Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja to i da sam htela nisam mogla... Obratite pažnju i na kolena... Imala sam velikih problema sa zglobovima i posle porođaja

Meni su zglobovi na nogama natečeni...Kolena još nisu pravila problem, ali dole kod stopala zglobovi su i ujutro i uveče natečeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i dalje sve uspevam sama :) Cak imam i dobar pregled :) Mislim da cu moci do kraja, nisam se nijednom iskasapila :):lol:

E, balerina...da sam ja vežbala možda bi sad stvari bile drugačije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i dalje sve uspevam sama :) Cak imam i dobar pregled :) Mislim da cu moci do kraja, nisam se nijednom iskasapila :):lol:

"kakav divan pogled na kanjon odavde" :lol: dobro je dok je tako a ne da moliš muža da ti "zaviruje" (mada neki se nebi bunili :) )

Meni su zglobovi na nogama natečeni...Kolena još nisu pravila problem, ali dole kod stopala zglobovi su i ujutro i uveče natečeni.

OK je uveče, verovatno od napora. Kod mene nije bilo pravila. Dešavalo mi se da dva uzastopna dana budu kao da sam noge držala u košnici sa pčelama a nekad samo uveče ili popodne... Baš nije bilo pravila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene su natečene i ujutro (ali manje) i uveče. Svaki dan. A možda sam samo debela... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam grčeve ali me zato noge, od kolena do kukova, otkidaju od bolova, i to samo noću! :blink: Pošto spavam na levom ili desnom boku, znači na kojoj strani ostanem malo duže ta noga me zaboli, kao da je prignječio neko. Tada se ja okrenem na drugu stranu, dok me ta druga noga ne zaboli, i tako u krug, celu noć, i čim ustanem ujutru iz kreveta bolovi prestaju i opet se javljaju kad legnem da spavam... A evo već par dana, i ruke tj.dlanovi mi trne, isto noću samo <_< i ujutru ne mogu uopšte da stisnem pesnicu, ma ništa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neka od vas ima osećaj da joj beba traži izlaz dole? :blink: Kao da gura, osećaj je sličan kao kod menstruacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene napokon na trecem tromesecju! Nekako je lakse da brojimo sitno. Moj stomak je vec za medalju, ne vidim nista dalje od pupka. Neka, nema veze, vazno da bebe napreduju.

Dobrodošli svo troje u treći trimestar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam uzasne grceve u nogama...ludim nocu ispruzim zategnem prste sve ali treba mu bas dugo da popusti...nocas sam plakala kako boli...mislim da jos nisam nesto otekla mozda malo ako sam dugo na nogama...

Probaj da uneseš više magnezijum kroz namernice tipa: Pšenične klice, koštunjavo voće, pasulj, braon pirinač, ovas, ječam, pšenične pahulje, banana, lisnato zeleno povrće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neka od vas ima osećaj da joj beba traži izlaz dole? :blink: Kao da gura, osećaj je sličan kao kod menstruacije.

Ja imam... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ispao deo sluznog cepa, prvo sam se istraumirala kad sam videla krv, a onda sam se malo sabrala sta bi to moglo da bude...

Bila sam danas kod dr, mada ne mog, jer on nije tu jos 6 dana :unsure:

I rekao mi je da pojacam Partusisten ovih zadnjih nekoliko dana da ce to zaustaviti porodjaj, na CTG-u su bile 2 jake kontrakcije, a beba nam je dobro, plodove vode ima dovoljno i vodenjak je ceo, neca beba jos nigde :rolleyes:

U nedelju prestajem da pijem lekove, pa kako bude :)

A bolova ima raznih: Jakih menstrualnih, ali bas jakih, dole vaginalno nekog probadanja, jakih bolova preko stmaka i bole me krsta, beba je skroz nisko dole na besici, gotovo uopste ne mogu da piskim od nje, a pijem max koliko smem preko lekova to je 2l ciste vode :blink: , bas sam otekla ova dva dana, slabo jedem, a samo oticem, vidim i po kilazi, mada ona u mom slucaju nije problem, ja nisam dogurala jos do +8, pa me to ne brine... Sutra idem na jos jedan UZ, danas ovaj dr sto je gledao mi nista nije rekao o bebi, gledao je samo kolicinu vode i zrelost posteljice :( ...

Mislim da nam je ostalo malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ispao deo sluznog cepa, prvo sam se istraumirala kad sam videla krv, a onda sam se malo sabrala sta bi to moglo da bude...

Bila sam danas kod dr, mada ne mog, jer on nije tu jos 6 dana :unsure:

I rekao mi je da pojacam Partusisten ovih zadnjih nekoliko dana da ce to zaustaviti porodjaj, na CTG-u su bile 2 jake kontrakcije, a beba nam je dobro, plodove vode ima dovoljno i vodenjak je ceo, neca beba jos nigde :rolleyes:

U nedelju prestajem da pijem lekove, pa kako bude :)

A bolova ima raznih: Jakih menstrualnih, ali bas jakih, dole vaginalno nekog probadanja, jakih bolova preko stmaka i bole me krsta, beba je skroz nisko dole na besici, gotovo uopste ne mogu da piskim od nje, a pijem max koliko smem preko lekova to je 2l ciste vode :blink: , bas sam otekla ova dva dana, slabo jedem, a samo oticem, vidim i po kilazi, mada ona u mom slucaju nije problem, ja nisam dogurala jos do +8, pa me to ne brine... Sutra idem na jos jedan UZ, danas ovaj dr sto je gledao mi nista nije rekao o bebi, gledao je samo kolicinu vode i zrelost posteljice :( ...

Mislim da nam je ostalo malo :)

Čim ti je ispao čep, toznači da u 7 do 10 dana trebalo bi porođaj da krene...Uh Bebo, pričaj mi kako izgleda taj čep? i koliki je? Koliko sam razumela to je kao neka sluz sa sukrvicom ali nemam predstavu koja je to količina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čim ti je ispao čep, toznači da u 7 do 10 dana trebalo bi porođaj da krene...Uh Bebo, pričaj mi kako izgleda taj čep? i koliki je? Koliko sam razumela to je kao neka sluz sa sukrvicom ali nemam predstavu koja je to količina.

Posto sam ja otvorena od 6meseca, a prokrvarila u 7, tad mi je izgleda otisao jedan deo, sad jos jedan i i ma jos malo nesto od njega... Tako sam bar shvatila...

Kad je ispao, sad izvini na detaljnom opisu, osecaj mi je bio kad imas obilnu menstruaciju, pa kad osetis da nesto ispadne... To je belicast, providno sluzavo, prosarano sa malo krvi i u mom slucaju bilo je i neceg braonkastog, kolicina je bila uporediva sa gromuljicom tokom menstruacije u mom slucaju... Izvini sto ga tako objasnih :lol: , ali ne znam kako drugacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam ja otvorena od 6meseca, a prokrvarila u 7, tad mi je izgleda otisao jedan deo, sad jos jedan i i ma jos malo nesto od njega... Tako sam bar shvatila...

Kad je ispao, sad izvini na detaljnom opisu, osecaj mi je bio kad imas obilnu menstruaciju, pa kad osetis da nesto ispadne... To je belicast, providno sluzavo, prosarano sa malo krvi i u mom slucaju bilo je i neceg braonkastog, kolicina je bila uporediva sa gromuljicom tokom menstruacije u mom slucaju... Izvini sto ga tako objasnih :lol: , ali ne znam kako drugacije...

Pa to je najpreciznije do sad. Svi ostali samo kažu čep :) sad bar znam šta d čekam :) Znači, do 24.03. ćeš da vidiš svoju curicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je najpreciznije do sad. Svi ostali samo kažu čep :) sad bar znam šta d čekam :) Znači, do 24.03. ćeš da vidiš svoju curicu :)

Nadam se, ako ovi lekovi ne poremete nesto i ne zaustave je, pa da se posle ulenji :)

I mene je bas interesovalo, a niko mi nije bio "slikovit'', pa bolje da znas, nego kao ja da se istraumiras i pomislis da krvaris ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se, ako ovi lekovi ne poremete nesto i ne zaustave je, pa da se posle ulenji :)

I mene je bas interesovalo, a niko mi nije bio "slikovit'', pa bolje da znas, nego kao ja da se istraumiras i pomislis da krvaris ;)

Pa, isto kao i za CTG svi kažu za šta služi, ali niko ti ne objasni kako to izgleda. A ja već danima gledam na gaćice i štrecam se od sekreta, da nije možda to to, ali vidim da nema krvi. Mada kažu da možeš i da ga ne primetiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, isto kao i za CTG svi kažu za šta služi, ali niko ti ne objasni kako to izgleda. A ja već danima gledam na gaćice i štrecam se od sekreta, da nije možda to to, ali vidim da nema krvi. Mada kažu da možeš i da ga ne primetiš.

Kazu da moze i bez krvi... Ali je drugacije gustine od sekreta.. Razlikuje se, kad vidis, prepoznaces, dosta sam zgadila ljude za jedan dan :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, isto kao i za CTG svi kažu za šta služi, ali niko ti ne objasni kako to izgleda. A ja već danima gledam na gaćice i štrecam se od sekreta, da nije možda to to, ali vidim da nema krvi. Mada kažu da možeš i da ga ne primetiš.

Hahahha, ovo kako si opisala, sebe gledam kad mi se pojacao sekret :P Isprepadala sam se bas kao i ti, i odmah pomislila na cep..Al nije naravski bio..

Bebo D super si nam opisala cep, drzim tige da bude datum kako je dr planirao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel moguce da imam grceve zato sto nista ne uzimam od dodatnih vitamina...kad sam sa folnom zavrsila u 13.nedelji ona je rekla da nista ne trebam i svaki put kad su dosli moji nalazi krvi rekla je da ne trebam nista da je sve divno, medjutim ja sam u poslednjih nekoliko nedelja bas bleda i od tad imam grceve, u cetvrtak idem na pregled pa cu joj reci, ali sta joj god kazem njoj ne normalno, ovde inace ni jedna trudnica koju ja poznajem nista ne pije od dodatnih vitamina...poksacu da unos ovih namirnica max povecam...a i mama mi rece da je ona ima uzasne grceve, meni je i vena na jednoj nozi pas vidjiva i bolucka me...

Milice,mislim da to nema e sa dodatnim vitaminima,ako su ti vec i nalazi bili dobri.. Ne pijem ni ja nista, grceve imam samo nocu,verovatno od dugog spavanja na jednom boku..Koliko procitah u knjizi sada,grcevi su normalna pojava u zadnjem trimestru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam uzasne grceve u nogama...ludim nocu ispruzim zategnem prste sve ali treba mu bas dugo da popusti...nocas sam plakala kako boli...mislim da jos nisam nesto otekla mozda malo ako sam dugo na nogama...

pre dve nedelje sam imala grceve u levom listu- 4 dana. taj drugi i treci dan su bili tako konstantni i jaki bolovi da sam bukvalno sepala i umalo plakala..

Evo i mene napokon na trecem tromesecju! Nekako je lakse da brojimo sitno. Moj stomak je vec za medalju, ne vidim nista dalje od pupka. Neka, nema veze, vazno da bebe napreduju.

ma ja odavno ne vidim nista .. dobrodosla !!!

Meni je ispao deo sluznog cepa, prvo sam se istraumirala kad sam videla krv, a onda sam se malo sabrala sta bi to moglo da bude...

Bila sam danas kod dr, mada ne mog, jer on nije tu jos 6 dana :unsure:

I rekao mi je da pojacam Partusisten ovih zadnjih nekoliko dana da ce to zaustaviti porodjaj, na CTG-u su bile 2 jake kontrakcije, a beba nam je dobro, plodove vode ima dovoljno i vodenjak je ceo, neca beba jos nigde :rolleyes:

U nedelju prestajem da pijem lekove, pa kako bude :)

A bolova ima raznih: Jakih menstrualnih, ali bas jakih, dole vaginalno nekog probadanja, jakih bolova preko stmaka i bole me krsta, beba je skroz nisko dole na besici, gotovo uopste ne mogu da piskim od nje, a pijem max koliko smem preko lekova to je 2l ciste vode :blink: , bas sam otekla ova dva dana, slabo jedem, a samo oticem, vidim i po kilazi, mada ona u mom slucaju nije problem, ja nisam dogurala jos do +8, pa me to ne brine... Sutra idem na jos jedan UZ, danas ovaj dr sto je gledao mi nista nije rekao o bebi, gledao je samo kolicinu vode i zrelost posteljice :( ...

Mislim da nam je ostalo malo :)

negde sam pisala, tako mi je bilo na prvom porodjaju, ocekivala sam CEP kako god mi to sad zvucalo smesno, a ono bas kao sto si napisala.. kod mene je tad isto bilo tako sluzavo i prosarano braonkastom materijom..

Posto sam ja otvorena od 6meseca, a prokrvarila u 7, tad mi je izgleda otisao jedan deo, sad jos jedan i i ma jos malo nesto od njega... Tako sam bar shvatila...

Kad je ispao, sad izvini na detaljnom opisu, osecaj mi je bio kad imas obilnu menstruaciju, pa kad osetis da nesto ispadne... To je belicast, providno sluzavo, prosarano sa malo krvi i u mom slucaju bilo je i neceg braonkastog, kolicina je bila uporediva sa gromuljicom tokom menstruacije u mom slucaju... Izvini sto ga tako objasnih :lol: , ali ne znam kako drugacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, da nema ovog foruma, ne bih imala pojma sta je taj cep, i da uopste postoji, nit mi je to ijedna prijateljica spomenula kada su pricale o porodjaju, pre porodjaja i slicno. Al mi je normalno drago da znam, a ne jedan dan da vidim tako nesto na gacicama i da se oduzmem, jer bi verovatno pomislila da se desilo nesto sto ne valja. HVALA VAM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila i danas na GAK-u, otvorena sam(prohodna) i otvaram se dalje, na CTG-u je bilo jakih kontrakcija, ali beba se drzi unutra... Jedino mi zao sto do porodjaja necu raditi UZ, pa ne znam kolika je malecka <_< , u cetvrtak idem na jos jedno cackanje i na CTG, pa u ponedeljak polako na GAK, ako ne stigne tad, onda u utorak ujutru, sad zavisim bas od dr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila i danas na GAK-u, otvorena sam(prohodna) i otvaram se dalje, na CTG-u je bilo jakih kontrakcija, ali beba se drzi unutra... Jedino mi zao sto do porodjaja necu raditi UZ, pa ne znam kolika je malecka <_< , u cetvrtak idem na jos jedno cackanje i na CTG, pa u ponedeljak polako na GAK, ako ne stigne tad, onda u utorak ujutru, sad zavisim bas od dr...

jupiiiiiiii, uskoro bebica !!!

drzi se bebo, bitno da je sve u redu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo Dimic drzi se, jos malo pa gotovo! Najvaznije je da je sa bebom sve ok i da je zrela, tako da opusteno.

Citam kako opisujete taj sluzni cep, pa mi se sve cini kako ce i meni svakog trenutka da ispadne. Uf kad se samo setim, sve mi zmarci prodjose stomakom. Mada, sve su to normalne pojave, sve u rok sluzbe.

Ček ček, nisi ti još za sluzni čep...još dva meseca i onda nek ispada šta hoće... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji rezultati svi gotovi danas, sve je superiska i bris i ostalo. Jedino sam malo malokrvna, po prvi put u zivotu, bebica uzima sebi sta joj treba :) Te sam dobila da pijem one ampule gvozdja, al cu ih izgleda tek od sutra piti, jer, ja curka, kupila te ampule, dosla kuci, i onda skontala da nemam onu turpijicu ili kako se vec ono zove da ih otvorim. A stvarno sam suvise lenja da idem opet do apoteke, ujutru cu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sto se tice tih ampulica nema potrebe da kupujes turpijicu da bi ih isekla.

na samom vrhu imas belu liniju i to odlomis a onda taj otvoreni kraj okrenes u casu i odlomis drugi kraj da bi ti istekla tecnost..to mi je rekla sestra mm-a koja radi u apoteku...i ja se tako mucila nozem i nervirala sto ne kupih turpijicu :lol:

i da obavezno popij sa sokom jer nisu bas prijatnog ukusa barem za mene :huh:

i ja sutra moram u nabavku ampulica :rolleyes:

nego sam vas htela priupitati da li ste imale slican problem?!

meni je uvucen pupak i pre mozda 2-3 meseca sam primetila crnu tackicu na dnu pupka(pupak mi je uvucen) i sad u sedmom mesecu sam primetilada se od te tackice napravila neka kruta tanka masa koja nece da skine i boli ako je vucem :(

htela sam proslog puta pitati docu sta je to ali me je bio blam da ne pomisli covek da se nisam banjala od pocetka trudnoce...a pupak sam uvek volela cackati i tokom trusiranja ranije a sad kad sam ovo ugledala ne smem ni pogleati :angry:

cak i kad se tusiram nece da omekas :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.