Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zene samo da se javim na brzinu. Skinite me sa spiska ;) Porodila sam se juce u 6:45h ujutru. Rodila mi se moja devojcica Neda, 3750 gr i 57 duga...

Super smo prosle i sve je u redu. A ja cu ovih dana napisati malo opsirnije o porodjaju. Pozdravcicc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene samo da se javim na brzinu. Skinite me sa spiska ;) Porodila sam se juce u 6:45h ujutru. Rodila mi se moja devojcica Neda, 3750 gr i 57 duga...

Super smo prosle i sve je u redu. A ja cu ovih dana napisati malo opsirnije o porodjaju. Pozdravcicc

Cestitam, neka je Neda ziva i zdrava, brz oporavak :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Goga 12.08.2012

B.mama 14.08.2012

red3lilu 18.08.2012

pasuljcica 22.08.2012

CIRO 25.08.2012.

kristina s 27.08.2012

Kaficica 31.08.2012

TatjanaTanja 31.08.2012

Meseceviprsti 31.08.2012

tijanaki-31.08.2012

bullet 02.09.2012

Ninolina 04.09.2012

jejamoonwalker 06.09.2012

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

Cookie 18.09.2012.

Dica 25.09.2012.

nanny 27.09.2012.

respect 29.09.2012

Hellen 10.10.2012

Tranquilo 10.10.2012.

Sanamala21 20.10.2012

FutureMum 25.10.2012

Marina cura fina 04.11.2012

Brzo se skracuje spisak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sto mi sad mama goga nije u boji... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugari i veliki stomacici,nemam kad da vam pisem jer sam po ceo dan u haosu,stignem danesto procitam dok beba siki.maji bebac bas me je potresla tvoja situacija i ja verujem da ce tvoj andjeo sve to da izgura kao pravi borac,neznas koliko su bebe jake,zelim vam da se sto pre druzite i mazite a tebi sto vise snage da ovo preprodis.lajla cestitam na bebici,sve najbolje.moja beba ima problemcic sa okicama,krmelje uzasno i oticu joj kapci,izgleda je pokupila infekciju jos u porodilistu,stavljala i moje mleko ne pomaze,sad ispiram kamilicom a mene rana i dalje boli,bez obzira sto sam sidala konce,stvorilo se kao neko zadebljanje,velicine oraha.kamilice i tebi cestitam rodjenje bebca i sve najbolje,uzivajte,mazite se :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugari i veliki stomacici,nemam kad da vam pisem jer sam po ceo dan u haosu,stignem danesto procitam dok beba siki.maji bebac bas me je potresla tvoja situacija i ja verujem da ce tvoj andjeo sve to da izgura kao pravi borac,neznas koliko su bebe jake,zelim vam da se sto pre druzite i mazite a tebi sto vise snage da ovo preprodis.lajla cestitam na bebici,sve najbolje.moja beba ima problemcic sa okicama,krmelje uzasno i oticu joj kapci,izgleda je pokupila infekciju jos u porodilistu,stavljala i moje mleko ne pomaze,sad ispiram kamilicom a mene rana i dalje boli,bez obzira sto sam sidala konce,stvorilo se kao neko zadebljanje,velicine oraha.kamilice i tebi cestitam rodjenje bebca i sve najbolje,uzivajte,mazite se :*

Cesto cujem da bebe pokupe infekciju u porodilistu i da imaju problema sa krmeljima u ocima. Brzo prodje, samo se mora cistiti, bice sve ok. A sta tebi dr. kaze, od cega je zadebljanje? Nije tako malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cesto cujem da bebe pokupe infekciju u porodilistu i da imaju problema sa krmeljima u ocima. Brzo prodje, samo se mora cistiti, bice sve ok. A sta tebi dr. kaze, od cega je zadebljanje? Nije tako malo...

ma bas vodim racuna cim se malo pojavi da joj cistim sa fizioloskim rastvorom i 2,3 puta na dan moje mleko,sad zamisli koliko ima kad na svakih pola sata cistim,sl.nedelje idemo na kontrolu pa cu videti a i nosic malo zapusen i njega cistimo,a zadebljanje kaze dr da je od konaca tj cvor kad je krenula da me sije tu je glupo usiveno i sad je kao taj cvoric od konaca ostao unutra i sad ja treba da cekam da istrune a u medjuvremenu se kljukam brufenima i palitreksom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutroooo... LAJLA cestitamo na prinovi, da ste nam zive i zdrave!!! Ja sam od jutros sve nesto bez veze, ne znam koji mi je djavo...

Majibebac budi jaka, bice beba dobro, videces.. ljubimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene samo da se javim na brzinu. Skinite me sa spiska ;) Porodila sam se juce u 6:45h ujutru. Rodila mi se moja devojcica Neda, 3750 gr i 57 duga...

Super smo prosle i sve je u redu. A ja cu ovih dana napisati malo opsirnije o porodjaju. Pozdravcicc

Divno,Cestitam,neka vam je ziva i zdrava :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceco83 Draga pa ja tek sad vidim da si se ti porodila...

Cestitam ti sa zakasnjenjem,neka vam je beba ziva i zdrava.. :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene samo da se javim na brzinu. Skinite me sa spiska ;) Porodila sam se juce u 6:45h ujutru. Rodila mi se moja devojcica Neda, 3750 gr i 57 duga...

Super smo prosle i sve je u redu. A ja cu ovih dana napisati malo opsirnije o porodjaju. Pozdravcicc

Cestitam :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala dragana,pa da,mi smo samo dva dana mladji od naseg druga pavla.kako je bebac?kako si ti?kako se snalazis?ja kako nemam nikakvu pomoc,sve sama,mogu reci da jedva izdrzavam,jedino mi siuprug pomaze,mama mi je daleko,sestra udata a i ona daleko tako da uz net i iskusnih mama teramo nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DOBRO JUTRO! Ne znam za vas,al ja uopste nisam spavala.Znaci ovo mi je definitivno bila najpaklenija noc,nije se moglo disati od vrucine :wacko: :wacko: Kipio je znoj na sve strane :blink: jastuk mokar,ja se stalno presvlacila,ma haos...MM poveo djecu na plazu... Ja pijem kafu da dodjem sebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene samo da se javim na brzinu. Skinite me sa spiska ;) Porodila sam se juce u 6:45h ujutru. Rodila mi se moja devojcica Neda, 3750 gr i 57 duga...

Super smo prosle i sve je u redu. A ja cu ovih dana napisati malo opsirnije o porodjaju. Pozdravcicc

Divno, cestitam! Sve najbolje tebi i Nedi :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izem ti spisak, kad pre stigoh tako visoko...

Joj drage moje ja sam citala iz prikrajka koliko sam mogla i stigla.. Od kad su me skinuli sa lekova pre nedelju dana ja sam drugi čovek..Osećam se kao zmaj, ništa me ne boli, niti mi šta smeta, pritisak i puls se unormalili... :)

Puno beba nam se rodilo u ovom kratkom periodu, baš mi je drago i svim mamama čestitam od srca...

Potresla me je priča od majibebac i od tada se teško nateram da čitam temu od reči do reči jer sam se baš uplašila... sirotica mala kako su je namučili :(

Moje kontrakcije i bolovi su od pregleda do pregleda sve jače, grlić se skratio skroz, samo još čekamo bebanu da se spusti i da se pojave neki konkretniji znaci porođaja... ala će mm da na---ebe ima da me gleda kući dok ne dođe na 5 minuta kontrakcija :lol:

- nanny fali ti ista zagrada ispred imena mama goge samo bez kose crte da bi obojio

- ceco83 jesam li te dobro razumela da si kapala svoje mleko bebi u oči?? Ni slučajno!! Uzmi fiziološki rastvor (ima u svakoj apoteci) i sterilne komprese gaze i sa tim joj čisti okice... Kamilica sadrži u sebi sitne čestice i prašinu i začepa suzne kanale (ja sam se sa malim do godinu dana mučila sa tim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

- ceco83 jesam li te dobro razumela da si kapala svoje mleko bebi u oči?? Ni slučajno!! Uzmi fiziološki rastvor (ima u svakoj apoteci) i sterilne komprese gaze i sa tim joj čisti okice... Kamilica sadrži u sebi sitne čestice i prašinu i začepa suzne kanale (ja sam se sa malim do godinu dana mučila sa tim)

e pa jesam,po kap dve mog mleka,tako mi rekla patronazna,a i za kamilicu,to je uzasno koliko joj okice krmelje,ne moze jadna da ih otvori,a juce joj levo oko oteklo malo pa joj ispirala sa kamilicom i masirala nosic i spao otok,i za kamilicu mi rekla patronazna a sto se tice fizioloskog rastvora to koristim od rodjenja,kako je to krenulo i ne pomaze,danas cu da jo kupim acidi borici pa da probam sa time.i sta je na kraju bilo sa tvojom bebom,zasto su njoj krmeljile okice toliko dugo,jel se zna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reci mi molim te zasto ne valja majcino mleko u oci?ja se secam kad sam bila mala da su i meni prskali mleko u oci,zena koja je dojila.ja sam probala sve sto su mi rekle patronazne,velim znaju nesto zao mi je da je gledam ovakvu,sve se zacementira da ne mogu ni spatulom da skinem,place cim joj pipnem okice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mamike:)

Lajla cestitam i sve najnajlepse sa tebe i tvoju Nedicu...

Majibebac i dalje sam bez reci utehe...ne znam sta bih ti pametno mogla reci a da to nisi vec cula i da ne zvuci izlizano...u mislima sam sa vama i saljem najpozitivniju mogucu energiju!!!

Joooooj pa ja sam cetvrta na spisku...kako vreme brzo prolazi...jedinu nervoU oko porodjaja mi unosi taj spisak...cuni mi se juce sam bila poslednja:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

- ceco83 jesam li te dobro razumela da si kapala svoje mleko bebi u oči?? Ni slučajno!! Uzmi fiziološki rastvor (ima u svakoj apoteci) i sterilne komprese gaze i sa tim joj čisti okice... Kamilica sadrži u sebi sitne čestice i prašinu i začepa suzne kanale (ja sam se sa malim do godinu dana mučila sa tim)

e pa jesam,po kap dve mog mleka,tako mi rekla patronazna,a i za kamilicu,to je uzasno koliko joj okice krmelje,ne moze jadna da ih otvori,a juce joj levo oko oteklo malo pa joj ispirala sa kamilicom i masirala nosic i spao otok,i za kamilicu mi rekla patronazna a sto se tice fizioloskog rastvora to koristim od rodjenja,kako je to krenulo i ne pomaze,danas cu da jo kupim acidi borici pa da probam sa time.i sta je na kraju bilo sa tvojom bebom,zasto su njoj krmeljile okice toliko dugo,jel se zna?

Uhhh, to su bili nekadašnji saveti babica, koji imaju svoje neke argumente ali su u suštini loši za bebu...meni je pukao vodenjak 17h pre porođaja, kloliko puta su me pregledali i sve što se posle odvijalo... ja sam se inficirala i maleni je zaradio neku infekciju i začepljenje suznih kanala...Spomenula je i meni babica i varijantu sa mlekom i sa kamilicom, ali smo se opredelili isključivo za sterilan fiziološki rastvor za ispiranje krmeljica i odlazili kod lekara radi antibiotika. To pod obavezno.. Išli smo na briseve i bili strpljivi.. Nije to toliko strašno, ali ako joj kapci otiču nemoj da testiraš razne teorije već pravac u savetovalište da ti daju kremicu... U većini slučajeva to prođe u prvih mesec ili više, a do godinu dana se to sve formira i prođe, mi smo taman bili zakazali intervenciju da mu se produvaju suzni kanali i do zakazanog termina njemu se kanalići otčepili i kao da nikad ništa nije bilo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

- ceco83 jesam li te dobro razumela da si kapala svoje mleko bebi u oči?? Ni slučajno!! Uzmi fiziološki rastvor (ima u svakoj apoteci) i sterilne komprese gaze i sa tim joj čisti okice... Kamilica sadrži u sebi sitne čestice i prašinu i začepa suzne kanale (ja sam se sa malim do godinu dana mučila sa tim)

e pa jesam,po kap dve mog mleka,tako mi rekla patronazna,a i za kamilicu,to je uzasno koliko joj okice krmelje,ne moze jadna da ih otvori,a juce joj levo oko oteklo malo pa joj ispirala sa kamilicom i masirala nosic i spao otok,i za kamilicu mi rekla patronazna a sto se tice fizioloskog rastvora to koristim od rodjenja,kako je to krenulo i ne pomaze,danas cu da jo kupim acidi borici pa da probam sa time.i sta je na kraju bilo sa tvojom bebom,zasto su njoj krmeljile okice toliko dugo,jel se zna?

Izvinjavam se sto se petljam, ali bih samo podelila sa vama ono sto znam o bornoj kiselini...OBAVEZNO kupi acidiboricid za oci i naglasi da je za oci...kada budes uzela to malompakovanje OBAVEZNO ga drzi u frizideru i od otvaranja to pakovanje moze najnajduze da traje 7dana...posle toga se kupuje novo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se sto se petljam, ali bih samo podelila sa vama ono sto znam o bornoj kiselini...OBAVEZNO kupi acidiboricid za oci i naglasi da je za oci...kada budes uzela to malompakovanje OBAVEZNO ga drzi u frizideru i od otvaranja to pakovanje moze najnajduze da traje 7dana...posle toga se kupuje novo:)

Svašta od pasuljčice!!

Nije petljanje svaki savet je dobrodošao zar ne... a ona će da odluči šta će dalje da uradi po tome...

Obzirom da bebi kapci otiču, verovatno se radi o upali.. Upala se leči antibioticima...

Moj savet je da se ide kod lekara kako ne bi pogoršala stanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam svima stvarno nisam zelela da vas uplasim,i sam porodjaj je dovoljno tesko iskustvo bez toga da vas ja traumiram(naravno da sve zaboravis kad si sa svojom bebicom,Bog zna da bi meni sve bilo lakse samo da sam bila blizu moje Une)...

Posto sam pocela prirodno,a zavrsila na carskog,mogu da vam i kazem i dam savete za obe verzije.Prvo:nema straha,znam da mnoge misle da ce da se uplase,ali kad si na stolu u bolovima(moram da kazem da mnogo boli,ali sve se to moze izdrzati)ne mozes ni o cemu da mislis,samo znas da te puno boli i to je to.Najbitnije je da dises polako u pauzama izmedju tih bolova jer verujte tih pauza ima i tad nista ne boli,samo dises polako i za tih minut,dva odmoris se skroz...kad krenu bolovi,dises brzo(drugacije ne mozes)i pokusajte da se koncentrisete na to disanje.Kada su meni rekli da ne smem da guram jer ce se beba ugusiti nego da disem,srce mi je stalo.Ali samo mi je proslo kroz glavu,ne panici,neces tako pomoci bebi i uprkos strahu ja sam disala,a i od straha me vise bol i nije toliko doticao jer sam samo mislila na to da disem.Naravno,u jednom trenutku su morali da mi daju kiseonik jer sam rekla da cu da se onesvestim i NARAVNO DA JE BOCA BILA PRAZNA,A JA SE GUSILA POD MASKOM,ali sam nekako uspela da se odrzim.

Sto se tice carskog,sve sledi tek posle.Ja sam mislila da ce rana nesnosno da boli,ali nije!Ako si budan posle operacije rana samo pece kao da ti gori vatra na stomaku,ali mene nije bolelo.Imas i lekove protiv bolova koje daju u flasu.Ujutru te teraju prvo da se podignes i sednes na krevet,polako,i sestre ti sve pomazu.Slusajte instrukcije i disite i gledajte gore.Meni i sad kad se podignem fali vazduha u plucima,ali vremenom je sve lakse.Onda polako ustanes i stojis pored kreveta.Sve u svemu mene rana skoro uopste nije bolela pa sam odbijala lekove protiv bolova koje su hteli da mi daju.Mozda jer sam psihicki skroz otisla u aut pa nisam ni obracala paznju na nju,ali vec treceg dana sam mogla da prosetam,sama idem u wc i ostalo...

Jedini problem koji imam je sevanje u kukovima i preponama od svega sto su mi radili,to me mnogo boli,tako da je rana nista u poredjenju sa tim.Pustili su me dan ranije iz bolnice bas zbog ne primanja terapije,a rana mi je bila u perfektnom stanju.

I zelim da cestitam svim novopecenim mamama na bebcima i zelim vam svima sve najlepse...

Mi smo sinoc zvali i kazu da je stabilno i u odnosu na kad smo bili nema promena...cekam 12 da pozovem opet...ako ima neceg novog,javicu...Hvala vam svima na lepim recima,utesi,podrsci i lepim i pozitivnim mislima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje ste pile TOTEMU , kako ste je pile? Jedva se suzdrzim da se ne ispovracam, odvratnooo! pijem je sa sokom od kupine, bljak, sa vodom je jos gore! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam svima stvarno nisam zelela da vas uplasim,i sam porodjaj je dovoljno tesko iskustvo bez toga da vas ja traumiram(naravno da sve zaboravis kad si sa svojom bebicom,Bog zna da bi meni sve bilo lakse samo da sam bila blizu moje Une)...

Posto sam pocela prirodno,a zavrsila na carskog,mogu da vam i kazem i dam savete za obe verzije.Prvo:nema straha,znam da mnoge misle da ce da se uplase,ali kad si na stolu u bolovima(moram da kazem da mnogo boli,ali sve se to moze izdrzati)ne mozes ni o cemu da mislis,samo znas da te puno boli i to je to.Najbitnije je da dises polako u pauzama izmedju tih bolova jer verujte tih pauza ima i tad nista ne boli,samo dises polako i za tih minut,dva odmoris se skroz...kad krenu bolovi,dises brzo(drugacije ne mozes)i pokusajte da se koncentrisete na to disanje.Kada su meni rekli da ne smem da guram jer ce se beba ugusiti nego da disem,srce mi je stalo.Ali samo mi je proslo kroz glavu,ne panici,neces tako pomoci bebi i uprkos strahu ja sam disala,a i od straha me vise bol i nije toliko doticao jer sam samo mislila na to da disem.Naravno,u jednom trenutku su morali da mi daju kiseonik jer sam rekla da cu da se onesvestim i NARAVNO DA JE BOCA BILA PRAZNA,A JA SE GUSILA POD MASKOM,ali sam nekako uspela da se odrzim.

Sto se tice carskog,sve sledi tek posle.Ja sam mislila da ce rana nesnosno da boli,ali nije!Ako si budan posle operacije rana samo pece kao da ti gori vatra na stomaku,ali mene nije bolelo.Imas i lekove protiv bolova koje daju u flasu.Ujutru te teraju prvo da se podignes i sednes na krevet,polako,i sestre ti sve pomazu.Slusajte instrukcije i disite i gledajte gore.Meni i sad kad se podignem fali vazduha u plucima,ali vremenom je sve lakse.Onda polako ustanes i stojis pored kreveta.Sve u svemu mene rana skoro uopste nije bolela pa sam odbijala lekove protiv bolova koje su hteli da mi daju.Mozda jer sam psihicki skroz otisla u aut pa nisam ni obracala paznju na nju,ali vec treceg dana sam mogla da prosetam,sama idem u wc i ostalo...

Jedini problem koji imam je sevanje u kukovima i preponama od svega sto su mi radili,to me mnogo boli,tako da je rana nista u poredjenju sa tim.Pustili su me dan ranije iz bolnice bas zbog ne primanja terapije,a rana mi je bila u perfektnom stanju.

I zelim da cestitam svim novopecenim mamama na bebcima i zelim vam svima sve najlepse...

Mi smo sinoc zvali i kazu da je stabilno i u odnosu na kad smo bili nema promena...cekam 12 da pozovem opet...ako ima neceg novog,javicu...Hvala vam svima na lepim recima,utesi,podrsci i lepim i pozitivnim mislima.

Majibebac budi hrabra, ne posustaj, pre svega odmaraj i jedi, trebaće ti snaga za tvog malog borca Unu!!

Tvoja priča je potresna iz više razloga ali treba da služi i kao nauk što tebi za budućnost što svima koji su je čuli ili će je čuti u buduće. Treba da se borimo protiv takvog stava i ponašanja lekara. Oni jesu stručnjaci ali nisu bogom dani da ih se ne sme ništa pitati ili reći. Kada osetite da nešto nije u redu ne dozvolite im da vas ostave bez odgovora, na žalost, to prvo nauče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svašta od pasuljčice!!

Nije petljanje svaki savet je dobrodošao zar ne... a ona će da odluči šta će dalje da uradi po tome...

Obzirom da bebi kapci otiču, verovatno se radi o upali.. Upala se leči antibioticima...

Moj savet je da se ide kod lekara kako ne bi pogoršala stanje..

Slazem se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.