Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zene koje ste pile TOTEMU , kako ste je pile? Jedva se suzdrzim da se ne ispovracam, odvratnooo! pijem je sa sokom od kupine, bljak, sa vodom je jos gore! :blink:

Pijem je još 3 dana pa sam gotova! ;) Pijem je ili samu ili sa vodom. Drugarica moja je pije sa ledenim čajem ili sa sokom od ribizle. Probaj sve varijante ;)

ceco83, i mojoj Olji su u porodilištu bili natečeni kapci a sad ima krmeljčiće koji se smanjuju od kad koristimo fiziološki. Kamilica mi se čini da je još gore napravila! Ali kod nas nije tako kao kod vas, kod nas već prolazi...

majibebac, :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LAJLA cestitam! Neka ti je beba ziva i zdrava :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vesna vidim draga da si tu?Kako je prosao cr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lajla cestitam,da je ziva i zdrava Neda,ljubi je puno umesto nas :**

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac nemoj da se izvinjavas,pa od pocetka smo zajedno,normalno je da ces da nam napises sta se desilo.Saljemo Uni poljubce i pozitivnu energiju :** Mm-ova sestra radi na institutu za neonatologiju i znam mnoge situacije iz kojih su malisani izlazili kao pobednici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za krmeljive okice mi je mm-ova sestra rekla samo fizioloski i nista drugo,na institutu samo tako ispiraju.Malim spricem od 2ml ubrizgajte rastvor na spoljasnjem uglu oka i cistite sterilnom kompresom ka unutrasnjem delu.Mimiju je ona tako cistila i vrlo brzo su mu se skroz ocistile okice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo me devojke!!!!prezivela sam.Juce u 10:30 h rodila se nasa mala Sasa dugacka 54 i teska 3700,velika devojka. Ja se lagano oporavljam i nadam se da sam od sutra sa njom.Bilo je u opstoj anesteziji jer su to odlucili neposredno pre op.Hvala vam puno na podrsci,a ovim novim mamikama cestitam.

M.bebac drzite se i saljemo vam svu snagu ovog sveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesna cestitam veliku devojku,da je ziva i zdrava! Vrlo lepo ime Sasa :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny draga prosledila sam ti linkove za garderobicu :)

Be positive hvala jos jednom,narucila sam sa onog jednog linka neke stvarcice i nasla i onaj kompletic :wub: Nadam se da ce uspeti da nadju.

hehhe pa kad se sve porodimo i pocnemo da kacimo slicice a deca nam ko uniformisana :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo me devojke!!!!prezivela sam.Juce u 10:30 h rodila se nasa mala Sasa dugacka 54 i teska 3700,velika devojka. Ja se lagano oporavljam i nadam se da sam od sutra sa njom.Bilo je u opstoj anesteziji jer su to odlucili neposredno pre op.Hvala vam puno na podrsci,a ovim novim mamikama cestitam.

M.bebac drzite se i saljemo vam svu snagu ovog sveta.

Cestitam,neka je ziva i zdrava :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo me devojke!!!!prezivela sam.Juce u 10:30 h rodila se nasa mala Sasa dugacka 54 i teska 3700,velika devojka. Ja se lagano oporavljam i nadam se da sam od sutra sa njom.Bilo je u opstoj anesteziji jer su to odlucili neposredno pre op.Hvala vam puno na podrsci,a ovim novim mamikama cestitam.

M.bebac drzite se i saljemo vam svu snagu ovog sveta.

Cetitamo od srca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo me devojke!!!!prezivela sam.Juce u 10:30 h rodila se nasa mala Sasa dugacka 54 i teska 3700,velika devojka. Ja se lagano oporavljam i nadam se da sam od sutra sa njom.Bilo je u opstoj anesteziji jer su to odlucili neposredno pre op.Hvala vam puno na podrsci,a ovim novim mamikama cestitam.

M.bebac drzite se i saljemo vam svu snagu ovog sveta.

Cestitam :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Goga 12.08.2012

B.mama 14.08.2012

red3lilu 18.08.2012

pasuljcica 22.08.2012

CIRO 25.08.2012.

kristina s 27.08.2012

Kaficica 31.08.2012

TatjanaTanja 31.08.2012

Meseceviprsti 31.08.2012

tijanaki-31.08.2012

bullet 02.09.2012

Ninolina 04.09.2012

jejamoonwalker 06.09.2012

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

Cookie 18.09.2012.

Dica 25.09.2012.

nanny 27.09.2012.

respect 29.09.2012

Hellen 10.10.2012

Tranquilo 10.10.2012.

Sanamala21 20.10.2012

FutureMum 25.10.2012

Marina cura fina 04.11.2012

Da se ne zagubi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uni ce danas u toku dana da skinu drenove sa pluca,pa ce da prate situaciju...mislim da je to dobro,znaci da su se oporavila i nadam se da ce je uskoro skinuti sa respiratora.

Radili su neki neuroloski test i to nisam razumela doktorku jer je tamo neko u pozadini pricao,samo sam cula da je rekla da je bebina aktivnost smanjena...i da ce tek da rade jos tih testova.

Ne znam,sad se brinem da li to znaci da ima nekih ostecenja na mozgu.

Sva sam pogubljena,posle 15 minuta sam krenula da pozovem opet jer mi mozak uopste nije registrovao da sam vec zvala...ne znam ni ja vise sta radim...

Zvacemo veceras opet,mada su rekli da ce nesto novo tj rezultate toga sto joj rade imate tek za 24 do 48 sati,ali neka barem mm lepo objasni to za te testove.

Znam da danas savremena medicina moze sve da sredi,ako ne onda da ublazi,to nam je i doktorka tamo rekla,da ce biti potrebna vezbe sa fizioterapeutima i banje,ali mi cemo da ucinimo sve sto mozemo samo da nasa devojcica bude normalno i zdravo dete....sad nam je najbitnije da organi prorade i da je skinu sa respiratora....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac molimo se svi za tvoju bebu da izadje kao pobednik!Tako ce i biti!Pisi nam koliko stignes i nemoj da ostajes sama,vidi da si uvek u drustvu,tako ce neizvesnost lakse proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VESNA cestitam,neka je beba ziva i zdrava :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MAJIBEBAC drzi se,bice sve kako treba,oporavice se,bice Una vesela i zdrava djevojcica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lajla srecno rodjenje male Nede!!!

Vesna cestitam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje ste pile TOTEMU , kako ste je pile? Jedva se suzdrzim da se ne ispovracam, odvratnooo! pijem je sa sokom od kupine, bljak, sa vodom je jos gore! :blink:

Meni nije tako odvratna :blink: Ranije sam je rastvarala u pola case vode a sada u to kapnem i nesto limuna(ima vitamin c koji pomaze da se bolje apsorbuje gvozdje).Pij na cevcicu i operi zube posle svake,tamne zubi od nje nekom vise,nekom manje,nekom nikako ali meni su potamneli i krenula sam da ih perem i sodom bikarbonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,peta sam na spisak,kad prije :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima...bila sam danas i pustili su me da je vidim...doktorka kaze da je bolje,izgleda da su smanjili jacinu aparata za disanje,poboljsava se polako,daju joj i vise infuzije radi ishrane.Doduse,nista ne moze da kaze dok je ne skinu sa tih aparata za disanje.

Ceo dan sam jako tuzna,usla sam u tu ogromnu sobu sa puno drugih inkubatora i beba,i samo gledala u nju...sve mi je nestalo u trenutku,glava mi se ispraznila,samo sam je gledala kako lezi i spava.Nije bas mala,ima veliku glavicu i mrsave rukice i nogice (sve na tatu) i mnogo je lepa...toliko mi je zao,ne zelim nijednoj majci da dozivi da tako vidi svoje dete.Ali sad bar znam kako izgleda i mogu da je vidim u svojoj glavi kad god pozelim.

Dobila sam temperaturu od sveg stresa...

Rekli su nam da od sad samo zovemo jer su od danas posete striktno zabranjene ali da su eto napravili izuzetak i hvala im zbog toga...

Samo da se moja bebica oporavi...ja mislim na nju stalno i ako nisam fizicki sa njom,non stop mi je u mislima...Zvali smo pre sat vremena i stanje je stabilno,nista se novo nije desilo od kad smo danas bili.

Ja izdrzavam nekako...samo da mi ona izdrzi...

maji bebac,potpuno te razumijem,samo za moju bebicu nema nade... nadam se da ce tvoja da bude jaka na tebe i da pregura sve sto je zivot vec stavio pred nju...

mojoj andrei su radiili test srca i nije razvijeno kako treba, za 4 dana je uzasno smrsala da su meni samo suze krenule kad sam je vidjela... neka mi bog oprosti,samo da se sve zavrsi,pa kako god da se zavrsi, i da se moja srecica ne muci... eto,do juce je sve bilo ok, normalna trudnoca i sve super, i odjednom sve nizbrdo... zato zene, pamet u glavu...odradite sve testove koje mozete,i kad ne sumnjate i kad sumnjate, bolje nego da vas zadesi ovo kao mene... pregurace se sve,zivot ide dalje,al da se covjek nekad prosto boji da je srecan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija kako nema nade,sta su vam rekli?O Gospode Boze pa sta je ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno!!! Ja definitivno vise ne ulazim na forum strasno me strah :(

Marija pa kako sad to ja sam mislila da je sa njom sve super i da ona lepo napreduje!

UH bre molim se za obe! Dace Bog da se sve izgura i da sve bude super na kraju!!!!

Ja sam danas uzela rezultate krvi i urina sve je super hemoglobin malo nizi ali normalno za trudnocu. Zanima me samo sta znaci SEGMENTIRANI u krvi na sta se to odnosi?

U ponedeljak idem na kontrolu i jedva cekam da vidim koliki smo sada :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao BOZE,stvarno strasno.Marija ja sam mislila da ce Andrea skoro kuci s vama.Ma bebe su veliki borci i pregurace ona sve.Saljem veliki :wub: za obe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Marija ne govori tako molim te,UVEK IMA NADE.Budi jaka,mozda se sve preokrene,medicina je danas mocna,molimo se svi da bude bolje tvoja bebica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.