Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

nanica bananica 23.05.2012

Kiki87 28.05.2012

Jenny 07.06.2012

milena026 15.06.2012

milenalena 23.06.2012

bookaa 27.06.2012

nanchika88 8.07.2012

Topaz 8.07.2012

Dragana-baby 12.07.2012

ceca83 16.07.2012

baby27 22.07.2012

Lejlita 27.07.2012

Majibebac 01.08.2012.

Tila 02.08.2012

Lajla 09.08.2012

B.mama 14.08.2012

Maja 87 14.08.2012.

red3lilu 18.08.2012

pasuljcica 22.08.2012

baby27 dobila si boju za curice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanica bananica 23.05.2012

Kiki87 28.05.2012

Jenny 07.06.2012

milena026 15.06.2012

milenalena 23.06.2012

bookaa 27.06.2012

nanchika88 8.07.2012

Topaz 8.07.2012

Dragana-baby 12.07.2012

ceca83 16.07.2012

baby27 22.07.2012

Lejlita 27.07.2012

Majibebac 01.08.2012.

Tila 02.08.2012

Lajla 09.08.2012

B.mama 14.08.2012

Maja 87 14.08.2012.

red3lilu 18.08.2012

pasuljcica 22.08.2012

baby27 dobila si boju za curice :)

Bas nam je lep spisak :) Sad smo izjednaceni.Svakom decaku jedna curica.Hehehehe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice kako ste?Kako su stomacici? :) Ova moja beba je bas vesela,skakuce.Mislim da pravi zurku :) Veceras idemo na 4D ultrazvuk,moram da vidim moju malu srecicu jer na kontrolu idemo tek za 2 nedelje. :) Gde ce koja od vas da se poradja?Ja sam vec pocela da razmisljam o tome :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice kako ste?Kako su stomacici? Ova moja beba je bas vesela,skakuce.Mislim da pravi zurku . Veceras idemo na 4D ultrazvuk,moram da vidim moju malu srecicu jer na kontrolu idemo tek za 2 nedelje. Gde ce koja od vas da se poradja?Ja sam vec pocela da razmisljam o tome :D

Evo mene Majce ... ;) opet sam dezurna na forumu :P:lol: Radila sam nokte..upravo zavrsila i svratila da vidim sta Vi radite...?Slabo danas,nema nas nesto :rolleyes:

I moj Pavle pravi zurkicu..bas me lepo razvlaci :lol: Javi kako je bilo na UZ ;)

Ja tek pocetkom juna idem na kontrolu kod moje dr. koja mi vodi privatno trudnocu a u D.Misovic imam zakazano 12 juna...Tamo planiram da se porodim,ali ako ne bude bilo mesta(ako me vrate)pravac Visegradska..Htela sam prvo Gradsku,ali oni nemaju 24h na raspolaganju anesteziologa...A Visegradska i Misovic imaju 24h na raspolaganju anesteziologa za epidural pa zbog toga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2037.gif t2037.gif t2037.gif t2037.gif Za Spisak,Divan je!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene Majce ... ;) opet sam dezurna na forumu :P:lol: Radila sam nokte..upravo zavrsila i svratila da vidim sta Vi radite...?Slabo danas,nema nas nesto :rolleyes:

I moj Pavle pravi zurkicu..bas me lepo razvlaci :lol: Javi kako je bilo na UZ ;)

Ja tek pocetkom juna idem na kontrolu kod moje dr. koja mi vodi privatno trudnocu a u D.Misovic imam zakazano 12 juna...Tamo planiram da se porodim,ali ako ne bude bilo mesta(ako me vrate)pravac Visegradska..Htela sam prvo Gradsku,ali oni nemaju 24h na raspolaganju anesteziologa...A Visegradska i Misovic imaju 24h na raspolaganju anesteziologa za epidural pa zbog toga ;)

Hahahaha nisi jedina i ja dezuram :) To je zato sto ne radim i imam vremena na pretek.Da vidimo te nokticeeeeeeeeeee.Mene mrzi da sedim sat ipo da mi rade izlivanje.A obozavam duge nokte.Razvlaci mi stomak moja Nina samo tako,uzivam u tome :) Koliko je tamo epidural?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha nisi jedina i ja dezuram :) To je zato sto ne radim i imam vremena na pretek.Da vidimo te nokticeeeeeeeeeee.Mene mrzi da sedim sat ipo da mi rade izlivanje.A obozavam duge nokte.Razvlaci mi stomak moja Nina samo tako,uzivam u tome :) Koliko je tamo epidural?

Znaci,ti i ja besposlene zene... ;):P

Ja od proslog meseca ne radim izlivanje(kazu ne daju na porodjaj)pa sam posle dve godine skinula taj gel..sad ih samo odrzavam koliko toliko(malo da se oporave)tako da manikir kartko traje ;)

U misovicu je epidural besplatan a u Visegradskoj je 20.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci,ti i ja besposlene zene... ;):P

Ja od proslog meseca ne radim izlivanje(kazu ne daju na porodjaj)pa sam posle dve godine skinula taj gel..sad ih samo odrzavam koliko toliko(malo da se oporave)tako da manikir kartko traje ;)

U misovicu je epidural besplatan a u Visegradskoj je 20.000

Bas nas briga,uzivamo.Ja sam na bolovanju od 2.meseca trudnoce :) Hm nisam znala to za gel,da ne daju na porodjaju.Ali za Misovic verovatno treba neka veza.U Frontu je 12000(ne biras anesteziologa) ili 17000(biras anesteziologa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas nas briga,uzivamo.Ja sam na bolovanju od 2.meseca trudnoce :) Hm nisam znala to za gel,da ne daju na porodjaju.Ali za Misovic verovatno treba neka veza.U Frontu je 12000(ne biras anesteziologa) ili 17000(biras anesteziologa).

Ma za Misovic ne treba veza..ja bez problema upala i to kod nacelnice.... ;) Tamo je jedini problem sto je malo porodiliste(imaju samo 24 kreveta) i sto cesto nemaju mesta..a npr.vodis celu trudnocu kod njih i na kraju ne mozes tamo da se porodis... :rolleyes: Jedina mana je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma za Misovic ne treba veza..ja bez problema upala i to kod nacelnice.... ;) Tamo je jedini problem sto je malo porodiliste(imaju samo 24 kreveta) i sto cesto nemaju mesta..a npr.vodis celu trudnocu kod njih i na kraju ne mozes tamo da se porodis... :rolleyes: Jedina mana je to...

Hehehe imala si srece :) Da,to je bas mana.Treba imati rezervu ako tamo ne bude mesta.Mada cisto sumnjam da bi vratili zenu kojoj je krenuo porodjaj. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,nesto sam ceo dan leskarila i malko sredjivala po kuci pa me evo tek sad... :rolleyes:

nanchika88 I moja drugarica je isla na carski zato sto joj beba bila krupna,a ona jako sitna pa su se doktori plasili da se beba ne zaglavi u porodjajnom kanalu.Kaze da se brzo oporavila,da je malo bolelo ali da nije bilo nista strasno (uradili su joj carski pre termina jer su na UZ videli da je bebac zreo za izlazak)...

Tila Hvala na dobodoslici...blago tebi,mene to renoviranje (ali spavace sobe) tek ceka...stalno nesto pomeramo,kao sve ima vremena i sticicemo,mada nekad mislim i da necemo ali ajde...

Danas mi je moja Stasa nesto mirna,samo pomalo zagolica,tako da mislim da ce nocas biti zurka,cim je dosad nema :lol: Vidim da ste skoro sve iz Bg-a,bar mozete da razmenjujete price i to,a ja se poradjam u Cuprijskoj Opstoj Bolnici,posto mi je najbliza i iskreno nije mi bas sve jedno.Ne plasim se porodjaja u tolikoj meri,koliko mi je osoblje tamo uzasno da mi se dize kosa na glavi svaki put kad odem na kontrolu (izuzetak doktor-jako dobar,strpljiv i fin covek,ali nece da objasni ako ne pitas :rolleyes: ).Zelim da se porodim prirodno,bez epidurala (jer ovde moras sam da ga nabavis i platis bolnici i anesteziologu,sto ne planiram),carski rez samo u slucaju ako postoji opasnost po bebca i mene,ali posto do sad nije bilo komplikacija ne verujem...ja se bas raspisala,ali eto,bas sa nekim da podelim taj strah ko razume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe imala si srece :) Da,to je bas mana.Treba imati rezervu ako tamo ne bude mesta.Mada cisto sumnjam da bi vratili zenu kojoj je krenuo porodjaj. :D

Vracaju draga i te kako....kazu ne mogu na krov da poradjaju ako nema mesta :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ste skoro sve iz Bg-a,bar mozete da razmenjujete price i to,a ja se poradjam u Cuprijskoj Opstoj Bolnici,posto mi je najbliza i iskreno nije mi bas sve jedno.Ne plasim se porodjaja u tolikoj meri,koliko mi je osoblje tamo uzasno da mi se dize kosa na glavi svaki put kad odem na kontrolu (izuzetak doktor-jako dobar,strpljiv i fin covek,ali nece da objasni ako ne pitas :rolleyes: ).Zelim da se porodim prirodno,bez epidurala (jer ovde moras sam da ga nabavis i platis bolnici i anesteziologu,sto ne planiram),carski rez samo u slucaju ako postoji opasnost po bebca i mene,ali posto do sad nije bilo komplikacija ne verujem...ja se bas raspisala,ali eto,bas sa nekim da podelim taj strah ko razume...

A do Jagodine ti je daleko da skoknes...?Mislim bolnica u Jagodini,mozda su malo normalniji tamo nego u Cupriji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da prenesem nesto poucno sto sam danas cula u bolnici: Kada krenu porodjajni bolovi, kontrakcije, prije nego se stisnete i uplasite, sjetite se samo da strah skodi vasoj bebi. Tako i nju stiscete i ne dozvoljavate joj da se spusti i izadje vani. U trenutku bola treba udahnuti i tri puta toliko duze izdosati povijajuci glavu prema vratu. Mislite kako jedva cekate da vidite drage okice, usnice, na koga lici vase milo..Tijelo zene je stvoreno za porod i on jeste bolan ali cudo je kakve komplikacije mozemo same izazvati losom psihom.

Ja se nadam da ce ovo pomoci onima koje broje sitno i zelim vam opusten porod :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A do Jagodine ti je daleko da skoknes...?Mislim bolnica u Jagodini,mozda su malo normalniji tamo nego u Cupriji?

Pa u Jagodini je svakako bolje porodiliste,osoblje je isto tako i bolje i strucnije,ali Cuprijsko porodiliste je opremljenije,kako za bebe,tako su i sobe za porodilje...ali mi je ipak dalje od Cuprije.Tamo sam od pocetka,posto je "divna" doktorka iz naseg D.Z-a na pocetku trudnoce digla frku da nesto nije u redu i da je van matericna trudnoca,tako da su ispale razne peripetije za dzabe,a ovaj je doktor upucen u sve i prepoznaje me kad me vidi (sto je dobro ja mislim) :rolleyes: tako da nzm sta da radim...valjda cu nekako da se snadjem tih par dana sa onim nenornalnim sestrama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da prenesem nesto poucno sto sam danas cula u bolnici: Kada krenu porodjajni bolovi, kontrakcije, prije nego se stisnete i uplasite, sjetite se samo da strah skodi vasoj bebi. Tako i nju stiscete i ne dozvoljavate joj da se spusti i izadje vani. U trenutku bola treba udahnuti i tri puta toliko duze izdosati povijajuci glavu prema vratu. Mislite kako jedva cekate da vidite drage okice, usnice, na koga lici vase milo..Tijelo zene je stvoreno za porod i on jeste bolan ali cudo je kakve komplikacije mozemo same izazvati losom psihom.

Ja se nadam da ce ovo pomoci onima koje broje sitno i zelim vam opusten porod :wub:

Bas tako...svaka zena treba da se spremi psihicki na ono sto je ceka,da se ne plasi,jer nije ni prva ni poslednja koja ce roditi bebce,da se smiri,ne plasi,odradi sve sto treba polako i krene u bolnicu kad bude vreme,jer nase telo je fizioloski spremno za radjanje... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa u Jagodini je svakako bolje porodiliste,osoblje je isto tako i bolje i strucnije,ali Cuprijsko porodiliste je opremljenije,kako za bebe,tako su i sobe za porodilje...ali mi je ipak dalje od Cuprije.Tamo sam od pocetka,posto je "divna" doktorka iz naseg D.Z-a na pocetku trudnoce digla frku da nesto nije u redu i da je van matericna trudnoca,tako da su ispale razne peripetije za dzabe,a ovaj je doktor upucen u sve i prepoznaje me kad me vidi (sto je dobro ja mislim) :rolleyes: tako da nzm sta da radim...valjda cu nekako da se snadjem tih par dana sa onim nenornalnim sestrama...

Sigurna sam da neces ni primetiti koliko su neljubazni kada ugledas svoju srecicu i kada je uzmes u narucje.Sve se istrpi zbog nasih andjela.Ja sam upravo nasla vezu za bolnicu ali ni to ne znaci da ce biti dobri prema meni.Nece doktorka 24h biti pored mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa u Jagodini je svakako bolje porodiliste,osoblje je isto tako i bolje i strucnije,ali Cuprijsko porodiliste je opremljenije,kako za bebe,tako su i sobe za porodilje...ali mi je ipak dalje od Cuprije.Tamo sam od pocetka,posto je "divna" doktorka iz naseg D.Z-a na pocetku trudnoce digla frku da nesto nije u redu i da je van matericna trudnoca,tako da su ispale razne peripetije za dzabe,a ovaj je doktor upucen u sve i prepoznaje me kad me vidi (sto je dobro ja mislim) :rolleyes: tako da nzm sta da radim...valjda cu nekako da se snadjem tih par dana sa onim nenornalnim sestrama...

Ma uspeces da se snadjes...u svakom slucaju tri dana se ostaje(bar ovde)tako da ces izdrzati.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lejlita draga,hvala sto si nam prenela utiske iz skolice za trudnice...puno znaci....

Nadam se da cu se pridrzavati tome...i da cu psihicki biti normalna... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana_baby i Maja 87 hvala na podrsci..Ma izdrzacu ja sve,samo da moja mala dusa bude u redu i da sve prodje ok,da njoj bude dobro,a ja cu da istrim sve... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana_baby i Maja 87 hvala na podrsci..Ma izdrzacu ja sve,samo da moja mala dusa bude u redu i da sve prodje ok,da njoj bude dobro,a ja cu da istrim sve... :lol:

Uvek draga,najbolje je kad imas sa kim da podelis svoje sumnju,strahove,lepa iskustva...Mi trudnice se bolje razumemo :D Ja kad pricam sa drugaricom koja nije trudna i koja nema dece za neke stvari me gleda kao da sam pala sa Marsa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana_baby i Maja 87 hvala na podrsci..Ma izdrzacu ja sve,samo da moja mala dusa bude u redu i da sve prodje ok,da njoj bude dobro,a ja cu da istrim sve... :lol:

t4801.gif t4801.gif t4801.gif t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas dve smo svratile samo da vas pozdravimo i da se pohvalimo,bila sam na kontrolu danas,bebana super i ima 2300 gr u 32 nedelji......zna li koja od vas gde se rade analize za epidural.....vreme krvarenja,trombociti i ostalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek draga,najbolje je kad imas sa kim da podelis svoje sumnju,strahove,lepa iskustva...Mi trudnice se bolje razumemo :D Ja kad pricam sa drugaricom koja nije trudna i koja nema dece za neke stvari me gleda kao da sam pala sa Marsa :D

Veruj mi znam kako je to,i ove moje me gledaju kao da nisam normalna...znam da ne razumeju sta cu,meni je mozak stalno nastelovan na bebu :lol: ,ali kazem,videce one kako je to...sreca pa postoje ovi forumi,inace bi smo bile usamljene... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas dve smo svratile samo da vas pozdravimo i da se pohvalimo,bila sam na kontrolu danas,bebana super i ima 2300 gr u 32 nedelji......zna li koja od vas gde se rade analize za epidural.....vreme krvarenja,trombociti i ostalo?

Bebana samo raste,tako i treba,lepo hranis bebca mama :D Hm,mislim da moze i privatno i u DZ da ti tvoj ginekolog da upute za to.Nisam 100% sigurna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.