Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

:) ...a jel normalno da se beba umirila....do pre 3 dana je divljala u stomaku...a sad se samo malo oglasi i to je to...?

Mislim da jeste normalno, pa nema baš nešto mesta za neke jače akcije...znaš...Sad je bebac već veliki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veceras smo bili sa mojom dr i izmedju ostalog kaze posto sam vec radjala sve i ako bebac ostane karlicno okrenut da ce me sigurno poradjati prirodnim putem. i ona smatra da nema smisla ici na zahtevani cr jer kaze imam dobre karlicne proporcije i ne bi bio problem da se porodim. ipak mi je lakse kad sa njom razgovaram, toliko me umiri i stvarno je cenim kao prijatelja a posebno kao dr..

naravno opet mi kaze da verujeda ce se ovaj svrca okrenuti kako treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veceras smo bili sa mojom dr i izmedju ostalog kaze posto sam vec radjala sve i ako bebac ostane karlicno okrenut da ce me sigurno poradjati prirodnim putem. i ona smatra da nema smisla ici na zahtevani cr jer kaze imam dobre karlicne proporcije i ne bi bio problem da se porodim. ipak mi je lakse kad sa njom razgovaram, toliko me umiri i stvarno je cenim kao prijatelja a posebno kao dr..

naravno opet mi kaze da verujeda ce se ovaj svrca okrenuti kako treba..

Ma, hoće Ivana, sigurno :) Pa sad je tek ušao u fazu da se namesti kako treba a ispred tebe je još 4-5 nedelja njegovih akrobacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas i tacke za akupresuru koje mozes naci ovde http://altmedicine.about.com/od/carpaltunn...rpal_tunnel.htm,

ali kao fizioterapeut, ne bih ti preporucila ni fizikalnu, ni akupresuru dok se beba ne rodi. Kao sto treba da se izbegava masaza stopala tako se i izbegava pritiskanje shiatsu tacaka na telu (osim ako nisu predvidjene za trudnice)... ako je moguće, izbegavaj bilo kakve aktivnosti koje zahtevaju snažne, ponavljajuće pokrete ruku. Iako mozda ti pokreti nisu uzrok karpalnog tunela, mogu ga pogoršati.

Ako ti posao zahteva da ovu vrstu pokreta, pocni da nosis steznik za zglob, veruj mi pomaze.

Ako radis na računaru, podesi visinu tvog stola tako zglobovi nisu savijeni prema dole dok kucas. Ne zaboravi da istezes ruke i zglobove.

Ako te simptomi gnjave noću, promeni ležeći položaj i pokušj podbočiti ruku sa jastukom. Izbegavaj spavanje na rukama (mislim da lezis na sakama). Ako se probudis sa bolovima, pokušaj tresti ruke dok bol ili utrnulost ne nestane.

Koriscenje joge može pomoći osloboditi boli i povećanje snage ruku. Moze i vitamin B6 pomoci.

Sve u svemu moras posetiti doktora (fizijatra) jer to nije ni malo naivno, a koliko vidim kod tebe se bas razvio...

Izvinite ako sam vas udavila ;)

Srecno!

Hvala puno na savetima, nesto od toga sam primenjivala... Recimo, ruke sam tresla i tresla ali mi utrnulost nije prosla :rolleyes: , od kako sam trudna sve svoje obaveze sam svela na minimum mada moram priznati da nisam osoba koja voli da miruje tako da uvek nesto radim, bar po kuci, ali ne provodim toliko vremena za racunarom...

Sto se tice fizijatra, ne znam da li da sada odem na pregled ili da sacekam da se porodim (sada sam vec u 35. nedelji) jer mi je ginekolog reklao da ce sindrom karpalnog tunela proci nakon porodjaja? Nikada ranije nisam imala slicne tegobe.

Jos jednom hvala na savetima, drago mi je da se sa nekim mogu konsultovati jer nijedna moja prijateljica koja je prosla trudnocu i porodjaj nije imala ovaj problem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam bila na kontroli, malena ima 2770g :wub: Sled.ponedeljka krecem sa CTG-om, a između toga mi ostaje jurcanje po DZ i bolnici, po raznim labaratorijama i sl. ali dobro, sve je to sastavni deo trudnoće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam bila na kontroli, malena ima 2770g :wub: Sled.ponedeljka krecem sa CTG-om, a između toga mi ostaje jurcanje po DZ i bolnici, po raznim labaratorijama i sl. ali dobro, sve je to sastavni deo trudnoće...

:wub: :wub: :wub: duša mala :) pa ona je već velika curica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub: duša mala :) pa ona je već velika curica :)

Daaa :wub: Za mesec dana je napredovala skoro kilce :) Ali ako, samo neka ručka, ljubi je majka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daaa :wub: Za mesec dana je napredovala skoro kilce :) Ali ako, samo neka ručka, ljubi je majka :D

Pa biće super beba, ako tako nastavi :) taman oko 3500kg kad dođe termin :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr ladno pogodio na UZ tacno kolika je beka :wub:

To jutro sam radila poslednji UZ i imala je 3050g i 51 cm... Uvece kad se rodila, tolika je i bila :wub: :wub: :wub: :wub:

Kiki draga, ti si ga bas usitnila :)

Je l' hvata frka polako :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao pa skoro svima bebe po 3000 -3200 a moji od 3850 -4100 a ovaj malisa ce preci i seke kuku

Pa mi bismo bili veliki, ali smo se rodili prevremeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr ladno pogodio na UZ tacno kolika je beka :wub:

To jutro sam radila poslednji UZ i imala je 3050g i 51 cm... Uvece kad se rodila, tolika je i bila :wub: :wub: :wub: :wub:

Kiki draga, ti si ga bas usitnila :)

Je l' hvata frka polako :wub:

Polako...ahaaa....hvata me frka brzo :D jedva cekam i da ga vidim ko se to tamo sutira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao pa skoro svima bebe po 3000 -3200 a moji od 3850 -4100 a ovaj malisa ce preci i seke kuku

Nemoj da se sekiras, bice mali taman kako treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako...ahaaa....hvata me frka brzo :D jedva cekam i da ga vidim ko se to tamo sutira :)

Jao Kiki pitam se koja ce pre od nas dvet45168.gif, jedva cekam moju malu dusicu da upoznamt8441.gif, dani su mi postali kao godine, bice dobro ako od prevelike zelje da ga sto pre upoznam jos i ne premasim termin. :blink:

Inace imam utisak da mi se stomak bas spustio, krsta maltene stalno bole, i sve mi se mrda dole oko besike i jajnika, a zadnja dva dana imam boklove kao da mi neko zabada iglu odozdo, sad ne znam koliko je ovo normalno i koliko moza da bude najava za porodjaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros bila na kontroli,na CTG-u i ultrazvuku,beba je baš nemirna,jedva su je uhvatili... :wub: POTVRDILI SU MI DA JE DEVOJČICA po ko zna koji put jer ko god me vidi kaže da nosim dečaka po obliku stomaka... <_< Sve je ok,teška je oko 2200-2500...duša mala... i sve ostalo je u redu... Sledeće sedmice nosim stolicu i vade mi opet krv...pa ću za 10-ak dana kad uđem u deveti opet na ctg... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Kiki pitam se koja ce pre od nas dvet45168.gif, jedva cekam moju malu dusicu da upoznamt8441.gif, dani su mi postali kao godine, bice dobro ako od prevelike zelje da ga sto pre upoznam jos i ne premasim termin. :blink:

Inace imam utisak da mi se stomak bas spustio, krsta maltene stalno bole, i sve mi se mrda dole oko besike i jajnika, a zadnja dva dana imam boklove kao da mi neko zabada iglu odozdo, sad ne znam koliko je ovo normalno i koliko moza da bude najava za porodjaj

:D

Pa, jeste, najviše se otegne deveti mesec, to svi kažu, i vala i jeste tako...sad smo teške i ja sam natečena, ne znam kako si ti, pa mi je teško da hodam puno, moram često da sednem, pa često da idem u wc, pa sve tako...o tome da vidim bebicu ni ne razmišljam jer sam toliko radoznala da bi me kopkalo tako da ne bih mogla da spavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros bila na kontroli,na CTG-u i ultrazvuku,beba je baš nemirna,jedva su je uhvatili... :wub: POTVRDILI SU MI DA JE DEVOJČICA po ko zna koji put jer ko god me vidi kaže da nosim dečaka po obliku stomaka... <_< Sve je ok,teška je oko 2200-2500...duša mala... i sve ostalo je u redu... Sledeće sedmice nosim stolicu i vade mi opet krv...pa ću za 10-ak dana kad uđem u deveti opet na ctg... :)

Ohooo pa mi smo već velika curica :wub: , a mama će da se šeta sad po lekarima...to joj je sad posao :) ma, mani bre bapske priče o stomacima...generalizacija važi za većinu ali daleko ne za sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ohooo pa mi smo već velika curica :wub: , a mama će da se šeta sad po lekarima...to joj je sad posao :) ma, mani bre bapske priče o stomacima...generalizacija važi za većinu ali daleko ne za sve :)

kikiriki zeno pa sta ti cekas?da ti roda donese bebu? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daj boze i mi tako lako da prodjemo,da se ne mucimo....bez indukcije i ostalih stvari...meni je kretanje ova dva dana postalo mucenje...sebi sam teza nego inace....zato sto se bebica spustila,pa je pritisak veci....i moja se guzva u mom stomaku..ja sam bas sitne gradje....

Indukciju dobiješ svakako :) sem kad je CR onda ne znam, nije mi logično.

Moja beba se noćas igrala bušilice :blink: malo je bušila maminu karlicu :D sve sam zvezde prebrojala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kikiriki zeno pa sta ti cekas?da ti roda donese bebu? :P

Vidiš ti ovo Lilika, on je sebi smislio kad će napolje :) i neće nikom da kaže :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidiš ti ovo Lilika, on je sebi smislio kad će napolje :) i neće nikom da kaže :)

Bebac od početka zna šta hoće, bravo :wub: za njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ohooo pa mi smo već velika curica :wub: , a mama će da se šeta sad po lekarima...to joj je sad posao :) ma, mani bre bapske priče o stomacima...generalizacija važi za većinu ali daleko ne za sve :)

Nego šta nego sam velika... još kilce da se ugoji i taman,ako bude veća ne znamgde će mi izaći... :)

Ma ne slušam ja to,ko god mi je rekao ja se posvađam s njima... nekako sam već navikla da je devojčica,pa zbog toga... :)

A ti ženska ajde da se porađaš pa da se veselimo ovde... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, jeste, najviše se otegne deveti mesec, to svi kažu, i vala i jeste tako...sad smo teške i ja sam natečena, ne znam kako si ti, pa mi je teško da hodam puno, moram često da sednem, pa često da idem u wc, pa sve tako...o tome da vidim bebicu ni ne razmišljam jer sam toliko radoznala da bi me kopkalo tako da ne bih mogla da spavam...

Vala se otegao da nema kud dalje, jos mi najgore kad mi doktor kaze, posle 1 aprila moze da se dogodi porodjaj, pa ja cu sad da ujedam narednih 7 dana :lol:

Ma neka ga, kad bude hteo napolje obavestice me, sigurna sam ;)

Ja sam jedan dan sva otecena, drugi dan nista, ali krecem se kao slon :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kikiriki zeno pa sta ti cekas?da ti roda donese bebu? :P

Ceka mene, da vidi kako je :lol: :lol: :lol:

Ne moze to bre preko reda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Indukciju dobiješ svakako :) sem kad je CR onda ne znam, nije mi logično.

Moja beba se noćas igrala bušilice :blink: malo je bušila maminu karlicu :D sve sam zvezde prebrojala...

moja obozava da sutira rebra...pa kad se okrenem na drugu stranu onda karlicu....ne da mami da spava nikako.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iva i Kiki jos tu... A ja se sve nadam da kad pogledam na forum da cu videti da ste se javile nekom da je gotovo i da su bebice u pelenama :) Ovi dani ne prolaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.