Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Drage moje dobro jutro,tj.meni je vec dan :) Milion obaveza od jutros,tako je to kad si na bolovanju,pa komisije...uzas.Kako ste nam,kako podnosite vrucinu?Sta nam rade drugari?Salje Nina svima poljupce.Nego da vas pitam,jel imate problem sa strijama?Sta koristite za mazanje? :-*

U početku koristila Mentin melem protiv strija,sad šta stignem- babylove ulje, niveu soft, nivea mleko, skroz sam neažurna što se tiče toga. Za sada ih nema,mada se meni pupak jako raširio i mislim da tu nazirem par komada oko njega... Ne vidim pola stomaka, pa en znam realnu situaciju :lol:

Ljubimo i mi Ninči :wub:

Mi ćemo na posao i do grada par stvari da obavimo, ne znam šta ću da obuejm jedino! Patikice letnje i udri (ako ih ne pokidam od nogu) ~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MojBebac kada ti je termin?

Termin mi je 21 jul,ali doca kaze da je po UZ 1 avgust,pa se ja tako nekako spremam od druge polovine jula...sta znam,kad odluci da izadje,tad ce,a i meni se ne zuri...

Ja od pocetka mazem FA mleko za telo ono sa 7 sastojaka i tkt,pokusala sam sa pavlovicevom ali mi je miris stvarno uzasan....strije na stomaku nemam,mm mi je potvrdio za onaj deo koji ne vidim jer mi je stomak ogroman,ali su mi zato grudi urnisane...jos od cetvrtog meseca krenula je da mi curka ona zuta vodica,a sada je bela zgusnuta (bas kao mleko),pa stalno moram da menjam majice i bruseve,i naravno vlazne maramice i tusiranje,ali mi rekose mnogi da to znaci da cu imati dosta mleka,a u svakom slucaju ne brinem oko toga.Strije su mi bile pre jako izrazene na grudima,ali sad kao da se povlace i pocinju da se stapaju sa bojom koze,imam ih i jako malo na kukovima,ali to je sve sto se toga tice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

b0208.gif b0208.gif b0208.gif Drugari nasi,kako ste nam danas? t4870.gif t4870.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ćemo na posao i do grada par stvari da obavimo, ne znam šta ću da obuejm jedino! Patikice letnje i udri (ako ih ne pokidam od nogu) ~

Hahaha,bas ja jutros pisem kako sam sredila i treci par papuca i to za dve nedelje....Nije nam lako po ovoj vrucini kada nam noge nenormalno oticu.... :(

Dragana baby mi smo super,leskarimo i citamo knjigu,odmaramo..... :) Jako je vruce pa nista drugo i ne mozemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha,bas ja jutros pisem kako sam sredila i treci par papuca i to za dve nedelje....Nije nam lako po ovoj vrucini kada nam noge nenormalno oticu.... :(

Dragana baby mi smo super,leskarimo i citamo knjigu,odmaramo..... :) Jako je vruce pa nista drugo i ne mozemo...

Joj ja juce probala patike koje nosim samo kad je lepo v reme tj.samo u letnjem periodu i nisam mogla da ih obujem...sva sreca pa su mi ove koje nosim sad za sad ok...mada osecam kako ni njih necu moci jos malo da obujem... :rolleyes:

Uh,citas knjigu,divno..ja sam hiljadu puta probala(od kad sam ostala trudna)ali ne vredi,koncentracija mi je 0 sto se toga tice i ne drzi me mesto :rolleyes: A bas volim da citam :( Nadam se da ce se moja zelja za knjigom vratiti posle porodjaja... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja juce probala patike koje nosim samo kad je lepo v reme tj.samo u letnjem periodu i nisam mogla da ih obujem...sva sreca pa su mi ove koje nosim sad za sad ok...mada osecam kako ni njih necu moci jos malo da obujem... :rolleyes:

Uh,citas knjigu,divno..ja sam hiljadu puta probala(od kad sam ostala trudna)ali ne vredi,koncentracija mi je 0 sto se toga tice i ne drzi me mesto :rolleyes: A bas volim da citam :( Nadam se da ce se moja zelja za knjigom vratiti posle porodjaja... :rolleyes:

Ma imaces ti lepsu zanimaciju posle porodjaja,neces moci da se odvojis od svoje bebice! :rolleyes: Ja se vise i ne trudim da strpam svoja stopala u patike,cipelice,baletankice i sl.sad praktikujem iskljucivo papuce,ali s' obzirom kako mi brzo odlaze,pocecu i bosa da idem :P

Ja sam sad sredila kolica za bebca,oprala onu presvlaku iznutra i korpu,ostalo presla mokrom krpicom,i ako im nista ne fali,ali opet,volim ja da sve to bude cisto i mirisljavo... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drugaricama i stomacima...

Ja tamanim kajsije dok čitam šta ste pisale prethodnih dana, a Luki očigledno prijaju jer se razigrao pa mi pomera ceo stomak :)

Očistila sam tikvice i pustila da se malo ocede pa odoh da spremam ručak i taman kada to završim imam fore da se istuširam, spremim, sačekam mm da ručamo pa ćemo kod čika doce na UZ... Uf, jedva čekam da vidim šta ovaj mališa radi unutra i naravno kako je napredovao od prošlog UZ (pre 4 nedelje).

Posebno mi je drago i što će mm ići sa nama, a i da vidimo sa čika docom da li me pušta da skoknemo do Banja Luke na par dana. Dunulo nam je nešto da odemo do moje bake i da se odmorimo nekoliko dana kraj Vrbasa. Možda i nije baš pametno ali put traje oko 3-3 i po sata, autom, skoro 90% puta je auto put, pravićemo 2-3 pauze da se protegnem tako da mislim da je apsolutno podnošljivo :)

A što se tiče oticanja stopala i obuće ništa ni meni nije bolje. Skoro ništa od svojih papuča i japanki ne mogu da obujem, pa po kući nosim japanke broj veće ( uzela mamine ), a jedne sam kupila takođe broj veće i juče me je sve to iznerviralo da sam otišla i kupila sebi anatomske papuče "Grubin", sa dva kajiša na čičak trake pa ih lepo podešavam u zavisnosti od otoka.

I mogu vam reći da su zaista udobne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma imaces ti lepsu zanimaciju posle porodjaja,neces moci da se odvojis od svoje bebice! :rolleyes: Ja se vise i ne trudim da strpam svoja stopala u patike,cipelice,baletankice i sl.sad praktikujem iskljucivo papuce,ali s' obzirom kako mi brzo odlaze,pocecu i bosa da idem :P

Ja sam sad sredila kolica za bebca,oprala onu presvlaku iznutra i korpu,ostalo presla mokrom krpicom,i ako im nista ne fali,ali opet,volim ja da sve to bude cisto i mirisljavo... :lol:

Ju pa ja nisam planirala da operem presvlaku od kolica..i onakko ne planiram direkno da ga stavljam na presvlaku nego peskiric pa on... :rolleyes: :rolleyes: Necu ni prati..nece mu nista skoditi.. :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako drage moje...ja sam opet sinoc imala napad bubrega...boli kao djavo, paralise se cela strana tela, a u ledja kao da neko noz zariva...zvala sam docu, dao mi da popijem buscopan *2 i da vidimo sta ce dalje biti...ako ne popusti opet za bolniicu...posle 2 sata kaze a poppijem ponovo i tek sle 4 tablete buskopana krece da popusta:((( mAlo odspavala, jutros povracala, malo pre dijareja...sta me sve nije snaslo od sinoc...valjda mi se vraca za sve sto mi je bilo lepo u trudnoci:((((

E od mackalica za strije sam koristila sve i svasta...mazala sam se i pre trudnoce a i sad...najvise mi prija happy mama ulje na mokru kozu, jekoderm, i guam sa glikolnom...mislim da teba da se kombinuje vise stvari...uvece ove masne mazalice a ujutru nesto tipa lierac gela koji brzo upija:)))) meni je savest mirna sto se tice mackanja, a ako popucam to vec nije do mene:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drugaricama i stomacima...

Ja tamanim kajsije dok čitam šta ste pisale prethodnih dana, a Luki očigledno prijaju jer se razigrao pa mi pomera ceo stomak :)

Očistila sam tikvice i pustila da se malo ocede pa odoh da spremam ručak i taman kada to završim imam fore da se istuširam, spremim, sačekam mm da ručamo pa ćemo kod čika doce na UZ... Uf, jedva čekam da vidim šta ovaj mališa radi unutra i naravno kako je napredovao od prošlog UZ (pre 4 nedelje).

Posebno mi je drago i što će mm ići sa nama, a i da vidimo sa čika docom da li me pušta da skoknemo do Banja Luke na par dana. Dunulo nam je nešto da odemo do moje bake i da se odmorimo nekoliko dana kraj Vrbasa. Možda i nije baš pametno ali put traje oko 3-3 i po sata, autom, skoro 90% puta je auto put, pravićemo 2-3 pauze da se protegnem tako da mislim da je apsolutno podnošljivo :)

A što se tiče oticanja stopala i obuće ništa ni meni nije bolje. Skoro ništa od svojih papuča i japanki ne mogu da obujem, pa po kući nosim japanke broj veće ( uzela mamine ), a jedne sam kupila takođe broj veće i juče me je sve to iznerviralo da sam otišla i kupila sebi anatomske papuče "Grubin", sa dva kajiša na čičak trake pa ih lepo podešavam u zavisnosti od otoka.

I mogu vam reći da su zaista udobne :)

Kod mene danas na meni-u riba :rolleyes: Nisam neki ljubitelj ribe,ali mora malo zbog Pavlenceta :rolleyes:

Javi draga izvestaj sa UZ ;)

Sto se tice putovanja ja kriziram...ide mi se na more...ali strasno mi se ide :( :( Danima idem i samo kukam :( Poznata sam da zivim za leto i more :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam danima Ceca83 Bar ja nisam primetila da je pisala... :rolleyes:

Da li neko zna da li je ona OK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako drage moje...ja sam opet sinoc imala napad bubrega...boli kao djavo, paralise se cela strana tela, a u ledja kao da neko noz zariva...zvala sam docu, dao mi da popijem buscopan *2 i da vidimo sta ce dalje biti...ako ne popusti opet za bolniicu...posle 2 sata kaze a poppijem ponovo i tek sle 4 tablete buskopana krece da popusta:((( mAlo odspavala, jutros povracala, malo pre dijareja...sta me sve nije snaslo od sinoc...valjda mi se vraca za sve sto mi je bilo lepo u trudnoci:((((

E od mackalica za strije sam koristila sve i svasta...mazala sam se i pre trudnoce a i sad...najvise mi prija happy mama ulje na mokru kozu, jekoderm, i guam sa glikolnom...mislim da teba da se kombinuje vise stvari...uvece ove masne mazalice a ujutru nesto tipa lierac gela koji brzo upija:)))) meni je savest mirna sto se tice mackanja, a ako popucam to vec nije do mene:)))

Ju :unsure: :unsure: Ti si ga draga bas nagrabusila sad pred kraj... :unsure: :unsure:

Znam kakvi su to bolovi,prezivela sam dva puta...ni sama ne znam kako sam prezivela.... :blink: :blink: Nadam se da ce ti sve to proci sto pre :rolleyes: Poljubac za tebe da buzo prodje i naseg drugara Istoka t4843.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drugaru Pavle:))) kad cemo da se druzimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, pasuljcice ti ga baš na'eba sa tim bubrezima...Baš mi je žao što moraš prolaziti kroz to... :(

dragana-baby ne pominji more i ja kriziram zbog mora, žestoko...Ali oprostiću ovom malenom seronjici u mom stomaku što ovo leto propuštam more, plažu, plivanje...Zato, ako Bog da, sledeće leto ima bar tri nedelje da svo troje uživamo na nekoj morskoj obali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga pasuljcice, nadam se da ces biti bolje. Kada sam lezala u bolnici skoro, u sobi je bila trudnica sa istim problemom kao i ti tako da u potpunosti razumijem kako ti je. Jesi li razmisljala o hospitalizaciji? Mislim da je bolje kada si pod njihovom kontrolom, mozda ti se pokrenuo kamencic u bubregu...Ovoj je djevojci preporucen caj u vecim kolicinama (2l dnevno) pa joj je mama donosila u termosicama.To je pored terapije, dobro je da puno mokris. Ne brini se u svakom slucaju, to se desava u trudnoci jer bebac pritisne organe a pritisak na bubrege je posebno velik u trecem trimestru. Evo, mi ti saljemo mirisno cvijece pa neka ti ono donese i puno pozitivne energije, da nam brzo budes dobro t4427.gif

Pusa tebi i bebici t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam se javimo, bili da setamo i mogu vam reci da sam malo dobila boju :blink: idemo sad da malo usisavamo a posle cemo odmarati :rolleyes:pasuljcice cuvaj nam se, pij dosta tecnosti... ljubimooooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oh ljudi,ne spominjite moreeee.....ja bih sve dala samo da mogu makar stopala da brcnem u plicaku!Ali zato vidim da sve planiramo da sledece godine idemo sa bebcicima na more...ma bice uzivancija...

Pasuljcice cuvaj se,jos malo pa ce beba,posle ce ti biti lakse...pij cajeve i vodicu i lezi puno...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao pasuljcice draga pa to je bas bezveze, zelim ti brz oporavak! Pij sto vise tecnosti, jedi lubenice, dinje, visnje, borovnice, sve sto je 'vodeno' i izbacuje tecnost iz organizma.

Lejlta ista sam ti sto se tice hrane, ne mogu od ove vrucine nista jesti. Suvo mi vise dosadilo brate pa se trudim sto corbastije jesti, na kasiku. Danas sam pravila sociva, pa malo po malo, kao pile kakvo, cisto da nije prazan stomak. A vode popijem jedno 3l dnevno, najmanje.

A vani danas 39C! :wacko: Ne pomjeram se iz kuce dok se ne smraci, tek tada idem u setnju, pomaze mi da ne oticem, nisam jos nikako otekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drugaru Pavle:))) kad cemo da se druzimo?

Druzicemo se kad nam ozdravis,glupo mi da te sad smaram jos ti samo ja falim na tu tvoju muku :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne spominjite moreeeeeeeeeeeeeee,hocu da idem...Makar prstice da brcnem u plicaku :D Vidim ja da ce ceo III trimestar sledece godine na more sa bebicama :) Mogli bi da napravimo neko zajednicko odlazenje(kao ekskurziju)Hehehehehe.

Pasuljcice cuvaj se draga,pij cajeve,prolom vodu,mozda je bolje da odlezis u bolnici i budes pod njihovim nadzorom.Ja sam imala tesku upalu bubrega pre 2 godine i mogu da pretpostavim kroz sta prolazis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam danima Ceca83 Bar ja nisam primetila da je pisala... Da li neko zna da li je ona OK?

E draga Dragana ok sam za sada,bili malo do mojih pa sad jurim dokumenta da sredim a zlo najvece da sam izgubila novcanik pa sad sve iz pocetka,najvise mi tesko pada z.knjizica jer bez nje ne mogu ni jednu analizu da uradim...pukla sam....dr kaze da mirujem al kako....bebana nestasna i mislim da i njoj smeta ova vrucina,pijem lekice i ne podnosim ih bas najbolje dnevno po 5,6 puta povracam,uzas...

Hvala ti sto si se setila mene.kako ste mi vas dvoje?kako je drug Pavle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E draga Dragana ok sam za sada,bili malo do mojih pa sad jurim dokumenta da sredim a zlo najvece da sam izgubila novcanik pa sad sve iz pocetka,najvise mi tesko pada z.knjizica jer bez nje ne mogu ni jednu analizu da uradim...pukla sam....dr kaze da mirujem al kako....bebana nestasna i mislim da i njoj smeta ova vrucina,pijem lekice i ne podnosim ih bas najbolje dnevno po 5,6 puta povracam,uzas...

Hvala ti sto si se setila mene.kako ste mi vas dvoje?kako je drug Pavle?

Joj draga pa gde sve to da te snadje..auuuu.. :rolleyes:

Dobro smo mi,Pavle je bas nestasan ovih danane ne prestaje da divlja...Unisti mi stomak :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj draga pa gde sve to da te snadje..auuuu.. :rolleyes:

Dobro smo mi,Pavle je bas nestasan ovih danane ne prestaje da divlja...Unisti mi stomak :P

E ono kad te hoce bas hoce,tako i kod mene,mirno neko vreme cim krene jedno lose odmah vuce i drugo...pa vi sutra ulazite u 9?e pregurala si najgore.meni fali jos 9dana i da mogu da se opustim a i moja Kiki je bas aktivna ovih dana.

Jel zna neko koliko kosta carski u n.frontu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos,drage nase.

Vidim da se krizira - more ,plaza,sunce... Danas sam krizirala za jednim lavorom hladne vode,prepesacilasam pola grada,noge me sada ubijaju,ali vredelo je-sve sam obavila! Stigan nam je namestaj,jedva cekam da odem kuci da vidim. Sad sedim sa mm na Strandu,uskoro cemo kuci,a sutra sledi namestanje sobice,sredjivanje,slikanje i naravno kacenje ovde! ;)

Kuckamo se kasnije veceras :wub: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos,drage nase.

Vidim da se krizira - more ,plaza,sunce... Danas sam krizirala za jednim lavorom hladne vode,prepesacilasam pola grada,noge me sada ubijaju,ali vredelo je-sve sam obavila! Stigan nam je namestaj,jedva cekam da odem kuci da vidim. Sad sedim sa mm na Strandu,uskoro cemo kuci,a sutra sledi namestanje sobice,sredjivanje,slikanje i naravno kacenje ovde! ;)

Kuckamo se kasnije veceras :wub: !

ocekujemo swicice Oljine sobice... ;):wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.