Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jaoooo koliko novih stranica i desavanja...nisam stigla sve da procitam, ali svakako sam videla da nam se drugar pavle odvazio i napokon se odlucio da se druzi sa nama:)))) pisala sam Dragani:))) dobrodoslica novim drugarima i drugaricama...

Nanchika svasta nam pisi...sve nas zanima...

Ja sam danas prihvatila da radim...snimamo ceo dan i noge i ruke su pocele da mi se oduzimaju od grceva...a i Istok je poludeo skroz...nocas necu moci da zaspim od bolova:(((( samo jos par sati da izdrzim. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, cistitam!!!! Pavle, dobrodosao, nek si ziv, zdrav i radostan 1000000 godina!

Sto brzi oporavak ti zelim, i ljubim puno :wub:

Tila, draga, Luka spreman! Zelim ti da ti porodjaj prodje sto laganije!

Pasuljcice, draga, odmor, odmor, odmor, nije vise za tebe rad po ovoj vrucini, cuvaj sebe i Istoka!

Ceca83, ja bih isla, ti si tu pred terminom, ne bi bilo prerano da sad i krene porodjaj. Evo ja sam udaljenja od bolnice 50 minuta voznje, brze ne moze. Idi uzivaj sa svojima i opusti se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavlence, dobrodosao!!!! Dragana, uzivaj sa bebanom i javni se kad budes mogla :****

sta radite zene? meni je danas tacno mjesec dana do termina, i vec mi je sve spakovano :D jedino sto cekam je krevetac koji stize sledece nedelje, i danas sam bila u kupovini sa majkom, i rekosmo necemo mnogo stvari da kupujemo za bebicu ali nismo mogli da odolimo :D kakve stvarciceeeee :D

imam jedno pitanje vezano za nalaze secera, naime,svaki put pred kontrolni uz vadim nalaze i secer mi je super, u normalnim granicama. medjutim, prosli put kad sam vadila nalaze, potpuno nesvjesno sam ustala kad i moj muz, popila vode i pojela red cokolade, i vratila se u krevet, kasnije ustala, popila kafu (potpuno zaboravila da cu da dajem nalaze onako mamurna) i kad sam dala krv,secer mi je 6.5, a pise da je gornja granica 6.... moze li da je od toga? mislim, svakako cu da kazem mom dr za to, i do sad su mi nalazi svi super bili,nisam u frci samo me zanima je li se kome desilo slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,Dragana mi je poslala slikicu svog malog čeda- pravi je dečak ;) Meni liči na nju,šta znam :) Crni mali momak. hmm možda moja Olja ipak voli mlađe dečake ;)

Kaže Dragana da su je skoro prebacili iz sale u sobu jer nema mesta,da je Pavle sikio, umorna je,nije se odmorila jer je bila u sali.

Pasuljcice, joj, i taj posao ! Od sada- samo ležanje, biće vremena za posao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavlence, dobrodosao!!!! Dragana, uzivaj sa bebanom i javni se kad budes mogla :****

sta radite zene? meni je danas tacno mjesec dana do termina, i vec mi je sve spakovano :D jedino sto cekam je krevetac koji stize sledece nedelje, i danas sam bila u kupovini sa majkom, i rekosmo necemo mnogo stvari da kupujemo za bebicu ali nismo mogli da odolimo :D kakve stvarciceeeee :D

imam jedno pitanje vezano za nalaze secera, naime,svaki put pred kontrolni uz vadim nalaze i secer mi je super, u normalnim granicama. medjutim, prosli put kad sam vadila nalaze, potpuno nesvjesno sam ustala kad i moj muz, popila vode i pojela red cokolade, i vratila se u krevet, kasnije ustala, popila kafu (potpuno zaboravila da cu da dajem nalaze onako mamurna) i kad sam dala krv,secer mi je 6.5, a pise da je gornja granica 6.... moze li da je od toga? mislim, svakako cu da kazem mom dr za to, i do sad su mi nalazi svi super bili,nisam u frci samo me zanima je li se kome desilo slicno?

Naravno da moze :) Ne smes nista da jedes pre davanja krvi, pogotovo ne slatko, itekako utice na to koliki ce ti secer biti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pretpostavila sam da je to to :D al rekoh ko pita ne skita :D

ma potpuno sam nesto izbacila iz glave to vadjenje nalaza, i onda rekoh ajde da odem pa sta bude. dobro,pa makar znam sta da kazem dr :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaficice slazem se a i ono ako ce da krene krenuce i u toku noci....zene ajdete na gibanicu

Marija mislim da ti je bas zbog toga toliki secer jer i meni se to desilo jednom....al ja sam bolesna za slatkisima bas i kad treba da radim analize dan pre toga ne jedem slatko.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e i ja u zadnje vrijeme, i to sto bi logicno bilo da na ove vrucine jedem sladoled, ja pa zapela za cokoladu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imala neka od vas one lazne kontrakcije?

Ja mislim da nisam, al nesto me danas boluckaju prepone i napet mi je stomak, i cesto mi se piski..ne znam jel to to ili su ovo samo normalne propratne pojave?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem pratusisten i verapamil,do ponedeljka,bila sam u sredu kod dr i kaze da necu ja jos i da dodjem na kontrolu za 7 dana a na ctg sam bila pre 10 dana nije bilo kontrakcije.....nisam znala da mora da se javim u bolnicu u roku od pola sata kad pukne vodenjak aaaaaaas. Dosta mojih drugarica porodile se u bg,treba im sat vremena kolima do bolnice,sad sam malo u bedaku neznam sta da radim,mojima javila da dolazim,mama presrecna jos mi i seka dolazi veceras pa da ide sa nama....ja se nesto ne brinem zbog vrucine jer imam klimu u autu a i kod mojih.....a mozda i poguram ovo moje dete napolje,da ne koci spisak...e da termin mi je 22 tako mi je sad dr rekao,da dodjem u sredu da vidi dal sam pocela da se otvaram i 22 da me porodi

Ja sam isla u porodiliste 2 sata posto mi je pukao vodenjak, i babica mi je rekla da se ne mora zuriti, pa ti ako se osecas dobro ti put pod noge :rolleyes:

Jel imala neka od vas one lazne kontrakcije?

Ja mislim da nisam, al nesto me danas boluckaju prepone i napet mi je stomak, i cesto mi se piski..ne znam jel to to ili su ovo samo normalne propratne pojave?

Mozda ti je beba samo jako nisko tako je meni pa mi jedr uvela ginipral do 36 nedelje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ti je beba samo jako nisko tako je meni pa mi jedr uvela ginipral do 36 nedelje ;)

Ja vec sama zakljucila da nije nisko jer je uglavnom osetim tu u visini oko pupka da udara i da se mi se javljaju izbochine na stomaku..sad jel joj tu glava ili noge ili dupence to vec ne znam :lol:

Ali moguce..eto danas prvi put da me bole prepone i tako da mi se ide u wc stalno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec sama zakljucila da nije nisko jer je uglavnom osetim tu u visini oko pupka da udara i da se mi se javljaju izbochine na stomaku..sad jel joj tu glava ili noge ili dupence to vec ne znam :lol:

Ali moguce..eto danas prvi put da me bole prepone i tako da mi se ide u wc stalno..

Samo napomeni doktoru kad odes na sledecu kontrolu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavlence, dobrodosao!!!! Dragana, uzivaj sa bebanom i javni se kad budes mogla :****

sta radite zene? meni je danas tacno mjesec dana do termina, i vec mi je sve spakovano :D jedino sto cekam je krevetac koji stize sledece nedelje, i danas sam bila u kupovini sa majkom, i rekosmo necemo mnogo stvari da kupujemo za bebicu ali nismo mogli da odolimo :D kakve stvarciceeeee :D

imam jedno pitanje vezano za nalaze secera, naime,svaki put pred kontrolni uz vadim nalaze i secer mi je super, u normalnim granicama. medjutim, prosli put kad sam vadila nalaze, potpuno nesvjesno sam ustala kad i moj muz, popila vode i pojela red cokolade, i vratila se u krevet, kasnije ustala, popila kafu (potpuno zaboravila da cu da dajem nalaze onako mamurna) i kad sam dala krv,secer mi je 6.5, a pise da je gornja granica 6.... moze li da je od toga? mislim, svakako cu da kazem mom dr za to, i do sad su mi nalazi svi super bili,nisam u frci samo me zanima je li se kome desilo slicno?

Meni se to desilo prosli put... Ustala iz kreveta i pravac frizider na domace slatko od jagoda :blink: Mjesec prije toga sam radila OGTT test koji je bio odlican i doktor me samo pitao "Ajde sjeti se sta si pojela slatko prije vadjenja krvi" :lol: Kad sam mu rekla za slatko od jagoda, umro je od smijeha :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavlence, dobrodosao!!!! Dragana, uzivaj sa bebanom i javni se kad budes mogla :****

sta radite zene? meni je danas tacno mjesec dana do termina, i vec mi je sve spakovano :D jedino sto cekam je krevetac koji stize sledece nedelje, i danas sam bila u kupovini sa majkom, i rekosmo necemo mnogo stvari da kupujemo za bebicu ali nismo mogli da odolimo :D kakve stvarciceeeee :D

imam jedno pitanje vezano za nalaze secera, naime,svaki put pred kontrolni uz vadim nalaze i secer mi je super, u normalnim granicama. medjutim, prosli put kad sam vadila nalaze, potpuno nesvjesno sam ustala kad i moj muz, popila vode i pojela red cokolade, i vratila se u krevet, kasnije ustala, popila kafu (potpuno zaboravila da cu da dajem nalaze onako mamurna) i kad sam dala krv,secer mi je 6.5, a pise da je gornja granica 6.... moze li da je od toga? mislim, svakako cu da kazem mom dr za to, i do sad su mi nalazi svi super bili,nisam u frci samo me zanima je li se kome desilo slicno?

Draga, mislim da je tvoj secer ispao super ako si stvarno ujutru pre vadjenja pojela cokoladu i popila kafu. Pre tih analiza pozeljno je da se ne unosi hrana 12 sati ranije.

Mnogo, ja izdrzim nekih 6, ali se trudim da tog dana smanjim unos testenina, hleba i slatkisa. Jednom se prevarila pa sad razmisljam.

Drage moje,Dragana mi je poslala slikicu svog malog čeda- pravi je dečak ;) Meni liči na nju,šta znam :) Crni mali momak. hmm možda moja Olja ipak voli mlađe dečake ;)

Kaže Dragana da su je skoro prebacili iz sale u sobu jer nema mesta,da je Pavle sikio, umorna je,nije se odmorila jer je bila u sali.

Dusica mala sad sa mamicom! Samo neka se ona odmori i uziva sa svojim blagom. Jedva cekam da vidim malog Pavla!

Jel imala neka od vas one lazne kontrakcije?

Ja mislim da nisam, al nesto me danas boluckaju prepone i napet mi je stomak, i cesto mi se piski..ne znam jel to to ili su ovo samo normalne propratne pojave?

Mali jos ima mesta u stomaku da pravi raznorazne vratolomije. Mozda je malo promenio polozaj, meni se to cesto desavalo, pa se opet vrati na staro. Hiljadu puta se zapitam jer lazna uzbuna za wc ili mi se sad stvarno ide. Eto menije nekih 10-tak dana lezao na nekom nervu tako da mi je stvaralo nesnosnu bol u krstima i desnoj nozi, nisam mogla da hodam, i onda jedno jutro....nista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, Hellen, da sipravim - mala, i to princezica prava!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dje ste zene veceras? :unsure: Ja legla s mojom djecom s namjerom da se naspavam jednu noc,al ne ide pa ne ide. <_< Ustadoh i cekam mm da dodje s posla. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao i meni je sve teze zaspati, nikako da se namesti, te mi vruce, te mi ovo smeta ono ma uzas <_< <_< <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao i meni je sve teze zaspati, nikako da se namesti, te mi vruce, te mi ovo smeta ono ma uzas <_< <_< <_<

Ma ja nijednu noc prije tri ne mogu,uzas.I kad napokon zaspem svaki cas cini mi se ustajem da piskim. :blink: Sou...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heyhey...cula sam se sa draganom...pavlence bre veliki decko...on i olja u paketu:)))) jooj meni se steze stomak s vremena na vreme veceras...da nisu to te pripremne kontrakcije???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heyhey...cula sam se sa draganom...pavlence bre veliki decko...on i olja u paketu:)))) jooj meni se steze stomak s vremena na vreme veceras...da nisu to te pripremne kontrakcije???

Moja dr kaze da jesu,jer i meni se to desava,nekoliko puta na dan.Ukoci mi se stomak,stegne,nekoliko sekundi pa popusti.Al ne plasi se,meni se to desava od sestog mjeseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh da...mee drzi 30tak sec pa popusti...bas su neprijatne:((( jos kad bismo tome dodali bol:(?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,i meni tako,al bezbolne,mada neprijatne.To se materica priprema. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je, nisam jedina yaboravna trudnica :) a sto je najjace, vece prije mi se jela cokolada, i nisam je jela zbog nalaza, i ujutru se zeznem :D

neko pomenu spavanje? da...sinoc je bilo bas divno da se spava, ko je mogao, kao npr moj muz i nas dragi ljubimac, koji su hrkali u duetu,dok sam se ja prevrtala u krevetu pokusavajuci da se namjestim :D i ciro, tako i ja tempiram oko 3 obicno zaspim.a sinoc mi cak nije ni bilo vrucina... i redovno sam budna u 8-9 (budna, ako ne racunamo do tada jedno 5-6 ustajanja do wc-a) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je, nisam jedina yaboravna trudnica :) a sto je najjace, vece prije mi se jela cokolada, i nisam je jela zbog nalaza, i ujutru se zeznem :D

neko pomenu spavanje? da...sinoc je bilo bas divno da se spava, ko je mogao, kao npr moj muz i nas dragi ljubimac, koji su hrkali u duetu,dok sam se ja prevrtala u krevetu pokusavajuci da se namjestim :D i ciro, tako i ja tempiram oko 3 obicno zaspim.a sinoc mi cak nije ni bilo vrucina... i redovno sam budna u 8-9 (budna, ako ne racunamo do tada jedno 5-6 ustajanja do wc-a) :D

:lol: :lol: :lol: Ista stvar,prava sam NESANICA :blink: U pravu si,sinoc je bilo prijatno za spavanje al dzaba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene sad zvao mm da mi donese lignje za veceru :rolleyes: A ja sve kao necu al kad mi zamirisu ne mogu da odolim :lol: Mmmm.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.