Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro zenice, u al ste vredne od jutros, bas ste se raspisale :D

Lajla - bezveze sto su te snasle takve muke pred kraj, al racunaj da je finish, ti vec ionako sitno, sitno brojis - jos par dana i sredice se sve ;) sto kazu bitno je samo da je bebac dobro

kaficice - prelepa je fotografija, divni ste oboje :wub:

nanchika - oljica je bas porasla pu, pu ... bas se vidi razlika od prosle fotografije i ove sad ;) secer mali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika, pa ona je dusica jedna medena :wub: :wub: :wub: :wub: !!!!! Jaoj, sva sam se bre rastopila. Lici na mamicu! Kako bre izdrzis da je ne gnjavis non-stop?

Joj,toplo je i njoj i nama pa izbegavam da je nosim, pa joj čak i skinem povoj pa je samo u pampersu. Ali voli da se nosi,pa to ti je ;)

Jedva čekam da vidim vaše bebice pa da razmenjujemo iskustva :)

cookie, hvalaaa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa zene moje,juce ugledah dve NOVE ruzicaste strije :( tek su krenule,nisu duge ni cm ali ja ih videh! :angry: Na boku su,za to sam rekla-u redu,neka ih bude tu i po stomaku,samo NOGE NE DAM!!!One su mi uvek bile glavni adut :lol:

Dico, za strije :angry:

Nedaj nogice draga! PU PU strije dalje od njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,toplo je i njoj i nama pa izbegavam da je nosim, pa joj čak i skinem povoj pa je samo u pampersu. Ali voli da se nosi,pa to ti je ;)

Jedva čekam da vidim vaše bebice pa da razmenjujemo iskustva :)

cookie, hvalaaa!

Samo da izdrzim jos 10 dana, pa cu traziti savete od vas vec iskusnih mamica. Kako bi bilo divno da onda sve krenemo u setnju sa nasim malisanima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NANCHIKA Oljica ti je preslatka,dusa mala.a tek haljinica,nemam rijeci... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KRISTINA SRECNA GODISNJICA :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da izdrzim jos 10 dana, pa cu traziti savete od vas vec iskusnih mamica. Kako bi bilo divno da onda sve krenemo u setnju sa nasim malisanima :)

Ma izdrzaces ;) I ja sam mislila cim prestanem s tabletama da cu odmah na porodjaj a izgleda da cu jos i da prebacim termin,tako mi se cini,nema nikakvih promjena ni simptoma :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KAMILICE NEK VAM JE SA SRECOM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto jedna Oljčikina slikica :)

Prava devojka :rolleyes: . Preslatka je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odoh ja na rucak kod s.Onako suptilno smo se najavili :lol: Ne mogu danas da spremam,bas me bole noge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenice, u al ste vredne od jutros, bas ste se raspisale :D

Lajla - bezveze sto su te snasle takve muke pred kraj, al racunaj da je finish, ti vec ionako sitno, sitno brojis - jos par dana i sredice se sve ;) sto kazu bitno je samo da je bebac dobro

Da, finis, joj jedva cekam :D

Mada moj bebac se toliko razdrmao, razigrao, samo skace, udara, valjda mi vraca za sve one muke koje je proslo ...

Mada kako sam cula, pred porodjaj treba da se umiri, znaci, nece ono jos...

Kako ste ti i tvoja bebica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGANA presladak je :rolleyes: A vidi ga na trecu,sto sam nesto jut :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam se javim,nemam komp al vas citam preko telefona, nisam se jos porodila, bolucka me pomalo al nista strasno. Ujutru idem na ctg pa cemo videti kakvo je stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Helooouu zene!

Prvo, nanchika i dragana misevi su preslatki sta da se kaze, blago vama i jedva cekamo i mi da se pridruzimo klubu mamica!

kaficice kao i uvijek i ovaj put sam propustila slicicu, ali vjerujem da si slatkica kako ostale cure kazu i jos jednom ti zelim sve najbolje u braku.

Mene su jutros u 5h probudili takvi bolovi i neizdrzive kontrakcije bila sam ubedjena da je dosao cas. Nisam panicila, odmah sam pocela da disem kako su nas ucili na pripremama i da mjerim na koliko idu. Kad sam skuzila da traju po 30sekundi i idu na svake 3 min i da vraski bole probudim muza. E tada nastaje sou, on se jadan ziv pogubio, joj kaze nemoj jos nemoj jos nismo spremni, daj nije to to to se tebi cini da te boli (ahahahahah)! Od silne muke mene uhvati smijeh kako se on prepao. Kazem ja reko hajde da spremimo torbu za porodiliste jer nije spremno nista, samo su stvari ciste i sredjenje ali je sve jos u ormaru i kozmetika na sve strane, kaze on ja cu to sad pa sad reko vazi. Kazem ima spreman neseser sa kozmetikom koju cu nositi tu je i tu donesi ti to meni, ide on nosi neki zblj nigdje veze neseser u jednoj a u drugoj ruci sampon on 2l, kupka od 2l, spuzvica koju koristim vec, a kod mene sve u neseseru spremno, novo i u malom pakovanju, samo da je to donjeo! Jao boze kako mi je bio smjesan! I spremim ja sve to, kad posle pola sata jakih kontrakcija i bolova u ledjima i preponama vidim smiruje se situacija. Tako da sve je dobro proslo, zvali smo doktora kaze sve ok, da se smirim i sutra na pregled i ctg. Nista, kada krene bitno je samo ostati smiren i ne zaboraviti disati, sada sam i spremna sto se stvari tice pa ce biti jos opustenije kad krene pravi porodjaj, a i muz mi je preziveo test pa sve ok! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Helooouu zene!

Prvo, nanchika i dragana misevi su preslatki sta da se kaze, blago vama i jedva cekamo i mi da se pridruzimo klubu mamica!

kaficice kao i uvijek i ovaj put sam propustila slicicu, ali vjerujem da si slatkica kako ostale cure kazu i jos jednom ti zelim sve najbolje u braku.

Mene su jutros u 5h probudili takvi bolovi i neizdrzive kontrakcije bila sam ubedjena da je dosao cas. Nisam panicila, odmah sam pocela da disem kako su nas ucili na pripremama i da mjerim na koliko idu. Kad sam skuzila da traju po 30sekundi i idu na svake 3 min i da vraski bole probudim muza. E tada nastaje sou, on se jadan ziv pogubio, joj kaze nemoj jos nemoj jos nismo spremni, daj nije to to to se tebi cini da te boli (ahahahahah)! Od silne muke mene uhvati smijeh kako se on prepao. Kazem ja reko hajde da spremimo torbu za porodiliste jer nije spremno nista, samo su stvari ciste i sredjenje ali je sve jos u ormaru i kozmetika na sve strane, kaze on ja cu to sad pa sad reko vazi. Kazem ima spreman neseser sa kozmetikom koju cu nositi tu je i tu donesi ti to meni, ide on nosi neki zblj nigdje veze neseser u jednoj a u drugoj ruci sampon on 2l, kupka od 2l, spuzvica koju koristim vec, a kod mene sve u neseseru spremno, novo i u malom pakovanju, samo da je to donjeo! Jao boze kako mi je bio smjesan! I spremim ja sve to, kad posle pola sata jakih kontrakcija i bolova u ledjima i preponama vidim smiruje se situacija. Tako da sve je dobro proslo, zvali smo doktora kaze sve ok, da se smirim i sutra na pregled i ctg. Nista, kada krene bitno je samo ostati smiren i ne zaboraviti disati, sada sam i spremna sto se stvari tice pa ce biti jos opustenije kad krene pravi porodjaj, a i muz mi je preziveo test pa sve ok! :D

HAHAHA muz ti je faca :lol: A i moj ce se pogubiti a treci mi porodjaj :lol: Glavno da ti je sve spremno pa kad krene da ti je sve pri ruci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo DA CESTITAM SVIM MAMICAMA KOJE SU DOBILE SVOJE BEBICE i vec uzivaju sa njima... Neka su vam zivi i zdravi vasi andjeli...

A ja drage moje ne da se nisam porodila, nego sam doslovno nadrljala... Vec danima sam imala bolove, tipa menstrualne i bolela su me krsta. Nista. trpela sam to. Da bi me jedno jutro u 5 ujutru probudile takve kontrakcije da sam mislila da necu stici do porodilista (imam nekih 70ak km)... Kontrakcije su bile bolne, na svaka 3, 4 min i drzale po 30ak sekundi. To ne bi meni bilo toliko strasno da nisam u isto vreme kad me strefi kontrakcija imala uzasnu potrebu da kakim. Pa mi je svekrva rekla da su to mozda naponi i da jurimo u porodiliste. Nista, mozete zamisliti to ludilo, trci, spremaj se, truckanje u kolima do bolnice u najgorim bolovima sve sa potrebom da idem u wc. Jedva sam prezivela. Doktori tamo odmah hitan pregled. Njih 3 me pregledalo a ja otvorena samo 1 cm i grlic duzine 1,1,5 cm. To ni znaka od porodjaja a ja umirem od bolova. Da vam ne pricam da sam pored svega toga dobila takav proliv da sam ceo dan provela u wc-u. Nisam imala snage da disem, temperatura spicila i svasta nesto. Drzali me u bolnici, primala sam infuzije, cekali su dr da vide da li cu se otvoriti barem jos 2 prsta, tterali me da setam i cucim, a svaki takav korak vodio me je pravo na wc solju ;( uzas

Da mi nisu davali infuzije ja mislim da bih propala, to me vratilo malo u zivot.

Nista. Zakljucak da sam imala trovanje hranom, koje je izazvalo proliv i grceve creva a sve to pokrenulo bolove i kontrakcije. Vratili me sinoc kuci da lezim i lecim se, i cekam pravi pocetak porodjaja. Glavne muke su me prosle, ali jos uvek imam taj glupi proliv koji mi ne da mira.

Ps. da ne pricam da mi se pojavio sad taj krvavkast sekret, sta li je. Nije ni cudo kaD se 10 doktora izredjalo da mi nabija ruke dole kao da sam ne daj Boze zivotinja a to je tako bolelo jer uopste im neznost nije jaca strana.

Ljubim vas zene drage, nadam se da ste vi bolje i da nemate nikakvih problema...

Uh, bas si se namucila.. :(

kaficice, kao sto sam obećala-

http://img854.imageshack.us/img854/108/20120730192809.jpg

Eto jedna Oljčikina slikica :)

SLatkacha mala :wub:

Dobar dan i od nas...

evo slicice mog Pavla :):) :)

p7190961.jpg

p8030992.jpg

24072012325.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jaoo medenjak, bas lici na tebe :wub:

Ja sam pobegla ranije sa jezera danas, ujutru sam samo jednom malo zaplivala dok nije bilo ljudi, a posle je bila tolika guzva da sam samo gledala one ljude kao potencijalne nosioce raznih bakterija pa se nisam vise usudila da udjem u vodu :lol:

A iskreno receno, malo sam razocarana Srebrnim jezerom, ocekivala sam nesto plavlje i bez mirisa pljeski i odvratne muzike u okolini <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaficice, i ja propustih slicicu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, pa on je :wub: :wub: :wub: :wub: . Prelepe slicice, divan decacic, dusa medena. Vec sam napisala Nanchiki da sam se rastopila kad sam videla njenu devojcicu, ti si me dokusurila.

Ulepsale ste mi dan obe. Sad mi je lakse da trpim ove bolove. Kad pogledam slikice, znam zasto i da vredi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijaniki, sta je to sa nama?

Evo sinoc mi je tako naglo krenuo neki sekret da sam mislila da mi je pukao vodenjak. Da ste videli facu mm-a, dok sam zubunjeno proveravala sta se desava. Ostao covek ukocen u drzeci klopu u ruci, oci okrugle na belome licu,

Od jutros me ubijaju krsta, ne mogu da hodam, boli kad lezim...stomak se zateze u neregularnim kontrakcijama, mali je nemiran, osecam jak pritisak na grlic i trnjeje u samom dnu stomaka. Kad ustanem posle par koraka hodam ko neka baba, povijena skroz a stomak se stegne kao kamen. Verovatno je maleni nalegao nezgodno.

Tijaniki, bas me nesto nasmejo tm. Moj ide zamnom i molime da sacekam termin, ko da ja o tome odlucujem.... sve vice nismo jos spremni ( i nismo, stan haos, torba polu zapakovana)

Hellen, pa makar si se na kratko bucnula. Ja sam jedno vreme, dok je trajala epidemija boginja sve ljude gledala kao virus koji hoda, tako da mi je jasno i to glediste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene i mm se jadan streca pri svakoj kontrakciji,al meni sad vec dosta a nikako da krene :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene i mm se jadan streca pri svakoj kontrakciji,al meni sad vec dosta a nikako da krene :D :D :D

I mi te pratimo!! Mikica dobra, pa brine se ...

Bice to brzo, jos samo malo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijaniki, sta je to sa nama?

Evo sinoc mi je tako naglo krenuo neki sekret da sam mislila da mi je pukao vodenjak. Da ste videli facu mm-a, dok sam zubunjeno proveravala sta se desava. Ostao covek ukocen u drzeci klopu u ruci, oci okrugle na belome licu,

Od jutros me ubijaju krsta, ne mogu da hodam, boli kad lezim...stomak se zateze u neregularnim kontrakcijama, mali je nemiran, osecam jak pritisak na grlic i trnjeje u samom dnu stomaka. Kad ustanem posle par koraka hodam ko neka baba, povijena skroz a stomak se stegne kao kamen. Verovatno je maleni nalegao nezgodno.

Tijaniki, bas me nesto nasmejo tm. Moj ide zamnom i molime da sacekam termin, ko da ja o tome odlucujem.... sve vice nismo jos spremni ( i nismo, stan haos, torba polu zapakovana)

Hellen, pa makar si se na kratko bucnula. Ja sam jedno vreme, dok je trajala epidemija boginja sve ljude gledala kao virus koji hoda, tako da mi je jasno i to glediste.

Jao draga sve nam je nesto isto, i termin i simptomi i sve bolesti.. jel', kako se tebi tata zove??! :lol::lol:

Meni je vise zao mm nego mene same kad krene porodjaj, hajde ja sam spremna, znam sta me ceka i gotovo a on dusa jos uvcijek pogubljen, a najsmjesnije je to sto ce prisustvovati porodjaju, cini mi se dvije bebe cu morati paziti! :lol: Ali iskreno, drago mi je sto se sve to desilo jer sam se juce tako bila iznervirala, cekali smo moju svekrvu da dodje sa mora gdje je bila mjesec i nesto, ona rekla kupiti kolica pa nam je rekla ni slucajno nista da ne kupujemo od ostalih stvari za bebu bez nje, cim se vrati idemo u kupovinu svega. Ja sva sreca dobila vecinu stvari, garderobu i tako, stvari za sebe i za porodiliste sam kupila tek prije 3 dana i oprala. A ona zenska umjesto 3 sedmice ostala 5 i jos je htjela ostati do 20og avgusta(!) i juce kada se vratila kaze nema potrebe jos ici to sve kupovati da sacekam jos malo... Uh prekipilo mi brate, rekla sam muzu ako ona u ponedeljak ne ode sa nama u tu proodavnicu da kupimo kolica da mogu djete iznjeti (uz kolica dolazi i jaje i port bebe) i one stvari za krevetac i posteljinu da moze djete negdje spavati onda neka mi ne dolazi da je obilazi i da me zajeb**a kad se porodim, ako sada ne zeli da pomogne. Kako su ljudi tako bezosjecajni ja ne mogu da shvatim, samo nesto pametuju i nerviraju te kao namjerno. Uh. :angry: Tako da u ponedeljak zavrsavam sve pripreme, posle toga necu nista da radim samo da odmaram i pripremim se za bebin dolazak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje! Meni je toliko vruce da sam mnogoooooo nervozna! KAFICICE draga bas si slatka i bas ti lepo stoji trudnoca!

Sto se torbe tice, delimicno je spremna, sutra moram da dokupim jos par stvarcica za sebe pa onda na kontrolu po najvecoj vrucini :blink: treba izdrzati 40 i nesto stepeni...

Ljubimo sve stomacice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

De ste zene??? Ja bila sa cerkicama u setnju.Dosli pa ih istusirala,pa dok sam promjenila posteljinu u sve tri sobe :wacko::blink: Sad im dala veceru pa da ih legnem kad skupe igracke :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.