Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo sam u cekaonici.Uzela sam rezultate secer mi je 7,3 :( roknucu se majke mi.Videcemo sad sta ce reci dr.

nezam kako se to bas tacno gleda ali ja mislim da je to u trudnoci ok..

Meni je secer bio pre nego da popijem ono s*nje bio- 3,98

-posle 60 min 10,37

-posle 120 min 7,10

-posle 180 min 3,98

I dr. mi je rekla da je Ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje :) Evo i mene.Uh spavanje i vrucina,nas izgleda najveci problem. :blink: Svi mi kazu spavaj dok mozes,a oni nemaju pojma da ja NE MOGUUUUUUUUUUU da spavam.Sta vi radite?Kako podnosite ove vrele dane? :blink:

Dragana pa ti si jos tu,sta ceka to tvoje dete? :D jel si bila na ctg-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sam u cekaonici.Uzela sam rezultate secer mi je 7,3 :( roknucu se majke mi.Videcemo sad sta ce reci dr.

Nemoj da se nerviras,sad si kod dr.i on ce ti reci sta i kako.Meni je na OGTT posle 120min bio 7.9 i dr mi je rekla samo da ne jedem slatkise.Najbitnije je da beba napreduje i da je dobro.Javljaj se kad zavrsis kod dr.? :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Respect, ne znam da li sam dobro razumela i ispratila celu pricu. Rezultati secera su u okviru mesecne prover ks, ili si radila OGTT?

Sto se tice hemoglobina i malokrvnosti, evo i ja se mucim sa tim. Hemoglobin mi je bio 100 i postojale su ostale indikacije za malokrvnost, ali sam zaboravila tacne rezultate.

Pila sam i zvakala gvozdje, ali meni nije prijalo uopste, dobila sam zatvor i jake grceve, pa sam prekinula na svoju ruku. Pila sam taj sokic sa cveklom,jabukom,sargarepom, limunom i medom i uzela sam preparat revita fe, sledeci mesec mi je bio hemoglobin 104, polako je poceo da raste. Sada ne uzimam sokic, ne mogu jos uvek da nadjem cveklu, proklestvo malog mesta.

LajLa i ja sam imala te lazne kontrakcije, Desavalo mi se da imam par u jednom danu pa onda nista po 10-tak dana. Stomak mi se stvrdne jako, ispupci (sto kaze Lejlita) i osecam neku neprijatnost, ne bol. Drzi tako oko 30 sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos drage moje...vratila sam se sa faxa i iz opstine, jedva hodajuci...grozno je napolju...dok sam CEKALA U REDU krenula mi je neka voda niz noge...pomislila sam - molim te nemoj bar jos dve,tri nedelje:((( medjutim kad sam otisla u wc videla sam da je ulozak suv....zakljucak:znojim se kao u sauni...

Sledeci momenat je nalaz urina i urinokulture koji su potpuno kontradiktorni...u urinu imam masu bakterija a urinokultura sterilna?????

Zatim...zvali su me iz ordinacije da mi kazu da im seulica radi i da cu morati pesaka jedno 500 m do njih...btw ulica je toliko strma da ne znam kako su se popeti nazad:((( i jos su mi rekli da ce radovi trajati mesec dana...taman sad kad treba da idem na preglede jednom do dva puta nedeljno...

Takodje sam na prosloj kontroli pitala doktora za bradavicice koje imam dole, rekao je da ne lice na kondilome, ali da cemo da ih pratimo...danas sam ugledala jos dve....jako su sitne ali me opet nerviraju...

Danas imam pregled u 6...samo mi jos neka losa vest treba danas...

Bolje da nisam ni ustajala iz kreveta:((((

GROZAN MI JE DAN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pasuljcice, samo polako...nemoj da se nerviras,ne valja ti... sve ce ovo jednom da se zove JUCE- kako li se vec ono kaze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama sanjala sam te nocas da si rodila blizance ;) ;)

:blink: :blink: :blink:

Mozda ima jos jedno a da ja ne znam :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljcice te bakterije u urinu su ti sigurno zbog ulozaka posta vidim da ih nosis! Dnevni ulosci se ne preporucuju ni u "normalnom" a kamoli u drgom stanju jer su izvor bakterija. Meni je to dr u pocetku odmah zabranila. Samo pamucne gacice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baba je haos. Kako napreduju radovi u stanu?

Jao zeno izvini sto tek sad odgovaram ali tek sada vidim ovo, juce sam otisla u stan da odnesem muzu rucak i kao malo pomognem ali nisam ga mogla gledati jadniceta da sve sam radi(a i smorila sam se ovdje sama bez icega da radim :D ) pa sam otisla kao da nadgledam situaciju a ustvari sam sve sklanjala, cistila, brisala krisom kada mm ne bi gledao! :lol: A onda se on okrene, gleda nije mu jasno odakle sada pod u kuhinji cist, pa onda nema prasine na stolicama, a ja samo idem i zvizducem kao nemam pojma ni o cemu. B):lol: Noge su me bolele kad samo legli ali mi je prijalo, odspavala sam kao mala beba. Ima jos dosta posla ali polako cemo.

pasuljcice to je jos samo jedan od 'onih dana', kad mislis da si ustala na lijevu nogu. Proci ce sve to, samo opusteno, jos malo je ostalo do druzenja sa nasim bebcima, moamo sve pregurati i biti jake! ;)

Pasuljcice te bakterije u urinu su ti sigurno zbog ulozaka posta vidim da ih nosis! Dnevni ulosci se ne preporucuju ni u "normalnom" a kamoli u drgom stanju jer su izvor bakterija. Meni je to dr u pocetku odmah zabranila. Samo pamucne gacice!

Uh i meni su govorili to za dnevne uloske ali ja bez njih ne mogu nema sanse, pa da je tako morala bih mjenjati gacice na svakih pola sata, a ovako radije mijenjam stalno uloske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do skoro koristila utrogestan vaginalno i morala sam da nosim uloske...a ni sad ne mogu bez njih:( oprecna su misljenja doktora vezana za uloske...moj npr. Nema nista protiv...

Bas jeste od "onih" dana..."nevolje" se nastavljaju :((((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeeeeeeeeeeee gde ste nestale?Juuuu ne secam se kad je bilo ovako pusto ovde :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draganice, sta kaze Pavlence? Zuri li mu se?

Hej, ti imas klimu u stanu ako se dobro sjecam...kako si je mislila koristiti kada dodje beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je gvozdje 6,2,hemoglobin 98 a rbc 3,3

Meni su rbc 3,2 a hgb 93.Pre totheme imala sam 94,proslo je mesec dana otkad je pijem i dr je zadovoljna s obzirom da nije jos vise pao jer od pocetka je stalno padao.Sad je pijem 3x a pila sam 2x.Videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeeeeeeeeeeee gde ste nestale?Juuuu ne secam se kad je bilo ovako pusto ovde :(

Da, bas je pusto nesto...mora da mamice spavaju..ja sam jedno sat i po fino odspavala pa sam sad spremna za sjedenje i uzivanje u vocu, internetu, filmovima..tezak zivot. :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja citam redovno,ali tako mi je uzasno vruce da mi se i ne dise,a kamoli da sedim vise vremena za comp-om...stvarno mi postaje sve teze i teze ovi zadnji dani...em sam nervozna,em mi se stalno piski,em nekontrolisano jedem ceo dan,nekad cak i nocu...poludecu vise,ocu da krene beba vec jednom. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja odgledala dva filma isplakala se iako su komedije u pitanju :):blink:

Malo odspavala i sad zujim po internetu... Samo gledam ove bebece stvri i sobice, taman se odlucim za jednu i kazem mm on kaze vazi za par dana radimo tako, ja onda promenim ideju i nista od radova :)

Mislim da nas je sve ova vrucina smorila zato nikog nigde nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim isto,sve je to zbog vrucine... :wacko:

Jaaaoooo,radovi,evo meni malterisu oko prozora u spavacoj,sutra gletovanje,prekosutra krecenje,pa trista cuda,ali ja se od sutra bavim iskljucivo pranjem posteljina i bebecih stvarcica,doslo je vreme,mozda sam trebala i pre...Po meci 38 nedelja i 3 dana,po UZ-u 37 nedelja i 4 dana-koliko mogu da protumacim iz ovih nalaza...bitno da je meni torba za porodiliste spakovana i nemam simptome,a jako,jako zelim da sve vec krene,pa teram muzica da ubrzamo,al on nece,pa se tuskam toplijom vodom i aktivno mazim stomak jer mi je doktor rekao da to izaziva kontrakcije.Nego nesto ni to nece...ma samo do petka ja da sve sredim u sobicu i popakujem i mogu pod tus i u porodiliste odmah sto se mene tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja evo spremila nes i ruckam nektarine :D mm bio prva smjena,zaspao sad a ja preslozila cijeli ormar :D ludo se zabavljam hahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo mene kod moje mame...samo u prolazu da vam mahnem,osecam se ODLICNO :P

pisem vam veceras kad dojem kucim....Ljubim vas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe...hit mi je ovaj forum...zao mi je samo sto ranije nisam imala vremena da se vise bavim njim :)...

No, bili smomkod doktora...imamo 2200g, sve je u redu...bradavicice nisu nikakvi kondilomi(cega sam se plasila), vec obicne bradavicice koJe su cesce u trudnoci zbog prokrvljenosti:))) urin i urinokultura su ok, kao i krvna slika...

Malo sam oladila u odnosu na danas...

Usput smo kupili pelenice, pa nisam mogla da odolim i izvukla sam jednu i stavila na moju bebi lutku u pravoj velicini tek rodjene bebe:)))) koliko se mazim sa ovom bebom, krenuce mi mleko pre vremena hehehehehe

Dragana-baby drago mi je da si u odlicnom raspolozenju, samo tako nastavi:))

Majibebac - meni od sutra pocinju radovi i ja bezim od kuce dok su majstori tu...nesto se ne volimo:(

Be positive...imaj u vidu da su nama najsladje bebi sobice onako neznih tonova i boja...dr. Za psihomotorni razvoj deteta nam je rekla da su idealne boje za prvo opremanje bebi sobe jarko crvena,zuta,plava,zelena...i da je bebijima to najzanimljivije...

Respect...gestacijski secer je itekako prisutan i nimalo nije opasan ukoliko se redovno prati...najbolnija od svega moze da bude dijetica i to je to...opasnija je tvoja trenutna nervoza od samog povisenog secera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dosla kuci a ovde nigde nikoga :blink: Bas ste se sve razbezale... :rolleyes:

Pasuljcice Drago mi je da cujem da je sve OK Istok bas veliki decko ;):wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta radite zeneeee?

dragana, i dalje nista? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana baby...plasis me...ja sam sad 35. Nedelja...koliki je bio Pavle u tom periodu??? Javlja li nam se drugar?planira li on napolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta radite zeneeee?

dragana, i dalje nista? :D

Nista draga,stojim u mesto... :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana baby...plasis me...ja sam sad 35. Nedelja...koliki je bio Pavle u tom periodu??? Javlja li nam se drugar?planira li on napolje?

Pavle je u 35+5 imao 2900 ;) Mislim da Istok ima bas taman kilazu za 35 nedelju..nego sam ti napisala da je veliki decko(htela sam da kazem da je porastao ;) )

Danas moj Pavlence miran kao bubica :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.