Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dragana, sad videh poruku tvoju ;)

I mi bismo kao trebali da prekrečimo plafon,ali to ću da uhvatim mm da on to na brzinu obavi... A ja bih odaaaavno sve spremila,nego me sve sramota, pa ću sad lagano,mislim da imam taman vremena za sve...

joj luda si skroz... :lol: :lol: Pa od koga te sramota... m0168.gif m0168.gif m0168.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojčicu :)

Divno,jos jedna drugarica ili mozda snajka ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada nisam imala problema sa tim. Od kud znam šta je,sve mislim da bebica gura nogicama tu jer osećam udarce i njena leđa baš ispod grudi.

u svakom slučaju nemoj stavljati hladne obloge, verovatno ti je bebac stisnuo jetru i žuč, a one su u trudnoći opterećene pa znaju da bole :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u svakom slučaju nemoj stavljati hladne obloge, verovatno ti je bebac stisnuo jetru i žuč, a one su u trudnoći opterećene pa znaju da bole :(

Hvala. Moguće je da je to. Bolno je i neprijatni ali ne toliko da ne može da se izdrži,jedino što muku mučim da zaspim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam upućena :unsure: šta se radi sa lanolinom??

Maže se na bradavice, da se spreči stvaranje ragada, ali en znam jel treba početi pre porođaja ili tek nakon...

Dragana, pre nedelju dana sam rekla sveki da ću da napišem spisak za porodilište šta mi sve treba,a njena reakcija ej bila : VEĆ?! tako da sam oldučila da sačekam još malo,da se žena ne šlogne! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno,jos jedna drugarica ili mozda snajka ;):lol:

Pa da, a još ne mogu da se naviknem na ideju da ću imati vojčicu :rolleyes:

dečaci mi bolje leže, curice su nežne i osetljive, pipave...

no, snaćiću se nekako, mene od toga najviše frka hvata (odrastanje...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Moguće je da je to. Bolno je i neprijatni ali ne toliko da ne može da se izdrži,jedino što muku mučim da zaspim.

Ako počne da te koči ili budeš osetila bilo kakav poremećaj u varenju (povraćanje i sl, praćeno bolovima u istom predelu...)obrati se lekaru. Ja sam pre ravno godinu dana operativno izvadila žučnu kesu pa od prilike pretpostavljam da su ti te tegobe vezane za žuč, ali to je u jednu ruku i normalno obzirom da nam bebani zauzimaju našu teritoriju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maže se na bradavice, da se spreči stvaranje ragada, ali en znam jel treba početi pre porođaja ili tek nakon...

ahaaa, eto kad ne pazim na času...

ja definitivno neću...

u prvoj trudnoći nisam mazala ništa, niti dodirivala bradavice (zabranila dr. jer mi je sve živo izazivalo kontrakcije pa i radnje kao što su utrljavanje kreme u grudi, mazanje tj. dodirivanje bradavica... ) nakon porođaja takođe nisam, nije bilo potrebe

ali sam dobila savet koji sam primenila možda mi je koristio a možda nije imao efekta, ko zna nisam imala problema...

nakon svakog podoja, kad beban završi sisanje, kada se završi sa izmuzanjem, bradavice se namažu sopstvenim mlekom i ostavi da se upije, a pre sledećeg podoja se naravno to opere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maže se na bradavice, da se spreči stvaranje ragada, ali en znam jel treba početi pre porođaja ili tek nakon...

Dragana, pre nedelju dana sam rekla sveki da ću da napišem spisak za porodilište šta mi sve treba,a njena reakcija ej bila : VEĆ?! tako da sam oldučila da sačekam još malo,da se žena ne šlogne! :lol:

Ja mojoj svekici nisam nista rekla..ona je ubedjena da nista nismo kupili m0168.gif m0168.gif m0168.gif

Ja kupila multi-mam(valjda se tako zove) i ad kapi uljani...pa cu videti sa mojom dr. sta da mazem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahhaha ti si kralj :lol: Ja od moje ništa sakriti ne mogu,na donjem je spratu :lol:

Moram početi sa sastavljanjem spiska pitanja za doktora :lol: Imam i ja Multi Mam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Red3lilu,dobrodošla!

Ja imam sve potrevbno za torbu još samo da je spakujem. Krevetac je takođe spreman i stvarčice za prvo vreme,jedino što još nismo kupili sitnice obradu pupka ali to će tata dok smo mi u bolnici :rolleyes:

Žene,ne znam šta da radim,ispod desnih rebara mi je naduveno i imam pomešan osećaj kao da boli i da peče u isto vreme, a kada legnem na tu stranu boli me. Ne mogu noću da spavam zbog toga. Ako ležim samo na levoj strani,ona se ukoči i utrne. Ne znam da li bih smela da stavim hladan oblog na to mesto :huh: ?

Moze biti da ti se jos rebra sire, pa da je taj bol tako cudan. Mislim da nije nista strasno osim ako ne dobijes mucnine. Strpljen, spasen. Sta da ti kazem?

Maže se na bradavice, da se spreči stvaranje ragada, ali en znam jel treba početi pre porođaja ili tek nakon...

Dragana, pre nedelju dana sam rekla sveki da ću da napišem spisak za porodilište šta mi sve treba,a njena reakcija ej bila : VEĆ?! tako da sam oldučila da sačekam još malo,da se žena ne šlogne! :lol:

Maze se u 9. mesecu jer tada nema rizika od kontrakcija. Vodite racuna da lanolin ostavlja fleke koje se tesko peru.

U porodiliste nosite sapun ili sampon sa sto blazim mirisom. Dezodoranse, stikove zaboravite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti da ti se jos rebra sire, pa da je taj bol tako cudan. Mislim da nije nista strasno osim ako ne dobijes mucnine. Strpljen, spasen. Sta da ti kazem?

Hvala,mučnine hvala Bogu nemam. Izdržaću još ovo malo vremena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzz cure

Nosi li i jedna od vas pojas za trudnice i koji?

Ja imam svoj stari pojas i moram da ga nosim ali ima toliko onih guma i čičaka da sam pozaboravljala kako se stavlja. Juce i danas sam ga stavila i nesto mi cudno, imam osjecaj kao da sam stisla bebu i stomak ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maze se u 9. mesecu jer tada nema rizika od kontrakcija.

Ja sam poslušan pacijent :lol: a dr je baš bila stroga po pitanju raznih dodataka, vitamina, pomagala i sl... :unsure:

a inače kod nas preporučuju lanolinsku kremu/mast babylove (ima u DM da se kupi) to mi danas sestra reče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U porodiliste nosite sapun ili sampon sa sto blazim mirisom. Dezodoranse, stikove zaboravite.

Ja sam spakovala niveinu uljanu kupku i bebi sapun(merima)

Reci mi samo sto stikove da zaboravimo?(da znam)

Ja koristim sebamed stik bez mirisa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam poslušan pacijent :lol: a dr je baš bila stroga po pitanju raznih dodataka, vitamina, pomagala i sl... :unsure:

a inače kod nas preporučuju lanolinsku kremu/mast babylove (ima u DM da se kupi) to mi danas sestra reče...

Najvaznije je da lanolin imas u porodilistu. Za 7 dana koliko sam ja provela u porodilistu, bila je velika vecina majki u problemu sa ragadama.

Ragade se najvise pojavljuju (znas i sama) zbog loseg polozaja pri dojenju. Zbog neiskustva.

Ja ih nisam imala jer sam od prvog podoja imala vestacke bradavice. Imam problem sa uvucenim bradavicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzz cure

Nosi li i jedna od vas pojas za trudnice i koji?

Ja imam svoj stari pojas i moram da ga nosim ali ima toliko onih guma i čičaka da sam pozaboravljala kako se stavlja. Juce i danas sam ga stavila i nesto mi cudno, imam osjecaj kao da sam stisla bebu i stomak ...

Ja nosim neki iz Akse,mama mi kupila... Samo preko stomaka, bez onog dela kao gaćice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam spakovala niveinu uljanu kupku i bebi sapun(merima)

Reci mi samo sto stikove da zaboravimo?(da znam)

Bebe uglavnom obijaju da sisaju zbog jakih vestackih mirisa.

Merima sapun ima dosta jak miris. Ja sam koristila samo nivein sampon za intimnu negu sa kojim sam se cela tusirala.

Kada vam krene laktacija, znojicete se nenormalno. vecina majki posegne za dezodoransom i naprave problem bebi. Bolje da se kupate sto cesce i da se navikavate na miris znoja nego da vam bebe odbijaju siku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke pisem kasnije....moram da palim....Buzo se vracamo :lol: :lol: :lol::wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaoooo, kad se setim znojenja :angry:

Nijagarini vodopadi, teklo je s mene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene drage jest mi drago da ste pisale ovoliko ;)

Dragana, kod nas se mogu naruciti ove pamucne na slici, ima premedenih dezena i sve ali su malo skupotinja..ja sam narucila ipak nekoliko pa cu da isprobam sve opcije. Kao i ti, mislim da u kuci barem beban bude sto vise go, bice ljeto, godice mu. A napolje mozemo i staviti Pampers.

Topaz, ja koristim pojas zbog velikog stomke i kupila sam u apoteci onaj na cicak jednostavni sto ide ispod stomaka. Mnogo mi pomogne kad cu duze hodati, inace onako..mogu misliti kada vrucine pocnu kako ce biti smor.. :unsure:

nanchika, sto se tice bradavica i mazanja, ja cu se posavjetovati s doktoricom za 9.mjesec. Trenutno mazem jer izvlacim bradavice, pogotovo desnu ali nije strasno. Srecom, mene to ne ''pali'' :D vec me nekad bole pa mi je mazanje tesko ali izdrzim.

red3lilu kada ti je termin? Trebas na spisak... ;) Sada ces da nas pomjeris za jos jedno mjesto naprijed, yeeee! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih reci da ove pelenice imaju isporuku za Srbiju i Hrvatsku i peru se na 60 stepeni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene računaju za 18.8 al otom-potom :rolleyes:

jel, na kojoj temp. se peru te pelene sa sličice??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad sam tjorava :blink: pa ne gledam do kraja....

slatke su pelenice jaaako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.