nemaš potrebe da paničiš ;) Iščekivanje će ti biti najgori deo cele priče ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja tako s vremena na vreme pocnem da panicim, a idem na cr. Pa imam milion briga i muka... Pa se nekako utesim i tako...

Hoces li nam i ti brzo? :rolleyes:

Uh,ne znam,ja bih voljela,al nesto mi se ne cini da necu jos... Jao,danas je bila kilometarska kolona,haos,molim Boga samo da me ne zadesi kad krene porodjaj :blink::blink: Svi s plaze il na plazu...,mada je i vikend pa je i zato veca guzva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemaš potrebe da paničiš ;) Iščekivanje će ti biti najgori deo cele priče ;)

Joj, nadam se :huh: .

Mada sve ce proci, pa vidi, tvoja devojka vec mesec dana, a kao da si juce otisla u porodiliste... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece mamike :)

Prvo da cestitam B.mami rodjenje sina Davida,da je zdrav i ziv a tebi sto brzi oporavak zelim :**

Malabebo dobrodosla u III trimestar!

Jejo i ostale trudnice mislim da kreme za strije nemaju neku veliku ulogu u nastanku istih vec sve zavisi kakva je koza.U rvoj trudnoci sam mazala Striet i to ne ovaj koji se kupuje po apotekama vec pravi Saljicev striet kupljen kod njih u Crnoj Gori i brat mi je slao iz inostranstva neku Alpha striet kremu pa sam ispucala najstasnije.Pojedine strije su mi bile toliko velike da su krvarile :( Da ne ponavljam po stoti put kolika su mi deca bila i koliki je stomak meni bio pa nije ni cudo.Ali uprkos svemu nije na odmet mazati se kremama koje daju kozi vlaznost i elasticnost.Ja se u ovoj trudnoci mazem kremom Mamma babylove iz DM i mogu vam reci da je hiljadu puta prijatnija od Strieta.

Sto se Multimum lanolina tice mazala sam ga posle porodjaja kad sam imala ragade ali imam jedan savet za vas koji verujem da mame sa vise dece znaju.Obavezno posle dojenja sa par kapi mleka namazati bradavice i ostaviti na vazduhu da se osuse.Pomaze vise od bilo kog melema za bradavice.Ovo sam cula i u emisiji Menjamo porodilista.Takodje sam u toj emisiji cula da Multimum i nije bas zdrav tako da ga ovaj put necu koristiti iako imam jednu tubicu od prosle godine.

E sad jos par reci o autosedistima :) Vecina autosedista(sinteza ili jaje) iz grupe 0-0+ je do 13 kg sto je sigurno do godinu dana.Evo na primer Mimi ima 19 meseci i 13,5 kg a ne spada u mrsavu decu.Ne mogu ni da zamislim da decu vozim u bilo cemu osim u as.Ne treba da vas brine bebin polozaj u as,to je njoj prirodan polozaj,ona tako sedi i u stomaku.Mi cemo bebu izneti u sintezi naravno.

Pasuljcice hvala draga za linkic :** narucila sam kompletic sa profila koji mi je prosledila Be positive i zena mi je rekla sredinom iduce nedelje stize :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuu, jel imaš gde da se osvežiš??

Imam draga, imam.. U kadi, tri puta na dan! :lol: More mi je blizu ali nisam se usudjivala ici na kupanje, ne zelim da rizikujem kakve zaraze, trudnoca je samo devet mjeseci zivota pa se mogu barem jedno ljeto zrtvovati za svoju bebu.

A evo pade i kisa.. Doduse to je bio jedan pljusak od nekih 15tak min ali bolje ista nego nista, vec je malo lakse.

Ja cu je iznjeti u onoj nosiljci koja je dosla uz kolica, port bebe.

A sto se strija tice imam samo jednu, i to mi se rascjepilo malo koze tacno iznad mjesta gdje je rupica od pirsinga sto sam imala prije trudnoce, vjerovatno se koza tu rastegla kako bi i ta rupica zarasla pa eto puklo malo. Ne smeta mi ni malo, to je moj oziljak koji ce me zauvijek podsjecati da je tu ispod rastao moj misurak. Jao jedva cekam da je upoznam! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.I ja planiram da iznesem bebu u jajetu. Mislim da je ono od 0-6m. mada, zavisi od tezine deteta.

mm me uglavnom nervira, upravo je prosuo punu kesu semenki po stolu i podu, sad nam je i tepih slan <_<:angry: .

respect, odelce sa zabicom je prelepo i mi cemo ga naruciti, da svi budemo isti :D

Do goidnu dana sigurno,sem ako dete nije ekstremno visoko i tesko :rolleyes:

hahha ne mogu da verujem,mis mo do sad cistili,,mm-u je ispala cela staklena flasa soka i ne bi bilo toliko strasno da u njoj nij bio sirup od visnje :o

Kazi kako su slatka sva ta odelca.jel si videla roze,mnogo je slatko al' mene nesto strah da nisu pogresili pa sam zato uzela neutralno :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do goidnu dana sigurno,sem ako dete nije ekstremno visoko i tesko :rolleyes:

hahha ne mogu da verujem,mis mo do sad cistili,,mm-u je ispala cela staklena flasa soka i ne bi bilo toliko strasno da u njoj nij bio sirup od visnje :o

Kazi kako su slatka sva ta odelca.jel si videla roze,mnogo je slatko al' mene nesto strah da nisu pogresili pa sam zato uzela neutralno :P

:o I, sta si mu uradila? :lol:

Odelca su preslatka, ne znam koje je lepse... mm je dao konacnu odluku. A jesi li videla pidzamice sa strumfovima? Jako su lepe, narucila sam ih. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista,gundjala govoreci sta,kako i cime da cisti i ima da mu gundjam naredna dva meseca :D

Videla sam,ma ne znas sta je sladje :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista,gundjala govoreci sta,kako i cime da cisti i ima da mu gundjam naredna dva meseca :D

Videla sam,ma ne znas sta je sladje :wub:

Ja kazem mm, joj, ja bih sve kupila, a on ozbiljan:''Sreca, pa u ovoj kuci postoji neko razuman" :lol: :lol: :lol:

Nema danas majogbebca i marije? :(

Jel zna neko nesto novo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.