Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zavidim svima vama koje same sredjuju, peru i peglaju stvarcice za bebu. Meni moja mama kaze da ne valja da ja to kuci sredim, nego je ona sve uzela kod nje, pa ce da donese kad joj se rodi unuk :) Pocela sam da je nagovaram da sve to sredimo i slozimo kod mene... Ko zna - mozda mi se posreci :)

I meni je mama tako sa prvim detetom i veruj mnogo mi je znacilo, samo mi je donela sve 2 nedelje pre porodjaja i ja sve lepo slozila u ormancic :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavidim svima vama koje same sredjuju, peru i peglaju stvarcice za bebu. Meni moja mama kaze da ne valja da ja to kuci sredim, nego je ona sve uzela kod nje, pa ce da donese kad joj se rodi unuk :) Pocela sam da je nagovaram da sve to sredimo i slozimo kod mene... Ko zna - mozda mi se posreci :)

I moja mama je to isto htela...Kaze obicaj je takav(bar kod nas)

Kao po pravilu majka tj.bebina baba treba da opere prva te stvari i sve da sredi..

Ja sam se jedva izborila sa mojom mamom..sva sreca pa sam se izvlacila na mm kao on ne voli te glupave obicaje(zato sto je iz BGD-a)njega ne zanimaju te babske price i tako to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tommy,

volela bih ja da neko to uradi za mene sada;-))) sa prvim sam 2x peglala sve gomile vesa sa sve svedskim gacama i pantljikama, a sada...uf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni,devojke, nešto nije jasno :lol: Nemojte se smejati! Planiram da koristim Pampers od početka, pa me zanima koje treba pelene da kupim za široki povoj- tetra i švedske ili samo švedske? :lol: Sramota :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ocigledno bolesna zena...nikako ne dam da mi neko sredjuje stan i ceprka po vesu..pa makar to bila i moja mama i svekica...

Ja sam u tripu da najbolje sve to radim pa me onda svi kritikuju kako nisam normalna....I tako...ja zapnem kao mazga sve odradim sama i padnem u krevet mrtva umorna...Strasno..i ne znam kada cu se opametiti..svesna sam da pravim gresku..ali jbg..sta cu..kad sam budala.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni,devojke, nešto nije jasno :lol: Nemojte se smejati! Planiram da koristim Pampers od početka, pa me zanima koje treba pelene da kupim za široki povoj- tetra i švedske ili samo švedske? :lol: Sramota :lol:

Ja koliko znam draga moja..za siroki povoj idu i tetra i svedske... :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tommy, HVALA!

Meni je mama htela da pomogne i da opere ćebenca,posteljinicu itd,ali sam joj rekla da sam kupila omekšivač za bebeće stvari i da hoću sve isto da miriše :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni,devojke, nešto nije jasno :lol: Nemojte se smejati! Planiram da koristim Pampers od početka, pa me zanima koje treba pelene da kupim za široki povoj- tetra i švedske ili samo švedske? :lol: Sramota :lol:

pa za svedski ti trebaju i tetra i svedske. prvo ide pampers, pa tetra i na kraju svedska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa za svedski ti trebaju i tetra i svedske. prvo ide pampers, pa tetra i na kraju svedska

Hvala,iskusna mama ;)

Dragana, ti mi se tu praviš da ne znaš ništa oko bebe,kad ti sve informacije iz rukava treseš :lol: Gde si kupovala tetra i švedske? Jel ima negde gde je jeftinije itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja naš veš i peglam...Bebironov sam ostavila za neki sunčan dan :) Da se lepo osuši na suncu pa da onda sa užitkom peglam i slažem :) Ma ni mami, ni sveki ne bih dozvolila da mi uskrate to zadovoljstvo prvog pranja, peglanja i slaganja tih malih i dragih stvarčica. Sreća pa su i moja mama i sveki žene koje ne veruju u babske priče, doduše i ako su ranije verovale ja sam im zapušila usta na početku trudnoće tražeći za sveku babsku priču logično objašnjenje :D Ako imaju saslušaću ih ali ne i poslušati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ocigledno bolesna zena...nikako ne dam da mi neko sredjuje stan i ceprka po vesu..pa makar to bila i moja mama i svekica...

Ja sam u tripu da najbolje sve to radim pa me onda svi kritikuju kako nisam normalna....I tako...ja zapnem kao mazga sve odradim sama i padnem u krevet mrtva umorna...Strasno..i ne znam kada cu se opametiti..svesna sam da pravim gresku..ali jbg..sta cu..kad sam budala.... :lol:

Ma i ja sam takva, sve mislim da niko to ne moze da uradi kao ja. Na kraju dana me toliko zabole ledja, da kad legnem moram da se pridrzavam za mm da bih se okrenula sa ledja na stranu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ocigledno bolesna zena...nikako ne dam da mi neko sredjuje stan i ceprka po vesu..pa makar to bila i moja mama i svekica...

Ja sam u tripu da najbolje sve to radim pa me onda svi kritikuju kako nisam normalna....I tako...ja zapnem kao mazga sve odradim sama i padnem u krevet mrtva umorna...Strasno..i ne znam kada cu se opametiti..svesna sam da pravim gresku..ali jbg..sta cu..kad sam budala.... :lol:

Draga moja, nisi jedina. Uveče kad legnem noge kao krofne i od umora ne mogu zaspati...Skoro 2 meseca se borim sa renoviranjem i krečenjem kuće ali nikome ne dozvoljavam da sređuje...2 puta sam samo zvala sveki da se popne na merdevine i odradi te visinske radove jer nije baš pametno da se sada pentram po merdevinama... :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja naš veš i peglam...Bebironov sam ostavila za neki sunčan dan :) Da se lepo osuši na suncu pa da onda sa užitkom peglam i slažem :) Ma ni mami, ni sveki ne bih dozvolila da mi uskrate to zadovoljstvo prvog pranja, peglanja i slaganja tih malih i dragih stvarčica. Sreća pa su i moja mama i sveki žene koje ne veruju u babske priče, doduše i ako su ranije verovale ja sam im zapušila usta na početku trudnoće tražeći za sveku babsku priču logično objašnjenje :D Ako imaju saslušaću ih ali ne i poslušati ;)

Skroz si u pravu. Mama ce brzo da dodje kod mene, SAD cu da je zovem i kazem joj da sve donese da zajedno sredimo!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,iskusna mama ;)

Dragana, ti mi se tu praviš da ne znaš ništa oko bebe,kad ti sve informacije iz rukava treseš :lol: Gde si kupovala tetra i švedske? Jel ima negde gde je jeftinije itd?

Sve sam naucila sa foruma...veruj mi blage veze nemam...hihihi...Ziveo Bebac :lol: :lol: Ja kupila u Aksi i tetra i svedske...Proizvodi:Milo&Malo

Deluje mi da su OK....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tommy,Tila Znaci da se tesim da nisam jedina :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz si u pravu. Mama ce brzo da dodje kod mene, SAD cu da je zovem i kazem joj da sve donese da zajedno sredimo!! :angry:

Evo ti moje mišljenje o tim babskim pričama na temi drugi trimestar, a ima i na ostalim sličnim temama vezanim za babske priče http://www.bebac.com/forum/index.php?s=&am...st&p=428036

;)

Dragana baby teši se ako je za utehu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tommy,Tila Znaci da se tesim da nisam jedina :lol: :lol:

Ma ima toga jos sigurno...

Evo, da se pohvali, moja mama je pristala da sve donese i to mnogo lakse nego sto sam ocekivala! Ja cu sve da operem i susim u masini, a ona ce da pegla. Pod mojim nadzorom, naravno :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i od mene i moje bebanke nanchica 88 SRECAN RODJENDAAANNN...

Inace, da se malo pozalim, jer bas stvarno retko kukam, ali ovo mi je bio vrhunac... mene ce ovaj moj stomak i zatvor da ubiju. ali bukvalno... nocima ne funkcionisem, jedva 2 sata da odspavam... idem kao zombi a 1000 obaveza me sada stiglo oko fakulteta, ne znam gde cu pre... Sve zivo sam isprobala (iiiii suve sljive, i kompot od sljiva, hladno mleko, topla voda na gladan stomak, jela tresnje po 5 kg na dan... na kraju cepice ma sve to dzaba) ovo je sve gore... A bol u ledjima, krstima i kicmi...necu ni da pominjem... haha kao neka baba sam vec sad... i tako...

Nadam se da je barem kod vas ostalih malo bolja situacija, i da koliko-toliko uzivate u trudnoci... Pozzdravcic :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ti moje mišljenje o tim babskim pričama na temi drugi trimestar, a ima i na ostalim sličnim temama vezanim za babske priče http://www.bebac.com/forum/index.php?s=&am...st&p=428036

xaxaxaxaxa Svaka cast!! Srecom, ja nisam morala toliko da pricam da bih je ubijedila, jer bih zapjenila, vjerovatno!!

I ja zamislih tu scenu!! Presmijesno!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tommy,Tila Znaci da se tesim da nisam jedina :lol: :lol:

O,ne, niste jedine! Ja upravo pomeram nameštaj i pravim raspored u dnevnoj! <_<

Lajla, hvalaaa vam, devojčice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i od mene i moje bebanke nanchica 88 SRECAN RODJENDAAANNN...

Inace, da se malo pozalim, jer bas stvarno retko kukam, ali ovo mi je bio vrhunac... mene ce ovaj moj stomak i zatvor da ubiju. ali bukvalno... nocima ne funkcionisem, jedva 2 sata da odspavam... idem kao zombi a 1000 obaveza me sada stiglo oko fakulteta, ne znam gde cu pre... Sve zivo sam isprobala (iiiii suve sljive, i kompot od sljiva, hladno mleko, topla voda na gladan stomak, jela tresnje po 5 kg na dan... na kraju cepice ma sve to dzaba) ovo je sve gore... A bol u ledjima, krstima i kicmi...necu ni da pominjem... haha kao neka baba sam vec sad... i tako...

Nadam se da je barem kod vas ostalih malo bolja situacija, i da koliko-toliko uzivate u trudnoci... Pozzdravcic :rolleyes:

probaj sa maslinovim uljem, svaki dan jedna kafena kasicica, ne moze da ti skodi + laxomicil ivancic i sinovi, to smes u trudnoci slobodno.

ja sam krenula sa masl.uljem od danas a ivancice pijem vec mesec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ima toga jos sigurno...

Evo, da se pohvali, moja mama je pristala da sve donese i to mnogo lakse nego sto sam ocekivala! Ja cu sve da operem i susim u masini, a ona ce da pegla. Pod mojim nadzorom, naravno :lol: :lol: :lol:

t2037.gif t2037.gif t2037.gif ZA MAMU!!!!

Sad draga moja uzivaj u lepotu tih majusnih stvarcica ;):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!Nanchinka88 srecan rodjendan i od nas sa drugog trimestra! :)

Virnem i ovde ponekad mada ima jos dosta do treceg.Pozdrav svim trudnicama od nas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nama je bolje na drugom forumu, cetujemo i nikada nismo OT tema :D

I nema ko da nas smara sta pisemo :P

t2037.gif

t2037.gif

t2037.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za staru ekipicu,naravno i njihove prelepe bebice :wub: Evo masemooooo... ;)

Poljubac veliki za tebe i tvoj stomaci :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.