Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam pre tri nedelje stavljala Canesten kremu i za sada sve je ok.A pre toga sam imala nesnosan svrab.Nadam se da ce tako i ostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala problma sa sekretom,meni je dr prepisao vaginalete polyginax,i od njih mi je bolje puno..Dok ih nisam dobila,sekret je bio nocna mora..

Drage moje,imate li problema sa hemoroidima? Meni se javio jedan pre par dana? Mazem kantarionovo ulje,al me strah sta se sa njima desava tokom samog porodjaja? Smetaju li oni kad trebaju da te secnu pri porodjaju (meni medjica i hemoroid izgledaju nekako preblizo,pa sam se bas uplasila),mozda samo tripujem? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čisti se,da, a i one se tope, i zato je tih dana haos, samo izlazi nešto...ma fuj! Ako te ne peckaju i ne smetaju nastavi da ih koristiš do kraja, možda tebi pomognu...

Daj Bože da se čisti,jer prethodne kad sam stavljala,ništa se nije menjalo,nije bilo ni bolje ni gore a sad mi što ti kažeš izlazi NEŠTO :blink:

Baš je vala fuj... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala problma sa sekretom,meni je dr prepisao vaginalete polyginax,i od njih mi je bolje puno..Dok ih nisam dobila,sekret je bio nocna mora..

Drage moje,imate li problema sa hemoroidima? Meni se javio jedan pre par dana? Mazem kantarionovo ulje,al me strah sta se sa njima desava tokom samog porodjaja? Smetaju li oni kad trebaju da te secnu pri porodjaju (meni medjica i hemoroid izgledaju nekako preblizo,pa sam se bas uplasila),mozda samo tripujem? :huh:

Meni su se pojavili pre 2 meseca prvi put hemoroidi,kad sam videla umalo se nisam šlogirala.. :blink: Ali ja nisam imala problem sa odlaskom u wc kao što kaže Milica,već je to jednostavno pritisak na debelo crevo i zato se oni i pojavljuju... Dr. mi je rekla da mažem kantarionovim uljem i tako sam i radila...međutim oni se nisu skroz povukli već se samo smanjili,sad i dalje postoji ali me ne boli niti svrbi,kao da ga nema... Doktorka mi kaže da to ne smeta pri porođaju jer se to javlja baš od naprezanja,pa je moguće da ih dobiju žene posle porođaja ako nisu u trudnoći...Moja mama ih je dobila posle porođaja i nije mogla da sedi nekih mesec dana ali kad su se povukli,nikad joj se više nisu pojavili... Sad sve zavisi... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, čitam vaše postove i počela sam malo da se tripujem oko mog sekreta. Od kad sam ušla u deveti mesec imam beli sekret, ne znam jel to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam ga i ja, meni je dr. rekla ako nema misrisa i ako te ne svrbi sasvim prirodna pojava...

Da, nema nikakav specifičan miris, i ne svrbi me samo je beo.

Rekla sam da mi beba ne smeta rebrima, ali od juče, kad se savijem imam osećaj kao da mi materica kači rebra, a bio mi je mališa i stavio guzu pod desno rebro i bilo je malo bolno. jel to vi podrazumevate pod bolom u rebrima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, nema nikakav specifičan miris, i ne svrbi me samo je beo.

Rekla sam da mi beba ne smeta rebrima, ali od juče, kad se savijem imam osećaj kao da mi materica kači rebra, a bio mi je mališa i stavio guzu pod desno rebro i bilo je malo bolno. jel to vi podrazumevate pod bolom u rebrima?

Što se tiče sekreta,to ti je normalno,ništa ne brini sve dok nema neprijatnog mirisa i ne svrbi te...

A mene desno rebro boli danima,ne konstantno ali s vremena na vreme jer mi beba gura,valjda nema mesta dovoljno...ponekad zna baš da me boli po par sati pa prestane..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, draga kod mene je frka pred porođaj u pnom jeku :D ne znam kad će da stane. A sekret mi je kao što sam ranije imala, samo ga je više. A mislim se nešto da nema to malo veze i sa tim što sad nemamo seks već dve nedelje :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki kao sto ti kazu cure,sve dok nemirisa trebalo bi da je sekret bezopasan.Mada dobro bi bilo da pitas dr za neke vaginalete,jer od sekreta hoce da otvrdne grlic,pa je bolje da uzmes nesto od lekova (ovo mi je moj ginekolog rekao)..A moj i tvoj beban su vec veliki momci,pa nas bas guraju.Tvoj u rebra,moj u bubreg.Mislila sam klasicna upala, me je bolelo..

Sto se tice hemoroida,ja srecom nemam poblem sa probavom.Ali da sam se sokirala kad sam ga "otkrila",e jesam :) Mazem kantarionovo ulje,pa cemo videti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, draga kod mene je frka pred porođaj u pnom jeku :D ne znam kad će da stane. A sekret mi je kao što sam ranije imala, samo ga je više. A mislim se nešto da nema to malo veze i sa tim što sad nemamo seks već dve nedelje :huh:

Draga,imala ili ne,ja mislim da to nema veze... To je jednostavno tako u trudnoći i potpuno je normalno,opusti se.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice hemoroida,ja srecom nemam poblem sa probavom.Ali da sam se sokirala kad sam ga "otkrila",e jesam :) Mazem kantarionovo ulje,pa cemo videti..

Isto... potpuno normalno idem u wc ali kad su mi se pojavili iz čista mira,to me je i bolelo i svrbelo... :unsure: Prvo sam mazala neven mast ali mi nije pomagalo,posle sam počela kantarionovim uljem i sredilo mi se... Hoće to ako se ne krećeš,zato dok je ovo lepo vreme iskoristi što više da šetaš... A ja ko neka mama... :D :D :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto... potpuno normalno idem u wc ali kad su mi se pojavili iz čista mira,to me je i bolelo i svrbelo... :unsure: Prvo sam mazala neven mast ali mi nije pomagalo,posle sam počela kantarionovim uljem i sredilo mi se... Hoće to ako se ne krećeš,zato dok je ovo lepo vreme iskoristi što više da šetaš... A ja ko neka mama... :D :D :P

He he,pa na neki nacin i jesmo mame vec sad ;) Mazem kantarionovo ulje.Nadam se da ce se srediti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki kao sto ti kazu cure,sve dok nemirisa trebalo bi da je sekret bezopasan.Mada dobro bi bilo da pitas dr za neke vaginalete,jer od sekreta hoce da otvrdne grlic,pa je bolje da uzmes nesto od lekova (ovo mi je moj ginekolog rekao)..A moj i tvoj beban su vec veliki momci,pa nas bas guraju.Tvoj u rebra,moj u bubreg.Mislila sam klasicna upala, me je bolelo..

Sto se tice hemoroida,ja srecom nemam poblem sa probavom.Ali da sam se sokirala kad sam ga "otkrila",e jesam :) Mazem kantarionovo ulje,pa cemo videti..

Neću da kažem šta mi je od simptoma ostalo, jer kako nešto napišem da nemam, tako se to pojavi. Ovaj moj sedi na bubrezima, a šutira u rebra, sva je područja pokrio...a danas sam osetila i većinu čari problema sa probavom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto... potpuno normalno idem u wc ali kad su mi se pojavili iz čista mira,to me je i bolelo i svrbelo... :unsure: Prvo sam mazala neven mast ali mi nije pomagalo,posle sam počela kantarionovim uljem i sredilo mi se... Hoće to ako se ne krećeš,zato dok je ovo lepo vreme iskoristi što više da šetaš... A ja ko neka mama... :D :D :P

Uh ja bih ali za sve moram da čekam mm-a da me šeta kao kuče :( sve drugarice su mi zaposlene ii sad su na poslu kao i mm a i nemaju nešto baš toliko vremena da dolaze da bi mene šetale oko ćoška :( dođu one na kafu, ali mi je bedak da ih smaram onako umorne s posla da još i mene šetaju. Tako da odem negde ali mogla bih i više da se šetam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, upravo sam pričala sa Bebom Dimić.

Ona je sinoć prokrvarila i zato se javila u bolnicu. Celu noć je provela u boksu i muka se naslušala i nagledala svega i svačega :(

Bio je sinoć i njen dr. koji je konstatovao da jeste porođaj počeo ali se nadaju da će ga odložiti do utorka kada bi beba imala potpuno razvijena pluća. Beba trenutno ima 3kg :wub: . U toku noći su se javili srčeni problemi kod Milane ali su uspeli da normalizuju masažom preko stomaka tako da je sada sve u najboljem redu. Ima dovoljno plodove vode, jer vodenjak nije ni pukao. Sve u svu sa Milanicom je sada sve kako treba. :wub:

Ne daju joj više nikakvu terapiju i nadaju se da će uskoro da se organizam očisti od lekova i da se polako krene otvarati. Veliki je problem što se ne otvara pa ako i nakon prestanka delovanaj lekova ne dođe do postepenog otvaranja moraće da joj rade carski rez. Trenutni problem je i što obilno krvari ali ne toliko da treba da joj se da bilo kakva terapija (transfuzija ili sl.). Ima bolove ali ćuti i neće da im se javi kako je nebi stavili na neke terapije ili slučajnu na indukciju.

Više joj neće zaustavljati porođaj i sad treba da sve ide svojim tokom. Ako se ne počne otvartai u utorak će joj raditi carski rez. Ona se nada da neće biti potrebe za tim.

Za sve ovo kroz šta proživljava da li vi verujete da mi je ovo sve pričala kroz osmeh i šalu. Za sve ovo dajem joj orden „majka hrabrosti“. SVE VAS PUUUUUNOOOOO PUNOOOOO pozdravlja i naravno da joj redovno updejtujem informacije o vama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carica...

Sve najbolje joj želim i da prođe u najboljem redu...i da što prije odrade porod, možda bolje Carski rez...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Filipom u ovom slučaju, bila sam na korak od carskog - tad mi nije ništa bilo bitno osim da mi beba bude ok, a mene nek kasape

Pozdavi puno Bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Filipom u ovom slučaju, bila sam na korak od carskog - tad mi nije ništa bilo bitno osim da mi beba bude ok, a mene nek kasape

Pozdavi puno Bebu

Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Držimo joj fige! Verujemo u nju, zato što je borac a i veliki optimista! Samo da sve prođe kako treba i da se ona i Milana upoznaju sa osmehom :wub:

Ana* pozdravi je puno od nas i prenesi našu podršku!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo da i to sto pre prodje i da njih dve dodju kuci, stvarno se pazila i iznela celu trudnocu a koliko je bilo rizicno od samog pocetka. Nadam se da je nece puno "muciti" s tim prirodnim, mislim da su se zene sa manjim problemima porodile carskim, ali kako god da odluce samo da njih dve budu dobro i da im prodje koliko god lakse moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoću devojke. Zna i ona da smo sve uz nju. U toku poslepodneva ću joj ponovo pustiti porukicu i preneti dešavanja i čestitke i vaše pozitivne vibracije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba je stvarno carica!!! Malo se brinem što joj odlažu porođaj, što je ne porode sad, pa će Milana da dozri tih dva dana i u inkubatoru ali da ne rizikuju, jer beba od 3 kg je već skroz super formirana beba a dva dana je stvarno ništa, toliko bi ostala i da je CR kao što će i biti. Mislim, sad je petak...jedva čekam da je čujem da je sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja navijam za što raniji Carski rez....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja navijam za što raniji Carski rez....

I ja isto.... pozdravi je...

Jaooo ja sve nešto osećam u tomaku kao da ja treba da se porodim... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja navijam za što raniji Carski rez....

I ja isto... Ipak je daleeeeko utorak, a cini se jos daljim ako ima bolove... :(

I, sto rece Kikiriki, malecka moze biti i u inkubatoru par dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.