Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni sad muzic obavlja radove u sobi,tako da ne moram da trpim majstore,ali zato moram silan haos po celoj kuci,a da svako vece kad zavrse sa poslom sredjujem nema vajde...

Kod nas u porodilistu mozes da doneses sve sto zelis,cak i svoj jastuk i posteljinu,stvari u torbama ili kako je nama vec zgodno i niko ne pretura po tvojim licnim stvarima.To je po mjeni nesto jako ruzno...samo te obaveste kad ti sta treba i kako sta ide,stvarno su ljubazni.Posete ima onih sat vremena,a moze cela familija da dodje u sobu ukoliko zeli,a jos i ako radi neki strava doca(a ima ih) pustaju i duze i nikad sestre ne isteruju posetioce.Dozvoljavaju i posetu odmah nakon porodjaja ukoliko je prirodan (nebitno da li je bio lak ili tezak) u bilo koje doba dana i noci i takodje neogranicen broj posetilaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da napomenem da je isto BF program...tako da mislim da ne zavisi od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke!

Samo da vam javim da su mi zakazali carski rez za 18.07. Dan ranije treba da me prime u porodiliste. Znaci sledece srede cu se konacno upoznati sa mojim decacima :wub: !!!

Pozzz svima :) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke!

Samo da vam javim da su mi zakazali carski rez za 18.07. Dan ranije treba da me prime u porodiliste. Znaci sledece srede cu se konacno upoznati sa mojim decacima :wub: !!!

Pozzz svima :) !

Jaoj divno eto ih bebice jos malo,gde se poradjas? :) Kako su nam decaci?Kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana-baby 12.07.2012

Tommy 14.07.2012.

ceca83 16.07.2012

BranaS 17.07.2012

baby27 22.07.2012

Lejlita 27.07.2012

Majibebac 01.08.2012.

Tila 02.08.2012

bimbi 03.08.2012.

Kamilica 07.08.2012

Lajla 09.08.2012

Mama Goga 12.08.2012

B.mama 14.08.2012

Maja 87 14.08.2012.

Marija_pg14.08.2012

red3lilu 18.08.2012

pasuljcica 22.08.2012

CIRO 25.08.2012.

kristina s 27.08.2012

Kaficica 31.08.2012

TatjanaTanja 31.08.2012

Meseceviprsti 31.08.2012

tijanaki-31.08.2012

bullet 02.09.2012

Ninolina 04.09.2012

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

Cookie 18.09.2012.

Dica 25.09.2012.

nanny 27.09.2012.

respect 29.09.2012

Cisto da se ne zagubi spisak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo su info iz prve ruke sto se tice DM

Posete traju 15 minuta,neretko i ranije isteruju ako je guzva.Mojoj cimerki je dosla mama ali joj taj dan muz nije dosao da bi dosla mama.Mora obuci kompletnu uniformu kao za operacionu salu,znaci one zelene kao patofne koje se obuvaju preko cipela(ne mogu se setiti imena)mantil,zelenu kapu i masku.Da samo znate kako mi je mm bi smesan :lol:

Moze da se unese sve sto je fabricki zapakovano,mislim na hranu.Moze sok,voda,keks,mleko,grickalice.Meni je mm donosio i mandarine i nisu se bunili.Znaci moze i voce.

Cvece posle porodjaja recite muzu da ne donosi jer ne dozvoljavaju.Mom su uzeli aranzman i ostavili na portirnici dok je on bio kod mene.

Sve ali sve sto moze m da donese kasnije i ne treba vam za sam porodjaj vracaju.Tako da Dragance pumpicu slobodno ostavi kuci,veruj mi nece ti trebati dan-dva.Spavacicu i papuce nema teorije da provuces ali ih spakuj u zasebnu kesu za slucaj da te posalju u drugo porodiliste.

Pa Pavle je bas veliki momak :) E meni je tako krenuo braonkasti sekret posle pregleda i ledja da me bole,doduse dr. je probao rucno da me otvori i pomislila sam to je to krece ali cvrc,nije se dao momak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke!

Samo da vam javim da su mi zakazali carski rez za 18.07. Dan ranije treba da me prime u porodiliste. Znaci sledece srede cu se konacno upoznati sa mojim decacima :wub: !!!

Pozzz svima :) !

Divno! :) Neka sve lepo prodje i da se lepo oporavis i uzivas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje :wub: Ja pokusavala malo da odspavam al ne ide ^_^ Vodila sinoc klinke samnom na kontrolu i posle malo kroz grad,UNISTILE SU ME :o One ne znaju dje ce prije,a vrucina,guzva,ma haos.... :blink:

Hihi slatke malene,ne stede mamu,mogu da zamislim kako su se zabavljale duse. :) A kad im stigne maleni,kako li ce onda biti! :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice,sutra idem na dopler uz pa vam javljam tezinu moje malene.Osecam da nema vise toliko mesta u stomaku kao pre,sad samo razvlaci stomak i komesa se nekako a ranije je lupkala levo desno gore dole.A tako mi je lepo,pogotovo kad me nozicama "grebe"kod rebara :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bimbi srecno!!! Ti ces se pre termina upoznati sa svojim srecicama...zelim da ti sve prodje kako treba i da se posle brzo oporavis! :wub:

Stvarno se divim svima nama,kako ovako ogromne i teske prezivljavamo ove nehumane vrucine.Svaki put kad napravim neki pokret imam osecaj da iz mene izbijaju litre znoja i ceo dan samo jedem i pijem sokove,lubenicu ne ispustam i sve vadim i vracam u friz da bude sto ledenije...a oni pricaju da ce biti jos gore.Vise i ne gledam tv,lakse mi je da ne cujem to...Svaki put kad izadjem napolje iam osecaj da cu se istopiti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke!

Samo da vam javim da su mi zakazali carski rez za 18.07. Dan ranije treba da me prime u porodiliste. Znaci sledece srede cu se konacno upoznati sa mojim decacima :wub: !!!

Pozzz svima :) !

t2037.gif t2037.gif t4614.gif t4801.gif t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo su info iz prve ruke sto se tice DM

Posete traju 15 minuta,neretko i ranije isteruju ako je guzva.Mojoj cimerki je dosla mama ali joj taj dan muz nije dosao da bi dosla mama.Mora obuci kompletnu uniformu kao za operacionu salu,znaci one zelene kao patofne koje se obuvaju preko cipela(ne mogu se setiti imena)mantil,zelenu kapu i masku.Da samo znate kako mi je mm bi smesan :lol:

Moze da se unese sve sto je fabricki zapakovano,mislim na hranu.Moze sok,voda,keks,mleko,grickalice.Meni je mm donosio i mandarine i nisu se bunili.Znaci moze i voce.

Cvece posle porodjaja recite muzu da ne donosi jer ne dozvoljavaju.Mom su uzeli aranzman i ostavili na portirnici dok je on bio kod mene.

Sve ali sve sto moze m da donese kasnije i ne treba vam za sam porodjaj vracaju.Tako da Dragance pumpicu slobodno ostavi kuci,veruj mi nece ti trebati dan-dva.Spavacicu i papuce nema teorije da provuces ali ih spakuj u zasebnu kesu za slucaj da te posalju u drugo porodiliste.

Pa Pavle je bas veliki momak :) E meni je tako krenuo braonkasti sekret posle pregleda i ledja da me bole,doduse dr. je probao rucno da me otvori i pomislila sam to je to krece ali cvrc,nije se dao momak ;)

Jao respect hvala veliko divna si veruj mi...bas mi znaci ovaj post ;)

Danas sam isla kod dr.Radunovic predobra i sve mi objasnila..cak mi je dala nadu da ce me primiti(mada sam nasla jaku vezu)ali videcu opet koliko je ta veza jaka... :) :)

veceras prepakujem kesu...Ljubac za tebe i tvoja tri Andjela t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bimbi srecno!!! Ti ces se pre termina upoznati sa svojim srecicama...zelim da ti sve prodje kako treba i da se posle brzo oporavis! :wub:

Stvarno se divim svima nama,kako ovako ogromne i teske prezivljavamo ove nehumane vrucine.Svaki put kad napravim neki pokret imam osecaj da iz mene izbijaju litre znoja i ceo dan samo jedem i pijem sokove,lubenicu ne ispustam i sve vadim i vracam u friz da bude sto ledenije...a oni pricaju da ce biti jos gore.Vise i ne gledam tv,lakse mi je da ne cujem to...Svaki put kad izadjem napolje iam osecaj da cu se istopiti....

I ja nam se divim!Nemoj mnogo hladno da pijes,evo mene vec 2 dana boli grlo od ledene lubenice a sta nam sad to teba.

Svuda kad izlazim idem kolima ali dzabe kad se sediste tako upali da kad sednem stisnem zube koliko je vruce a to je jako opasno.Sutra jos u 12 imam uz a tad je najvrelije. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja nam se divim!Nemoj mnogo hladno da pijes,evo mene vec 2 dana boli grlo od ledene lubenice a sta nam sad to teba.

Svuda kad izlazim idem kolima ali dzabe kad se sediste tako upali da kad sednem stisnem zube koliko je vruce a to je jako opasno.Sutra jos u 12 imam uz a tad je najvrelije. <_<

Jao,znam kako je kad sednes na vrelo sediste!!!! :o

Mi jis zadnjih par puta kad smo isli u grad,kupovali smo prvi put laminat,pa sam morala da se zguram pozadi sa onim dascicama i ovolikim stomakom,sunce bije direkt u mene,a prozor nije bilo moguce da izvedem da otvorim...drugi put ista prica,samo je u pitanju bio stiropor,a jos i felna od tocka bila dole i nopn stop klizala i udarala me u nogu...kad sam izasla iz auta sva sam bila mokra,cak i kosa,a faca crvena kao rak...uzas bre...dzabe i to hladno,na ovu vrucincinu nista ne pomaze,veruj,jedem i po tri sladoleda dnevno,i sama se cudim kako me grlo ne zaboli. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr. Radunovic je mene porodila i za nju sam se opredelila ali je bila na odmoru do danas.danas joj je prvi radni dan.Moram i ja da zovem da zakazem kod nje krajem meseca.

Pitaj slobodno sve sto te zanima napisacu.Ne verujem da su nesto menjali od prosle godine.Ako ne krene jos najvise nedelju dana mora da te smeste na patologiju kao prenesenu trudnocu.Ali ja ipak navijam da nam drugar krene sam i obraduje nas danas-sutra ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej trudnice :rolleyes: imam ja jedno pitanje...

Da li je bolje mleko za bebe ili ulje?Ili da uzmem oba?Kupila sam kupku i sampon Becolino,ali sam se predomisljala da li da uzmem mleko ili ulje,pa rekoh da pitam vas za misljenje...

Hvala unapred :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćaos,drage moje! Preletela sam samo preko postova!

Prvo,još jendo ogromno hvala na podršci i tome što ste se zanimale za mene ovih dana . Mi smo stogle kući juče.

Uh,odakle bih krenula... :)

Čitala sam da ste pisale o klistiru, tašni za porodilšte itd. Sve je bilo pre nedelju dana,a od tada kao da ih je prošlo 1000.

Znate kakva sam ja kukavica bila (kažem bila jer su me proglasili hrabricom u sobi) , tresla sam se kao prut u predoperacionoj sali, dvoumila se između spinala i totala i uzela totalnu i nisam se pokajala! Ne znam koliko bih bila sposobna i prisebna za prirodni porođaj,ali ovako bih mogla opet. Rez ne osećam,a konce još nisam skinula! Što bi rekle moje cimerke- šta ti je mladost! ;)

Olja je dobra, samo sikimo i spavamo,onda se ja malo iscedim, stavim lanolin i opet sve ispočetka. :D

Moj savet za porodilište- mrežastih uložaka beskonačno, voda,lanolin, lanolinske komprese multimam i da nađete nekog sve da vam objasni i pokaže oko dojenja. Meni je taj deo bio teži i gori nego sam porođaj. Sreća,srela sam rođaku mm koja me je izmasirala i iscedila kad je bilo njagore. Da nije bilo nje,ne znam šta bi bilo sa mojim grudima. Sreća pa smo se porodile isti dan.

Pratim vas i dalje,tu sam, iščekujem sa vama vaše bebironce kao što ste vi sa mnom dočekale moju Olju! LJubim vas sve :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno nanchinka da ste obe dobro!Puno poljubaca za vas dve! :rolleyes::):)

A sad pravac google-lanolin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno nanchinka da ste obe dobro!Puno poljubaca za vas dve! :rolleyes::):)

A sad pravac google-lanolin.

;) Odmah. Mada ja imam dve ranice jer mi niko nije pokazao za prvi podoj pravilno pozicioniranje , a mazala sam u 9.mesecu lanolin. Cimerka je napravila haos od grudi,a pripremila se u školici z atrudnice fest! Bila je puna znanja,ali nije mogla da krene sa masiranjem jer je čekala da se samo sredi.

Porođaj prođe ( znam kako ovo zvuči) ,a ostaje ogromna promena!

Kako ste mi,drage moje ovih pkalenih dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika vec ste stigle kicu,uzivajte :wub: Nakaci nam kad budes mogla neku slicicu Oljinu da se topimo malo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika vec ste stigle kicu,uzivajte :wub: Nakaci nam kad budes mogla neku slicicu Oljinu da se topimo malo :wub:

Čim dospem,kačim. Sad je čekam da se probudi da ručka,pa da i ja odspavam malo... Joj,meni i ne beše već,ali dočekale smo i to :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čim dospem,kačim. Sad je čekam da se probudi da ručka,pa da i ja odspavam malo... Joj,meni i ne beše već,ali dočekale smo i to :rolleyes:

Nanchika sve cestitke i uzivajte :)))))))

Ljubimo vas :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;) Odmah. Mada ja imam dve ranice jer mi niko nije pokazao za prvi podoj pravilno pozicioniranje , a mazala sam u 9.mesecu lanolin. Cimerka je napravila haos od grudi,a pripremila se u školici z atrudnice fest! Bila je puna znanja,ali nije mogla da krene sa masiranjem jer je čekala da se samo sredi.

Porođaj prođe ( znam kako ovo zvuči) ,a ostaje ogromna promena!

Kako ste mi,drage moje ovih pkalenih dana?

Ovih paklenih dana smo dobro nas dve.Kod mojih smo u vecem stanu pa bezim iz sobe u sobu kako sunce krene da przi.Kako se vas dve rashladjujete,bas me to interesuje?Klima ne sme,promaja ne sme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćaos,drage moje! Preletela sam samo preko postova!

Prvo,još jendo ogromno hvala na podršci i tome što ste se zanimale za mene ovih dana . Mi smo stogle kući juče.

Uh,odakle bih krenula... :)

Čitala sam da ste pisale o klistiru, tašni za porodilšte itd. Sve je bilo pre nedelju dana,a od tada kao da ih je prošlo 1000.

Znate kakva sam ja kukavica bila (kažem bila jer su me proglasili hrabricom u sobi) , tresla sam se kao prut u predoperacionoj sali, dvoumila se između spinala i totala i uzela totalnu i nisam se pokajala! Ne znam koliko bih bila sposobna i prisebna za prirodni porođaj,ali ovako bih mogla opet. Rez ne osećam,a konce još nisam skinula! Što bi rekle moje cimerke- šta ti je mladost! ;)

Olja je dobra, samo sikimo i spavamo,onda se ja malo iscedim, stavim lanolin i opet sve ispočetka. :D

Moj savet za porodilište- mrežastih uložaka beskonačno, voda,lanolin, lanolinske komprese multimam i da nađete nekog sve da vam objasni i pokaže oko dojenja. Meni je taj deo bio teži i gori nego sam porođaj. Sreća,srela sam rođaku mm koja me je izmasirala i iscedila kad je bilo njagore. Da nije bilo nje,ne znam šta bi bilo sa mojim grudima. Sreća pa smo se porodile isti dan.

Pratim vas i dalje,tu sam, iščekujem sa vama vaše bebironce kao što ste vi sa mnom dočekale moju Olju! LJubim vas sve :wub:

t4843.gif Draga nasa!

Tako mi je drago da je sve onako kako bi svaka od nas pozeljela. Ljubi Oljicu i uzivaj sada u svojoj sreci. Ja jedva cekam da pisemo na drugoj temi i usporedjujemo karaktere nasih ljubavi dragih.....yao, jedva cekam, jedva cekam!m1230.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanchika samo vi uzivajte :wub: :wub: :wub:

ubija me gorusicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ceo dan, nema mi spavanja, svasta nesto sam probala al ne pomaze, samo gutam pirinac sve u nadi bice bolje <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.