Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Odgovor iz prve ruke :)

Kritican je kod zena koje imaju slab grlic materice iz nekog razloga, kod zena koje su imale spontani pobacaj posle 12. nedelje, tj. u drugom trimestru i kod onih koje su imale prevremeni porodjaj u ranijoj trudnoci.

On je najkriticniji kod takvih, zbog kasnog spontanog... A dete ako se rodi ima manje sanse... Kad se prebaci 28. na sigurnom su i mama i beba... Secam se mog sestog.... :blink:

Veruj Bebi ona ovo sigurno zna bolje od mene...

heh pa sad ne da si prebacila...već se baškariš u devetom, i sad više nije cilj 2kg niti 18.01. ili beše 22.01. već 38.-39. nedelja :D E, mnoooogo se radujem što si dogurala do ovde!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj Bebi ona ovo sigurno zna bolje od mene...

heh pa sad ne da si prebacila...već se baškariš u devetom, i sad više nije cilj 2kg niti 18.01. ili beše 22.01. već 38.-39. nedelja :D E, mnoooogo se radujem što si dogurala do ovde!!! :D

20.01. :)

Da, da, a sad se baskarim u devetom :)

I ja se radujem, vidi nas gde smo stigle....

SITNO!!!! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

20.01. :)

Da, da, a sad se baskarim u devetom :)

I ja se radujem, vidi nas gde smo stigle....

SITNO!!!! :) :) :)

Imam nekad osećaj da mali sedi tamo i traži izlaz napolje...nešto mi dole u karlici tako pritisne da prebrojim zvezde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam nekad osećaj da mali sedi tamo i traži izlaz napolje...nešto mi dole u karlici tako pritisne da prebrojim zvezde...

Joj i mene... Bas me pritiska zvrk mali :)

Toliko bolova ovi dana jedva cekam da se porodim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i mene... Bas me pritiska zvrk mali :)

Toliko bolova ovi dana jedva cekam da se porodim :)

A vrti se vrti tamo, postalo mu je izgleda malo tesno tamo...ni ne zna koliki je svet izvan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vrti se vrti tamo, postalo mu je izgleda malo tesno tamo...ni ne zna koliki je svet izvan :)

:wub: :wub: :wub:

Moja se bas meskolji zadnjih dana i to ume i da boli, nocas me je probudio bol :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub:

Moja se bas meskolji zadnjih dana i to ume i da boli, nocas me je probudio bol :wacko:

Kad pomislim na ustajanje uh...stomak mi je sad već baš veliki, i treba mi bager da me digne :D ali sad sam počela malog da osećam i noću kad se ritne, naročito kad se ritne u bešiku...onda to ustajanje bude mnooogo brže..kako je mali, a već diktira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad pomislim na ustajanje uh...stomak mi je sad već baš veliki, i treba mi bager da me digne :D ali sad sam počela malog da osećam i noću kad se ritne, naročito kad se ritne u bešiku...onda to ustajanje bude mnooogo brže..kako je mali, a već diktira :)

Hahahahahaa, takodje... Probudi me kad se ritne :) I jaci su joj pokreti, ne toliko cesti, koliko intenzivni...

A meni stomak nije velik narocito, ali sa ledja, jedva ustajem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moje zneske,ja ne znam ko je ovde lud.. Juce bila na redovnu kontrolu, dr mi kaze sve je ok. radio samo UZ.. Ja mu prvo pomenem epidural,kaze,odlicno, ja sam za to,ali dogovori sa anesteziologom. Kako da dogoborim, kad ne znam kad ce beban hteti van??? Te on kaze,pa nekad se desi da porodjaj ne moze biti sa epiduralom, jer anesteziolog nije u smeni i nece da dodje kad treba.. Jaooo, ja vec u haosu, ludom... Eeeee... I na kraju razgovora pitam ga ja,kad opet na kontrolu, a on meni, pa za mesec dana. Kako za mesec,kad cu biti tada 10 dana pred termin porodjaja, a on opet,pa tada cemo raditi UZ i pocecemo sa intenzivnijim vidjanjem u bolnici (mislio je na CTG i preglede verovatno)... Ja opet u soku!

I tako izadjoh sinoc iz ordinacije,i besna i tuzna, da prosto ne znam sta mi je raditi!!! Uh...

Ocigledno, nista bez veze,pa sve i da si spreman i da castis i da platis... Uzas! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je ovo prva trudnoca i da nesto nije ok doca bi reko i naglasio..nego zena je malo staromodna..po njoj i po njenom cudnom razmisljanju ja bih trebala celu trudnocu u krevetu da lezim..kao cvece u vazni da stojim i da me nadzorise..takva je ona...mada je ne slusam,stema kad god mogu..i ne zatupljujem se i ne obazirem previse..ali to ti je ona,ne moze da shvati da se trudnoce razlikuju od zene do zene :blink:

e sta sam vas htela pitaiti...imam neke bubuljice po ledjima..tu gde su ramena i sve tako naznize..ne svrbe me ali reko da li tttreba da se obratim doci za to ili je sve to normalnao :unsure:

inace dok sam studirala imala sam te bubuljice(crvene,kao posle brijanja) na grudima i davali su mi krec mleko tada da mazem..kao uplila mi se koza..mada mi to nije pomoglo..i dan danas ih imam.. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to do hormona... Hoce koze da reaguje cudno u trudnoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moje zneske,ja ne znam ko je ovde lud.. Juce bila na redovnu kontrolu, dr mi kaze sve je ok. radio samo UZ.. Ja mu prvo pomenem epidural,kaze,odlicno, ja sam za to,ali dogovori sa anesteziologom. Kako da dogoborim, kad ne znam kad ce beban hteti van??? Te on kaze,pa nekad se desi da porodjaj ne moze biti sa epiduralom, jer anesteziolog nije u smeni i nece da dodje kad treba.. Jaooo, ja vec u haosu, ludom... Eeeee... I na kraju razgovora pitam ga ja,kad opet na kontrolu, a on meni, pa za mesec dana. Kako za mesec,kad cu biti tada 10 dana pred termin porodjaja, a on opet,pa tada cemo raditi UZ i pocecemo sa intenzivnijim vidjanjem u bolnici (mislio je na CTG i preglede verovatno)... Ja opet u soku!

I tako izadjoh sinoc iz ordinacije,i besna i tuzna, da prosto ne znam sta mi je raditi!!! Uh...

Ocigledno, nista bez veze,pa sve i da si spreman i da castis i da platis... Uzas! :angry:

Opusti se...ne postoje garancije...ako dr. kaže da je sve u redu porodićeš se i sa i bez epidurala. Najbitnije je da oboje zdravi odete kući na kraju svega a ovo ostalo nisu stvari vredne tvog nerviranja jer ne možeš da utičeš na njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je ovo prva trudnoca i da nesto nije ok doca bi reko i naglasio..nego zena je malo staromodna..po njoj i po njenom cudnom razmisljanju ja bih trebala celu trudnocu u krevetu da lezim..kao cvece u vazni da stojim i da me nadzorise..takva je ona...mada je ne slusam,stema kad god mogu..i ne zatupljujem se i ne obazirem previse..ali to ti je ona,ne moze da shvati da se trudnoce razlikuju od zene do zene :blink:

e sta sam vas htela pitaiti...imam neke bubuljice po ledjima..tu gde su ramena i sve tako naznize..ne svrbe me ali reko da li tttreba da se obratim doci za to ili je sve to normalnao :unsure:

inace dok sam studirala imala sam te bubuljice(crvene,kao posle brijanja) na grudima i davali su mi krec mleko tada da mazem..kao uplila mi se koza..mada mi to nije pomoglo..i dan danas ih imam.. :o

Jedna žena na pripremama mi je rekla da ima ispod grudi bele bubuljice koje maže nečim što joj je prepisao dr. pa kad namaže one pocrvene, i tako se leče. To je neka bakterija koja napada grudi, e sad ne znam koliko je tebi ovo primenjivo...ali najbolje je da odeš kod dermatologa i naravno da mu kažeš da si trudna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala bebo o kikirki ;)

ici cu i prijavicu to doci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja još uvek mogu da se obrijem,sečem nokte,sve radim sama...hvala Bogu... :)

Trenirala sam dugo gimnastiku pa se i sad gimnastičim koliko mogu,naravno bez preterivanja... mada ko zna,u devetom ne verujem da ću moći sve to sama tako da ću morati muža da angažujem... :D

Ja sam oba puta sve sama radila. Ne znam kako mi nije smetalo, a sve trudnice u skolici su se zalile da ne mogu.

Izgleda da ja brojim najsitnije od danas :blink:

Za 2 nedelje idem na pregled i u toku te nedelje ce me primiti plan je ovakav:

-epidural zvanicno ne moze;

-pripremice salu za carski;

-stavice me na indukciju

Ako se ne otvorim 9 prstiju, ne 8, salje me u salu da ne bi pukao grlic, ako se ne budem otvarala-sala, ako ne dobijem napone-sala, ako porodjaj zapne ili ne napreduje-sala...

Od danas nema Utrogestana, a od 20.3. nema ni Partusistena... Frkaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ne brini, i kod drugih zena bi isao carski za skoro sve sto si nabrojala.

Uhvatila me je frkaaaaa, a i imam bolove svaki dan, pa mi je sve dosadilo vec, jedino sto sam videla moju beku danas na 4D-u i imam slicicu kako salje mami poljubac, namestila je ustasca kao da ce da poljubi i smejala se, sisala palac i tako, mnogo je slatka jedva cekam da je vidim :wub: :wub: :wub:

Lepo je znati, nekako mi je lakse, jedino me brine sto ce indukovati porodjaj, nece krenuti prirodno, to je onaj fazon da te porodim kad sam ja na poslu...

Vecina zena se danas dogovara za takav porodjaj i nije to tako strasno.

Hej stvarno,hocu da vas pitam,kad pocinju da nas kace na CTG (kako kazem ovo "kace" kao da smo vanzemaljci,al nesto vise od kontrola i pregleda,ja se sve vise tako i osecam)? ja usla u 35.nedelju danas.

Mene su prikacili prvi put sa 38 nedelja. Oba puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enav, možda je to zato što si sitnije građe, pa ti je lakše da dohvatiš...ni ja nisam nešto velika, nego sam srednja ali imam problem i sa noktima i sa obuvanjem, naročito sad kad su mi noge otečene. O brijanju da ni ne pričam, radim sve na slepo, pa se raskrvarim. Bude mi jeziv onaj brijaš, kao iz horor filma, sav krvav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neko veče dok sam sekla nokte na nogama baš sam se pomučila, tako da sled.put sigurno neću moći sama. Noge sam baš sinoć sređivala, dosta uspešno :) tako da mi to za sada ne predstavlja problem. E, za ostalo, khm, mora muž da pripomogne, pokušavala sam, ali dzabe, ne ide :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neko veče dok sam sekla nokte na nogama baš sam se pomučila, tako da sled.put sigurno neću moći sama. Noge sam baš sinoć sređivala, dosta uspešno :) tako da mi to za sada ne predstavlja problem. E, za ostalo, khm, mora muž da pripomogne, pokušavala sam, ali dzabe, ne ide :lol:

E, vidiš ja sam uspela dole da se sredim, ali na pipanje na slepo. Sad samo održavam... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neko veče dok sam sekla nokte na nogama baš sam se pomučila, tako da sled.put sigurno neću moći sama. Noge sam baš sinoć sređivala, dosta uspešno :) tako da mi to za sada ne predstavlja problem. E, za ostalo, khm, mora muž da pripomogne, pokušavala sam, ali dzabe, ne ide :lol:

Isto kao i ja... Ušla sam u osmi mesec i stomak je počeo naglo da raste,nema šanse da ću u devetom uspeti sama... videćemo,videćemo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni je stomak ogroooman, a tek za 2 nedelje u 9.mesec B)

Tek tad valjda neću moći sama ništa da uradim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni je stomak ogroooman, a tek za 2 nedelje u 9.mesec B)

Tek tad valjda neću moći sama ništa da uradim...

Prevrtaćeš se kao buba...kao što se ja prevrćem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači,da obezbedim bager na vreme ja. Da ga parkiram ispred kuće i čim zatreba da bude tu, pri ruci. Postajem teška kategorija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da devojke sad kad smo teška kategorija moramo da pazimo da ne izvijamo leđa kao da hoćemo da izbacimo stomak, mm kaže da tako možemo da sebi zeznemo kičmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da devojke sad kad smo teška kategorija moramo da pazimo da ne izvijamo leđa kao da hoćemo da izbacimo stomak, mm kaže da tako možemo da sebi zeznemo kičmu.

Ja to i da sam htela nisam mogla... Obratite pažnju i na kolena... Imala sam velikih problema sa zglobovima i posle porođaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i dalje sve uspevam sama :) Cak imam i dobar pregled :) Mislim da cu moci do kraja, nisam se nijednom iskasapila :):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.