Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro...nadam se da ce danas biti bolje nego juce...juce je bas bio grozan dan...Istok mi se od sinoc malo smirio, ja ne mogu da verujem koliko me je razvlacio preksinoc i juce....odjednom kao da je ojacao, grcio mi se stomak bukvalno od njegovih pokreta...sad je bolje...sto se tice vode, ja imam flase od litar i po u dnevnoj, pored kreveta, u kuhinji...i samo iz njih nalivam:)))) nanchika ja sam takva i za vodu i za hranu:))) tenk....27 nedelja i +10 kg...ko zna kakva cu biti u 9 tom tek:(((+ oticanja koja su pocela:((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam mahnem! Imam čas za 10ak minuta kod kuće,pa se posle toga vraćam :wub: vas i bebirence

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste drage moje?Kako podnosite ovo grozno vreme? :( Mi smo nocas bas bili nemirni nismo dali mami da spava :D a ona nije dala tati :) Sad spremamo rucak i pitu sa visnjama,mmm :) Ljubim vas sveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magnezijum treba da piju sve trudnice, a i posle porodjaja ce vam dobro doci.

Bez obzira da li se odlucite za kompleks vitamina posle porodjaja, moj vam je savet da pijete pored toga Mg i folnak sve vreme.

Da li pijes sumeci Mg?

Pila sam Mg Direkt (u prahu, na jezik) a sad sam uzela sumece od Dietpharma. Inace pijem i njihov Prenatal pa eto..meni je super sumeci, jer inace sam teska na tom gutanju lijekova, dosta mi ove dvije svaki dan ko vaginalete skoro (vitamini+omega 3 kapsula) pa jos i taj kiseli prah..ma ne mogu.

Da, sjetila sam se, molim sve trudnice (a i kada to ne budete) da ne piju i ne jedu nista LIGHT jer takvi proizvodi sadrze umjetno sladilo (aspartamska kiselina) koje je izuzetno kancerogeno. Posebno za zenu je pogubna ta kiselina..

Inace, mi smo vam s pregleda :wub: Bebac je odlicno, hvala Bogu, ima 1970 grama. Dr kaze napredan je za sedmicu a i dug je kaze, bice veliki momak :wub: Srce drago..a ja mu kupila sve neke minijaturne carapice, izgleda da ce one na rukama zavrsiti :D Najsladje mi je sto je inace tik prije pregleda bio jako nemiran, muz se smijao kakav mi je stomak bio a na UZ stopala savio do samih obraza :rolleyes: pa se jos i rucicama zaklonio. Nista mu lica nismo vidjeli, bas nam udara ceznju.

Moj glavni problem je oticanje koje uzasno utice na tezinu.Imam bas veliki prirast zadnja dva mjeseca. Pa eto, dr kaze da pijem i uvinog caja 4,5 solja dnevno da se oslobadjam tecnosti. I da vise mirujem i jedem neslano ali ovo za mirovanje je meni nepoznanica. Sta cu, ne mogu..pokusacu. Sljedeci pregled za 3 sedmice yeeeey! t2023.gif

t4801.gif svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, društvo...

Dođe mi da se vratim u krevet kakvo je bzv vreme :(

Pita sa višnjama? Ko pominje višnjice... Mmmm... Juče mi nije kompletirana kuhinja (zafalio neki deo :( ) tako da ni rerna nije u funkciji, a ne bi mi bilo teško da se obradujem tom piticom sa višnjama... Obožavam pite i kolače sa višnjama :P

A o oticanju i mirovanju ni ne pričajte...Svaki dan sebe opominjem da se primirim i odmorim malo ali ne vredi budala sebi uvek nađe posla pa uveče noge kao krofne, neki živci prorade pa niti se mogu namestiti niti zaspati...Užas! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, društvo...

Dođe mi da se vratim u krevet kakvo je bzv vreme :(

Pita sa višnjama? Ko pominje višnjice... Mmmm... Juče mi nije kompletirana kuhinja (zafalio neki deo :( ) tako da ni rerna nije u funkciji, a ne bi mi bilo teško da se obradujem tom piticom sa višnjama... Obožavam pite i kolače sa višnjama :P

A o oticanju i mirovanju ni ne pričajte...Svaki dan sebe opominjem da se primirim i odmorim malo ali ne vredi budala sebi uvek nađe posla pa uveče noge kao krofne, neki živci prorade pa niti se mogu namestiti niti zaspati...Užas! :(

Hoces da ti posaljem malo pitice? :) I ja obozavam sve kolace sa visnjama :) Kakvo mirovanje,muz me non stop opominje,ali ja ne mogu,uvek nadjem nesto po kuci da radim.A sto ti kazes uvece nema spavanja zbog nekih "mrava" u nogama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje...Evo mene komirane..slogi-dogi :P :P

kiara kompletic je prelep,ali bas prelep... :wub:

Pita sa visnjama..mmm... :blink:

Zasto meni niko od doktora nije prepisao Mg? :unsure:

Tri lekara mi vode trudnocu a niko mi nije pominjao Mg :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam:-))))

mada sad gledam kakvo je vreme, ako bude kao sada, moracemo neku topliju kombinaciju da smislimo:-)))

meni dr takodje nista ne prepisuje, nije u tom fazonu.

ja sam na svoju ruku pila folnu i prenatal tablete.

magnezijum unosim preko Donat vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja87 hajde pošalji jedno parče po nekoj rodi, golubu pismonoši ili slično :)

Baš me mamiš sa tom pitom, a teško sladokusca izazvati dobrom hranom :D

kiara odelce je preslatko...Ima princezica da uživa...

Ja nisam još sve kompletirala što se odelca tiče ali biće uskoro pa ću okačiti sličice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje...Evo mene komirane..slogi-rogi :P :P

kiara kompletic je prelep,ali bas prelep... :wub:

Pita sa visnjama..mmm... :blink:

Zasto meni niko od doktora nije prepisao Mg? :unsure:

Tri lekara mi vode trudnocu a niko mi nije pominjao Mg :unsure:

Dragana nije ni meni...Ja sam za magnezijum saznala ovde na forumu pa ga planiram danas kupiti na svoju ruku...Biće super ako pomogne sa grčevima uveče :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

magnezijum unosim preko Donat vode.

Meni prepisali samo mamavit i folnak...i ferum koji iskreno ne pijem...bas imam problem sa stolicom :blink:

Moracu i ja da kupim tu Donat vodu ..cujem svi je hvale....Jel,tu Vodu mogu da kupim u bilo kojoj prodavnici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana nije ni meni...Ja sam za magnezijum saznala ovde na forumu pa ga planiram danas kupiti na svoju ruku...Biće super ako pomogne sa grčevima uveče :blink:

Moracu i ja to kupiti... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tila

Poslala bih ti ali se plasim da neko ne pojede usput,sta cemo onda :D Jel jedes dosta slatkisa u trudnoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kiara,predivno! Ali baletankice :wub:

Dragana, ni meni nije rekao za magnezijum,ali je mm gori od lekara- mogao je farmaciju da studira bez problema- zna sve lekove za šta je koji, vitamine itd i čim spomenem da me nešto boli,odmah mi daje terapiju! Uzmem ponekat Magnezijum Direkt što je Lejlita pominjala,ali to je stvarno ponekad!

Hmmm meni sveki pravi torticu za rođus- neku što narenda Milku sa jagodama (300 grama) u neki fil,šlag, šta li već :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

! Uzmem ponekat Magnezijum Direkt što je Lejlita pominjala,ali to je stvarno ponekad!

Hmmm meni sveki pravi torticu za rođus- neku što narenda Milku sa jagodama (300 grama) u neki fil,šlag, šta li već :rolleyes:

Sto ti fina Svekica...Svaka joj cast ;)

Pojedi jedno parce i za mene... :P

Salji recept ako je torta koja se ne pece.. :rolleyes: posto ja torte koje se peku ne umem da napravim..heheheh... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kiara,predivno! Ali baletankice :wub:

Dragana, ni meni nije rekao za magnezijum,ali je mm gori od lekara- mogao je farmaciju da studira bez problema- zna sve lekove za šta je koji, vitamine itd i čim spomenem da me nešto boli,odmah mi daje terapiju! Uzmem ponekat Magnezijum Direkt što je Lejlita pominjala,ali to je stvarno ponekad!

Hmmm meni sveki pravi torticu za rođus- neku što narenda Milku sa jagodama (300 grama) u neki fil,šlag, šta li već :rolleyes:

Mmmmm pojedi dva parceta za Ninu i mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tila

Poslala bih ti ali se plasim da neko ne pojede usput,sta cemo onda :D Jel jedes dosta slatkisa u trudnoci?

Manje kalorija i manje kg za mene :D

Ništa više nego ranije...Obožavam slatkiše i moram ispoštovati moju dnevnu dozu ali nisam neko ko može mnogo slatkog da pojede, al' da volem volem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice jel neka od vas isla u potragu za kolicima? :) Da li je neka kupila vec?Kakava,gde? :) Mene to tek ceka,a sto je najgore nemam predstavu kakva bi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice jel neka od vas isla u potragu za kolicima? :) Da li je neka kupila vec?Kakava,gde? :) Mene to tek ceka,a sto je najgore nemam predstavu kakva bi :)

Ja kupila kolica i autosediste(jaje) peg perego evo kako nasa kolica izgledaju isto takvo je i autosediste http://www.encimenci.com/proizvod.asp?id=P...at=4&sn2=27 kupili u encimenciju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tila Bas ti je lep tiker i Bas lepo ime... ;):wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Salji recept ako je torta koja se ne pece.. :rolleyes: posto ja torte koje se peku ne umem da napravim..heheheh... :rolleyes:

Ja ne umem ni one koje se ne peku :lol: Šalim se,ne peče se,jako se lako pravi,a šaljem recept samo da dodjem sa posla, ne zaboravi da radim do porođaja :lol: :lol:

Majo, mi ćemo danas opet da gledamo,a moj neki najuži izbor je

http://www.justclick.rs/catalog/product_in...roducts_id=4185

mada još nisam sigurna za boju- ima u prljavo beloj, teget i ovoj. Uživo su lepša ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja :lol: Zaboravih da vam ispričam jučerašnji san ! Prvi put sam sanjala bebicu i to baš za rođendan! Imala je kosicu crnu, spavkala je i imala je nekako velike usne, ali neke modre boje. Bila je u zutoj zekici i krem kolicima nekim nabudzenim i mm i ona su se šetali :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.