Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma i ja sam imala koliko neprospavanih noći zbog kolica :lol: I na kraju opet na istom! Ma, haos! Oljči trenutno spavka,ali je noću i dok sam mirna haos nemirna,samo izbacuje neke delove tela i onda je golicam,pa beži! :lol: Tvoja Ninči?

Mi smo uzeli moj krevetac, nisam htela da kupujemo novi, ništa mu ne fali! Garderobica je oparana i ispeglana, složena, a treba da dobijemo komodicu pa da se namestimo. To slikamo pa ubacujemo čim bude gotovo!

Joj,kuhinju još nemamo <_< Mislim,imamo dole kod sveki i svekra, ali našu nemamo, ali biće i to jednog dana!

B.Mama, nema vesti o novim bebama!

Hehehehe tek nam slede neprospavane noci :D Citala sam da su uglavnom nemirne kad se mi primirimo :) Moja Nina je mali nemirko,ja i mm se ponekad pitamo sta toliko radi :D Cesto mazim stomak i pricam sa njom pa se ona primiri.Ja cu ipak uzeti od tetke krevetac.Jel si koristila neki poseban prasak i omeksivac?Jedva cekamo sliciceeeeeeeeeeeee :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tila kao iskusna mama preporucila bih ti ova Cam kolica.Kvalitetna,lepa,sediste se rotira,cena odlicna a ono sto je najbitnije tezina je 7,5kg sto je duplo manje od npr. Dakote.Pored dizajna,cene i kvaliteta gledajte i tezinu nezavisno od toga da li stanujete u kuci ili stanu.

p.s.Divno ime za decaka :wub:

Moj izbor je isto Cam Pretty Cross samo još boju da izaberemo ;) Hih, ubola sam ih! ;)

Majo, uzela sam Chicco omekšivač za bebće stvari- beli i uzela Persil Sensitive koncentrovani,pa ga malo stavim i to je to ! Uživanje u peglanju- mislila sam da je to nemoguće ;) Ostala mi još posteljina da se opere i sredi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj izbor je isto Cam Pretty Cross samo još boju da izaberemo ;) Hih, ubola sam ih! ;)

Majo, uzela sam Chicco omekšivač za bebće stvari- beli i uzela Persil Sensitive koncentrovani,pa ga malo stavim i to je to ! Uživanje u peglanju- mislila sam da je to nemoguće ;) Ostala mi još posteljina da se opere i sredi!

Ta Cam kolica su prelepa,mislim da je ona bez boja najlepsa :) Eh mrzim da peglam,ali mislim da cu te stvari sa uzivanjem peglati :) Bas sam nestrpljiva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage moje...m0109.gif m0109.gif m0109.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obicno nasi gniekolozi gledaju samo da li trudnica ima kontrakcije i u najvecem broju slucajeva prepisuju Ginparal koji uopste nije naivan lek. Sto se tice preventive ili grceva u misicima nogu, na primer, njih to ne interesuje.

Za trnjenje je dovoljno piti B12 vitamin. B komplex otvara apetit,a samo iz kompleksa B12 deluje nervno. Dobro ga je piti i za vreme dojenja.

Mg deluje na grceve svih misica tako sto ih opusta. Naravno utice i na kontrakcije debelog creva te deluje pozitivno na rad i probavu. Kada se budete porodile, fizicki cete biti u grcu zbog nesigurnosti, strahova i stresa i zato treba piti Mg a ne vodu koja je jako gazirana i nije dobra za dojilje.

YelenaC Hvala na odgovoru... ;) reci mi jel onda najbolje da uzmem sad da pijem naturalvelt Mg? Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC Hvala na odgovoru... ;) reci mi jel onda najbolje da uzmem sad da pijem naturalvelt Mg? Pozz

Mozes da ga pijes. Naturlavelt od 250mg. Mozes sada da pijes i po pola kapsule, bice ti dovoljno. Regulisace ti stolicu, a posle porodjaja ako ne budes uzimala nikakav kompleks vitamina, onda uzimaj Mg celu kaspulu. Ako ces piti Mamavit ili sl. onda nastavi sa pola kapsule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes da ga pijes. Naturlavelt od 250mg. Mozes sada da pijes i po pola kapsule, bice ti dovoljno. Regulisace ti stolicu, a posle porodjaja ako ne budes uzimala nikakav kompleks vitamina, onda uzimaj Mg celu kaspulu. Ako ces piti Mamavit ili sl. onda nastavi sa pola kapsule.

Danas cu kupiti Naturavelt i poceti da ga pijem..drago mi je da cujem da ce mi regulisati stolicu(strasan problem imam sa tim :rolleyes::blink: )Posto pijem Mamavit i folnak,Naturavelt cu uzimati kao sto si Mi rekla pola kapsule....Hvala Jeco,divna si... :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nista. I ja sam bila u tom problemu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,hajde kod mene na sendvičiće i torticu od mlevenih napolitanki, šlaga sa milkom od jagode, plazmom i šlagom!

Beba se uspavala od silnog posla,nema je ni da se ritne! Ljubimo vas :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,hajde kod mene na sendvičiće i torticu od mlevenih napolitanki, šlaga sa milkom od jagode, plazmom i šlagom!

Beba se uspavala od silnog posla,nema je ni da se ritne! Ljubimo vas :wub:

t2805.gif t2805.gif t2805.gif t2805.gif t2824.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heyhey...i ja pijem Natural Wealth mg od 250mg....e sad me zaNima da li postoji neki poseban za trudnice ili pijete ovaj obicni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema posebniji od naturalvelt :lol: Sve jedno je koji Mg pijes, samo nije dobro da pijes sumeci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naturalwelt npr. Ima omega 3 za trudnice i ima obicni, pa sam mislila da je to slucaj i sa mg...u svakom slucaju pomaze:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tila kao iskusna mama preporucila bih ti ova Cam kolica.Kvalitetna,lepa,sediste se rotira,cena odlicna a ono sto je najbitnije tezina je 7,5kg sto je duplo manje od npr. Dakote.Pored dizajna,cene i kvaliteta gledajte i tezinu nezavisno od toga da li stanujete u kuci ili stanu.

p.s.Divno ime za decaka :wub:

Gledala sam prvenstveno da se sedište podešava ka i od mene, da ima pun ležeći položaj, da je boja univerzalna i da se navlake skidaju...Naravno i cena igra ulogu. U pravu si skroz što se tiče težine kolica jer će biti mnogo situacija gde ću ih sama stavljati u auto, iznositi i slično...ustvari u najvećem broju slučajeva ja ću ih i koristiti. Tako da mislim da su ova definitivan izbor :)

Da, da ime je divno i od početka trudnoće ( i već godinama unazad ) je moje ime N'1 za dečaka...Ma otkada sam saznala da je dečak znala sam da će biti Luka, samo sam dragog pustila da se navikne i potvrdi da je to to...

Odoh da gledam Evroviziju... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja oglasim.

Porodila sam se u cetvrtak 17.05. -nisam prenela, cak je bilo i dan pre termina :lol:

U 10.55 dosla je na svet moja devojcica, 2710g i 46 cm.

I evo jos jedna velika kukavica da vas utesi. U bolnicu sam dosla u 8 ujutro sa bolovima cisto da me pregledaju, a oni me poslase odmah u porodjajnu salu.

Vodenjak su mi oni busili, kontrakcije nisu bile ni blizu strasne.Pred kraj vec onako malo bolnije.

Najbolniji deo celog porodjaja mi je bilo secenje, uh ne da sam ga osetila nego sam se tad i proderala, i grc u listu. Mozda deluje smesno, ali sam na zaboravila i na porodjaj i na sve. 3 dana nisam mogla hodati normalno koliko su mi se noge zgrcile.

Pa pozdravljam vas sve u trecem t. i selim se na druge teme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja oglasim.

Porodila sam se u cetvrtak 17.05. -nisam prenela, cak je bilo i dan pre termina :lol:

U 10.55 dosla je na svet moja devojcica, 2710g i 46 cm.

I evo jos jedna velika kukavica da vas utesi. U bolnicu sam dosla u 8 ujutro sa bolovima cisto da me pregledaju, a oni me poslase odmah u porodjajnu salu.

Vodenjak su mi oni busili, kontrakcije nisu bile ni blizu strasne.Pred kraj vec onako malo bolnije.

Najbolniji deo celog porodjaja mi je bilo secenje, uh ne da sam ga osetila nego sam se tad i proderala, i grc u listu. Mozda deluje smesno, ali sam na zaboravila i na porodjaj i na sve. 3 dana nisam mogla hodati normalno koliko su mi se noge zgrcile.

Pa pozdravljam vas sve u trecem t. i selim se na druge teme ;)

Čestitam i drago mi je da je sve super prošlo! Bravo za hrabrost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja oglasim.

Porodila sam se u cetvrtak 17.05. -nisam prenela, cak je bilo i dan pre termina :lol:

U 10.55 dosla je na svet moja devojcica, 2710g i 46 cm.

I evo jos jedna velika kukavica da vas utesi. U bolnicu sam dosla u 8 ujutro sa bolovima cisto da me pregledaju, a oni me poslase odmah u porodjajnu salu.

Vodenjak su mi oni busili, kontrakcije nisu bile ni blizu strasne.Pred kraj vec onako malo bolnije.

Najbolniji deo celog porodjaja mi je bilo secenje, uh ne da sam ga osetila nego sam se tad i proderala, i grc u listu. Mozda deluje smesno, ali sam na zaboravila i na porodjaj i na sve. 3 dana nisam mogla hodati normalno koliko su mi se noge zgrcile.

Pa pozdravljam vas sve u trecem t. i selim se na druge teme ;)

Cestitam ti od srca! Mala smizla nek je ziva i zdrava! Eto vidis da nije nista strasno poroditi se, super si prosla isto kao i ja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lorelaj, čestitke! Ovakve priče me uvek ohrabre ;)

Ćaos, drage moje! Evo i nas dve smo tu! Sinoć društvo do kasno, a sad raspremanje svega... Srce mi lupa kao blesavo kad idem gore dole stepenicama,pa sam sela malo da odmorim i da vidim šta radite! Kako ste mi danas? Mene noću boli leva noga baš baš, ne mogu da se namestim nikako :unsure: nije grč,već baš bol, a evo i danas me boli opet, spavala bih još koji sat! :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lorelaj, čestitam na bebici :) :)

Inače kako ste mi vi ovih dana

Mene ubiše kontrakcije, sve su češće ... moram da zovem dr da povećavam dozu utrogestana ili šta već, bar dok ne uđem u deveti :( .... ne znam da li su lažne kontrakcije ili su one koje nagovještavaju da se polako otvaram :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja oglasim.

Porodila sam se u cetvrtak 17.05. -nisam prenela, cak je bilo i dan pre termina :lol:

U 10.55 dosla je na svet moja devojcica, 2710g i 46 cm.

I evo jos jedna velika kukavica da vas utesi. U bolnicu sam dosla u 8 ujutro sa bolovima cisto da me pregledaju, a oni me poslase odmah u porodjajnu salu.

Vodenjak su mi oni busili, kontrakcije nisu bile ni blizu strasne.Pred kraj vec onako malo bolnije.

Najbolniji deo celog porodjaja mi je bilo secenje, uh ne da sam ga osetila nego sam se tad i proderala, i grc u listu. Mozda deluje smesno, ali sam na zaboravila i na porodjaj i na sve. 3 dana nisam mogla hodati normalno koliko su mi se noge zgrcile.

Pa pozdravljam vas sve u trecem t. i selim se na druge teme ;)

Cestitam i sad uzivajte :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Helou! :)

Mi smo se jucer probudili sa groznim bolovima u kukovima i guti, pa stomaku...ma uzas! sve to od prevrtanja na mom neudobnom krevetu. I tako smo poslije dorucka otisli i pocastili se jednim odlicnim madracem sa wellpur pjenom, 8 cm debljine..ma savrsenstvo! Jutros-druga prica. Odmorni i zadovoljni B)

Lorelaj, drago mi je da imas lijepo iskustvo sa porodjaja, uzivaj sa bebicom kao sto i mi sve ovdje jedva cekamo. Sve najbolje! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lorelaj čestitam...neka ti je živa i zdrava bebica! Uživajte sada zajedno... Pre nekoliko dana sam od drugarice čula sličnu priču o porođaju i rekla mi je "Nemoj da se plašiš, porođaj je jedno veliko s..nje...bukvalno je sličan osećaj i sve to brzo prođe i zaboravi se..." tako da sam ( za sada :P ) baš optimista :)

Lejlita čestitam i tebi na novom dušeku :lol: Uživajte i vi sada ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lorelaj cestitam, sve najlepse:-)))))

drago mi je da si dobro prosla i da je sad sve ok.

lejlita

gde si uzela taj dusek?

planiram da se pocastim sa jednim dusekom jer je krevet gde cu spavati sa bebom uzasan.

ne znam da li da uzmem dormeo ili cak u Metrou imaju da se kupe nadduseci ali samo za bracni krevet pa da ga isecem i dobijem 2. debljina ce biti tako negde oko 8-10 cm.

8cm je super debljina, ima da se naspavas samo tako:-))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja oglasim.

Porodila sam se u cetvrtak 17.05. -nisam prenela, cak je bilo i dan pre termina :lol:

U 10.55 dosla je na svet moja devojcica, 2710g i 46 cm.

I evo jos jedna velika kukavica da vas utesi. U bolnicu sam dosla u 8 ujutro sa bolovima cisto da me pregledaju, a oni me poslase odmah u porodjajnu salu.

Vodenjak su mi oni busili, kontrakcije nisu bile ni blizu strasne.Pred kraj vec onako malo bolnije.

Najbolniji deo celog porodjaja mi je bilo secenje, uh ne da sam ga osetila nego sam se tad i proderala, i grc u listu. Mozda deluje smesno, ali sam na zaboravila i na porodjaj i na sve. 3 dana nisam mogla hodati normalno koliko su mi se noge zgrcile.

Pa pozdravljam vas sve u trecem t. i selim se na druge teme ;)

Cestitam,neka Vam je Malena ziva,zdrava i uspesna devojcica :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos drage moje trudnice ;)

Mi smo jutros u 11h imali zakazan UZ ;)

Pavle ima 2260gr okrenut na dole(spremno ceka znak da izadje :P) kako se vec kaze,glavicom prednjaci :rolleyes: valjda se tako kaze :rolleyes:

Opet nam je pokazao pisu i guzu..bezobraznik mali... :P

Za tri nedelje kontrola i prvi CTG :rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.