Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Tommy jos si tu? :rolleyes: Salim se,ima li kakvih promjena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KAFICICE ja i ti dezurne ;)

Dezurne nego sta!

Noge su mi toliko nadute, da mi se cini da tkivo na stopalima puca. Ne mogu ni da ga pipnem koliko me boli. Eh, a treba se poroditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dezurne nego sta!

Noge su mi toliko nadute, da mi se cini da tkivo na stopalima puca. Ne mogu ni da ga pipnem koliko me boli. Eh, a treba se poroditi...

E ja u ovoj trudnoci uopste nemam problema s tim,uopste ne oticem... Zato sam u prvoj trudnoci bila kao loptica..Zato znam kako ti je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene dezurne, nemogu se nikako namestiti pa mi se vise i ne spava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ako nam i nase bebe budu nocne ptice bice nam veselo... :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tommy 14.07.2012.

ceca83 16.07.2012

BranaS 17.07.2012

baby27 22.07.2012

Lejlita 27.07.2012

Majibebac 01.08.2012.

Tila 02.08.2012

Kamilica 07.08.2012

Lajla 09.08.2012

Mama Goga 12.08.2012

B.mama 14.08.2012

Maja 87 14.08.2012.

Marija_pg14.08.2012

red3lilu 18.08.2012

pasuljcica 22.08.2012

CIRO 25.08.2012.

kristina s 27.08.2012

Kaficica 31.08.2012

TatjanaTanja 31.08.2012

Meseceviprsti 31.08.2012

tijanaki-31.08.2012

bullet 02.09.2012

Ninolina 04.09.2012

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

Cookie 18.09.2012.

Dica 25.09.2012.

nanny 27.09.2012.

respect 29.09.2012

Hellen 10.10.2012

Da se ne izgubi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lejlita, mila, cuvaj se. Nadam se da je sada bolje... Ove nagle promene vremena nikako nisu zdrave ni za zdravog coveka a kamoli po nas trudnice. Juce kako je bilo ocajno toplo i sparno toliko je sad pala temp. Jedino dobro u tome da sam ja prvi put stvarno extra spavala i bilo je prijatno :) Da me malo pre nije uhvatio glupi grc u nogu i razbudio, pocepala bih se od spavanja!!!! Nadam se da cete vi zene bolje iskoristiti ovo vreme da se naspavate i odmorite :) Pozzic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Hej, pa tu nam je mesecevipsrti! Kako ste vas dvoje?

LajLa, ja sam se opet budila, ne znam ni ja koliko puta.

Tila, draga, jesili jos 2u1 ili ima promena, javi se ako mozes!

Ciro, ako dete bude na mene, negine mi noscno zezanje.

E sad, odlazim da zavrsim milion obaveza. LJubim vas i uzivajte u malo prijatnijoj temperaturi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od mene napokon malo zahladilo :rolleyes: :rolleyes:

Tommy kako si ? ti si sledeca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od mene napokon malo zahladilo :rolleyes: :rolleyes:

Tommy kako si ? ti si sledeca :D

A i tebi se priblizilo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i tebi se priblizilo ;)

Jeste i to bas, i sad me frka od ove male kako cu sta cu al snacemo se valjda nekako, ja bi se najradje kod kuce porodila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste i to bas, i sad me frka od ove male kako cu sta cu al snacemo se valjda nekako, ja bi se najradje kod kuce porodila :lol:

:lol: nekako je zavarajte ;) A i onako pustaju brzo kuci,posalji je ovamo da mi pomaze okn bebe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: nekako je zavarajte ;) A i onako pustaju brzo kuci,posalji je ovamo da mi pomaze okn bebe :lol:

Ma lako je to al moji dolaze tek sledece nedelje iz Hrvatske a sveki se nadiglo da ide na more, pa mi frka da ne krene porodjaj sta cu s njom, s nama u Betaniju jedino :lol:

A ti si mogla staviti spisak za porodiliste ti si najsvezije izasla iz betanije, ja sam bila pre 2 godine sve se promenilo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari, dobro jutro...

Ja sam i dalje odlicno, nema nikakvih promjena. Pijem kafu, pa onda idem na kontrolu kod mog doktora, pa da vidimo sta ce on da kaze...

Ljubim vas i bebice :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke!

Mi smo solidno spavali. Inace se probudim kad mm ide na posao, ali sam se danas vratila i leskarila do 9h. Divota! Konacno malo vazduha, nadam se da necemo imati vise onakve talase vrucine.

Nanchika i Dragana, vi se lepo uhodavate, sve ce biti ok, kako vreme prolazi, sve je lakse.

a ja i dalje ne mogu sebe da zamislim, kad pocnem da panicim i placem sto nesto ne znam... <_< Srecom, mama ce biti kod nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene :D

Celu noc sam se budila,sto da idem u wc,sto ovako...imala sam i lazne kontrakcije.

Konacno smo zavrsili sa svim radovima i sinoc uneli krevetac u sobu... :lol:

Zezali smo se mm i ja do pola tri,peglala sam posteljine i bebece stvarcice,pa sve pakovali...namontirali smo posteljinu i lepili stikere,ispalo je fenomenalno!

Postavila bih slicice da vidite,ali nzm kako pa ako neko moze da mi objasni?

Sad sam mirna i mogu da idem ravno u porodiliste kad bi ova moja glistica htela da gvirne napolje. ^_^ Sve sam spakovala i za odlazak i za izlazak i objasnila mm gde je sta,i sta ce da mora naknadno da mi donosi(uloske,peskirice i to...)

Posto veceras ostajem sama planiram da prepakujem nase stvari u orman i to bi bilo to od mene...prepone me i dalje bole,a stopala su se pretvorila u sape.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari, dobro jutro...

Ja sam i dalje odlicno, nema nikakvih promjena. Pijem kafu, pa onda idem na kontrolu kod mog doktora, pa da vidimo sta ce on da kaze...

Ljubim vas i bebice :wub: :wub:

Ma bitno da si ti super, mozda tvoja beba cekala da malo zahladi pa ce sad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao i pozdrav svima!

Dragana-baby cestitam ti i zelim sve najljepse od srca i tebi i tvom Pavlu, neka je ziv i zdrav! Inace tek sad sam procitala srecnu vijest. Veliki pozdrav za tebe! :rolleyes:

Jutro trudnjace :wub:

Naime....prije 7-10 dana...prvi put sam osjetila udarac bebe...to je onoj udarac koja svaka trudnica ceka....do tada je bilo nlago migoljenje...i sad lupkanje...ali sasvim blago.....

Sad bas pratim...to lupkanje se bas ublazilo...jedva koje na dan....da li je to normalno...ne boli me nista nemam nikakvih ne daj boze simptoma....al et malo me to brine.....Kontrola mi je 07.08....tek :blink:

Malabeba nemoj da brines jer se i ja sjecam da sam tacno u tom periodu imala neko zatisje u pokretima bebe, i kad sam otisla na kontrolu doktor mi je rekao da je to sasvim normalno da ima beba koje se skroz malo pomjeraju, medjutim vec posle par dana ovaj lopovcic je poceo da mi skace po stomaku a sad pogotovo kako je porasla reaguje na dodir, ma vidjeces i sama... ;)

Hahahah,nije da ne pokusavam da je isteram napolje,ali dzabe,nece ni da gvirne! :lol:

Ja sam u ovom 9-om mesecu odradila sve sto nisam za celu trudnocu...pre sam se stalno izlezavala,a sad radim li radim kao luda,nekako se snadjem sa ovolikim stomakom...kazu mi ovi moji,nemoj tako da cucis i sve to,zgnjecices bebu...a ja se samo smejem i nastavljam. :rolleyes:

Majibebac, ovim postom si me podsjetila na nesto sto sam skoro procitala u knjizi o trudnoci gdje kaze da zene iako pred kraj trudnoce se osjecaju iscrpljeno pred porodjaj dobijaju neku snagu poput ptica koje pripremaju gnijezdo za dolazak mladuncadi, to je instinktivno, i zaista ima istine u tome. Veliki pozdrav za tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene iz Bg, gde cete se poradjati, u kom porodilistu?

Ja se uzasno dvoumim izmedju dva, znam da imam jos fore, ali bas sam neodlucna <_<

drage moje,evo na brzaka da vam mahnem...valjda cu uspeti sa ovog sporog interneta nesto i na napisem...koju recenicu..A i Pavlu je vreme da sisa pa se nadam da se nece probuditi u medjuvremenu...On je nocas mene ostavio bez sna,posto je bezobraznik preplakao noc ,a dan prespavao...tako je i danas....spava a imam utisak da ce posle haos praviti...hhe..on lepo siki,sad za sad mi nije napravio rane po bradavicama,mleka sam imala odmah tako da je to u redu....

Puno nam pomazu ovde u pirodilistu,osecam se kao u hotelu,svi su na duso,pile,sreco...jako ljubazni i strpljivi....Danas su nas ucili da kupamo bebe,povijamo naravno i ko ne zna da dojimo..mada moj Pavlic od juce uveliko sisa....U bedaku sam da li cu sve to uspeti,sva sam smotana kad ga frzim aki kazu naucicu...Ljubim vas najvise evi i Pavlic salje poljubce....

Naravno da ces uspeti, sigurno su sve provorotke smotane u pocetku..ljubi Pavleta od nas :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima.....zlatne ste :wub:

Sinoc mi se moja Kaca redovono javljala...i stalno sammazila stomak....:D

Alida vas pitam jos samo ovo..... kad krenem da ustanem iz lezeceg polozaja...ja kao da se ''nataknem'' na nju...da li me ona to lupi..da li je stvarno osjetim....sta li je to ?! :blink::wacko::unsure:

Hvala vam ...:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

monday_2.gif

Hej hej mamice i bebice! :)

Godi li vam zahladjenje? Meni super, noge manje otekle, milina...imam energije pa cu danas rucak da pravim svom muzicu, da ga obradujem necim sto najvise voli :wub:

Dragana, vec su pocele slatke muke? Jedva ih cekam...ne brini, kao sto je neko vec rekao, za nekoliko dana ces biti iskusna mama i uzivati u potpunosti u roditeljstvu! Ljubi Pavleta malenog :wub: Bas bi voljela da vidim slicicu....nadam se da ces podijeliti s nama ljepotu svog frajera malenog ;)

Malabeba, kada ustajes s ledja, najbolje je da se prvo okrenes u stranu i pomocu ruku se lagano dizes (lagano znaci, nikako da vrsis pritisak na misice stomaka, kako ni inace, kao da koracas rukama, tako se dizi). Ja sam to ucila u skoli za trudnice a kakva sam bila nagla i poletna sve sam preko stomaka i dizala se i previjala, kao da nisam trudna. ALi skrenuli su nam paznju na to...eto, valjda sam pomogla. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos devojke evo i ja da se javnem...prija ovo zahladjenje samo tako...ja sam se budila na redovan wc i to je to...jedva me je mm probudio jutros kad su dosli majstori...a kako ide sa njima plasim se da cu ja ostati u bolnici do daljnjeg...ovi majstori nece nikad zavrsiti:(((( ne mogu ni na slici da ih vidim!!!!samo odugovlace:((((Necu imati gde bebu da iznesem:(((

No idemo nas dvoje na vezbe da malo razbistrimo glavu....ljubimo vas sve pa se kuckamo kasnije:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac, ovim postom si me podsjetila na nesto sto sam skoro procitala u knjizi o trudnoci gdje kaze da zene iako pred kraj trudnoce se osjecaju iscrpljeno pred porodjaj dobijaju neku snagu poput ptica koje pripremaju gnijezdo za dolazak mladuncadi, to je instinktivno, i zaista ima istine u tome. Veliki pozdrav za tebe!

Hahah,pa jeste,ja to da sve bude cakum pakum,sve spremno,i da onda mogu na miru da odem u porodiliste i da mi bude mirna glava...mislim da tako sve zene kad krene da se blizi termin. :lol:

I tebe to ceka,videces.polako. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

monday_2.gif

Malabeba, kada ustajes s ledja, najbolje je da se prvo okrenes u stranu i pomocu ruku se lagano dizes (lagano znaci, nikako da vrsis pritisak na misice stomaka, kako ni inace, kao da koracas rukama, tako se dizi). Ja sam to ucila u skoli za trudnice a kakva sam bila nagla i poletna sve sam preko stomaka i dizala se i previjala, kao da nisam trudna. ALi skrenuli su nam paznju na to...eto, valjda sam pomogla. ;)

Jao jesi puno si pomogla......jer ja se ubi pitajuci sta li je to.....hvalaaaaaaaaaaaaaa :)

Ih jedva cekam da predjem u III trimestar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos devojke evo i ja da se javnem...prija ovo zahladjenje samo tako...ja sam se budila na redovan wc i to je to...jedva me je mm probudio jutros kad su dosli majstori...a kako ide sa njima plasim se da cu ja ostati u bolnici do daljnjeg...ovi majstori nece nikad zavrsiti:(((( ne mogu ni na slici da ih vidim!!!!samo odugovlace:((((Necu imati gde bebu da iznesem:(((

No idemo nas dvoje na vezbe da malo razbistrimo glavu....ljubimo vas sve pa se kuckamo kasnije:)

Uh, nemoj ti da sebe kidas, ja bi njima fino naznacila da se mogu poroditi svakog trena i da pozure. Vjeruj, ako sutis, oni misle da ti se ne zuri. Samo ti to naglasi, nek se puse. Niko tebe i tvoje stanje nece da razumije, pogotovo ne neki muskarci. Mogu da zamislim kako idu na zivce, svi majstori su isti. Lagano, pijuckaju, jedu, pricaju, motaju se po kuci i idu na zivce! Ja sam samo jednom u zivotu dozivjela da je majstor zavrsio sve za jedan dan, organizovan sa grupom ljudi i nije htio ni kafu! Ali avaj, on je bio jedan od stotinu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.