Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Drage moje evo da se i ja javim...

Juce smo bile kod cika doce i imamo oko 1400gr., imamo mali prcast nosic i malo smo juce prcile usnice na monitoru... Ne znam da li se sjecate da sam pisala prosli put da mi se grlic bio skratio i dok.mi je rekao da je moguc prevremeni. Juce je grlic cini mi se bio dugacak 3cm pa je l' se sjecate vi koliko je kod vas u ovom periodu bio dugacak (mislim na grlic), dok. kaze da je to ok i da ako se budemo pazile stignemo do 39.nedelje da bi nas on porodio jer zamislite koji sam baksuz i on treba da ide na porodiljsko ali normalno nije siguran kada ce mu se supruga poroditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh sto sam sad zdravo ruckala, popila Kolu od 0,5 i pojela ceo Eurocrem blok. Ako pisnem da imam mnogo kg-a, ucutkajte me odamah, namam prava da se zalim, sama sam trazila ( a sad idem po sladoled i lubenicu :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vec se negde pisalo o tome ali me zanima jel ima kakve veze ko ima dioptriju veliku u plusu ili to vazi samo za - ?

Kad je rijec o tome ja sam bas juce pitala mog ginekologa za mojih -5 i on kaze ma nije to jedina indikacija za carski rez, kao vidjecemo jos ima do porodjaja (briga njega, a ja non-stop razmisljam o tome jer se uzaaaaasno bojim cr-a). Odem ja juce i do mog oftalmologa koji je sve vrijeme kihao, kasljao (prehladio se od klime) i sve vrijeme sam razmisljala jos samo fali da mi prenese neke bacile... elem, pogledao mi je ocno dno (reda radi) i kaze nema promjena na ocnom dnu (svugdje na internetu sam citala da se ustvari gleda da li je ocno dno promijenjeno zbog dioptrije a da diop.nema veze al' ajd'), ali s obzirom na moju srednje veliku dioptriju veca je statisticki gledano mogucnost da dodje do ablacije (pucanja) retine na oku usled teskih porodj.napona nego kod npr.diop. od -13, tako da mi je napisao misljenje - CR JE NAJBOLJI IZBOR! :( Sutra idem kod jos jedne doktorke da cujem i njeno misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj ne smem malo mi frka.... :lol: a isao mi je onda dva dana braonkasti sekret pa mi je bilo bezveze :rolleyes: i evo sad opet..ali mi je danas doktorka rekla da se ne iznenadim ako krene to,posto je pregled neprijatan pa se desava zbog toga... :blink: BaS je bljak :blink:

Jao sredjivanje kutka za Ninu... Uzivaj draga maksimalno u tome... Evo ja jurim neku vrtesku za krevetac..kupili smo mi vrtesku ali sam bila videla lepsu i ta lepsa mi se na karaju prodala pa sad jurim po nekim silnim prodavnicama :blink: :blink:

Ma znam salim se,i meni bi bilo frka.Pavle ce da krene kad on misli da treba,neka uziva kod mame u stomaku,tu mu je lepo. :) Joj ja sam bas uzbudjena zbog sredjivanja,mada ce ona u pocetku biti sa nama u sobi :) Mi smo kupili neku sa medvedicima,preslatka je :) Jel si videla u Aksi?E da sta si spakovala za porodiliste? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugari i od nas.

Mi smo ustali iz kreveta u 11 i od tada krecem da vam se javim, ali telefon zvoni svako malo, svi pitaju 'kad ces? imas li bolove? pa, sta cekas?' aaaaaaa Vec polako pocinjem da ludim od takvih pitanja. A ako se ne javim odmah na telefon, misle da se poradjam!!! :angry: A mogu samo da zamislim sta ce tek da bude kad se porodim, kad pocnu svi da me uce sta i kako treba da radim!!! Ima da sve posaljem u tri lijepe!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam salim se,i meni bi bilo frka.Pavle ce da krene kad on misli da treba,neka uziva kod mame u stomaku,tu mu je lepo. :) Joj ja sam bas uzbudjena zbog sredjivanja,mada ce ona u pocetku biti sa nama u sobi :) Mi smo kupili neku sa medvedicima,preslatka je :) Jel si videla u Aksi?E da sta si spakovala za porodiliste? :wub:

Da sa medama hocu iz Akse ali se prodala :( Nema je nigde,evo sad mm zove da poruci ako moze...I Pavle ce biti sa nama u sobi a ormarice i policu za presvlacenje smo stavili u maloj decijoj sobici,Tamo imam puno plisanih velikih igracaka pa nije ni pametno da tamo spava beba(ipak imaju te lutke prasinicu)cak imam medveda velikog 1,5 pa mozes onda da zamislis kako je :rolleyes: Kupio mi dragi za rodjendan tu mecku i zao mi je da je izbacim a bas pravi guzvu :blink: :blink:

Za Porodiliste Misovic:Pampers,3 tetra,4peskira,pribor za licnu higijenu,mrezaste uloske i one gacice za jedn.upotrebu ,pumpicu,spakovala sam i spavacicu i papuce(mada to ne primaju)ali ajde da pokusam da provucem...I veruj mi kesa izgleda kao da ima stvari za mesec dana...

EVO PISE MI NANCHIKA I SVE VAS POZDRAVLJA :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CIRO Kako sam glupa, skroz sam na to zaboravila :lol:

Moram podhitno poceti to da koristim, da olaksam sebi makar ove poslednje dane trudnoce :)

Megi Bitno je da se zaboravi. Ali opet mi se nesto ne mili ;)

Pasuljcica Hvala, hvala...Da znas koliko je lakse polagati sa stomakom, nekako su ti svi blagonakloni, jeste da moras malo i da ucis, ali imaju u obziru da si trudan i nekako te ne cede puno :) Trebalo bi da maksimalno iskoristis sada stomak i zavrsis te ispite, nemas puno.

Jao, a ko ce da seta kad ti bucka u stomaku. ja jedva izdrzim i pet min kad stavim cepic da se olaksam, a kao trebalo bi min 10 min... Nema sanse imam osecaj da cu puci. Ko zna kako li je tek sa klistirom... veselo :)

A za majstore, ne znam sta da ti kazem, izdrzi i ne nerviraj se. Zbog tvog bebca t4801.gif

Kaficice

Pozdrav, pozdrav... vrucina jeste, katastrofa, i dok malo ne zahladni predvece ja ne izlazim napolje :D

Hvala za ispite, draga. podrska uvek znaci. Da nisam imala ljude oko sebe koji su me bodrili, nista ne bih uradila... Ako, samo se mazite. bebice sve osecaju, duse nase. Uzivkaj i izdrzi, jos malo pa cemo se druziti sa nasim bebcima ... jub t48126.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugari i od nas.

Mi smo ustali iz kreveta u 11 i od tada krecem da vam se javim, ali telefon zvoni svako malo, svi pitaju 'kad ces? imas li bolove? pa, sta cekas?' aaaaaaa Vec polako pocinjem da ludim od takvih pitanja. A ako se ne javim odmah na telefon, misle da se poradjam!!! :angry: A mogu samo da zamislim sta ce tek da bude kad se porodim, kad pocnu svi da me uce sta i kako treba da radim!!! Ima da sve posaljem u tri lijepe!!!

:angry: :angry: :angry: :angry: ISTI PROBLEM IMAM!!!BEZOSECAJNI LJUDI!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, ja sad pojela maline koje mi je juce poslala sveki, a sad mm stigao sa borovnicama koje je poslala moja mama!! :rolleyes: Sjutra radim nalaze koje cu da nosim kad krenem u porodiliste, ima da mi hemoglobin bude 200 :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas nesto malo pre razmisljam,jos deset dana do prvog termina(imam ih dva)...osecam se malko cudno kad pomislim na to...mozda zato i ovoliko jedem,stalno setam do friza i nazad na kauc da gledam seriju.Sad sam rasirila bebine stvarcice da se suse,kako su mini i bele i mirisljave i jedva cekam da sve operem,opeglam i spakujem...

E,da...uzela sam iz Akse one posmetace za krevetac,ali skroz su mi nekako manje nego sto sam mislila i uvrnute,mozda mi se cini,sta znam,nemam iskustva sa tim,ali mi nekako ono mnogo cudno,mozda bude izgledalo bolje kad se osusi,ispegla i stavi carsav preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sa medama hocu iz Akse ali se prodala :( Nema je nigde,evo sad mm zove da poruci ako moze...I Pavle ce biti sa nama u sobi a ormarice i policu za presvlacenje smo stavili u maloj decijoj sobici,Tamo imam puno plisanih velikih igracaka pa nije ni pametno da tamo spava beba(ipak imaju te lutke prasinicu)cak imam medveda velikog 1,5 pa mozes onda da zamislis kako je :rolleyes: Kupio mi dragi za rodjendan tu mecku i zao mi je da je izbacim a bas pravi guzvu :blink: :blink:

Za Porodiliste Misovic:Pampers,3 tetra,4peskira,pribor za licnu higijenu,mrezaste uloske i one gacice za jedn.upotrebu ,pumpicu,spakovala sam i spavacicu i papuce(mada to ne primaju)ali ajde da pokusam da provucem...I veruj mi kesa izgleda kao da ima stvari za mesec dana...

EVO PISE MI NANCHIKA I SVE VAS POZDRAVLJA :wub:

Mi smo je platili oko 2000din,neke roze mede su i svira :) .Mi cemo tek da sredjujemo malu sobicu,tamo je haos,kao u magacinu :D Ja imam puno plisanih igracaka,ali su kod mame :) Nemoj da izbacujes,to ti je dragi kupio :P Tako je i za NF,za sad sam spakovala peskire,spavacice,mr.uloske,dodavacu svaki dan jos ponesto.Hahaha verujem da ce i moja tako da izgleda,pomislice ljudi da sam resila da se preselim.Pozdravi i ti nju,kazi joj da ljubi Oljicu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo je platili oko 2000din,neke roze mede su i svira :) .Mi cemo tek da sredjujemo malu sobicu,tamo je haos,kao u magacinu :D Ja imam puno plisanih igracaka,ali su kod mame :) Nemoj da izbacujes,to ti je dragi kupio :P Tako je i za NF,za sad sam spakovala peskire,spavacice,mr.uloske,dodavacu svaki dan jos ponesto.Hahaha verujem da ce i moja tako da izgleda,pomislice ljudi da sam resila da se preselim.Pozdravi i ti nju,kazi joj da ljubi Oljicu :wub:

Ja cu danas da izbacim veliki peskir i da se porudim da to malo bolje spakujem da izgleda manje :lol: :lol: Pa nek mi kasnije muzic donosi ako zafali.. ;)

Ja ovu vrtesku sto hocu sa medama i nekim cudesima kosta bas puno(ne smem ni da kazem)ali sta cu kad sam zapela...mozda preterujem ali jace je od mene :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu danas da izbacim veliki peskir i da se porudim da to malo bolje spakujem da izgleda manje :lol: :lol: Pa nek mi kasnije muzic donosi ako zafali.. ;)

Ja ovu vrtesku sto hocu sa medama i nekim cudesima kosta bas puno(ne smem ni da kazem)ali sta cu kad sam zapela...mozda preterujem ali jace je od mene :rolleyes: :rolleyes:

Ja cu to prepakovati sigurno jos 10 puta :D Stavi neki manji peskir :D Jel tamo Baby friendly? :) Ja sam htela neku drugu,ali je moja baka dala pare i rekla da kupimo to :) Nista nije preterano kad je za nase andjele :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu to prepakovati sigurno jos 10 puta :D Stavi neki manji peskir :DJel tamo Baby friendly? :)

da,da Bf je u Misovicu...Moracu,moracu da prepakujem ne vredi... :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,da Bf je u Misovicu...Moracu,moracu da prepakujem ne vredi... :rolleyes: :rolleyes:

Ja sam danas cula da u NF nema posete :( hahaha prepakuj sto pre,mozda ti zatreba kesa ubrzo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaficice...napisa roman i sve pomenu...sem mene:(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas cula da u NF nema posete :( hahaha prepakuj sto pre,mozda ti zatreba kesa ubrzo :D

ju sto nema poseta...?Ovde u misovicu primaju samo oca i to jedva na sat vremena ...mada sam skoro nacula da nije ni sat nego 15 min... :rolleyes: :rolleyes: Bas su rigorozni,zabrana za hranu,moze samo voda,sok i plazma i sve pretresaju..cak i na prijem u bolnicu sestra pregleda torbu za porodiliste...ccc..strasno :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragance, drzim te za rec za sutra...odnosno za volju, ako ti se bude islo, zvrckaj:))) jedva cekam da vidim drugara Pavla kako izgleda:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da...ja cu poceti da se pakujem u torbu, pa ako hoce da me prepakuju u kese, neka im ga...ja videla da u NF zene dolaze i sa torbama...nekako su mi kese bas neprakticne:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ju sto nema poseta...?Ovde u misovicu primaju samo oca i to jedva na sat vremena ...mada sam skoro nacula da nije ni sat nego 15 min... :rolleyes: :rolleyes: Bas su rigorozni,zabrana za hranu,moze samo voda,sok i plazma i sve pretresaju..cak i na prijem u bolnicu sestra pregleda torbu za porodiliste...ccc..strasno :rolleyes: :rolleyes:

Pa kao zato su bebe sa majkama,pa nije pozeljno da tate onako sa ulice ulaze u sobu :( moracu to da proverim jos jednom :rolleyes: bas su strogi,to sam i ja cula za hranu.Hm onda cu da se naoruzam plazmom,vodom... :) Hahahaha kao da idemo u zatvor a ne na porodjaj,strasno :lol: :lol: :lol: Jos malopre kaze meni mm:"Sta cu ja bez tebe ako nema poseta?"Mukica moja,bas mi ga bilo zao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaficice...napisa roman i sve pomenu...sem mene:(((

Draga, ti si moja sestrica po niku, uvek mislim na tebe!!! Da sam i ja u Bg-u, rado bih u tu setnju i na kaficu, ali ovako sam sama zatvorena u stanu i u silnom krsu, cekam parket i majstore. Nije mi bas inspirativno, ali znam da se i ti boris sa istim pa smo mogle barem da se izjadamo jedna drugoj.

Evo veliki zagrljaj za tebe smiley-gets-a-big-hug.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da...ja cu poceti da se pakujem u torbu, pa ako hoce da me prepakuju u kese, neka im ga...ja videla da u NF zene dolaze i sa torbama...nekako su mi kese bas neprakticne:(

Hehehehe dolaze,ali mozda im vracaju te torbe.Ja sam moju dr.pitala,ona kaze da treba da bude kesa.Treba naci toliku kesu :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje :wub: Ja pokusavala malo da odspavam al ne ide ^_^ Vodila sinoc klinke samnom na kontrolu i posle malo kroz grad,UNISTILE SU ME :o One ne znaju dje ce prije,a vrucina,guzva,ma haos.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eve i mene citam al nikako da se sastavim da vam kuckam, dete mi napokon zaspalo pa imam 15 minuta samo za sebe :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, ti si moja sestrica po niku, uvek mislim na tebe!!! Da sam i ja u Bg-u, rado bih u tu setnju i na kaficu, ali ovako sam sama zatvorena u stanu i u silnom krsu, cekam parket i majstore. Nije mi bas inspirativno, ali znam da se i ti boris sa istim pa smo mogle barem da se izjadamo jedna drugoj.

Evo veliki zagrljaj za tebe smiley-gets-a-big-hug.gif

Hehe..ljubim i ja tebe i saljem medu sa siroko rasirenim rukama( znas da ne znam da koristim smajlije i ubacujem slatke slicice...pokusaj samo da izadjes iz kuce kad majstori dodju da drndaju, a vrati se uvece... Meni pomaze, bar ih ne slusam ako moram onaj krs posle njih da gledam:(

Ti si iz Va???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.