Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

B.mama cestitam,da je bebac ziv i zdrav :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MALABEBA DOBRODOSLA :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta radite zene? Ja danas u sest idem na kontrolu,bas da vidim sta ce dr da kaze,jedva cekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta radite zene? Ja danas u sest idem na kontrolu,bas da vidim sta ce dr da kaze,jedva cekam...

Evo ja bila da polagano kupujem za torbu za bolnicu,neka ceka spakovana mesec i po dana sta fali.Samo necu da kupim keks i sok da se ne pokvari :lol:

Pisi nam kako je Stefancic(kao da neces,al ajde da kazem ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaoooo žene, nemojte da stavljate taj spisak više, dok vam ne javim da sam se porodila... vata me panika :lol:

Inače, jel se ove žene konektuju putem telefona na bebac ili ja nisam nešto skontala... ja preko telefona jedino na fejs mogu da se povežem :huh:

B.mama Č E S T I T A M!!! :D

malabebo dobrodošla!!!! ja bih te savetovala da ipak pripaziš malo na kilažu, sad se opravdavaš trudnoćom i hormonskim prohtevima, a kasnije će ti biti krivo ako ne budeš mogla lako da se doteeraš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja bila da polagano kupujem za torbu za bolnicu,neka ceka spakovana mesec i po dana sta fali.Samo necu da kupim keks i sok da se ne pokvari :lol:

Pisi nam kako je Stefancic(kao da neces,al ajde da kazem ;) )

Hahahahaha Naravno da hocu :P Pisem izvjestaj veceras ;) Neka si se spakovala,tako sam i ja,i eno je stoji u ormaru.Da keks i sok nisam,al to mogu kad krenem ako ne zaboravim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaoooo žene, nemojte da stavljate taj spisak više, dok vam ne javim da sam se porodila... vata me panika :lol:

Inače, jel se ove žene konektuju putem telefona na bebac ili ja nisam nešto skontala... ja preko telefona jedino na fejs mogu da se povežem :huh:

B.mama Č E S T I T A M!!! :D

malabebo dobrodošla!!!! ja bih te savetovala da ipak pripaziš malo na kilažu, sad se opravdavaš trudnoćom i hormonskim prohtevima, a kasnije će ti biti krivo ako ne budeš mogla lako da se doteeraš...

Dobro si za taj spisak,i mene hvata panika,sve smo blize i blize :unsure::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj...ukljucim se na forum...pa bih nesto napisala, pa se iskljucim...ne napisem nista...pa poNovo...pribojavajuci se da cu procitati lose vesti, a nadajuci se lepim vestima...majibebac drago mi je da ima napretka...u mislima sam sa vas dve non stop, cak i moji najblizi...prestala sam da razmisljam o svim glupostima o kojima smo ovde na forumu pisale...sve su to sitnice i nebulozne stvari naspram svega kroz sta vi prolazite...cak su mi i ovi poslednji dani trudnoce toliko lagani da i ne razmisljam o bolovima i nelagodnostima raznoraznim...sve mi je to sad, posle vasih prica, smesno!!!lkada bih mogla ikako da zakinem na sebi, bilo koji delic tela koji bi uni i andrei mogao da pomogne, uradila bih to pevajuci...ne znam sta da vam kazem...drzite se!!!

Potpisujem od rijeci do rijeci.

B.mama ceestiiiitaaaaaaam, neka je ziv i zdrav!

Ja ovih dana uzivam, sve sam sredila, opeglala, spakovala, spremna sam da se sad porodim, svejedno mi. Ali o porodjaju ni ne razmisljam, kad me strefi strefi, ne zelim da razmisljam puno o tome i stvaram si nervozu. I djeluje!

Sada evo samo virkam kroz prozor i molim ovo nebo sto se konacno naoblacilo da se otvori i prolomi i da padne kisa, makar malo, mrvica, da prodisem. Mozete li zamisliti da nije pala kap kise od pocetka maja, a temperature su jos od tada svaki dan iznad 35C... Slavicu kao oni Indijanci kada prizivaju kisu majke mi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem od rijeci do rijeci.

B.mama ceestiiiitaaaaaaam, neka je ziv i zdrav!

Ja ovih dana uzivam, sve sam sredila, opeglala, spakovala, spremna sam da se sad porodim, svejedno mi. Ali o porodjaju ni ne razmisljam, kad me strefi strefi, ne zelim da razmisljam puno o tome i stvaram si nervozu. I djeluje!

Sada evo samo virkam kroz prozor i molim ovo nebo sto se konacno naoblacilo da se otvori i prolomi i da padne kisa, makar malo, mrvica, da prodisem. Mozete li zamisliti da nije pala kap kise od pocetka maja, a temperature su jos od tada svaki dan iznad 35C... Slavicu kao oni Indijanci kada prizivaju kisu majke mi!

Auuuu, jel imaš gde da se osvežiš??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja sam se jako uplasila od porodjaja!!!!!!!!Ne znam sta me je spopalo :unsure::blink: Planiram prirodno bez epidurala :o Moze neka da me utesi? :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala, stvarno bi dobrodosla kisa. Ja sam zivnula odkako je pala temperatura. Samo molim Boga da bude svezije kad krenem na porodjaj. Nikako ne podnosim vrucinu ovako trudna.

I kod mene sve spremno, torba vec 2 nedelje stoji spakovana, bebina soba gotova, svi papiri prikupljeni..valjda ce uskoro..uvek sam bila nestrpljiva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja sam se jako uplasila od porodjaja!!!!!!!!Ne znam sta me je spopalo :unsure::blink: Planiram prirodno bez epidurala :o Moze neka da me utesi? :lol::lol:

Evo ja ću :lol:

Ja i da hoću drugačije nemam para... :P

Šalu na stranu... Sutra ćeš se probuditi i nećeš se sećati današnjeg dana i briga koje te muče, jer je porođaj tako jedna prirodna stvar od koje žene ne treba da se plaše već treba da mu se raduju :)

Eto.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene meni guza sva ispucala...... :(

Krenulo i na noge :(

MM samo gleda ...od onakve mrsavice heheheeh

Razmisljam da kupim neko baby ulje pa da se mazem ...sta vi mislite ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja sam se jako uplasila od porodjaja!!!!!!!!Ne znam sta me je spopalo :unsure::blink: Planiram prirodno bez epidurala :o Moze neka da me utesi? :lol::lol:

Dico, ja sam svaki put prirodno i ovaj put cu..samo se opusti. Da je strasno sigurno ne bih rodila ni drugo a kamoli trece :) Samo trebas da slusas sta ti govore i da saradjujes i sve prodje brzo i ok. Kontrakcije su ti kao jaci menstrualni bolovi, a kad krene porodjaj, osecaj je kao da ti se kaki. Telo se samo napinje. Caka je samo da se napinjes donjim delom tela (kad ti kazu da se napnes) i beba izlazi posle drugog guranja (tako je bar kod mene bilo) :)

Prvi put sam dugo imala kontrakcije, zbog silnih lekova za odrzavanje trudnoce ali kad su mi dali bebu u narucje to je neopisivo lep osecaj. SVe ti je potaman, bukvalno ti toplo oko srca :D Sve u svemu, samo opusteno na kraju dobijas nesto neprocenjivo, svoju bebuuu. :wub: Jao jedva cekam da se porodim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene meni guza sva ispucala...... :(

Krenulo i na noge :(

MM samo gleda ...od onakve mrsavice heheheeh

Razmisljam da kupim neko baby ulje pa da se mazem ...sta vi mislite ?

Draga, saljic je zakon! A cula sam da je dobro da se pomesa pavloviceva i vazelin. Nisam probala, ali ako uskoro istrosim saljicev melem, probacu to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dico, ja sam svaki put prirodno i ovaj put cu..samo se opusti. Da je strasno sigurno ne bih rodila ni drugo a kamoli trece :) Samo trebas da slusas sta ti govore i da saradjujes i sve prodje brzo i ok. Kontrakcije su ti kao jaci menstrualni bolovi, a kad krene porodjaj, osecaj je kao da ti se kaki. Telo se samo napinje. Caka je samo da se napinjes donjim delom tela (kad ti kazu da se napnes) i beba izlazi posle drugog guranja (tako je bar kod mene bilo) :)

Prvi put sam dugo imala kontrakcije, zbog silnih lekova za odrzavanje trudnoce ali kad su mi dali bebu u narucje to je neopisivo lep osecaj. SVe ti je potaman, bukvalno ti toplo oko srca :D Sve u svemu, samo opusteno na kraju dobijas nesto neprocenjivo, svoju bebuuu. :wub: Jao jedva cekam da se porodim :D

Volim kad ovako nesto procitam.....reci pune utjehe i nade....JER KOLIKO GOD DA BOLI ZABORAVIS NA SVE KAD UZMES SVOJE CEDO U RUKE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim kad ovako nesto procitam.....reci pune utjehe i nade....JER KOLIKO GOD DA BOLI ZABORAVIS NA SVE KAD UZMES SVOJE CEDO U RUKE

Upravo tako :) Blago mamama, kad mogu to da osete :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, saljic je zakon! A cula sam da je dobro da se pomesa pavloviceva i vazelin. Nisam probala, ali ako uskoro istrosim saljicev melem, probacu to :)

http://www.yu4you.com/items/sr/ostalo/item_1092.html

Moze ovaj ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da taj. Mojoj rodjenoj sestri je ceo stomak u strijama :( a mazala se raznim kremicama.. a ja sam se uvek mazala Saljicem kad je kretao stomak da mi raste.. i ostali delovi tela :D i stvarno ih nemam. Sem ispod stomaka jedno 2-3 male crtice. ali to mi se pojavilo jer sam u prvoj trudnoci 4 dana pre porodjaja otisla u bolnicu i naravno nisam ponela melem. tad mi se pojavile. Ali ni te crtice se ne vide jer je taj melem i za negu strija. Skroz se slabo vide. Kazem ti odlican je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Goga 12.08.2012

red3lilu 18.08.2012

pasuljcica 22.08.2012

CIRO 25.08.2012.

kristina s 27.08.2012

Kaficica 31.08.2012

TatjanaTanja 31.08.2012

Meseceviprsti 31.08.2012

tijanaki-31.08.2012

bullet 02.09.2012

Ninolina 04.09.2012

jejamoonwalker 06.09.2012

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

Cookie 18.09.2012.

Dica 25.09.2012.

nanny 27.09.2012.

respect 29.09.2012

Hellen 10.10.2012

Tranquilo 10.10.2012.

Sanamala21 20.10.2012

FutureMum 25.10.2012

Marina cura fina 04.11.2012

Malabeba 09.11.2012

Malabeba, evo i tebe i tvoje devojcice na spisku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljcice, izdrzasmo mi, ali ja i dalje molim ovog mog malog da se pritrpi barem jos 10 dana, eto da zavrsimo radove, ali sve se manje nerviram zbog toga. Svadba, svadba!!! Moj mali se prvo primiri, pa kad se razlupa....... nisam bas sigurna da mu se svidja muzika, mada svako kolce odigra u stomacicu. Vec sam pisala da decko voli Jazz and blues, mada slatko i mrda uz stari dobri rok :lol: :lol: Lepo se provedi na svadbici.

Ciro, sta kaze doktror? Cekamo izvestaj jos uvek!

Malabeba, i meni je popucala guza :( , videla sam prekljuce, bas sam poludela, mada ne mogu nikog da krivim, stvarno se nisam mazala od kako su krenule ove vrucine, cinilo mi se da me one kreme jos vise guse.... Eto osvetilo se na guzi, imam 5-6 stija na obe polovine... a stvarno sam imala dobru guzu. Tesi mene mm, sta ima veze, meni ne smeta, MA MENI SMETA!! Mada je cela nervoza oko toga nestala posle citanja postova nasih mamica i njihovic cerkica boraca. Je#es, strije, da samo sve bude ok.

Dico, i ja se plasim porodjaja, da slucajno od bolova ne posustanem, ili neposlusam lekare i babice, bas se plasim da nepovredim malog....

Trebala bih na cr, ali jos nista nije dogovoreno, pa se sad psihicki pripremam za obe opcije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se mazem saljicem od drugog meseca i unutrasnjost butina mi je skroz ispucala. Ja mislim da je sve to do koze pa kako koga zadesi. Ma vise se ne cimam oko strija samo mislim na bebu i da sve prodjw super. Kome se ne svidja ne mora ni da gleda. Mm kaze da sam mu ovako bas seksi hehee bas me utesio :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaficica zadnja na spisku.... heheeheh al brzo to ide ka gore cini mi se...

Sto kazes za strije MA MENI JE RUZNO ...ali opet samo nek je beba dobro ..pa boze moj lako cu ja sa njima na kraj......ah pa da....

MM samo gleda ..pa me zagleda..pa mi se ruga..debela..trutu...jer sam bila mrso a sad ..hehee mala bombica :)

I ja njemu kazem ne odudaras boga mi ni ti od mene puno..tako da :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila strije i pre nego što sam saznala kako se prave bebe :lol:

Treba negovati kožu, po mogućnosti kremama koje koži daju elstičnost i vlažnost, ali ni one nisu presudne već genetika...ako ti je suđeno, suđeno ti je...

Eto ja sam svoje dobila sa 13godina i po dupetu i po kukovima, a evo sad mi se druga trudnoća bliži kraju postojeće strije su ostale iste, nove nisu nikad izašle, a za dve trudnoće potrošila sam kremu i po ( u prvoj onaj Striet od Mente, a sad se mažem Dahlijom kremom za ruke :) )

Sve u svemu kad se koža zategne i malo osunča verujte mi da se ni ne vide B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice hvala vam puno!Kako vi to lepo pisete :rolleyes:

Kad me tako uhvati strah ja samo jedem,super pa se uvek uhvatim za neko voce pa samo zderem od muke.

Kako su sve izdrzale tako cu i ja!Pa nije epidural postojao oduvek. ;)

I meni su u pubertetu izasle strije po bokovima i grudima(?!)a tako su malecke(grudi) ne mozete ni da zamislite(nosim 70 broj sa sve jastucicima i to da se ne bi ocrtavale bradavice i ni iz jednog drugog razloga :lol: ,mada sad u trudnoci ga ne nosim nikako).Elem,sad koristim Striet i da vam kazem,krenule su nove strije na bokovima komada 3 <_<:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.