Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

mnogo sam nesto nemirna i .. pa uplasena.

od danas se ne smirujem, ne zelim cr, ne zelim da me uspavljuju.. znam da ima jos vremena da se Stefan namesti kako treba ali... i taj neprijatni bol dole..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mnogo sam nesto nemirna i .. pa uplasena.

od danas se ne smirujem, ne zelim cr, ne zelim da me uspavljuju.. znam da ima jos vremena da se Stefan namesti kako treba ali... i taj neprijatni bol dole..

Ma ima vremena nemoj da brines... Meni je celu trudnocu beba okrenuta na dole. Ali imas jos fore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel imas osecaj kad se pomera da te bas dole sutira, osetim nekad kao pritisak na guzu.. prvo sam sama sebi bila smesna zbog tog osecaja ali danas sam skontala da ako se vec tako okrenuo i da me zapravo dole i sutira pa zato tako osecam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mnogo sam nesto nemirna i .. pa uplasena.

od danas se ne smirujem, ne zelim cr, ne zelim da me uspavljuju.. znam da ima jos vremena da se Stefan namesti kako treba ali... i taj neprijatni bol dole..

Ne, da ima vremena nego, iako bi se sad okrenuo glavicom ka dole, imao bi još 5 puta vremena i da se okrene karlično i da se vrati nazad. Beba se namešta između 32 i 36 nedelje, i kako je vide u 36 nedelji, što je tebi za MESEC dana, tako će najverovatnije i ostati, a da ne pričamo o tome da čak i tad može da se okrene do 20 dana pred porođaj :) Tako da nemoj da paničiš, okrenuće se bebac, a sad ga pusti da radi salto dok još ima mesta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mnogo sam nesto nemirna i .. pa uplasena.

od danas se ne smirujem, ne zelim cr, ne zelim da me uspavljuju.. znam da ima jos vremena da se Stefan namesti kako treba ali... i taj neprijatni bol dole..

Beba do samog porođaja ne mora da se okrene a upravo pred sam porođaj da se namesti kako treba. Tako da uvek postoji mogućnost da ne ideš na CR. U kbc Zemun sam postupak porađanja započinju prirodno čak i ako je beba u karličnom položaju, tek ako u toku samog porođaja se ne okrene (uz pomoć dr-a) prelazi se na carski rez, ali upravo dosta njih ne dođe do carskoh reza jer se beba neposredno pred "izlazak" okrene. Ovo zna da bude dosta iscrpljujuće za porodilju tako da se mnoge trudnice upravo zbog toga ne odlučuju na kbc Zemun a opet meni je to velika prednost (što carski rez primenjuju samo kada je ugrožen život trudnice i/ili bebe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je visoka dioptrija preduslov za carski rez? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa danas uopste nije moj dan.. saplela sam se na susilicu za ves, NE ZNAM NI SAMA KAKO, na terasi i pala.. nisam se izgleda udarila, malo ruku oderala i noga me malo boli.. ali sam se taaaaako uplasila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila na ultra tzvuku i pregledu, doca kaze da se grlic lepo ispravio i da je oko 1 cm otvoren, sto je predpostavljam dobro, slusao me sa nekom drvenom spravom preko stomaka, nekako sam imala osecaj kao da se vracamo u praistoriju i na kvarno navijala da mu moj fudbaler uputi jedan sut direkt u tu spravicu, ali zamislite da nije hteo. Kaze doca da posle 1.04. mogu ocekivati mog bebirona bilo koji dan, i da on veruje da bebiron nece cekati pun termin koji je inace 07.04. e sad jedino sto me zabrinulo u celoj prici je to da ako mi pukne vodenjak treba da se odmah javim u bolnicu, a ako krenu bolovi da pokusam da sacekam 2h, pa ako bolovi jos uvek treju onda da idem, jer sam prvorotka, pa postoji velika mogucnost pripremnih bolova. Zanimaju me vasa iskustva, kako da razlikujem pripremne od pravih kontrakcija i koliko su ceste u pocetku, ne bih da cekam tih 2h, pa da se posle porodim u kolima na putu do porodilista. :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa danas uopste nije moj dan.. saplela sam se na susilicu za ves, NE ZNAM NI SAMA KAKO, na terasi i pala.. nisam se izgleda udarila, malo ruku oderala i noga me malo boli.. ali sam se taaaaako uplasila..

Mene zivu ispresecali neki kucici juce, ali danas se lepo osecam, ndam se da nisi nesto povredila, i predpostavljam da je suvisno sad reci da moras biti pazljiva, moramo misliti na nase andjelcice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je visoka dioptrija preduslov za carski rez? :blink:
Mislim da da ....

Lažete da ima veze dioptrija sa carskim rezom?! :blink: ovo stvarno nisam ni naslućivala da ima veze.

pa danas uopste nije moj dan.. saplela sam se na susilicu za ves, NE ZNAM NI SAMA KAKO, na terasi i pala.. nisam se izgleda udarila, malo ruku oderala i noga me malo boli.. ali sam se taaaaako uplasila..

evo završio se ;) dobro je da je sve prošlo kako treba. Mogu bre samo da zamislim kakav je osećaj (daleko i ne ponovilo se)

Zanimaju me vasa iskustva, kako da razlikujem pripremne od pravih kontrakcija i koliko su ceste u pocetku, ne bih da cekam tih 2h, pa da se posle porodim u kolima na putu do porodilista.

Evo par linkova ka temama koje bi ti mogle pomoći

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=824&hl

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=1633&hl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lažete da ima veze dioptrija sa carskim rezom?! :blink: ovo stvarno nisam ni naslućivala da ima veze.

verovala ili ne meni je drugarica napomenula a onda sam malo po netu cackala i ima veze :huh:

ali rekoh da pitam i vas na forumu da li je neka imala iskustvo jer je meni bas visoka :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je visoka dioptrija preduslov za carski rez? :blink:

To se danas koristi kao lep izgovor kad zena hoce carski rez. Inace, nema veze s porodjajem. Nece ti se na porodjaju povisiti dioptrija.

Pitam mm danas kako stoje statistike yza carski i prirodni porodjaj i on kaze da vise zena umre od komplikacija carskog nego zbog prirodnog.

I ja sam se bojala anestezije, mada je danas covek najsigurniji kad je u anesteziji, jer ga pomno prate. A posle operacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,zene,mene poceo da boli donji deo stomaka predvece,kao oni blazi menstrualni bolovi.Doduse,boli konstantno,malo jace,pa malo manje.I beban se gura svo vreme,nesto se namesta,trti guzu..Uh..Meni naredni pregled tek u naredni petak.Juce me bolelo malo izjutra i proslo..Jel to beba hoce van??? Nekako mi jos rano :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,zene,mene poceo da boli donji deo stomaka predvece,kao oni blazi menstrualni bolovi.Doduse,boli konstantno,malo jace,pa malo manje.I beban se gura svo vreme,nesto se namesta,trti guzu..Uh..Meni naredni pregled tek u naredni petak.Juce me bolelo malo izjutra i proslo..Jel to beba hoce van??? Nekako mi jos rano :(

Mislim da se samo "namešta" ;)

Naravno ukoliko ovi bolovi nastave i pojačavaju se i postanu češći ne bi možda bilo loše da se javiš malo ranije ili (još bolje) da nazoveć dr. telefonom da ga informišeš o tome. Sigurno će ti napomenuti da li ima potrebe da dolaziš ili ne.

Ali sam ja nešto i dalje ubeđena da se to samo Bebica spušta i namešta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,zene,mene poceo da boli donji deo stomaka predvece,kao oni blazi menstrualni bolovi.Doduse,boli konstantno,malo jace,pa malo manje.I beban se gura svo vreme,nesto se namesta,trti guzu..Uh..Meni naredni pregled tek u naredni petak.Juce me bolelo malo izjutra i proslo..Jel to beba hoce van??? Nekako mi jos rano :(

To se meni već sada dešava...svako veče,nekad kasno osetim te blage bolove,i to traje nekih pola sata-sat i prođe... Ja sam se baš uplašila al idem na kontrolu u sredu pa ću je pitati mada mi kažu da je to normalno... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa danas uopste nije moj dan.. saplela sam se na susilicu za ves, NE ZNAM NI SAMA KAKO, na terasi i pala.. nisam se izgleda udarila, malo ruku oderala i noga me malo boli.. ali sam se taaaaako uplasila..

Jel sve ok? Nisi pala na stomak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila na ultra tzvuku i pregledu, doca kaze da se grlic lepo ispravio i da je oko 1 cm otvoren, sto je predpostavljam dobro, slusao me sa nekom drvenom spravom preko stomaka, nekako sam imala osecaj kao da se vracamo u praistoriju i na kvarno navijala da mu moj fudbaler uputi jedan sut direkt u tu spravicu, ali zamislite da nije hteo. Kaze doca da posle 1.04. mogu ocekivati mog bebirona bilo koji dan, i da on veruje da bebiron nece cekati pun termin koji je inace 07.04. e sad jedino sto me zabrinulo u celoj prici je to da ako mi pukne vodenjak treba da se odmah javim u bolnicu, a ako krenu bolovi da pokusam da sacekam 2h, pa ako bolovi jos uvek treju onda da idem, jer sam prvorotka, pa postoji velika mogucnost pripremnih bolova. Zanimaju me vasa iskustva, kako da razlikujem pripremne od pravih kontrakcija i koliko su ceste u pocetku, ne bih da cekam tih 2h, pa da se posle porodim u kolima na putu do porodilista. :blink: :blink: :blink:

Nas su na pripremama učili da pri pucanju vodenjaka treba ići odmah u bolnicu jer kad pukne vodenjak otvara se mogućnost infekcije, ali to nije ništa strašno jer infekcija ne može baš tako brzo da se popne tako da imaš vremena da se istuširaš i kreneš u bolnicu, a kad krenu kontrakcije imaš tonu vremena da odeš do bolnice, treba prvo da izbrojiš 15-20 kontrakcija koje se javljaju na 10 minuta i manje jer se prvorotke mnogo sporo otvaraju, i treba nam jedno 12-14h u proseku da se otvorimo. Tako da, ako odeš u bolnicu, a nisi nešto otvorena mogu i da te vrate kući do sutra da tek sutra dođeš, ostavljaju te tek ako si 3-4cm otvorena. Tako da ako izmeriš 15 kontrakcija pa puta deset minuta to ti je najmanje 2.5h dok ne treba da kreneš u porodilište :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,zene,mene poceo da boli donji deo stomaka predvece,kao oni blazi menstrualni bolovi.Doduse,boli konstantno,malo jace,pa malo manje.I beban se gura svo vreme,nesto se namesta,trti guzu..Uh..Meni naredni pregled tek u naredni petak.Juce me bolelo malo izjutra i proslo..Jel to beba hoce van??? Nekako mi jos rano :(

I ja mislim da se bebica namešta, jer sam i ja imala te bolove, pa ništa...Mali još sedi unutra a ja sam ušla u 39. nedelju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,zene,mene poceo da boli donji deo stomaka predvece,kao oni blazi menstrualni bolovi.Doduse,boli konstantno,malo jace,pa malo manje.I beban se gura svo vreme,nesto se namesta,trti guzu..Uh..Meni naredni pregled tek u naredni petak.Juce me bolelo malo izjutra i proslo..Jel to beba hoce van??? Nekako mi jos rano :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra ulazim u 9.mesec, jeeee... Imam tremu, ali pozitivnu :D

U ponedeljak na UZ, pa posle verovatno samo na CTG...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra ulazim u 9.mesec, jeeee... Imam tremu, ali pozitivnu :D

U ponedeljak na UZ, pa posle verovatno samo na CTG...

Hehehe samo se ti nadaj...ja sam se najviše našetala po laboratorijama od kad sam ušla u deveti mesec, veruješ da sam svaki dan ili išla da dajem nešto, vadim nešto ili uzimam rezultate :) i naravno CTG...A tek sad mi je ostalo da idem na CTG i preglede već u bolnicu :) sad čitaj od 39. nedelje...Ali neću da kukam jer je sve to za moje dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ANA moja sestra ima problema sa visokom dioptrijom operisana je u rusiji i tamo joj je receno jednog dana kad bude radjala mora na cr zbog napinjanja...zato sam rekla za dioptriju al bez obzira mogla si bilo sta da napises osim da sam LAZOV ...strasno

Zvoncice ne verujem da je ona mislila da si lazov, to je vise bilo iznenadjenje sa njene strane jer dosad nije cula za to, i ja milion puta odreagujem sa "a lazes?!" kad cujem nesto sto mi je tesko poverovati :)

A za problem dioptrije i cz sam i ja cula, ali vise ovako od ljudi, prijateljica je imala operaciju u inostranstvu i sto se dioptrije tice i nesto vezano za ocni zivac pa mi je jednom rekla to za cz, al ni ona ne zna jer jos uvek ni ne planira bebu. Pretopstavljam da se odnosi na ljude koji su imali bas ozbiljnih problema sa vidom i tako to, al sta ja znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ANA moja sestra ima problema sa visokom dioptrijom operisana je u rusiji i tamo joj je receno jednog dana kad bude radjala mora na cr zbog napinjanja...zato sam rekla za dioptriju al bez obzira mogla si bilo sta da napises osim da sam LAZOV ...strasno

Činjenica da je visoka dioptrija povezana sa CR mi nikad nije padala na pamet pa ni samim tim smatram da nisam umesna da dam odgovor na to pitanje već samo moj lični komentar i iznenađenje da to ima veze.

I, naravno da izraz LAŽOV nisam iskoristila u kontekstu koji si pomislila već u smislu zatečenosti i iznenađenja.

Kako mogu nekoga da nazivam lažov ako se vodi diskusija o nečemu o čemu nemam pojma?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, dioptrija ima veze sa očnim pritiskom, tako da se dana OBAVEZNO ide na CR, ukoliko je dioptrija visoka...tako je kod nas...

Ana, i ja sam shvatila da si rekla u kontekstu iznenađenje...u fazonu....daj lažete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe samo se ti nadaj...ja sam se najviše našetala po laboratorijama od kad sam ušla u deveti mesec, veruješ da sam svaki dan ili išla da dajem nešto, vadim nešto ili uzimam rezultate :) i naravno CTG...A tek sad mi je ostalo da idem na CTG i preglede već u bolnicu :) sad čitaj od 39. nedelje...Ali neću da kukam jer je sve to za moje dobro :)

:) Čekaj bre Kiki, pusti me da uživam malo u tome da je taj famozni 9.mesec konačno stigao, a ne odmah da mi "saspeš u lice" sve njegove negativne strane, xexeee :lol:

Znam da me čekaju svakakve neke analize, a zbog matičnih ćelija imam još dodatnu labaratoriju da radim...i da ću izludeti od šetkanja po doktorima, ali ima vremena, tek ću da vam se žalim na to, xexee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.