Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Nanchika dobrodosla kuci!!

Hvala ti na savetima mnogo. Pocinje da me brine to dojenje, jer to nije prvo upozorenje koje cujem.

Nastupila velika i slatka promena pod imenom Oljica! :wub: :wub: :wub:

Pokusaj samo da se odmaras kad i ona, i nestidise da prihvatis bilo ciju pomoc. Vazno je da budes i ti odmorna, tako ces biti i psihicki stabilnija. Vec se volite vi najvise na svetu, samo da se jos prilagodite jedna drugoj.

Hvala ti sto si se javila, i kad budes stigla, slikaj malu bucku.

Detalje o cr, bi valjalo da postavis na odgovarajucoj temi, mnogo ce da nam znaci da procitamo i tvoje iskustvo.

Ljubimo Oljicu i tebe, hrabrice nasa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanchika samo vi uzivajte :wub: :wub: :wub:

ubija me gorusicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ceo dan, nema mi spavanja, svasta nesto sam probala al ne pomaze, samo gutam pirinac sve u nadi bice bolje <_<

Iskreno, meni kad je tako,nista ne pomaze dok ne ispovracam ceo sadrzaj zeluca, nije da imam mnogo izbora. To samo krene inace bis se ugusila u kiselini.

Tek posle toga ako odmah uzmem pirinac, kokice (kokane bez ulja i soli, slican ukus stiroporu) i prepecen tost, i mozda dva tri gutljaja caja od kamilice, bude mi malo bolje.

Ne volem gorusicu :(:angry::(:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, meni kad je tako,nista ne pomaze dok ne ispovracam ceo sadrzaj zeluca, nije da imam mnogo izbora. To samo krene inace bis se ugusila u kiselini.

Tek posle toga ako odmah uzmem pirinac, kokice (kokane bez ulja i soli, slican ukus stiroporu) i prepecen tost, i mozda dva tri gutljaja caja od kamilice, bude mi malo bolje.

Ne volem gorusicu :(:angry::(:angry:

Meni je to pomagalo prvi put a sad nista, mada sam imala cesce gorusicu a sad ne, ovo je drugi put, mozda beba bude celava :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čim dospem,kačim. Sad je čekam da se probudi da ručka,pa da i ja odspavam malo... Joj,meni i ne beše već,ali dočekale smo i to :rolleyes:

e bas mi je drago da je sve ok i da je sve proslo kako treba ... :)

evo, nanchika je vec ne znam ti ni ja koja porodilja po redu od koje cujem da joj je dojenje palo teze nego porodjaj. kad se zene porode uglavnom sve imaju isti komentar - 'bolje da sam se raspitivala o dojenju, nego sto sam trosila vreme na biranje posteljine za krevetac' ..

mene iskreno ovo dojenje bas plasi, jer me strah da se ja tu necu snaci. sta ako ne bude nikog da mi pokaze kako treba? :mellow: .. nancika je imala srecu, a kazu mastitis se ocas posla pojavi. i kako se uopste pravilno izmlazava i masira? joooj ja to nista ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako jutro se budim sve ranije,a spavala bih jos,nego ne mogu od vrucine...

Nanchika super za pozitivno iskustvo sa carskog,sad uzivaj sa oljicom i ljubi je i za mene jednom... :wub:

Sta me sve ceka danas....evo otvorila prvu smenu :P a sad idem da gurnem posteljinicu i carapice i par rozih kompletica u masinu,za moju maju sjecicu... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika dobro dosla kuci...uzivaj u predstojecim danima sa svojom princezom...sve mi ovde, verujem, jedva cekamo upravo taj momenat...da dodjemo kuci sa nasim bebijima i polako uspostavimo neki ritam:))))ljubi Oljicu od nas...

Bimbi...priblizilo se...javi nam obavezno kako je proslo sve:)

Dica... Tako krenu od 30. Nedelje potpuno drugacije da se komesaju,lupkaju itd

Kaficice i b.mama...ja znam da je najgori neprijatelj gorusice-lezanje...min. 2sata posto nesto stavite u usta ne biste trebale leci...pijte 3l vode dnevno i to 2 case neposredno pre jela i OBAVEZNO voce ide pre jela, nikako posle :) pokusajte...ovo sam cula u skolici za trudnice od doktora nutricioniste i stvarno nisam vise imala problema nikakvih...cak i mm ovo praktikuje za bolji rad zeludca i creva:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.desiglitters.com/good-morning/c...orning-graphic/

Zenice drage, kako ste mi? Ja ustala skroz rano, ispratila muza na posao i samo sto sam malo sjela da odmorim od spavanja (ali bukvalno mi je smaranje spavanje,znate i same) kad opet mi se prispava..evo maloprije se probudila :blink: Primijetila sam da u devetom spavam kao i u trecem. Izgleda da moje tijelo zna da nema energije pa se puni prije Velikog Dogadjaja! :rolleyes:

Nego, ja pitala dr da li da idem na ctg u bolnicu i ona kaze da ne moram, da je bitnije ovo sto smo odradili na pregledu od ctg-a, mislim informacije koje smo dobili (da je maternica visoko, da nisam nista otvorena....) a sad vidim vi pisete o tim kontrakcijama pa ne znam ni sama sta da radim..mucno jeste ici ali kontam, kad ono pravo krene, krenuce, sto bi se sada smarala odlascima u bolnicu :blink:

Takodjer, nisam radila TORCH niti one neke testove koje obicno trudnice rade pred porod, na zarazne bolesti. Sada je kaze dr ionako prekasno i nema potrebe za tim...ne znam..mozda je zena upravu, samo opusteno! ^_^B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.desiglitters.com/good-morning/c...orning-graphic/

Zenice drage, kako ste mi? Ja ustala skroz rano, ispratila muza na posao i samo sto sam malo sjela da odmorim od spavanja (ali bukvalno mi je smaranje spavanje,znate i same) kad opet mi se prispava..evo maloprije se probudila :blink: Primijetila sam da u devetom spavam kao i u trecem. Izgleda da moje tijelo zna da nema energije pa se puni prije Velikog Dogadjaja! :rolleyes:

Nego, ja pitala dr da li da idem na ctg u bolnicu i ona kaze da ne moram, da je bitnije ovo sto smo odradili na pregledu od ctg-a, mislim informacije koje smo dobili (da je maternica visoko, da nisam nista otvorena....) a sad vidim vi pisete o tim kontrakcijama pa ne znam ni sama sta da radim..mucno jeste ici ali kontam, kad ono pravo krene, krenuce, sto bi se sada smarala odlascima u bolnicu :blink:

Takodjer, nisam radila TORCH niti one neke testove koje obicno trudnice rade pred porod, na zarazne bolesti. Sada je kaze dr ionako prekasno i nema potrebe za tim...ne znam..mozda je zena upravu, samo opusteno! ^_^B)

Draga nisam ni ja radila bilo kakave analize,jer kod nas ne traze,nisu mi cak ni radili krvnu sliku...samo mi trebao uput i potvrda o krvnoj grupi i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DOBAR DAN,evo i mene.Ove moje bile s tatom da setaju,kupili mi rucak,tako da ne moram da kuvam :rolleyes: .Sad se igraju,mm ode na posao,ja odmaram,klima radi,milina :rolleyes:DRAGANA de si,spavkas li? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene u komadu (2 u 1) Spavkala kao mala beba :lol:

Kako ste mi Vi drage moje? :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana samo polako sad ce to :rolleyes:

mene opet napala gorusica poludecu :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje i od nas :) Boze spavam kao beba na svakih 2 sata se budim,ova vrucina ubiiiiiiiiiiiii :blink: A ustajanje iz kreveta je postalo sve teze :D

Nanchika draga,sve cestitke na hrabrosti,drago mi je da je sve ispalo kako treba,da ste ti i Oljica dobro.Uzivaj u svakoj sekundi sa njom.Cuvaj nam mesto u drugim temama,eto nas uskoro stizemo :):wub: :wub: :wub:

Lejlita ja sam prosle nedelje pocela sa ctg-om,uput za sve te analize mi je dr dala,i naglasila da ih uradim kad udjem u 37.nedelju,ne ranije.Sve to zavisi od doktora,neko radi na ovaj nacin,neko na onaj.Nemoj da se opterecujes time,ako ne treba jos bolje.Ako se uradi pregled i UZ i ako je sve to ok,ne vidim smisao maltretiranja zena da rade ostale analize.Ali kad se mora,mora se.

Uh jos malo idemo kod teta doce,na UZ i ctg :lol: taja ce da nas vozi da se ne skuvamo u prevozu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene u komadu (2 u 1) Spavkala kao mala beba :lol:

Kako ste mi Vi drage moje? :wub: :wub: :wub:

Neka si,neka si,sto bi rekle ove stare spavaj dok mozes :P Meni se sad prispavalo,ove moje ce oko dva pa cu i ja sa njima.Popodne ce mi doci majka.Jel i tebi rekla dr da ti je Pavle napredan za dvije nedelje,posto je tako i meni moja preksinoc rekla,kao po uz-u 35-a nedelja a po meci 33-a,a bebac 2.500 :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana samo polako sad ce to :rolleyes:

mene opet napala gorusica poludecu :angry:

Auuuu..ala ce ta tvoja beba da ima kosicu ;) ;) ;)

Ovaj moj Pavle ce 100% biti celav,ja uopste nisam imala problema sa gorusicom..mozda dva-tri puta za citavih 9 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac i Majo, hvala na odgovoru, lakse mi je kad znam da neko ipak ne radi nista od toga. Moja je dr potpuno opustena kada je sve ok naravno i zena ne voli prenemaganja ali eto oko mene navalile zene sa savjetima Trebas ovo, trebas ono...

U svakom slucaju :wub:

Draganice! Zeno ala smo ti i ja zacepljene, izgleda da su nasi stomacici All inclusive pa bebama dobro, trebamo poceti iznajmljivati haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuu..ala ce ta tvoja beba da ima kosicu ;) ;) ;)

Ovaj moj Pavle ce 100% biti celav,ja uopste nisam imala problema sa gorusicom..mozda dva-tri puta za citavih 9 meseci...

Isto kod mene..celave bebe :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana samo polako sad ce to :rolleyes:

mene opet napala gorusica poludecu :angry:

Znam kako ti je... <_<

Mene bukvalno probudi u sred noci, samo sto mi vatra ne izlazi na usta :blink: . Sad sam pocela pred spavanje da pipijem po casu donata i pomaze, tj. spasava me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana samo polako sad ce to :rolleyes:

mene opet napala gorusica poludecu :angry:

Znam kako ti je... <_<

Mene bukvalno probudi u sred noci, samo sto mi vatra ne izlazi na usta :blink: . Sad sam pocela pred spavanje da pijem po casu donata i pomaze, tj. spasava me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac i Majo, hvala na odgovoru, lakse mi je kad znam da neko ipak ne radi nista od toga. Moja je dr potpuno opustena kada je sve ok naravno i zena ne voli prenemaganja ali eto oko mene navalile zene sa savjetima Trebas ovo, trebas ono...

U svakom slucaju :wub:

Nema na cemu :) Za sta sluze prijatelji :wub: Ja to moram zbog prijema u bolnicu da radim,to su obavezne analize.Ma nemoj nikog da slusas,kad treba da savetuju svi su doktori i prave se da znaju bolje od njih.Tvoja dr.zna najbolje sta je dobro za bebu i tebe.Uzivaj i ti ces jos malo da se druzim sa svojom bebom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuu..ala ce ta tvoja beba da ima kosicu ;) ;) ;)

Ovaj moj Pavle ce 100% biti celav,ja uopste nisam imala problema sa gorusicom..mozda dva-tri puta za citavih 9 meseci...

Meni je ovo treci put, od juce me drzi neverujem da ce imati bas veliku kosu, sa cerkom me mucija od 9 meseca a ona je imala velikukosu a i nokte kad se rodila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje...imam diiivnu i poucnu razonodu za danas...na you tubu nadjite film mlijecni put...iz vise je delova, hrvati napravili predivan i poucan film o dojenju....meni se ucinio jako poucnim i zanimljivim...

Ljubim i javite da li vam se dopao:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka si,neka si,sto bi rekle ove stare spavaj dok mozes :P Meni se sad prispavalo,ove moje ce oko dva pa cu i ja sa njima.Popodne ce mi doci majka.Jel i tebi rekla dr da ti je Pavle napredan za dvije nedelje,posto je tako i meni moja preksinoc rekla,kao po uz-u 35-a nedelja a po meci 33-a,a bebac 2.500 :blink:

Da,da..tako su mi rekli a onda juce kazu sad odgovara za 40 nedelju..nista mi nije jasno ali ok...bitno da je bebac ok... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje....

Evo i mi da se javimo,bila sam juce na kontroli,dr kaze da nema promene i dalje 1prst otvorena,da pijem lekove do nedelje,pa u sredu na kontrolu da vidi jesam li pocela da se otvaram a onda 22 da me porodi,ja sve nesto imam osecaj da cu ja to pre,cim prestanem sa lekovima,inace smo napredniji za 5 dana,po m je 39 a po uz 40 nedelja.....inace me je prpa bas i neznam kako cu ja to,pre neku noc sam se sita isplakala,pitala dr za cr kaze da nemam bas nikakve indikacije za to.....inace bebana je teska 3500 :-) ljubi je majka

Dragana oce li Pavlence skoro?

Meni za gorusicu pomazu zelene kisele jabuke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje....

Evo i mi da se javimo,bila sam juce na kontroli,dr kaze da nema promene i dalje 1prst otvorena,da pijem lekove do nedelje,pa u sredu na kontrolu da vidi jesam li pocela da se otvaram a onda 22 da me porodi,ja sve nesto imam osecaj da cu ja to pre,cim prestanem sa lekovima,inace smo napredniji za 5 dana,po m je 39 a po uz 40 nedelja.....inace me je prpa bas i neznam kako cu ja to,pre neku noc sam se sita isplakala,pitala dr za cr kaze da nemam bas nikakve indikacije za to.....inace bebana je teska 3500 :-) ljubi je majka

Dragana oce li Pavlence skoro?

Meni za gorusicu pomazu zelene kisele jabuke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.