Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Devojke, noćas sam imala kontrakcije, imam ih već par noći i čini mi se da se pojačavaju. Noćas su me i probudile, bolne su ali ne sad da oči ispadaju. Mada, s obzirom na to da su sve jače i jače, ne znam šta će biti za nekoliko dana...i kakve će biti. Koliko su se vama pred porođaj pojavljivale ove pripremne bolne kontrakcije?

Jao Kiki, pomogla bih ti ali stvarno ništa ne znam o tome... Moje laičko mišljenje je da, ako su već pripremne, da ne bi trebalo tako dugo da te boli, i da se bol pojačava... Ali opet ti kažem, nemoj da slušaš mene.

Molimo neku mamu da odgovori na ovo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Kiki, pomogla bih ti ali stvarno ništa ne znam o tome... Moje laičko mišljenje je da, ako su već pripremne, da ne bi trebalo tako dugo da te boli, i da se bol pojačava... Ali opet ti kažem, nemoj da slušaš mene.

Molimo neku mamu da odgovori na ovo!!!

Pa ne boli me dugo...ali recimo, pre nekoliko dana sam imala možda tri da sam se probudila, i to onako u polusnu sam ih osetila, pa juče sam imala 4-5 takvih da sam se probudila ali opet ne skroz mada više nego prethodni dan, a noćas ih je bilo opet 5-6 ali tu sam se već probudila i malo nameštala pa su stale pa sam zaspala... I svaki put noću, baš ako mi se opet desi videću i koliko je sati, da li je u isto vreme. A juče kad smo bili u gostima mali je imao scenski nastup, prvo mi je burgijao po karlici i to dosta bolno , a onda je krenuo da se šutira toliko da sam morala da zamolim mm-a da mi stavi ruku na stomak jer kad on stavi ruku mali se odmah smiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, noćas sam imala kontrakcije, imam ih već par noći i čini mi se da se pojačavaju. Noćas su me i probudile, bolne su ali ne sad da oči ispadaju. Mada, s obzirom na to da su sve jače i jače, ne znam šta će biti za nekoliko dana...i kakve će biti. Koliko su se vama pred porođaj pojavljivale ove pripremne bolne kontrakcije?

Ti samo prati situaciju, vrlo moguće da su počele pripreme pred izlazak, beba se spušta...ja sam nekih 15-tak dana prije poroda ima blage kontrakcije, nešto slično blažim menstrualnim bolovima. Prati bol u krstima, u predjelu bubrega...Ukoliko primjetiš smeđi ili krvavi iscjedak to je to...samo opušteno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne boli me dugo...ali recimo, pre nekoliko dana sam imala možda tri da sam se probudila, i to onako u polusnu sam ih osetila, pa juče sam imala 4-5 takvih da sam se probudila ali opet ne skroz mada više nego prethodni dan, a noćas ih je bilo opet 5-6 ali tu sam se već probudila i malo nameštala pa su stale pa sam zaspala... I svaki put noću, baš ako mi se opet desi videću i koliko je sati, da li je u isto vreme. A juče kad smo bili u gostima mali je imao scenski nastup, prvo mi je burgijao po karlici i to dosta bolno , a onda je krenuo da se šutira toliko da sam morala da zamolim mm-a da mi stavi ruku na stomak jer kad on stavi ruku mali se odmah smiri.

Ha,ha,ha...ista situacija, dobro si me podsjetila, tako je i kod nas bilo, samo ga je tata znao smiriti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko su se vama pred porođaj pojavljivale ove pripremne bolne kontrakcije?

Meni su se počele pojavljivati nekih 15ak dana pre porođaja i to u tim večernjim satima (kad legnem u krevet) ali se pojave i javljaju se neujednačeno, kao menstrualni bolovi u talasima). Bili su podnošljivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KIKI evo i tebe stigla si na red jel da :D :D :D

ja nisam ni jednom imala te pripremne kontrakcije,

meni je stomak od ulaska u 9mes, bio prenapregnut, kao naduvan balon do maximuma,

uz sutiranje bebe gde ne mozes da zamislis da moze da dohvati, posebno grlic je bio na udaru,

osecaj tezine preko krsta, neka cudna uznemirenost, kao da svaki cas ocekujes nesto neki dogadjaj i imas tremu da ne zakasnis ...majke mi tako sam se osecala

i nijednom nisam videla taj cep na vesu, valjda cu ga videti III put :lol: :lol: :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke treba mi pomoc....imam zakazan ctg u visegradskoj....da li mi je za to potreban uput..?ja sam inace vojni osiguranik...pa ne znam kako to ide.... jel se placa ili kako..? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki ne mogu ti pomoci oko kontrakcija,ali se javljam samo da ti kazem da sam uz tebe i znas ono: misli pozitivno,misli pozitivno,misli pozitivno.....disi duboko ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke treba mi pomoc....imam zakazan ctg u visegradskoj....da li mi je za to potreban uput..?ja sam inace vojni osiguranik...pa ne znam kako to ide.... jel se placa ili kako..? :(

Treba ti uput iz DZ tamo gde vodiš trudnoću, meni je tako trebalo, ili tako ili od dr. koji ti u Višegradskoj vodi trudnoću. Ne znam da li ima to veze da li si vojni osiguranik ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KIKI evo i tebe stigla si na red jel da :D :D :D

ja nisam ni jednom imala te pripremne kontrakcije,

meni je stomak od ulaska u 9mes, bio prenapregnut, kao naduvan balon do maximuma,

uz sutiranje bebe gde ne mozes da zamislis da moze da dohvati, posebno grlic je bio na udaru,

osecaj tezine preko krsta, neka cudna uznemirenost, kao da svaki cas ocekujes nesto neki dogadjaj i imas tremu da ne zakasnis ...majke mi tako sam se osecala

i nijednom nisam videla taj cep na vesu, valjda cu ga videti III put :lol: :lol: :lol::P

Bogami baš sam se približila...Koliko sam ja čitala taj čep može da ispada i u delovima, ali i ja ga kao nešto gledam, gledam, ali ga nema :) Mada šta znam, Ana kaže 15tak dana pred porođaj da je imala te kontrakcije a ja sam još skroz zatvorena, videćemo šta će da bude ahhh baš sam uzbuđena i isprepadana. Mada juče kakve je akcije pravio mali tamo...kao da me je bušio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki ne mogu ti pomoci oko kontrakcija,ali se javljam samo da ti kazem da sam uz tebe i znas ono: misli pozitivno,misli pozitivno,misli pozitivno.....disi duboko ;) ;) ;)

Hvala ti mali veseljače :D jedva čekam da vidim i tvoje isprepadane postove sa sličnim sadržajem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeno ja ni kontrakcije koje je ctg pokazivao nisam osecala koliko je mali udarao, dan noc, oka nisam sklopila,

jedino sto ga smirivalo jeste tone i tone sladoleda, kada sam to provalila nisam imala granicu,

zima sneg a ja kao luda kupujem porodicna pakovanja sladoleda u C marketu :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala kikiriki.... :) neki i ne primete sluzni cep....tako da ne obracaj paznju na to...kod nekih je to obilno i primetno a kod nekih ne moze uopste da se primeti....ipak je najbitnije ucestalost kontrakcija....samo pozitivno..bez panike...sa osmehom... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeno ja ni kontrakcije koje je ctg pokazivao nisam osecala koliko je mali udarao, dan noc, oka nisam sklopila,

jedino sto ga smirivalo jeste tone i tone sladoleda, kada sam to provalila nisam imala granicu,

zima sneg a ja kao luda kupujem porodicna pakovanja sladoleda u C marketu :lol: :lol: :lol:

Pričaj mi o sladoledu...i ja sam ga u sedmom mesecu jela na tone. Za dan bih pojela porodicno pakovanje...usred januara...drugarice su mi donosile i iz Mc-a sad sam malo iskulirala...Pa te kontrakcije što oseti CTG ne osećam ni ja, a njih imam od šestog meseca, ove su bolnije, pa kad me i probude :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e drugarice ledena carice , em sladoled em ne osecas kontrakcije ...pa ti gora od mene :lol: :lol: :lol: :lol: e nadam se da ce ti porodjaj biti lak kao moj

kad ti je sledeci ctg, pregled ,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Поздрав девојке!

Обишао сам данас Бебу и добро су и она и Милана. Контракције су јој све слабије, а бебини тонови су добри. Још увек се незна да ли ће царски или природни. Једино што је лоше то што је Јеца јако не стрпљива и има болове, али биће све уреду надамо се.

Као и синоћ бићу на Бебцу до 12:00, а можда и више тако да све што вас занима питајте ;)

Поздрав!

П.С. Пуно вас Беба поздравља!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki kao što reče Veseljko, ni ja ne mogu da ti pomognem što se tiče tih kontrakcija, ali da znaš da sam mislima uz tebe, šaljem ti najpozitivniju moguću energiju i daće Bog, biće sve u najboljem redu. Jaka si ti, samo misli da ćeš uskoro svoju bebu da vidiš, držiš, maziš... :wub:

Držim palčeve i za Bebu Dimić, svi znamo da je ona žena zmaj, preći će i ovu poslednju prepreku i uskoro uživati sa svojom Milanom :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZA BEBU I BEBICU

65z-images.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav i poljubac bebi i Milani.. nadam se da ce ta lepotica uskoro da se smiri sa svojom lepoticom u zagrljaju !!!

tatice dimic, jako mi je slatko sto si se javio i pozdrav i tebi.. drzimo vam svi palceve :rolleyes:

kiki, ja isto u prvoj trudnoci nisam imala pripremne kontrakcije pa ti ne mogu pomoci, kao sto su ti devojke rekle prati situaciju.. ako se javljaju samo nocu moguce je da ti je od umora, napetosti.. moje neko misljenje.

drzi se, jos malo pa si ti na redu !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e drugarice ledena carice , em sladoled em ne osecas kontrakcije ...pa ti gora od mene :lol: :lol: :lol: :lol: e nadam se da ce ti porodjaj biti lak kao moj

kad ti je sledeci ctg, pregled ,

Sledeći ponedeljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poljubac Bebi i Milani!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Поздрав девојке!

Обишао сам данас Бебу и добро су и она и Милана. Контракције су јој све слабије, а бебини тонови су добри. Још увек се незна да ли ће царски или природни. Једино што је лоше то што је Јеца јако не стрпљива и има болове, али биће све уреду надамо се.

Као и синоћ бићу на Бебцу до 12:00, а можда и више тако да све што вас занима питајте ;)

Поздрав!

П.С. Пуно вас Беба поздравља!

Još malo...još jedan dan :) A ti si stvarno divan jer nas obaveštavaš. Ma nisam ni sumnjala da će Bebin muž biti neko tako dobar i normalan kao ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eheheee devojke bila sam danas da radim vaginalni i cervikalni bris i HBS AG heh još sam se razmišljala da li da se tuširam, ali rekoh otkud znam, da to nešto ne poremeti mikro floru tamo...i nisam...i posle mi je bilo dragoo što nisam...malo da im smrdim... :D:P ovi iz Zavoda za kožne i venerične bolesti su kreteni. Žena nije htela ni da mi pomogne da ustanem sa stola koji je prepotopski i sa mojim stomakom je stvarno teško da se ustaje, koprcala sam se tamo kao buba... :angry: da ne pričam o tome da sam knjižicu stavila među prvima a stigla na red pred kraj :angry: Ne razumem zašto ljudi upisuju škole medicinske struke ako nemaju humanosti u sebi?! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eheheee devojke bila sam danas da radim vaginalni i cervikalni bris i HBS AG heh još sam se razmišljala da li da se tuširam, ali rekoh otkud znam, da to nešto ne poremeti mikro floru tamo...i nisam...i posle mi je bilo dragoo što nisam...malo da im smrdim... :D:P ovi iz Zavoda za kožne i venerične bolesti su kreteni. Žena nije htela ni da mi pomogne da ustanem sa stola koji je prepotopski i sa mojim stomakom je stvarno teško da se ustaje, koprcala sam se tamo kao buba... :angry:da ne pričam o tome da sam knjižicu stavila među prvima a stigla na red pred kraj :angry: Ne razumem zašto ljudi upisuju škole medicinske struke ako nemaju humanosti u sebi?! :angry:

Bezobrazluk prvog reda!!! Stvarno su...ne znam... <_<:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smradom protiv bezobrazluka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.