Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutrooo...mi smo nesto bas aktivni od jutros...jutarnja gimnastika u toku...imam jedno pitanje za sve mame...hocete li i kako cete prati nova kolica i tekstil sa njih? Kako dezinfikovati neke tekstile koji se ne mogu prati? I da li ste upoznate sa chicco tecnoscu za dezinfekciju???

Joj,o tome još nisam razmišljala jer nismo još uzeli kolica. Mislim da ću navlaku oprati,a njih prebrisati, neću da dezinfikujem ništa. A za tu tečnost nisam čula uopšte ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas.. Iskreno da ti kazem ja uopste nisam razmisljala o tome... :blink: Malo cu da se raspitam pa cu da pisem kad nesto saznam..

Mene zanima je li kod nas dozvoljeno da mm bude na porodjaju i hoce li biti kod tebe?

Kod nas u NS-u nije,a ja bih tako volela... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,o tome još nisam razmišljala jer nismo još uzeli kolica. Mislim da ću navlaku oprati,a njih prebrisati, neću da dezinfikujem ništa. A za tu tečnost nisam čula uopšte ;)

Prepisujem.

Sto se tice kozmetike ja sam takodje cula da svi hvale Sebamed, pa cu pokusati sa tim a za guzu, pavlovicevu, ko i nase mame :rolleyes:

Evo mali se razigro, stvarno ne voli kad sam sedim malo napred da bih kuckala, odma upozorava :wub:

Mene zanima da li vam se i kad pojavio kolostrum. Kod mene vec dva meseca male tackice, a jutros veeeelika fleka. Interesantno, prvo desna a sad leva, nesto ne idu u paru :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ni k od kolostruma kod mene nema. Uredno se mažem Multi mam lanolinom, sva sam bitna :lol:

sanjalice , joj,kako bih volela da mm bude tu,samo da me smiriii :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ni k od kolostruma kod mene nema. Uredno se mažem Multi mam lanolinom, sva sam bitna :lol:

sanjalice , joj,kako bih volela da mm bude tu,samo da me smiriii :mellow:

Samo bi ti smetao :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prepisujem.

Sto se tice kozmetike ja sam takodje cula da svi hvale Sebamed, pa cu pokusati sa tim a za guzu, pavlovicevu, ko i nase mame :rolleyes:

Evo mali se razigro, stvarno ne voli kad sam sedim malo napred da bih kuckala, odma upozorava :wub:

Mene zanima da li vam se i kad pojavio kolostrum. Kod mene vec dva meseca male tackice, a jutros veeeelika fleka. Interesantno, prvo desna a sad leva, nesto ne idu u paru :lol:

Jutro i od nas! Moje sake i stopala su tako oteceni da ne mogu da ih gledam od muke! Jos i ovo mirovanje...ne znam kako cu izdrzati. Budim se s bolnim otecenim sakama i vec mi je to dosadilo...pred spavanje ista stvar, ne mogu ih skupiti od otoka :( Al eto, jos malo cu izdrzati..ovo su mi prve ''tegobe'' u trudnoci pa sam zadovoljna, dugo sam uzivala.

Sto se tice kolostruma, meni se isto pojavio prije otprilike dva mjeseca. Manja fleka na desnoj, nekad na lijevoj..ja vec odavno nosim one jastucice za dojilje :D u grudnjaku a dok spavam nosim grudnjak za dojenje, izuzetno je udoban i mekan a daje potrebnu potporu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas.. Iskreno da ti kazem ja uopste nisam razmisljala o tome... :blink: Malo cu da se raspitam pa cu da pisem kad nesto saznam..

Mene zanima je li kod nas dozvoljeno da mm bude na porodjaju i hoce li biti kod tebe?

Ja znam da u narodnom frontu ima ta usluga i mi cemo se prijaviti, pa ako bude mesta u tom boksu super:))) kosta oko 5000:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od nas! Moje sake i stopala su tako oteceni da ne mogu da ih gledam od muke! Jos i ovo mirovanje...ne znam kako cu izdrzati. Budim se s bolnim otecenim sakama i vec mi je to dosadilo...pred spavanje ista stvar, ne mogu ih skupiti od otoka :( Al eto, jos malo cu izdrzati..ovo su mi prve ''tegobe'' u trudnoci pa sam zadovoljna, dugo sam uzivala.

Sto se tice kolostruma, meni se isto pojavio prije otprilike dva mjeseca. Manja fleka na desnoj, nekad na lijevoj..ja vec odavno nosim one jastucice za dojilje :D u grudnjaku a dok spavam nosim grudnjak za dojenje, izuzetno je udoban i mekan a daje potrebnu potporu. ;)

Izgleda da ti i ja imamo najslicnije simptome. I meni su ruke nekad toliko nadute kad se probudim da nemogu da savijem pesnicu, otok malo splasne u toku dana, pa se opet poveca uvece. Stopala ne lice vise na moja, no ... sto ti kazes, nisu strasne tegobe, a i dosad sam uzivala.

Bas jutros razmisljam da cu morati da uzmem jastucice za dojillje, da ne flekam letnje majcice. Meni se grudi uopste dosad nisu povecale, iste su ko i pre. Bile su bujne i bolne na pocetku trudnoce, negde do 10-11 nedelje, i to je to. Sad ponekad zignu i bocnu i to je to.

Sto se tice panicenja, mm vec sad panici, ako huknem ili se namrstim odmah skace i uspaniceno pita sta ti je? Pre cu ja njega smirivati nego on mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo bi ti smetao :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: To mi kaže iskusna porodilja ;) Možda bismo se posvađali tamo :lol:

sanjalice, uzimam epidural ako se budem prirodno porađala,videću do nedelje akd odem da pričam sa dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: To mi kaže iskusna porodilja ;)Možda bismo se posvađali tamo :lol:

sanjalice, uzimam epidural ako se budem prirodno porađala,videću do nedelje akd odem da pričam sa dr.

Aha :lol: :lol: ja sam rekla nece mi muz prici ni na 10 km a betanija me nece videti nikad vise :lol: :lol: a evo ne prodjose ni 2 godine, tako da sve se zaboravlja ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje grudi isto nisu pretjerano velike ali miz kaze da bas jesu porasle t1803.gif

Evo sad vec primjecujem da bujaju pogotovo desna! Yao price kod mene....

m0136.gif

A sto se tice prisustva muza porodjaju, kod nas je to omoguceno i dobijete posebnu sobicu, vidjela sam je skoro kada smo isli na psiho-fizicke pripreme. Ima onako ''kucnu'' atmosferu, fotelju, krevetic, zavjesice, stolic...fino je ali mene ne privlaci. Ne bih da muz bude tu, ne mislim da mi moze ikako pomoci pored strucnog osoblja. I inace sam dosta osjetljiva sto se tice intime. Ne volim da me gleda kada radim pedikir a kamoli kad se poradjam. Sta znam, mislim da se treba dobro razmisliti prije toga. Koliko je realno muz tu potreban i kako ce on to dozivjeti? Svaka cast onima koji to prodju bez ikakvih posljedica ali ja ne bih da rizikujem. Moje misljenje a svako ce naravno da izabere kako zeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha :lol: :lol: ja sam rekla nece mi muz prici ni na 10 km a betanija me nece videti nikad vise :lol: :lol: a evo ne prodjose ni 2 godine, tako da sve se zaboravlja ;) ;)

Joj :blink: Betanija :blink: Jesi imala/imaš neku vezu i sl? Vodiš trudnoću kod nekog iz Betanije?

Lejlita, svako to drugačije doživljava i gleda- meni to ne bi bio problem , mislim da bi pozitivno uticao na mene,ali avaj,kad kod nas nema te mogućnosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje grudi isto nisu pretjerano velike ali miz kaze da bas jesu porasle t1803.gif

Evo sad vec primjecujem da bujaju pogotovo desna! Yao price kod mene....

m0136.gif

A sto se tice prisustva muza porodjaju, kod nas je to omoguceno i dobijete posebnu sobicu, vidjela sam je skoro kada smo isli na psiho-fizicke pripreme. Ima onako ''kucnu'' atmosferu, fotelju, krevetic, zavjesice, stolic...fino je ali mene ne privlaci. Ne bih da muz bude tu, ne mislim da mi moze ikako pomoci pored strucnog osoblja. I inace sam dosta osjetljiva sto se tice intime. Ne volim da me gleda kada radim pedikir a kamoli kad se poradjam. Sta znam, mislim da se treba dobro razmisliti prije toga. Koliko je realno muz tu potreban i kako ce on to dozivjeti? Svaka cast onima koji to prodju bez ikakvih posljedica ali ja ne bih da rizikujem. Moje misljenje a svako ce naravno da izabere kako zeli.

Hehehehe,mi ne primecujemo koliko su porasle ali zato oni primecuju itekako :D I ovde je u nekim porodilistima omoguceno,ali slazem se sa tobom da ne moze da bude od velike pomoci.Negde sam procitala da to moze jako da ubije strast izmedju partnera.A i svasta bi rekle sto mozda i ne mislimo,a oni bi to dobro zapamtili...Zato treba 3 puta razmisliti o tome :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se jadikovanju vezanom za izgled...ja sam se bukvalno deformisala a tek sam 7mi mesec...kakva li cu tek biti u 9 om...7mi mesec i +12 kila....ima li jos koga sa ovako alarmantnom situacijom???

Pridruzujem se,ja sam 30.nedelja i imam +10kg,a jos dva meseca do porodjaja.Sinoc sam rekla mm da cu biti ko slon do tad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj :blink: Betanija :blink: Jesi imala/imaš neku vezu i sl? Vodiš trudnoću kod nekog iz Betanije?

Lejlita, svako to drugačije doživljava i gleda- meni to ne bi bio problem , mislim da bi pozitivno uticao na mene,ali avaj,kad kod nas nema te mogućnosti!

Ne vodim trudnocu kod nikoga iz Betanije i isla sam sto se kaze bez veze al sam prosla odlicno sta bi bilo da sam imala vezu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je bio toliko pogubljen dok me je vozio u bolnicu mogu misliti sta bi bilo da je ostao sa mnom :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola drage moje devojke... ;)

Evo mene slogi-dogi... :blink: Bila sinoc na devojacko vece,kuci dosla tek pred zoru :blink: Sva sam komirana a ova svadba me toliko opteretila kao da se ja udajem...imam milion obaveza.... :rolleyes:

Vidim pricate o kilazi...hm....Ja sam se ugojila za sada samo 10 kg....Ali iskreno ne mogu da se zalim,nista mi se ne vidi..mozda malo u licu..bar mi tako kazu...Slikacu se danas ako stignem pa cu vam postaviti da me vidite... :P ahahahahahah...Ali bitno da sam Ja zadovoljna sto se nisam puno "raskokala"kako sam ocekivala i vidjala kod trudnih zena :rolleyes:

A sto se tice da muz bude prisutan na porodjaju,ja sam protivnik tome pa ne planiram...ne mogu da pazim i na njega i na sebe,to je mnogo za mene :rolleyes: Poznavajuci kakvi su muskarci(cast izuzecima)ne bih ga petljala u nesto gde mu nije mesto ;)

Pasuljcice draga....Ja onaj dan bila kod frizera kad si me zvala pa nisam cula telefon a posle se ti nisi javljala....U guzvici sam bila i vise nisam stigla da te zovem,oprosti mi...

I zene samo dA Vam kazem:Pasuljcica se mozda ugojila +12 ali verujte mi ona izgleda fenomenalno,nego nije navikla da ima toliko(kao niko od nas)Ona je jedna mrsavica(manekenka) i nista,ali nista joj se ne primecuje sem stomacica(bar kad sam je ja zadnji put videla ona je meni bila kao lutka... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Dobro jutro" drage moje...

Što se tiče dobre, stare pavlovićke ja se kunem u nju...Kod nas u kući je uvek mora biti, ako se neko ojede, ako se ospem posle depilacije ili brijanja, ako me iritira suva koža na petama, laktovima, rukama...ma za sve...

Tako da sam je već i za bebirona kupila :)

A što se tiče dragog na porođaju - NE,NE i NE!!! Verovatno bih se zbog njegovog prisustva raspekmezila onda kada je najpotrebnije da budem jaka, a kada bi počeo da me teši "Izdrži...proći će i sl." verovatno bih skočila sa kreveta u nameri da ga ubijem. Tako da nikako ne želim da mi se dete rodi u momentu dok mu napušavam ili davim oca...Ne, hvala! :P

E, kad smo već kod ove temice gledam pre neko veče "porodilište" (ili tako nekako) na TLC-u i dok se devojka porađa u sobi sa njom su muž/dečko, njena mama i njegova mama...

Možete li sebe zamisliti na porođaju u tom okruženju?! :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ohoho...35 sam nedelja..veselooooooo....b0242.gif b0242.gif b0242.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se jadikovanju vezanom za izgled...ja sam se bukvalno deformisala a tek sam 7mi mesec...kakva li cu tek biti u 9 om...7mi mesec i +12 kila....ima li jos koga sa ovako alarmantnom situacijom???

Kod mene slična situacija 6m +10kg :( mada kažu da ne izgledam uopšte debelo... nadam se samo da do kraja neću imati preko +15kg :)

Ja sam noćas užasno spavala po prvi put...budna sam od pola 3...do tad sam super spavala...mada sa i u krevet otišla sa mm iako mi se nije spavalo....pa možda i zato... :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola drage moje devojke... ;)

Evo mene slogi-dogi... :blink: Bila sinoc na devojacko vece,kuci dosla tek pred zoru :blink: Sva sam komirana a ova svadba me toliko opteretila kao da se ja udajem...imam milion obaveza.... :rolleyes:

Vidim pricate o kilazi...hm....Ja sam se ugojila za sada samo 10 kg....Ali iskreno ne mogu da se zalim,nista mi se ne vidi..mozda malo u licu..bar mi tako kazu...Slikacu se danas ako stignem pa cu vam postaviti da me vidite... :P ahahahahahah...Ali bitno da sam Ja zadovoljna sto se nisam puno "raskokala"kako sam ocekivala i vidjala kod trudnih zena :rolleyes:

A sto se tice da muz bude prisutan na porodjaju,ja sam protivnik tome pa ne planiram...ne mogu da pazim i na njega i na sebe,to je mnogo za mene :rolleyes: Poznavajuci kakvi su muskarci(cast izuzecima)ne bih ga petljala u nesto gde mu nije mesto ;)

Pasuljcice draga....Ja onaj dan bila kod frizera kad si me zvala pa nisam cula telefon a posle se ti nisi javljala....U guzvici sam bila i vise nisam stigla da te zovem,oprosti mi...

I zene samo dA Vam kazem:Pasuljcica se mozda ugojila +12 ali verujte mi ona izgleda fenomenalno,nego nije navikla da ima toliko(kao niko od nas)Ona je jedna mrsavica(manekenka) i nista,ali nista joj se ne primecuje sem stomacica(bar kad sam je ja zadnji put videla ona je meni bila kao lutka... :wub:

Ljubim te i hvala tina ovim utesnim recima....ali draga ti i ja se duuuuuugo nismo videle:))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možete li sebe zamisliti na porođaju u tom okruženju?! :blink: :blink: :blink:

hahah zamisli moju sveki na porođaju :lol: :lol: Pa onesvestila bi se... Nije htela da pipne Pampers da nešto ne pokvari,a zamislite je tamo. A i ,ovaj, mislim da ne bih želela da me gleda tamo. Što se mm i mame tiče,njih dvoje mogu, oni su mi junaci ;)

Dragana, meni Topaz juče kaže da je ušla u 9.,a nas dve isti dan termin, tj. i ja sam u 9. :lol: Skontala sam da ne znam ni šta su lažne kontrakcije ni kako to izgleda joj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah zamisli moju sveki na porođaju :lol: :lol: Pa onesvestila bi se... Nije htela da pipne Pampers da nešto ne pokvari,a zamislite je tamo. A i ,ovaj, mislim da ne bih želela da me gleda tamo. Što se mm i mame tiče,njih dvoje mogu, oni su mi junaci ;)

Dragana, meni Topaz juče kaže da je ušla u 9.,a nas dve isti dan termin, tj. i ja sam u 9. :lol: Skontala sam da ne znam ni šta su lažne kontrakcije ni kako to izgleda joj :lol:

Pa da u 36-u nedelju ulazis u 9 tako nesto :rolleyes:

I ja sam sinoc komentarisala da jos ne znam sta zance lazne kontrakcije,a za prave da ne pricam... :rolleyes: Kazu lazne kontrakcije pocinju od 32-e nedelje..a ja jos ni jednu nisam osetila.... :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da u 36-u nedelju ulazis u 9 tako nesto :rolleyes:

I ja sam sinoc komentarisala da jos ne znam sta zance lazne kontrakcije,a za prave da ne pricam... :rolleyes: Kazu lazne kontrakcije pocinju od 32-e nedelje..a ja jos ni jednu nisam osetila.... :rolleyes: :rolleyes:

Ma ni ja,ko zna hoću znati da ih prepoznam. Bilo bi dobro da počnemo da se porađamo,a da ne osetimo kontrakcije :lol: Joj,kako se prevrće u stomaku,ovo nije normalno,a kad me udari onako nismo dole, moram da zastanem a nekada i da čučnem! :blink: Odoh da spremam, pa imam čas,pa do DZ! ćaos drugari i drugarice :wub: :wub:

PS. Dragana,pitanjce- Šta ti treba od analiza za epidural?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS. Dragana,pitanjce- Šta ti treba od analiza za epidural?

Draga meni je moja dr koja mi privatno vodi trudnocu dala da uradim u 37-oj nedelji aPTT analize...Idem u utorak u porodiliste na UZ pa cu i tamo popricati sa mojom doktorkom,jer ovde sva porodilista traze razlicite rezultate tj.neko porodiliste trazi neke rezultate neko ne trezi,... Bar sam ja to tako skontala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.